Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Weide írásai

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

confession - Weide írásai - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   confession - Weide írásai - Page 6 EmptySzer. Jún. 18, 2014 1:42 am

Weide írta:
Confession of Murder / Nae-ga sal-in-beom-i-da (2012)

Kibaszott 10/10!


Hogy Te miket nézel....

Király írás, remek ajánló.  taps Szerencsédre inkább az Oldboyt hoztad példánk és nem a Raidet, így van rá esély, hogy magam is megnézem.

Valmikor. De holnaputántól GoT. Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

confession - Weide írásai - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   confession - Weide írásai - Page 6 EmptySzer. Jún. 18, 2014 2:47 am

R2-D2 írta:
Weide írta:
Confession of Murder / Nae-ga sal-in-beom-i-da (2012)

Kibaszott 10/10!


Hogy Te miket nézel....

Király írás, remek ajánló.  taps Szerencsédre inkább az Oldboyt hoztad példánk és nem a Raidet, így van rá esély, hogy magam is megnézem.

Valmikor. De holnaputántól GoT. Smile

Persze, amikor majd kedved van hozzá, de mindenképpen megéri felírni arra a bizonyos listára. Wink
Azért nem hoztam példának a Raid-et, mert ahhoz semmi köze, max. 1-2 verekedős jeleneten kívül, de azok sem annyira elrugaszkodottak és intenzívek, mint az indonéz barátinknál.

Amúgy van még pár koreai filmajánló a tarsolyomban, a következő az I Saw the Devil lesz, reggel majd meg is írom.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

confession - Weide írásai - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   confession - Weide írásai - Page 6 EmptySzer. Jún. 18, 2014 7:38 am

Weide írta:

Confession of Murder / Nae-ga sal-in-beom-i-da (2012)

Úgy érzem, ez egy remekül összerakott történet, ami stíluselemeiben, karaktereiben, és még műfajában is változatos és meglepő tud lenni. A fordulatok, csavarok és azok felépítése nem engedi a néző figyelmét. Karakterek, zene és kamerakezelés terén szintén csillagos ötöst érdemelne a mozi, és hát hangulatában is. Sajnos minduntalan vissza kell utalnom az Oldboy-ra, ugyanis egyszerűen bármilyen oldalról is közelítem meg a filmet, mindig ide lyukadok ki. Számomra az egy klasszikus, egy filmművészeti mestermű, és jelen filmünk is megérdemli azt, hogy -jelenleg és számomra- a második legjobb dél-koreai film díját lazán besöpörje. Ha az tetszett, ezt ki ne hagyd, ha pedig nem, akkor is tégy vele egy próbát. Az alaptémája nem annyira felkavaró, és stílusában sem annyira elborult, de kellőképpen egyedi és nagyon intelligensen összerakott film.

Kibaszott 10/10!


Azt az apróságot leszámítva, hogy nehezen tudom elképzelni, hogy 10 gyilkosság bárhol, bármikor is elévülne, főleg nem olyan hamar, hogy ennek a kis vigyorgó takonynak ne embrióként kellett volna elkövetnie azokat... egész jól hangzik Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

confession - Weide írásai - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   confession - Weide írásai - Page 6 EmptySzer. Jún. 18, 2014 9:49 am

Niwrok írta:
Weide írta:

Confession of Murder / Nae-ga sal-in-beom-i-da (2012)

Úgy érzem, ez egy remekül összerakott történet, ami stíluselemeiben, karaktereiben, és még műfajában is változatos és meglepő tud lenni. A fordulatok, csavarok és azok felépítése nem engedi a néző figyelmét. Karakterek, zene és kamerakezelés terén szintén csillagos ötöst érdemelne a mozi, és hát hangulatában is. Sajnos minduntalan vissza kell utalnom az Oldboy-ra, ugyanis egyszerűen bármilyen oldalról is közelítem meg a filmet, mindig ide lyukadok ki. Számomra az egy klasszikus, egy filmművészeti mestermű, és jelen filmünk is megérdemli azt, hogy -jelenleg és számomra- a második legjobb dél-koreai film díját lazán besöpörje. Ha az tetszett, ezt ki ne hagyd, ha pedig nem, akkor is tégy vele egy próbát. Az alaptémája nem annyira felkavaró, és stílusában sem annyira elborult, de kellőképpen egyedi és nagyon intelligensen összerakott film.

Kibaszott 10/10!


Azt az apróságot leszámítva, hogy nehezen tudom elképzelni, hogy 10 gyilkosság bárhol, bármikor is elévülne, főleg nem olyan hamar, hogy ennek a kis vigyorgó takonynak ne embrióként kellett volna elkövetnie azokat... egész jól hangzik Smile .
.

Maga az elévülés jogintézménye létező dolog, viszont az elévülési határidők mindenhol mások. Az mondjuk számomra is meglepő és hihetetlen, hogy az emberölés bármikor is elévülhetne (a magyar Btk. szerint is), de a koreai büntetőjogot meg éppenséggel nem ismerem, szóval akár... Aztán lehet, hogy ott is csak akkor van ez a 15 éves elévülési határidő, ha ismeretlen tettes ellen folyik a nyomozás. Ha 15 év után még csak gyanúsítottja sincs az ügynek, elképzelhetőnek tartom, hogy lezárják a nyomozást, ezzel a büntethetőség is elévül.
Mindenesetre erre a 15 évre is reflektál a film, és amúgy tényleg nagyon rendben van. Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

confession - Weide írásai - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Akmareul boatda / I Saw the Devil (2010)   confession - Weide írásai - Page 6 EmptySzer. Jún. 18, 2014 10:36 am

Akmareul boatda / I Saw the Devil (2010)

confession - Weide írásai - Page 6 I_saw_the_devil_2010_poster

IMDB

Anno már láttam ezt a filmet, de tegnapi Confession of Murder megnézése után rögtön beugrott, hogy pár éve mennyire is tetszett, úgyhogy gondoltam, újra előveszem. Az emlékeim nem csaltak, a kegyetlen, nem mindennapi dél-koreai film mit sem veszített erejéből az eltelt évek alatt.

Soo-hyun a fiatal NIS ügynök jegyesét brutális módon meggyilkolják, ő pedig, miután kideríti az elkövető kilétét, szörnyű bosszút forral. Ezerszeresen adja vissza a pszichopata által okozott szenvedést a tettesnek.

A film lényegében az őrült mániákus, Kyung-chul kálváriáját mutatja be, ahogy az özvegyen maradt ügynök lépésről lépésre teszi tönkre mind mentálisan, mind fizikálisan az elkövetőt. A film legborzasztóbb pontját az adja, hogy az egész bosszú alatt láthatjuk, a fiatal bosszúálló miként süllyed le a kegyetlen sorozatgyilkos szintjére, miközben annak helyzete végig nem változik, nem tanúsít sem megbánást, sem jellembeli fejlődést. Lényegében lehúzza magához a mocskos fertőbe Soo-hyun-t, aki maga is egy elkeseredett őrültté válik.

A film embertelenül kegyetlen. Nem csak a hirtelen kirobbanó erőszak miatt (ami itt bőven +18), hanem a jellembeli elkorcsosulás miatt is. A nyomozó jelleme és tettei a vadászat során lépésről-lépésre válnak egyre durvábbá, ahogy saját jelleme is egyre inkább elszakad korábbi önmagától. Persze őszintén szólva nekünk, nézőknek is jól esik látni, miként kapja meg méltó büntetését egy ilyen groteszk, mocskos rohadék faszkalap, de közben azt is érzékeljük, a nyomozó korábbi prioritásai már mit sem érnek. Akár más, ártatlan emberek biztonságát is képes beáldozni annak érdekében, hogy tervét maximálisan véghez vigye. Megtévesztés, kegyetlenség, ignorancia mások iránt, ezek jellemzik végig a filmet.
A józan ész és a féltés is megjelenik az elhunyt jegyes nővérének személyében, de lényegében a film nem mond el túl sokat ennek a kettős helyzetnek mikéntjéről és rétegeiről, a fókusz végig a bosszún és annak végrehajtásán van, a nagy igazságokat pedig egy-egy szereplő szájába adják, mely során kettős érzés alakul ki a nézőben. Egyrészt látni akarjuk, és jól esik látni a jól megérdemelt szenvedését a bűnösnek, másrészt érezzük, a nyomozó tettei egyre inkább lépnek át olyan tabukat és határokat, melyeket egyre nehezebben vesz be a gyomrunk, egészen addig, míg el nem jutunk a végső megszégyenítésig. Utána viszont csak fájó űr marad, hisz tettének véghezvitelével megszűnik a nyomozó új jelleme, a bosszú szelleme okafogyottá válik, és egy kínzó ürességgel kell szembenéznie, amit gyönyörűen reprezentálnak a végső képsorok.

Itt sem szeretnék elmenni a felvételek kompozíciója, és a remekül passzoló zene mellett. Figyeljétek csak meg a folyóparti helyszínelős jelenetként, miként keverednek vagy éppen állítódnak kontrasztba az áldozatok családjának érzelmei azzal a kegyetlen káosszal, ami eluralkodik a helyszínen, mindezt remek lassításokkal és egy bús, remekül odaillő melódiával a háttérben. Félelmetes jelenet, az embernek végigfut a hátán a hideg. Egyszóval a kompozíciók, a színek és a zene mind alájátszik az aktuális hangulatnak, gyönyörű kontrasztokat állítva a képernyőn és a néző lelkében is.

A brutalitás kirobbanó, hirtelen és embertelenül mocskos, számomra még az Oldboy-nál is megrázóbb és nehezebben feldolgozható. A film nem csekély két és fél órája ellenében a cselekmény itt sem áll le egy pillanatra sem, alighogy megnyugodnánk, vagy kicsit lelassítanánk, már jön a vadász-préda játszma következő felvonása.

A szereplőkre sem lehet panasz, Choi Min-sik (igen, az Oldboy főszereplője) remekül hozza a szadista pszichopata karakterét. Hiteles képet fest egy elmebeteg gyilkosnak, melynek a motivációi igazából végig rejtve maradnak. Lee Byung-hun pedig szintén pazarul hozza az elszánt, bosszúszomjas ügynök szerepét.

Műfajában és brutalitásában úgy gondolom, teljesen egyedi a film, ugyanis képes arra, hogy olyan bosszút mutasson be, melyet nem hiszem, hogy bárhol máshol eddig láttunk vélne, s képes végig fenntartani a gyűlöletet a szenvedő irányában. Várjuk a halálát, persze, várjuk a bosszú beteljesülését, de ugyanúgy a megérdemelt, embertelen szenvedését is.

Kirobbanó erőszak, sötét atmoszféra, kegyetlen emberi leállatiasodás (sőt, pár fokkal annál is lejjebb), dekadencia és vegyes érzelmeket generáló cselekmény jellemzi végig a filmet, melyre nem hiszem, hogy fel lehetne készülni, viszont ha valaki belevág, egy egyedi élménnyel lesz gazdagabb. A végső tanulságot pedig mindenki maga levonhatja.

9/10
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

confession - Weide írásai - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   confession - Weide írásai - Page 6 EmptySzer. Jún. 18, 2014 3:40 pm

Weide írta:
Akmareul boatda / I Saw the Devil (2010)

9/10

Ez is fasza kis ajánló, és erről a filmről legalább már hallottam. Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

confession - Weide írásai - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   confession - Weide írásai - Page 6 EmptySzer. Jún. 18, 2014 4:11 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Akmareul boatda / I Saw the Devil (2010)

9/10

Ez is fasza kis ajánló, és erről a filmről legalább már hallottam. Smile

Köszi, és tervezed is megnézni?
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

confession - Weide írásai - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   confession - Weide írásai - Page 6 EmptySzer. Jún. 18, 2014 4:54 pm

Weide írta:


Köszi, és tervezed is megnézni?

Igen, így meg, hogy felhívtad rá figyelmemet, feltétlenül. Gondolom, elérhető valahol.  Wink 
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

confession - Weide írásai - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   confession - Weide írásai - Page 6 EmptySzer. Jún. 18, 2014 5:06 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:


Köszi, és tervezed is megnézni?

Igen, így meg, hogy felhívtad rá figyelmemet, feltétlenül. Gondolom, elérhető valahol.  Wink 

Bizonyára. Wink
Mindkét filmből van 720-as verzió, utóbbinál a fájlban magyar felirattal. A fordítás mondjuk hagy kivetnivalót maga után, de a sztori teljességgel érhető.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

confession - Weide írásai - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   confession - Weide írásai - Page 6 EmptySzer. Jún. 18, 2014 5:09 pm

Weide írta:
. A fordítás mondjuk hagy kivetnivalót maga után, de a sztori teljességgel érhető.


Hehe... koreai hang, magyar felirat kombónál kénytelen vagyok elhinni azt, amit kiírnak a képernyőre... Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

confession - Weide írásai - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   confession - Weide írásai - Page 6 EmptyCsüt. Jún. 19, 2014 11:11 am

R2-D2 írta:
Weide írta:
. A fordítás mondjuk hagy kivetnivalót maga után, de a sztori teljességgel érhető.


Hehe... koreai hang, magyar felirat kombónál kénytelen vagyok elhinni azt, amit kiírnak a képernyőre... Smile

Mivel én sem tudok koreaiul, így nem arra céloztam, hogy a fordítás minőségével vannak gondok, hanem hogy a felirat minőségével. Szar központozás, oda nem illő helyen vesszők, ékezetes karakterek mellőzése (néha), szóval ilyesmire gondoltam. Aztán lehet, hogy létezik valami igényesebb hunsub is, én nem nagyon keresgéltem. Amúgy most néztem, kijött egy új 720-as release is, kifejezetten jó a minősége.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

confession - Weide írásai - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   confession - Weide írásai - Page 6 EmptyCsüt. Jún. 19, 2014 7:38 pm

Ha már dél-koreai film akkor ajánlok két filmet:

My way

Ez egy 2. világháborús film amiben két embert egy japánt és egy koreait látjuk akik futóellenségek a japán által megszállt Koreában. Aztán kitör a háború a japán futó a "fönöke" lesz a koreainak. Aztán elég komoly kalandokba kerülnek valamint a film nagyon látványos. Nálam legalább 8-8,5 pontos.

Halál jele

Ez a 80-as években játszódik egy rendőrállamban mármint az volt Dél-Korea tudomásom szerint. A történet akárcsak az elöző film is megtörtént. Az eset vidéken játszódik ahol sorozatgyilkosság történik és az "ügyetlen" rendőrökhöz jön egy fővárosi zsaru is. Ahogy a szálak egyre bonyolódnak úgy lesz érdekesebb a film is.
Ez is legalább 8-8,5 pontos.

Valamint most jutott eszembe egy film ami szintén Dél-Koreai háborús:

Harcosok szövetsége

Ez a film meg arról szól, hogy van két testvér akiket a Koreai háborúban behívnak a seregbe az idősebb addig kéri a szakaszvezetőjét amig az kinál neki egy alkut, hogy a testvérét hazaküldhessék minél veszélyesebb feladatokat kell elvállalnia és ha összegyülik valamennyi akkor a tesó hazamehet. Ez a film is legalább 8 pontos

Azért nem irok többet a filmekről mert amik bennük van azok legyen meglepetés azoknak akik megnézik!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

confession - Weide írásai - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   confession - Weide írásai - Page 6 EmptyCsüt. Jún. 19, 2014 8:35 pm

Mr. White írta:
Ha már dél-koreai film akkor ajánlok két filmet:


A Harcosok szövetsége hatalmas film, másik kettőt nem láttam. Mindenestre úgyis terveztem újranézni a HSZ-t, a hiányzó lökést most megadtad hozzá. Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

confession - Weide írásai - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   confession - Weide írásai - Page 6 EmptyPént. Jún. 20, 2014 9:41 am

Mr. White írta:
Ha már dél-koreai film akkor ajánlok két filmet:

Köszi az ajánlókat, bár a háborús témájú/hátterű filmekért alapból nem nagyon vagyok oda, itt az összes film plotja kifejezetten érdekesnek tűnik, főleg a két utóbbié, úgyhogy ezekre biztosan sort kerítek!  Bow 
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

confession - Weide írásai - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: A felszín alatt /Under the Skin   confession - Weide írásai - Page 6 EmptyHétf. Júl. 07, 2014 5:53 pm

Szerettem volna egy normális kritikát írni erről a filmről, de egyszerűen képtelen vagyok, ugyanis nincs miről gondolatokat kifejtenem.

