Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Remo írásai

Go down 
+4
butch
Niwrok
R2-D2
Remo
8 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Next
SzerzőÜzenet
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 16 EmptyKedd Júl. 29, 2014 12:51 pm

R2-D2 írta:
Remo írta:

Perzsia hercege


Ebben viszont nem értek veled egyet. Lövésem sincs a játékhoz, de ezek szerint a tudatlanság néha áldás: én remekül szórakoztam rajta, tipikus Bruckenheimer mozi, jó sok robbanással, de szerethető figurákkal és történettel. Az időugrós részek miatt meg külön jó pont.

Hát, nekem a játéktól elvonatkoztatva is csak közepes.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Bűbáj és kéjelgés   Remo írásai - Page 16 EmptyKedd Júl. 29, 2014 1:25 pm

Bűbáj és kéjelgés

Nem is tudom, hogy pontosan mire számítottam ettől a filmtől, de azt sejtettem, hogy lökött lesz. Az alapsztori az Alkonyattól pirkadatigra hajaz, vagyis néhány bűnöző túszaikkal épp a határ felé tart, amikor egy erdőben természetfeletti lények - ezúttal boszorkányok - csapdájába kerül. A hasonlóságok itt aztán be is fejeződnek, Álex de la Iglesia alkotása ugyanis elsősorban egy bizarr vígjáték a férfi-nő kapcsolatokról. A rendező a témát korábban is szívesen pedzegette, például a félúton kimerülő Elszabott frigyben. Attól tartottam, hogy ugyanez fog történni a Bűbáj és kéjelgéssel is, de a filmbe annál sokkal több energia és ötlet szorult. Kissé lassan és helyenként botladozva tér ugyan a lényegre, azonban mindenen átsegít a remek színészgárda és a hamar megkedvelhető karakterek. A férfiakat összeköti, hogy egytől-egyig frusztrációk gyötrik őket a nőkkel kapcsolatban, és hát lássuk be, okkal: a filmben mind boszorka, vagy legalábbis úgy viselkedik. A készítők még úgy is tovább képesek vinni ezt a koncepciót, hogy közben az akcióról is gondoskodnak, sőt annál szellemesebb, amikor egy üldözés közepén főszereplőnk, a bandavezér apuka a belé szerelmes boszorkány csajjal tipikus férfi-nő vitába bonyolódik. Amivel nem vagyok teljesen kibékülve az a kurta-furcsa befejezés, mely egy seggel próbál két lovat megülni, hogy meglegyen a happy end, meg a viccesnek szánt fityisz. A végső bakitól eltekintve melegen ajánlom Álex de la Iglesia horrorba oltott vígjátékának a megtekintését. Már csak a keresztjébe rejtett shotgunnal rabolni induló Jézus látványáért is.

70%
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Remo írásai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 16 EmptyKedd Júl. 29, 2014 4:05 pm

Remo írta:
Bűbáj és kéjelgés

A filmfórum közösségének -egyelőre- maximálisan megegyezik a véleménye a filmmel kapcsolatban. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Remo írásai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 16 EmptyKedd Júl. 29, 2014 7:52 pm

Weide írta:
Remo írta:
Bűbáj és kéjelgés

A filmfórum közösségének -egyelőre- maximálisan megegyezik a véleménye a filmmel kapcsolatban. Smile

Aha.... tegnap elkezdtem, 40 perc után abbahagytam. Majd ma nekifutok mégegyszer.

Nagyon idióta mozi. Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Remo írásai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 16 EmptySzer. Júl. 30, 2014 4:35 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Remo írta:
Bűbáj és kéjelgés

A filmfórum közösségének -egyelőre- maximálisan megegyezik a véleménye a filmmel kapcsolatban. Smile

Aha.... tegnap elkezdtem, 40 perc után abbahagytam. Majd ma nekifutok mégegyszer.

Nagyon idióta mozi. Smile

Sikerrel jártál? Very Happy
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Remo írásai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 16 EmptySzer. Júl. 30, 2014 5:32 pm

Weide írta:
Bűbáj és kéjelgés

Sikerrel jártál? Very Happy

 No No No No 

Tudni fogod, ha igen. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Remo írásai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 16 EmptyPént. Aug. 01, 2014 8:19 pm

Remo írta:


Ragyogás


"A Ragyogás elsőre nehéz falat volt."

Nekem is. Többedik nézésre, később tudtam csak átérezni a mozi súlyát, tipikusan olyan mozi, ami lassan érik meg az emberben. Utána viszont kitörölhetetlen emlék marad, képei, karakterei, eseményei által - a két kislánytól a folyosón még ma is kiráz a hideg. Smile

Ez is jó írás, gratula!  taps
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Remo írásai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 16 EmptyCsüt. Aug. 07, 2014 8:33 pm

Max Payne

Igazából teljesen egyetértek az írásoddal, ugyanakkor meg kell említenem, hogy nem játszottam a játékkal, illetve igen, de csak a haverom gépén még nagyon régen, szóval ilyen téren nincs nagy viszonyítási alapom, viszont ami számomra kicsit kiemeli ezt a filmet a szürke átlagból, az egyrészt a szürkesége... mármint a sötét képi világa, illetve a valkűr-szál behozása, ami végleg ad neki egy egyedi ízt, megspékelve az egészet egy kis miszticizmussal, ami jól funkcionál mind természetfeletti, mind szimbólum-adalékként. Smile

Willow  

Hát nem tudom, én egyszerűen a mai napig imádom azt a filmet. Igazából számomra ez a pure fantasy, kicsit mókás, kicsit gyerekes, de végig varázsaltos, lenyűgöző, és szinte példaértékűen vonultatja fel a high fantasy kelléktárát, mégsem lesz tucat alkotás. Talán csak azért, mert kevés ilyen mű készült. Amúgy érdekes volt összevetni azzal, hogy mi lett volna az alap terv, és hogyan voltak kénytelen kihúzni és átírni jó részét a sztorinak. Sajnálatos, hogy nem jöhetett össze az eredeti elképzelés. Sad De mindegy, számomra ez a film úgy tökéletes, ahogy van, örök kedvencem marad gyermekkoromból a bátor kis csipisz (ez hogy van eredetiben?) kalandja.
- Arra menjetek, amerre a madár száll!
- De hiszen visszaszáll a falu felé!
- .... Ne törődjetek a madárral, kövessétek a folyót!


Very Happy  lol!
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 16 EmptyCsüt. Aug. 07, 2014 10:21 pm

Weide írta:

Willow  


A tökéletes fantasy számomra inkább A gyűrűk ura-trilógia, de a beidézett poén tényleg nagy.  Smile 
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Remo írásai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 16 EmptyCsüt. Aug. 07, 2014 10:35 pm

Remo írta:
Weide írta:

Willow  


A tökéletes fantasy számomra inkább A gyűrűk ura-trilógia, de a beidézett poén tényleg nagy.  Smile 

Jó persze, nálam is az az alap, de korához és az akkori technikához mérten számomra a Willow is egy kult.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Remo írásai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 16 EmptyHétf. Aug. 11, 2014 9:25 am

Remo írta:

Need for Speed


Megint csak egyet tudok érteni. Az autós jelenetek jók voltak, főleg a POV-os részek, mikor úgy lehetett érezni, te magad száguldasz az utakon, illetve az is tetszett, hogy minimális CGI-jal oldották meg a kocsik összezúzását, inkább építettek olcsó replikákat, amelyeket szét lehetett barmolni az ilyen shotoknál. Azt viszont nem értem, miért gyullad ki rögtön egy kocsi, amint kicsit is megborulni látszik, vagy éppen már nincsenek a kerekei a talajon. Aaron Paul meg valami borzalom. Nem tudom, eredeti szinkronnal nézted-e, illetve hogy milyen alapból a hangja, de szerintem rá is játszott, hogy kicsit mélyebb, dörmögősebb legyen, ehhez társul az az idióta babaarc meg üres tekintet.  Evil or Very Mad 
Szóval megint csak egyetérteni tudok, de a zárógondolatodhoz annyit fűznék hozzá, hogy szerintem létezik az a játékadaptáció, ami simán megközelíti, sőt, akár egálban is van az alapművével; Silent Hill.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 16 EmptyHétf. Aug. 11, 2014 10:32 am

Weide írta:
Need for Speed

Szóval megint csak egyetérteni tudok, de a zárógondolatodhoz annyit fűznék hozzá, hogy szerintem létezik az a játékadaptáció, ami simán megközelíti, sőt, akár egálban is van az alapművével; Silent Hill.

A Silent Hill nekem is tetszett - írtam is még a második rész kapcsán, hogy az a kivétel.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Remo írásai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 16 EmptyHétf. Aug. 11, 2014 1:33 pm

Remo írta:

Need for Speed

"Az első, akin megbukik a film éppen a körbeimádott Aaron Paul, aki csúfosan bizonyítja, hogy kevés egy főszerephez. Ide egy Ryan Gosling kellett volna, akinek van karizmája, azonban Paul nem csak kisugárzás terén mond csődöt, hanem színészileg is."

Ajaj... Ryan Gosling és a karizma... a fapofájú némaság szobra ... hisz elaludna verseny közben... Smile 

Ezzel az értékeléseddel egyáltalán nem tudok azonosulni, az év egyik legkellemesebb élménye volt nekem a Need for Speed. Nem vagyunk egyformák, és ez így jó.

Nem tudom, milyennek kellett volna lennie a játék szempontjából, de amit kaptam, az maxi túlteljesítette elvárásaimat. Jesse pedig nekem tökéletes volt. Bírom a búráját - ahogy az egész baráti társaságáét. No, majd ha meglesz, úgyis írok óla kontrát.  Wink
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 16 EmptyHétf. Aug. 11, 2014 1:55 pm

R2-D2 írta:
Remo írta:

Need for Speed
Ajaj... Ryan Gosling és a karizma... a fapofájú némaság szobra ... hisz elaludna verseny közben... Smile 


...és álmában is megverné Pinkmant.  Yeah2 
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Remo írásai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 16 EmptyPént. Aug. 29, 2014 4:35 pm

Remo írta:

Halálfutam


Na igen, a nagybetűs Tesztoszteronmozi! Dögös kocsik, dögös csajok, kis humor, kis "B"-kat dráma, és annyi izzadt, koszos mellizom, amennyit a Feláldozhatókban nem látni Smile . Ha a Dreadnaught pusztítását kicsit jobbra megcsinálják, még nagyobb kedvenc lenne.
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Remo írásai - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 16 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Remo írásai
Vissza az elejére 
16 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 2.0
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: