HomeCalendarGalleryGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Remo írásai

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20
SzerzőÜzenet
Remo

Hozzászólások száma : 345

TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Pént. Ápr. 28, 2017 10:07 pm

R2-D2 írta:
Remo írta:
Széttörve

Mondják, hogy M. Night Shyamalan visszatért, de az a sanda gyanúm, sose lesz ő már az a műfajvirtuóz rendező, aminek a Hatodik érzék után kikiáltották.

A Széttörve ezzel a rajongóknak szóló húzással együtt is túl óvatoskodó thriller lett.

60%

Laughing

A fene a jó szívedet... tongue

Arról vagyok híres. Cool
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Remo

TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Vas. Ápr. 30, 2017 11:44 am

Énekelj!

Az Illumination animációs stúdiót a sikereivel egyenes arányú ellenszenv kíséri. Abban van igazság, hogy a minyonos cég filmjei történetükben kacsingatnak a biztos középszer felé, én általában mégis jól elvagyok velük. Az Énekelj!-jel szemben azért bennem is volt némi fenntartás, bár ezt valószínűleg inkább az táplálta, hogy nem vagyok az énekes tehetségkutatók rajongója, ami pedig a sztori középpontjában áll. A film elején még úgy tűnt, hogy igazat kell adjak a kritikáknak. Az állatszereplők az efféle történetek legtipikusabb figuráit vonultatták fel, akiket ráadásul elég kapkodva mutattak be. Aztán, ahogy az Énekelj! elkezdett kibontakozni, azt vettem észre, hogy megkedveltem a nagypofájú egeret, az unatkozó házimalacot, meg a többieket, és már érdekelnek a tulajdonképpen közhelyes problémáik. Ebben segített, hogy az Illumination animátorai ezúttal is remek munkát végeztek. Az állatos csavar önmagában poén, mint például, hogy egy csiga adja elő a Ride Like The Windet, de a karakterek szuperül eltalált megjelenése tovább növeli a humorfaktort. Hazai részről a szinkront lehet dicsérni, melynek készítői hajlandóak lefutni azt az extra mérföldet, amire a többség már nem veszi a fáradtságot. Ez megnyilvánul többek közt a rég nem hallott Esztergályos Cecília bevonásában, aki egyéni színnel adja elő a versenyt szervező koala félbolond titkárnőjét. Az Énekelj! sajnos néha túl sokat enged a sablonoknak, így a szereplők kötelező lebőgéséről se bír lemondani, ami kiszámítottan megelőzi drámai visszatérésüket. Mentségére szóljon, hogy bája és humora tompítja ezen hibáját. A végkifejletben aztán a zenei produkció olyan hatásosan összeállt, hogy a film összes közhelyét és gyengébb húzását hajlamos voltam megbocsájtani.

70%
Remo

TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Csüt. Jún. 15, 2017 3:22 pm

Bosszúállók (1998)

A Marvel szuperhőstalálkozója óta alig van, aki emlékszik rá, hogy a Bosszúállók címet eredetileg egy másik film birtokolta. Ennek oka, hogy, aki látta, az általában azon nyomban igyekezett elfelejteni Jeremiah S. Chechik alkotását, ami egy kultikus brit tévésorozat alapján készült. Nekem annak idején szimplán csalódást okozott a film. Nem akadtam ki rá és később se pontoztam le az imdb sötét mélységeibe, de ezzel úgy látszik máig kisebbségben vagyok. A dolgok jelenlegi állása alapján a Bosszúállókat tartják minden idők egyik legrosszabb filmjének, melynek kudarca oly nagy volt, hogy arról - akár a Hiúságok máglyája esetében - külön könyvet írtak. Ebben beszámoltak róla, hogy a filmet a szörnyen sikerült tesztvetítések után a stúdió intésére addig szabdalták a vágók, míg torz csonkja nem lett egykori önmagának. A film minden perce ordít arról, hogy az alkotók kezéből nem csupán kiesett a gyógyszeresüveg, de kedélyesen arrébb is rúgták. A Bosszúállók a felszínen többé-kevésbé egy James Bond karikatúrára hajaz, van egy szupergonoszunk is, akit maga az első 007-es, Sean Connery alakít excentrikus túlzásokkal, de, ha volt is bármiféle összetartó erő a jelenetek között, azt a vég nélküli újravágások és pótforgatások felőrölték. A film így minimális összefüggéssel hányja egymásra az őrültségeket. Logikusan értelmezni a látottakat nem is lehet, pusztán sodródni velük. Egy az abszurd humorhoz mesterien értő rendező kellett volna, hogy a Bosszúállók működjön, Jeremiah S. Chechik azonban csak egy iparos. Végletekig és persze szánt szándékkal kimért főszereplői, Ralph Fiennes és Uma Thurman tehetetlenül asszisztálnak ahhoz, hogy Chechik képtelen élettel és főképp poénokkal megtölteni azt a bizarr légkört, aminek a megteremtésén úgy fáradozik. Ezért aztán a Bosszúállók totális kudarc minden fronton. Zagyva, nehézkes és még csak látványosnak se nevezhető, amit azonban nem lehet elvitatni tőle, hogy legalább próbálkozik. Egyéni hanggal, a legfurább húzásoktól se ódzkodva tör előre egészen az epikus pofára esésig.

40%

A hozzászólást Remo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Jún. 15, 2017 3:51 pm-kor.
R2-D2
Admin

Hozzászólások száma : 3606

TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Csüt. Jún. 15, 2017 3:30 pm

Remo írta:
Bosszúállók (1998)

Ezért aztán a Bosszúállók totális kudarc minden fronton. Zagyva, nehézkes és még csak látványosnak se nevezhető, amit azonban nem lehet elvitatni tőle, hogy legalább próbálkozik. Egyéni hanggal, a legfurább húzásoktól se ódzkodva tör előre egészen az epikus pofára esésig.

40%

Köszi! Még csak nem is hallottam róla... Rolling Eyes

Pedig a színészek alapján ígéretesnek tűnik...
Felhasználó profiljának megtekintése http://www.artudetu.gportal.hu/
Remo

TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Csüt. Jún. 15, 2017 3:52 pm

R2-D2 írta:
Remo írta:
Bosszúállók (1998)

Ezért aztán a Bosszúállók totális kudarc minden fronton. Zagyva, nehézkes és még csak látványosnak se nevezhető, amit azonban nem lehet elvitatni tőle, hogy legalább próbálkozik. Egyéni hanggal, a legfurább húzásoktól se ódzkodva tör előre egészen az epikus pofára esésig.

40%

Leginkább én is a színészek miatt szoktam néha elővenni.
Niwrok
Admin

Hozzászólások száma : 2489

TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Csüt. Jún. 15, 2017 5:56 pm

Remo írta:

R2-D2 írta:

Remo írta:
Bosszúállók (1998)

40%

Első pillantásra azt hittem, lemaradtam valami olyan őskori Marvel-filmről, mint ez Smile , aztán látom, hogy csak a jó öreg Sir August de Winterről van szó  Smile .

Egy időben -bohó ifjúságomban- még szerettem ezt a filmet, mert kémsztorinak (kicsit paródiának) jó volt, és tetszettek benne az alakítások meg a karakterek. Aztán pár éve megpróbáltam újranézni... Na, azt nem kellett volna, mert akkor leesett, hogy ezt komolyan gondolták. Lehet, hogy ha nincs ez a Bosszúállók, akkor mondjuk a Kingsman is máshogy készül el, de inkább csak a tükörlabirintusos részig fogyasztható, utána tényleg szétesik.
.
Remo

TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Csüt. Jún. 15, 2017 6:50 pm

Niwrok írta:
Remo írta:

R2-D2 írta:

Remo írta:
Bosszúállók (1998)

40%

Első pillantásra azt hittem, lemaradtam valami olyan őskori Marvel-filmről, mint ez Smile , aztán látom, hogy csak a jó öreg Sir August de Winterről van szó  Smile .

Egy időben -bohó ifjúságomban- még szerettem ezt a filmet, mert kémsztorinak (kicsit paródiának) jó volt, és tetszettek benne az alakítások meg a karakterek. Aztán pár éve megpróbáltam újranézni... Na, azt nem kellett volna, mert akkor leesett, hogy ezt komolyan gondolták. Lehet, hogy ha nincs ez a Bosszúállók, akkor mondjuk a Kingsman is máshogy készül el, de inkább csak a tükörlabirintusos részig fogyasztható, utána tényleg szétesik.

A Kingsman nekem is beugrott, amikor most újranéztem. A film szerintem már az első perceiben szétesik, ennek ellenére, ha az embernek sikerül ráhangolódnia, akkor fura módon így is fogyasztható.
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   

Remo írásai
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
20 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20