Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Weide írásai

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
SzerzőÜzenet
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Bűbáj és kéjelgés /Las brujas de Zugarramurdi/   Weide írásai - Page 3 EmptyHétf. Márc. 17, 2014 9:23 pm

Bűbáj és kéjelgés /Las brujas de Zugarramurdi/ (2013)

Weide írásai - Page 3 Witching_and_bitching_poster-218x340

IMDB

Álex de la Iglesia rendező már az Egy őrült szerelem balladájával megkedveltette magát velem, ahol is egy végletekig elborult, tragikomikus, szatirikus, szörnyen visszataszító képet tárt elénk egy lehetetlen szerelem, és egy meg nem értett cirkuszi bohóc keserédes, bosszútól fűtött történetén keresztül. Bár a rendező korábbi filmjeit nem láttam, a Bűbáj és kéjelgés már az első trailerével (lásd alant) megvett magának, és már abból tudtam, mire is számíthatok. Szerencsére nem kellett csalódnom.

A történet egy félig-meddig félresikerült ékszerrablással veszi kezdetét, ahol aztán az elkövetők menekülését és további sorsát követhetjük nyomon, illetve az őket üldöző nyomozók, és egy anyuka megpróbáltatásait. Ugyanis egyik rablónk éppenséggel a fiát is magával vitte a kiruccanásra, aminek a mama kurvára nem örül... Hőseink viszontagságos útja a lopott szajréval Zugarramurdi baljós faluján vezet keresztül, ahol kénytelen-kelletlen belebotlanak a helyi kovenbe, aminek a boszorkányainak éppen kapóra jön a fura társaság...

Először is le kell szögezni, ez egy vérbeli horror-komédia, de ezen belül is inkább az utóbbi. A fő téma a nők általi elnyomás, férfiakkal való kapcsolatuk, kegyetlen és gonosz mivoltuk, és ennek alapból remek táptalajt tud nyújtani a boszorkányság. Nem kell amúgy semmi komolyra, Trier-féle női megvetésre gondolni, az egész téma laza humorral és cinizmussal van megfűszerezve, és mindként nem legalább úgy kapja az oltásokat, mint a másik. Már a bevezető képsorokon jókat mosolyogtam, de utána is, szinte végig, miközben néztem a filmet, vigyorra állt a szám. Jók a beszólások, a helyzetkomikumok, a poénok, sőt, a karakterek is.

Ha már a karakterek, a szereplők leginkább ismertebb spanyol színészekből kerülnek ki, és igazából bárkit kiemelhetnék, hogy jól hozta a figuráját, de külön öröm volt felfedezni az Egy őrült szerelem balladájának Javier bohócát és mindannyiunk kedvenc Torrentéjét, Santiano Segurát, mint két boszorkány. Még ilyen téren is merészen és viccesen vannak összemosva és kigúnyolva a nemi szerepek. De persze van itt még becsületes taxisofőr, ártatlan áldozat (aki ugye mindig a leginkább megszopja az ilyeneket Very Happy), szerető apa, aki csak a fiának akar jót, és egy kéjenc nagymenő, akit amúgy úgy tart igában a barátnője és vezeti az orránál fogva az összes szexi idomokkal rendelkező nőszemély, mint annak a rendje.

A bő két órás játékidő tehát egy korrekt, laza szórakozást nyújt, ha vevő vagy a sötétebb tónusú, bizarrabb komédiákra, sőt, a vége egy hatalmas WTF-momentumot is tartogat a néző számára, ha ugyan addig nem fárad el. Mert sajnos a film egy idő után durván elkezd leülni, a poénok, a kép világ, a hangulat ugyan marad, de itt, az én esetemben már a túl sok a jóból esete állt fent. A történet nem kifejezetten unalmas, de így is bőven elég lett volna a másfél óra a filmnek, mert sajnos fárasztó is tud lenni a móka. Erre pont tudok egy remek példát hozni, ugyanis a film nézése közben eszembe jutott az Alkonyattól pirkadatig ominózus táncos jelenete, ami annyira kurvára jó, hogy bármikor meg tudnám nézni. Jelen filmünknél is volt egy hasonló jelenet, mikor egy kántálásos rítust hajtanak végre a boszik, de mindezt elhúzva négy percre se nem volt elég látványos, izgalmas, vagy éppen olyan hangulatú, hogy berántaná magával a nézőt. Bár a zene nem volt rossz, de értitek...

Aki ismeri nagyjából a rendező úr jegyeit, amikkel egy sajátos és egyedi ízt tud kölcsönözni filmjeinek, az tudja, mire számíthat. Bár a Zugarramurdi boszorkányok nem olyan beteg és sötét, mint az ...Balladája, azért így is jócskán kilóg a manapság megszokott horror-komédiák sorából. Mondhatni, annyira spanyol, amennyire csak lehet. A karakterek teljesen rendben vannak, a képi világ maradéktalanul illeszkedik a sztori milyenségéhez, a poénok teljesen korrektek, maga a cselekmény viszont eléggé botladozik, néha képes leülni, vagy éppen érdektelenné válni, illetve a lezárás és egy-két karakterbeli pálfordulás is elég fura megoldásokkal bír. A grandiózusabb(nak) szánt jeleneteknél a CGI sajnos kimutatja a foga fehérjét, látszik, erre már nem sok maradt a budget-ből, de hát ez nem is egy kibaszott hollywoodi blockbuster. Az ínyenceknek ráadásul a film szolgáltat még pár meglepetést, úgy mint az Ősanya szimbolikájának kifigurázását, illetve magát a nemek közötti feszültségek feloldását, melyek az androgíniában oldódhatnak fel, illetve hogy melyik nem is az igazán elnyomó, az uralkodó... persze ezt sem túl komolyan, de azért el lehet gondolkodni a dolgokon, főleg a mai társadalom tükrében, ami tele van maszkulin nőkkel és elkurvult hisztis kis hülyegyerekekkel... akik férfiaknak hívják magukat.

7/10



A hozzászólást Weide összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 18, 2014 11:11 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 3 EmptyHétf. Márc. 17, 2014 10:24 pm

Weide írta:
Bűbáj és kéjelgés /Las brujas de Zugarramurdi/ (2013)


Hogy Te miket találsz...  Shocked 

Ígéretes baromság, azt meg nem csodálom hogy a trailer megvett kilóra. Az a Jézus... anyám...  Very Happy 

Fölírtam. Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 3 EmptyKedd Márc. 18, 2014 11:14 am

R2-D2 írta:
Weide írta:
Bűbáj és kéjelgés /Las brujas de Zugarramurdi/ (2013)

Hogy Te miket találsz...  Shocked 

Anno egy mozis vetítésen futottam bele a trailerbe, azóta nyomon követtem, mikor jön már a film. Az ADS tervezte is moziba küldeni, de sajnos az nem jött össze (ami vicces, mert mindenhol ott volt a heti premier mozibemutatók között, csupán egyetlen vetítési időpontja sem akadt), úgyhogy maradt a letöltés, de jó hír, hogy DVD-n jönni fog.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 3 EmptySzomb. Márc. 22, 2014 12:18 pm

Snowpiercer kritika hamarosan... nagyon fel vagyok spanolva, egyik legjobban várt film volt ez számomra idén, szóval mindenki kösse fel a gatyáját! What a Face 
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Snowpiercer   Weide írásai - Page 3 EmptySzomb. Márc. 22, 2014 3:34 pm

Snowpiercer

Weide írásai - Page 3 Snowpiercer-poszter-560x759

IMDB

Rendhagyó kritika lesz ez, ugyanis most nem szándékozok se történetet és cselekményt fejtegetni, se trailert berakni, ugyanis minél kevesebbet tudsz a filmről, annál durvábban és hatásosabban fog érni téged a cselekmények láncolata, a csavarok, a végkifejlet, konkrétan minden.

Annyit azért érdemes tudni, hogy a közeli jövőben járunk, mikor is az emberiség maradéka egy örökmozgó vonaton kénytelen tengetni a mindennapjait, mivel a hőmérséklet egy balul elsült klímaszabályozásnak köszönhetően olyan drasztikusan lecsökkent, hogy percek alatt jéggé fagy az ember, ha a szabadban tartózkodik. Jótékony homály borítja amúgy a film egy részét, persze szépen lassan mindenre fény derül, a trailert ezért is kerüljétek, ugyanis pár dolgot lelőhet. A vonat számtalan vagonból áll, melyek közül a legutolsóban élnek embertelen körülmények között az elnyomottak,  akik persze egy idő után megelégelik ezt, és feltett szándékuk, hogy lázadást szítva eljussanak a legelső vagonba, hogy akaratukat kifejezhessék a vonat rejtélyes urának, Mr. Wilfordnak.

Azt a jó édes kurva egeket, ez a film valami eszméletlen! Szavakat nem találok. Az egész rendszer a vonaton belül, az újabb és újabb felfedezések, a rejtélyes cselekmények, a lassan kibontakozó szál, újabb és újabb csavarok, áll leejtős mozzanatok kísérik végig a film bő 2 óráját. A karakterek zseniálisak, a főszereplő olyan háttérsztorival bír (melyet szintén egy jó ideig balladai homály leng be), hogy azt bármelyik produkció megirigyelhetné. Ráadásként a színészek is hatalmas tapsot érdemelnek, egyszerűen süt róluk, mennyire élvezték a maguk kis szerepét. Mindezzel mi, nézők is jól járunk, ugyanis tudunk kiért aggódni, tudunk kit szívből-zsigerből gyűlölni... Tilda Swinton , hogy rohadnál meg, ilyen zseniálisan vérgeci karaktert ilyen profi módon alakítani... tényleg, le a kalappal! Mindehhez hozzáadódik a látvány, az egész vonat szűkös-bezárt, nyomasztó légköre, egy olyan totalitárius rendszeren belül, mely újabb és újabb ocsmányságokat böfög fel magából, mi meg csak szájtátva nézünk. Aztán ott vannak még az életszerű, kicsit sem eltúlzott, bántóan realisztikus és borzoló akció jelenetek, amik tényleg olyanok voltak, hogy tiszta erőből szorítottam a karfát, miközben lestem őket. "Csak a következő vagonig jussanak el, csak a következőig... Ó, fuck, ezt hogy fogják túlélni! Mi vár rájuk még ezután?" A lázadás eszméje, az elnyomó rendszer iránti gyűlölet, az igazságtalanság felszámolása, a kérdések megválaszolása olyannyira mély és sértő, hogy pillanatok alatt bevonzza a nézőt, aki úgy érzi, "Igen, én is ezt cselekedném!". Aztán kapunk még az arcunkba olyan mozzanatokat, olyan jeleneteket, amikből süt az a felemás keserédes koreai film-feeling, némi bizarr humorral megspékelve. Nem, nem is akarok több szót szánni a filmre, mert felesleges lenne az egekig magasztalnom, minél kevesebbet tudtok, minél nagyobb meglepetésként ér titeket ez a csoda Joon-ho Bong rendező mesteri kezei alól, annál nagyobbat fog ütni, annál fájóbb és durvább lesz. És ez a film meg merte lépni azt, amire manapság kevés film képes. Adni egy olyan lezárást az egésznek, amit én nagyon hiányolok a mai filmekből. Ezt sem lövöm le, majd ha megnéztétek, spoiler alatt beszélhetünk róla.

Ezt a filmet látni kell! Eleddig az idei (tavalyi) év legjobbja nálam!

10/10
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 3 EmptySzomb. Márc. 22, 2014 3:44 pm

Weide írta:
Snowpiercer

Ezt a filmet látni kell! Eleddig az idei (tavalyi) év legjobbja nálam!

10/10


Örülök, hogy felhoztad, azt hiszem, arzo ajánlotta már pár hónapja, meg is akartam nézni, de feledésbe merült.

Erre nagyon hamar sort fogok keríteni és dumálhatunk róla!!!
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 3 EmptySzomb. Márc. 22, 2014 3:53 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Snowpiercer

Ezt a filmet látni kell! Eleddig az idei (tavalyi) év legjobbja nálam!

10/10


Örülök, hogy felhoztad, azt hiszem, arzo ajánlotta már pár hónapja, meg is akartam nézni, de feledésbe merült.

Erre nagyon hamar sort fogok keríteni és dumálhatunk róla!!!

A netre még csak most került ki, bár pár filmfesztivált már megjárt a film, és ha jól tudom, ott is szépen teljesített. Mindazonáltal kifogástalan minőségű angol felirat már van hozzá (próbáljátok a minél későbbi verziókat leszedni, mert a régebbiek tele van helytelen fordítással és hibákkal), illetve jó minőségű (HD) verziója is akad a filmnek. Szóval hajrá!  Smile 
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 3 EmptySzomb. Márc. 22, 2014 4:08 pm

Weide írta:

A netre még csak most került ki, bár pár filmfesztivált már megjárt a film, és ha jól tudom, ott is szépen teljesített. Mindazonáltal kifogástalan minőségű angol felirat már van hozzá (próbáljátok a minél későbbi verziókat leszedni, mert a régebbiek tele van helytelen fordítással és hibákkal), illetve jó minőségű (HD) verziója is akad a filmnek. Szóval hajrá!  Smile 


Óóóó.... Amíg nincs hozzá magyar felirat, addig nem vágok bele. Sad
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 3 EmptySzomb. Márc. 22, 2014 6:43 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:

A netre még csak most került ki, bár pár filmfesztivált már megjárt a film, és ha jól tudom, ott is szépen teljesített. Mindazonáltal kifogástalan minőségű angol felirat már van hozzá (próbáljátok a minél későbbi verziókat leszedni, mert a régebbiek tele van helytelen fordítással és hibákkal), illetve jó minőségű (HD) verziója is akad a filmnek. Szóval hajrá!  Smile 


Óóóó.... Amíg nincs hozzá magyar felirat, addig nem vágok bele. Sad

Nabazzki. Sad
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 3 EmptyVas. Márc. 23, 2014 5:33 pm

Weide írta:
Bűbáj és kéjelgés /Las brujas de Zugarramurdi/ (2013)

Trier-féle

WTF-momentum


7/10


Nem kell belekeverni azt az örültet ide(a dánra gondolok)!
Írd már meg, hogy melyik spoilerbe, hogy mire is gondoltál, hogy WTF!
Spoiler:

Valamint nekem nem volt előismeretem a rendezővel kapcsolatban én csak a fesztiválon látott trailer után érdeklődtem utána.
Tegnap megnéztem hát max egy 7-es!
A szokásos karakter aki mindig megszívja, most nagyon komoly volt!
Az egészben az érdekelt(a filmnézés közben meg pláne), hogy hogyan jön össze a bankrablás a boszorkányos dologgal, és hát érdekes.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 3 EmptyVas. Márc. 23, 2014 5:34 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:

A netre még csak most került ki, bár pár filmfesztivált már megjárt a film, és ha jól tudom, ott is szépen teljesített. Mindazonáltal kifogástalan minőségű angol felirat már van hozzá (próbáljátok a minél későbbi verziókat leszedni, mert a régebbiek tele van helytelen fordítással és hibákkal), illetve jó minőségű (HD) verziója is akad a filmnek. Szóval hajrá!  Smile 


Óóóó.... Amíg nincs hozzá magyar felirat, addig nem vágok bele. Sad

Én magyar felirattal néztem ha ide lehet küldeni akkor oda adom ide vagy privátba? Én a bűbájra gondoltam! A snowra én se találtam még angolt se, de ami dvdrip nem pedig HD-s akkor sznob nem vagyok!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Weide írásai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 3 EmptyVas. Márc. 23, 2014 5:55 pm

Mr. White írta:

Én magyar felirattal néztem ha ide lehet küldeni akkor oda adom ide vagy privátba? Én a bűbájra gondoltam! A snowra én se találtam még angolt se, de ami dvdrip nem pedig HD-s akkor sznob nem vagyok!

Köszi, ha neked sikerült, én is megtalálom majd. Egyébként a Snowpiercerre jobban vágyok, de majd kivárom. Smile
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 3 EmptyVas. Márc. 23, 2014 6:59 pm

R2-D2 írta:
Mr. White írta:

Én magyar felirattal néztem ha ide lehet küldeni akkor oda adom ide vagy privátba? Én a bűbájra gondoltam! A snowra én se találtam még angolt se, de ami dvdrip nem pedig HD-s akkor sznob nem vagyok!

Köszi, ha neked sikerült, én is megtalálom majd. Egyébként a Snowpiercerre jobban vágyok, de majd kivárom. Smile

Én is kivárom mert ez érdekel, főleg, hogy hogyan mehet a vonat akár évekig anélkül, hogy esetleg nem ütközik valami bibi az útba(valami a sínre esik vagy esetleg elfogy a sín->Vagy esetleg az egész Föld be van sínezve mert akkor már megvan oldva-> Csak akkor jön a kérdés, hogy mikor csinálhatták a sínezést?).

Valamint azért eléggé megszívtam a felirat keresésével a Kéjelgésnél.
De tényleg ajánlok egy olyan oldalt (a nevét nem írom be de egy rejtvény megoldásával már tudni fogod, ha még nem ismered ezt az oldalt<amúgy itt eléggé jól lehet eredeti de legalábbis angol nyelvű filmeket eredeti nyelven>)aminek a neve egy (szuper)hősös film paródia tavaly készült el a 2. része és a filmben az van, hogy néhány ember megelégeli azt, hogy a rosszak mindig nyernek erre a főszereplő(egy gimis vagy akörül) csinál magának egy szuperhősös jelmezt és elhatározza, hogy rendet tesz és csatlakozik egy apa-lánya csapathoz.
Remélem kitaláltad!
A film nem a Super címet viseli, de azt nagyon ajánlom, mert sztem nagyon nagy(és szerintem még jobb is mint az amit megfejtettél)

Most jut eszembe a főszereplő abban a filmben megsebesül még mielőtt híres lett volna és a mentős emlékezhetett volna a
jelmezes hülyére és ha kikeresi, hogy ki volt az akkor tudni fogja, hogy ki is van a jelmez alatt.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 3 EmptyHétf. Márc. 24, 2014 12:34 am

R2-D2 írta:
Óóóó.... Amíg nincs hozzá magyar felirat, addig nem vágok bele. Sad

Snowpiercer magyar felirat ITT!
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Weide írásai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 3 EmptyHétf. Márc. 24, 2014 12:41 am

Mr. White írta:
Weide írta:
Bűbáj és kéjelgés /Las brujas de Zugarramurdi/ (2013)

Trier-féle

WTF-momentum


7/10


Nem kell belekeverni azt az örültet ide(a dánra gondolok)!
Írd már meg, hogy melyik spoilerbe, hogy mire is gondoltál, hogy WTF!
Spoiler:

Triert, csak a női nem kritizálása kapcsán hoztam fel, amúgy semmilyen mértékben nincs semmi köze a filmhez.

A WTF momentum alatt konkrétan azt értettem, amikor
Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Weide írásai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Weide írásai   Weide írásai - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Weide írásai
Vissza az elejére 
2 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 2.0
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: