HomeCalendarGalleryGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Joe C. Hallenbeck írásai

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin

Hozzászólások száma : 3606

TémanyitásTárgy: Re: Joe C. Hallenbeck írásai   Szomb. Feb. 15, 2014 12:02 am

Joe Cornelius Hallenbeck írta:
Mocsok (Filth)

10/10

Király írás, köszönjük! Én spec. nem értek Veled egyet (ahogy azt olvashattad), de a többiek biztosan. Legalábbis nagy részben. Smile

Ja, és tök jó, ha a keresőbe beírod, hogy Mocsok, már négy írás is van róla. Alakul ez - csak kissé lassan! Smile
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://www.artudetu.gportal.hu/
Joe Cornelius Hallenbeck

Hozzászólások száma : 27

TémanyitásTárgy: Re: Joe C. Hallenbeck írásai   Szomb. Feb. 15, 2014 11:03 am

R2-D2 írta:

Ja, és tök jó, ha a keresőbe beírod, hogy Mocsok, már négy írás is van róla. Alakul ez - csak kissé lassan! Smile

Kipróbálom ezt a keresőt, de eddig nekem még nem működött Smile update: Na most már működik Smile
Felhasználó profiljának megtekintése
Joe Cornelius Hallenbeck

TémanyitásTárgy: The Sopranos   Vas. Aug. 10, 2014 7:57 pm

Maffiózók 1-3. évad (The Sopranos S01-S03)

Az utóbbi időben volt időm elkezdeni ezt a nagyszerű klasszikus sorozatot. Bár korábban is ismertem, alkalmanként belenéztem 1-1 részbe az egyik kereskedelmi csatornán, de úgy gondoltam, hogy ezt egyben lesz érdemes megtekinteni. Nos, sikerült eljutnom a 3. évad végéig.
Nálam ez a sorozat eddig benne van a top3-ban jelen pillanatban Smile Magyar szinkronnal nézem - és azért úgy gondolom, hogy a szaftos káromkodások bőven dobnak rajta, hogy bassza meg egy talicska aprómajom Very Happy Ettől függetlenül magával a sztorival sincs gondom. Láttunk már ilyet (van is utalás a Csak egy kis pánikra a sorozatban), de ami nekem kifejezetten tetszik, hogy minden epizód egyfajta témakör köré van építve, érződik minden egyes rész mögött a megfelelő kompozíció. A sorozat fő szála is szép lassan csordogál és nincs ezzel semmi gond. És pont ez az, ami miatt hatalmasat alkottak, hogy nincsen olyan pillanat, amikor unatkoznál egy rész megtekintése közben. Minden egyes jelenetnek van funkciója, egyszerűen nem tud leülni a sorozat ennyi jól kitalált karakterrel és egy ilyen cselekménnyel. Sok mai sorozat esetében érzem ezt problémának, hogy olykor nem tudnak kitölteni 40 percet sem...
James Gandolfini halálának nemrég volt az évfordulója, mindig is kedveltem a színészt, valahol picit hasonlít is rám Very Happy Amit ebben a szerepben nyújt, az valami kegyetlen jó lett.
És igen, ez az a sorozat, ahol a gyerek szereplők sem idegesítőek, hanem nagyon jól megírt karakterek.
Olyan jellemábrázolások vannak ebben a sorozatban, amit más sorozatok megirigyelhetnének... gondolom tanítják is nekik azóta is Smile

.
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Joe C. Hallenbeck írásai   Vas. Aug. 10, 2014 8:36 pm

Nekem ez eddig még kimaradt, pedig rengetegen dícsérik. Mindazonáltal örülök, hogy ismét ránk találtál.  Wink 
Weide

Hozzászólások száma : 726

TémanyitásTárgy: Re: Joe C. Hallenbeck írásai   Hétf. Aug. 11, 2014 9:27 am

Nah, de jó téged újra itt látni! Smile
A sorozat érdekelhetne is, akár, ha rajonganék a maffiózós sztorikért, de ez sajnos nem így van, ezért egyelőre ez is kimaradni látszik.
Joe Cornelius Hallenbeck

TémanyitásTárgy: Re: Joe C. Hallenbeck írásai   Hétf. Aug. 11, 2014 11:09 am

R2-D2 írta:

Nekem ez eddig még kimaradt, pedig rengetegen dícsérik. Mindazonáltal örülök, hogy ismét ránk találtál.  Wink 

Túl vagyok egy záróvizsgán, aztán közben adogatom be az álláspályázatokat, illetve melózom továbbra is a régi helyen még a nyáron, plusz új barátnő, bulik, ilyesmik, van dolog most bőven, nem unatkozom Very Happy De próbálok majd írogatni, mert mostanában azért sikerült néhány régen felgyűlt filmet megnéznem Smile
Joe Cornelius Hallenbeck

TémanyitásTárgy: Re: Joe C. Hallenbeck írásai   Hétf. Aug. 11, 2014 11:12 am

Weide írta:

Nah, de jó téged újra itt látni! Smile
A sorozat érdekelhetne is, akár, ha rajonganék a maffiózós sztorikért, de ez sajnos nem így van, ezért egyelőre ez is kimaradni látszik.

Egyébként azt mondanám, hogy én sem vagyok oda a maffiózós sztorikért, példának okáért a Keresztapa trilógiát még mindig nem néztem meg, bár tervben van Smile Amikor elkezdtem nézni ezt a sorozatot, elsőként a Tiszta románc maffiózói ugrottak be (ott is feltűnik James Gandolfini) Smile Igazából ami megfogott benne az a szövegkönyv, amit írtak hozzá, maga a sztori, hogy Tony milyen aranyosan lavírozik a családi élete és a piszkos ügyei között Smile Illetve minden beszélgetése aranyat ér a pszichiáter nővel Smile Rengeteg humor van a sorozatban, nem mondanám klasszikus maffia sorozatnak. Talán hangulatilag azt mondanám, hogy olyasmi, mint a Fedőneve: Donnie Brasco.
Mr. White

Hozzászólások száma : 252

TémanyitásTárgy: Re: Joe C. Hallenbeck írásai   Hétf. Aug. 11, 2014 8:02 pm

Egyébként azt mondanám, hogy én sem vagyok oda a maffiózós sztorikért, példának okáért a Keresztapa trilógiát még mindig nem néztem meg, bár tervben van Smile Amikor elkezdtem nézni ezt a sorozatot, elsőként a Tiszta románc maffiózói ugrottak be (ott is feltűnik James Gandolfini) Smile Igazából ami megfogott benne az a szövegkönyv, amit írtak hozzá, maga a sztori, hogy Tony milyen aranyosan lavírozik a családi élete és a piszkos ügyei között Smile Illetve minden beszélgetése aranyat ér a pszichiáter nővel Smile Rengeteg humor van a sorozatban, nem mondanám klasszikus maffia sorozatnak.

David Chase a sorozat kitalálója pont a Tiszta Románcban volt az a jelenet amikor
Spoiler:

és ezért a jelenet miatt vette fel Gandolfinit a szerepre!

Jah és tényleg jó újra látni téged!
Joe Cornelius Hallenbeck

TémanyitásTárgy: A Galaxis őrzői   Hétf. Aug. 18, 2014 11:04 am

A Galaxis őrzői (Guardians of the Galaxy)

A minap két kedves barátommal néztük meg ezt az új Marvel blockbustert. Szkeptikus voltam a filmmel kapcsolatban, mert már egy jó ideje bőven csömöröm van a képregényfilm dömpingtől és valószínűleg ez a következő években sem lesz másképp. Rendben, szépen építik ezt a Marvel univerzumot, ezt elfogadom, de kérdés az, hogy kell-e ez nekem? Többnyire nem. Általánosságban nekem a Vasember filmek tetszettek, illetve az Amerika kapitány második etapja sem volt rossz a számomra borzalmasan rémgagyi első résszel szemben. Az Avengers is kissé túlértékelt volt a maga idejében, amit szintén RDJ vitt el a hátán, illetve Ruffalo is szimpatikus új szerepében.
Aztán előszedték most ezt a Galaxis őrzőit... A film alatt azon járt az agyam, hogyha igazából a főszereplő nevét lecseréltük volna Han Solo-ra, akkor mennyire egy menő űrwesternt kapnánk, amit Star Warsként is el lehetne adni. Kifejezetten jól szórakoztam a filmen, a humor és a helyzetkomikumok is jól lettek elhintve itt-ott. A főgonoszt nem igazán lehetett komolyan venni, a gonoszok inkább csak díszletként funkcionáltak, hogy mégis legyen valami fenyegetés. De alapvetően ez a film a szereplők közti kémiáról szólt és nagyon összeillettek. Nem mondom, hogy hatalmas alakítások voltak, de egy darab fából is kihozták a maximumot. Szó szerint. Smile Negatívumot nem igazán tudok felhozni a filmmel kapcsolatban. Üres járat nem volt, szívesen újranézném, mert már rég volt ilyen szórakoztató sci-fi (ha elvonatkoztatok attól, hogy képregényfilm). Smile
Egy dolgot emelnék ki negatívumként, de ez nem a filmet minősíti, hanem a hazai szinkronkészítőket! A Star-Lord-ot miért kellett Űrlordnak fordítani? A Rocket-ot, ahogy a Groot-ot is meghagyták, nem kellett volna Mordálynak fordítani... vagy ennyi erővel Groot is lehetett volna Gyökér. Very Happy Ezt leszámítva egyébként a szinkron rendben volt. Legközelebb azonban maradok az eredeti hangnál.
Mindenképpen az év űrwesternje, nagyon bejött, de nem lehet komolyan venni a világra törő gonoszokat már egy Marvel filmben sem...

10/8.5 - a steril Marvel univerzum és tétnélküliség miatt
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Joe C. Hallenbeck írásai   Hétf. Aug. 18, 2014 11:15 am

A Galaxis őrzői (Guardians of the Galaxy)

10/8.5 - a steril Marvel univerzum és tétnélküliség miatt

Érdekes... nem Te vagy az első ember, akitől azt olvasom, hogy a Vasember filmek a kedvenceik, meg az Amerika kapitány2, a Bosszúállókat viszont nem szeretik - no, az ilyen embereknek mind bejött a Galaxis őrzői. Nekem viszont pont fordítva van minden...  scratch -

Amúgy a Han Solos gondolattal maxi egyetértek.  Very Happy 
Joe Cornelius Hallenbeck

TémanyitásTárgy: Re: Joe C. Hallenbeck írásai   Hétf. Aug. 18, 2014 1:23 pm

Amerika kapitány 2 és Bosszúállók

Az Amerika kapitány 2 sem volt annyira nagy durranás, de bőven jobb volt, mint az első rész... korrekt 10/6-os film. A Bosszúállók meg egyszerűen egy szimpla látványfilm, szórakoztató volt, jó volt, végre láttuk együtt a hősöket, szintén 10/6-os élmény hiába látványos. Nekem pl. a Vasember 3 jobban átjött Smile Shane Black jó választás volt, pont készített ismét egy buddy movie-t, ami karácsonykor játszódik (mint a kiss kiss bang bang) Very Happy
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Joe C. Hallenbeck írásai   Kedd Aug. 19, 2014 1:14 pm

Amerika kapitány 2 és Bosszúállók

Nekem pl. a Vasember 3 jobban átjött Smile Shane Black jó választás volt, pont készített ismét egy buddy movie-t, ami karácsonykor játszódik (mint a kiss kiss bang bang) Very Happy

Hehe... ezt is totál fordítva gondolom, de én a Kiss kisst sem komáltam soha. Így a rendezőjét sem.  Smile 
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Joe C. Hallenbeck írásai   

Joe C. Hallenbeck írásai
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2