A felszín alatt /Under the Skin/ (2013)

confession - Weide írásai - Page 6 Under-the-skin-poster

IMDB

Szürrealista agymenés, sok álló fasszal, még néha pucér Scarlett Johansson-nal. Közel 10 évig készítették ezt a filmet, de miért? Mármint mi volt ezen 10 évig készíteni való? Semmi értelme az egésznek. Az egész nyomasztó, sötét hangulattal, és olyan zenével, amitől sírva zokognék a paplan alatt. Irritálóan vontatott, és tényleg, még csak lövésem sincs, mit is akar kifejezni az egész történet, az egész produkció. Maga a sztori annyi lenne, hogy jön egy űrlény, aki férfiakat csábít el, meg ejt bele valami fekete szmötyibe, ahol aztán kioldódnak a bőrükből. Meg van egy felettese, egy motoros csávó, aki van.
Eszméletlenül unalmas ez a film. Volt egy rész, mikor csábos űrlényünk magát bámulta a tükörben. Nem tudni miért, de ezt tette. Esküszöm, közben kimentem magamnak tölteni egy italt, visszafelé útba ejtettem a WC-t, és mire visszaültem a fotelba, még mindig magát bámulta, ugyanabban a pozícióban. Szerencsére a másik türkös jelenetnél nem hagytam el a szobát, mert ott tüzetesen végigvizsgálta magát a pucér Scarly, bár tudja a rák, nem-e test dublőröket vetettek be az ilyen jeleneteknél.
Amúgy mivel művészfilm (elvileg), és keveset dumáltak benne, gondoltam nekifutok felirat nélkül. Tudni kell, hogy Skóciában készült a legtöbb jelenet, beavatatlan járókelőkkel, akikkel Scarly interakcióba is lép. Na most, tisztában vagyok a saját nyelvtudásommal, magabiztosnak is mondhatnám magam, de a skót akcentusból egy kurva szót nem értettem. Nagyjából így nézett ki egy beszélgetés.
- Hi, could you help me? I think I'm lost.
- shdsiuobdsjkdbhsiugdbd9 83zbfbdoujfd9hj
- That's great, where are you heading?
- hs8sbsjhds8 dshsjdnsbds
- Okay, I give you a lift. Hop in!
- grzgdhsd7bslksjosh


Szóval meg se próbáljátok felirat nélkül nézni, mert ezt lehetetlen megérteni. De igazából lényegtelen, mert ha megértitek, mit beszélnek, a filmet akkor se fogjátok. Végszóként annyi, hogy ha még technikailag jól lenne kivitelezve. De bazmeg, Scarly sétál egy kirakat előtt, és látod a kameramant az üvegből, ahogy sétál vele párhuzamosan. Látod a kocsi ablakából, hogy ül valaki az anyósülésen. Ez valami hihetetlen.

Na, de ha valaki mégis megnézné, nagyon meghálálnám, ha leírná ide, hogy szerinte miről is szólt ez a film, mit próbált kifejezni és átadni, mert én tényleg szeretem a szimbolista, nem mindent a szádba rágó, továbbgondolható, filozofikus filmeket, de itt lövésem sincs, mire volt ez jó? Emberi természet sokrétűsége? A emóciók leértékelődése a testi vágy alatt? A mássághoz való hozzáállás? A kitaszítottság fogalmának kifejtése? De miért így?

WTF/10
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





confession - Weide írásai - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   confession - Weide írásai - Page 6 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Weide írásai
Vissza az elejére 
6 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Weide írásai
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: