Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Remo írásai

Go down 
+4
butch
Niwrok
R2-D2
Remo
8 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next
SzerzőÜzenet
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: A lökött tesó   Remo írásai - Page 15 EmptySzer. Júl. 02, 2014 9:19 am

A lökött tesó

Ez a film már akkor szimpatikus volt nekem, amikor fesztiválok kapcsán olvastam róla. A Weinstein-fivérek le is csaptak rá, és viszonylag szép sikert arattak vele, mégse merte a hazai forgalmazók közül senki bevállalni, így csak az HBO-n jutott el hozzánk három év késéssel. A történet a végtelenül jószándékú Nedről szól (Paul Rudd), aki még egy egyenruhás zsarunak is hajlandó füvet eladni, ha szépen kéri. A börtönből kijövet egyik nővérétől a másikhoz költözik, akiket Elizabeth Banks, Zooey Dechanel és Emily Mortimer alakítanak. Mindegyiküknek megvan a maga kimondatlan problémája, amit Ned akaratlanul a felszínre hoz. Paul Rudd fantasztikus a szerepben. Bozontos fejével olyan, mint egy a '60-as évekből eltévedt hippi. Az arcán mindig ott az örök optimisták mosolya. Ned olyan lazán és gyermeki egyszerűséggel fog fel mindent maga körül, hogy szinte észre se veszi, amikor megbántják, vagy, amikor őszinteségével maga illetve nővérei alatt vágja a fát. Féltem, hogy a címszereplő lúzerségét fogják kihangsúlyozni, ám nem követték el ezt a hibát. A történetben végülis nincs semmi különös, a színészek, Ned figurája, és a rá épülő kedves humor azonban elcipeli a hátán a filmet. Az alkotók is szerethették Nedet, mert totális happy enddel jutalmazzák meg őt, amire aztán tényleg rászolgált.

70%
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Remo írásai - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 15 EmptySzer. Júl. 02, 2014 5:13 pm

Remo írta:

A lökött tesó

70%


Mind a négy név jó ajánlólevél, a sztori is jónak tűnik, úgyhogy ezt most én írom fel a "listámra" Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Remo írásai - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 15 EmptySzer. Júl. 09, 2014 1:00 pm

Remo írta:


Maradj!


Érdekes, most, hogy olvastalak, rögtön beugrott a film - ám meglepődve vettem észre írásodból, hogy kedvenc "Néma Levetém", Ryan Gosling az egyik főszereplő. Totál nem emlékeztem rá. Smile A mozit 7 éve láttam, még tékából, de borzasztó zavarosnak éreztem, már akkor is felötlött bennem, hogy érdemes lenne valamikor újranézni - most legalább ismét képbe került.

Nem tudom, akkor én nem boldogultam azzal a szimbólumrendszerrel, amibe az alkotól becsomagolták a sztorit, talán most majd máshogy lesz.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 15 EmptySzer. Júl. 09, 2014 1:29 pm

R2-D2 írta:
Remo írta:


Maradj!


...kedvenc "Néma Leventém", Ryan Gosling az egyik főszereplő.

 lol! 
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Remo írásai - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 15 EmptyKedd Júl. 15, 2014 12:49 am

Remo írta:

Mortal Kombat

"Azon, hogy butább egy szombat reggeli rajzfilmnél ennyi év távolságból már tudok mosolyogni. A játéktól elvonatkoztatva, simán mint akciófilm, a Mortal Kombat röhejesen gagyi."

Ahogy X-en is írtam, a 15 éves újranézés nekem hatalmas csalódás volt. Eddig nem is néztem utána, csak írásodból jöttem rá, hogy ez '95-ös film, így viszont még kínosabb az egész. Anno végig meg voltam róla győződve, hogy valami 80-as évekbeli szarságot látok, végig úgy emlékeztem, hogy ezt még akkor láttam... most, hogy gondolkodom, az a Flash Gordon lehetett. Smile

Nem véletlenül idéztelek, tökéletesen megfogalmaztad azt, amit én érzek a mozi iránt. Én ezen nem tudtam mosolyogni (más filmen viszont már igen), sem a történet, sem a látvány, sem a harcok nem jöttek be - talán még a karakterekkel, a színészekkel volt legkevesebb bajom.

Az már más kérdés, hogy az összes keleti "karatés film" közül egyedül a Véres játék az, ami tetszett. Arról is írhatnál...  Wink
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 15 EmptyKedd Júl. 15, 2014 2:19 pm

R2-D2 írta:
Remo írta:

Mortal Kombat

"Azon, hogy butább egy szombat reggeli rajzfilmnél ennyi év távolságból már tudok mosolyogni. A játéktól elvonatkoztatva, simán mint akciófilm, a Mortal Kombat röhejesen gagyi."

Ahogy X-en is írtam, a 15 éves újranézés nekem hatalmas csalódás volt. Eddig nem is néztem utána, csak írásodból jöttem rá, hogy ez '95-ös film, így viszont még kínosabb az egész. Anno végig meg voltam róla győződve, hogy valami 80-as évekbeli szarságot látok, végig úgy emlékeztem, hogy ezt még akkor láttam... most, hogy gondolkodom, az a Flash Gordon lehetett. Smile

Nem véletlenül idéztelek, tökéletesen megfogalmaztad azt, amit én érzek a mozi iránt. Én ezen nem tudtam mosolyogni (más filmen viszont már igen), sem a történet, sem a látvány, sem a harcok nem jöttek be - talán még a karakterekkel, a színészekkel volt legkevesebb bajom.

Az már más kérdés, hogy az összes keleti "karatés film" közül egyedül a Véres játék az, ami tetszett. Arról is írhatnál...  Wink

Asszem egy rövidet írtam ide a Véres játékról az Általános film topikba, de a régi bunyós filmek közül tényleg ez az, ami leginkább kiállta az idő próbáját. A régi Jackie Chan-filmek például nekem mai szemmel már nagyon bugyuták.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Remo írásai - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 15 EmptyHétf. Júl. 21, 2014 1:16 pm

Remo írta:

Hitman


Ebben is totál igazad van, nekem anno felért egy kínzással, mikor végignéztem. Smile


Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Remo írásai - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 15 EmptyKedd Júl. 22, 2014 1:05 pm

Tudom, hogy már régen irtad, hogy van saját blogod, de én mégis csak tegnap este tudtam vele megismerkedni. A véleményem meg az, hogy sokban nagyon is egyetértünk. A wall street farkasánál teljesen. Van az a jelenet a Nagymenőkben amikor De Nirot látjuk hogy cigizik na abban a pár másodpercben több dolgott tudtunk meg a karakterről, mint mint a farkasban Leoról az utolsó 2 órában. Mert az elején még csak annyit, hogy
Spoiler:

Valamint amikor olvastam a kritikádat a Született gyilkosokról és volt bár hozzászólás hát muszáj volt leírnom ide valamit, hogy valakit kiigazitjak(és bocsi, hogy ide írok, de kiváncsi vagyok arra, hogy te tudtad-e ezt) Tarantinotól nem vették el a filmcsinálás jogát csak régebben Ő írt egy könyvet amivel házalt és ebben volt a Tiszta Románc és a Született Gyilkosok megvették a könyvét még pedig a legalacsonyabb áron amit csak könyvre lehet adni mert itt is van egy minimum ár, na mind1 a lényeg, hogy ekkor még nem volt meg a Ponyvaregény csak a Kutyaszoritóban amire meg annyira nem ájultak el sokan mert hiában jó film, de az 1 milliós költségvetést épp hogy csak megtudta duplázni. A könyvet akkor kettészedték ÉS igy készült el 93-ban a Tiszta Románc ahol tarantino forgatókönyve a végéig kitartott csak egy dologban változtattak mégpedig
Spoiler:
Valamint nagyon is nyilvánvaló volt Tarantino nem tetszése a gyilkosoknál mivel nem tudom hány perc után kiment a moziból(talán 20-30 perc után). És valamiért én se tudtam megnézni ezt a filmet.

Örülök, hogy látta valaki rajtam kivül még az Esőcsinálót valamint, hogy még tetszett is neki. Én is azt gondolom, hogy ha ez a film a Good Will Hunting után jön ki akkor tuti, hogy másképpen nézünk Matt Damonra. Én amúgy is imádom az angol-szász jogot bemutató filmeket és ez se kivétel, de kérdezem én akkor neked ez tényleg jobban bejött mint a Ha ölni kell?

Valamint ha már írtam a blogodról akkor muszáj vagyok leírni, hogy nagyon jó és tényleg szinvonalas irások(bár ezt tőled amúgy is tudtuk) vannak benne. Amikor olvastam a vonatot arra gondoltam, hogy akkor a 300 Ft amennyiért a médiában adják akkor az nagyon is ajándék. Viszont lenne még egy kérdésem ahogy írtad, hogy a Total Recall után egy másik eredetileg Paul Verhoeven rendezte filmet a Robotzsarut remake-eltek meg nekem egyből az jutott eszembe, hogy szerinted lehetséges-e egy Csilagközi Invázió remake?
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Remo írásai - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 15 EmptyKedd Júl. 22, 2014 2:30 pm

Mr. White írta:
lehetséges-e egy Csilagközi Invázió remake?

A manapság divatos remake-dömping idején nem lepődnék meg, ha ez a projekt is felvetődne, csak ne a klasszikussá vált első rész stílusát próbálják meg utánozni. Talán jobban alapul vehetnék a könyvet ezúttal, netalán elmehetnének komolyabb irányba. De végül is te olvastad a könyvet, majd te elmondod, milyen kéne, hogy legyen, hogy jó legyen. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Remo írásai - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 15 EmptyKedd Júl. 22, 2014 2:44 pm

Mr. White írta:
lehetséges-e egy Csilagközi Invázió remake?

ERRE gondolsz?
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Remo írásai - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 15 EmptyKedd Júl. 22, 2014 2:46 pm

R2-D2 írta:
Mr. White írta:
lehetséges-e egy Csilagközi Invázió remake?

ERRE gondolsz?

 cheers yeah 
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 15 EmptyKedd Júl. 22, 2014 3:46 pm

Köszönöm az elismerő szavait Mr. White! A Született gyilkosok és a Tiszta tománc hátteréről én is olvastam. Tarantino is többször kitért rájuk a Tiszta románc audiókommentárjában. Az utóbbi befejezésének a megváltoztatását olyan jól mesélte el, hogy még mindig fel tudom idézni a szavait, ha eszembe jut. Ami a Ha ölni kell-t illeti, én úgy fogalmaznék, hogy jobban szimpatizálok Az esőcsinálóval, viszont, ha ügyvéd kellene, akkor inkább Jake Brigance-et fogadnám fel, mint Rudy Baylort.  Smile
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Remo írásai - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 15 EmptyKedd Júl. 22, 2014 4:33 pm

Weide írta:
Mr. White írta:
lehetséges-e egy Csilagközi Invázió remake?

A manapság divatos remake-dömping idején nem lepődnék meg, ha ez a projekt is felvetődne, csak ne a klasszikussá vált első rész stílusát próbálják meg utánozni. Talán jobban alapul vehetnék a könyvet ezúttal, netalán elmehetnének komolyabb irányba. De végül is te olvastad a könyvet, majd te elmondod, milyen kéne, hogy legyen, hogy jó legyen. Smile


Nekem a könyv annyira nem jött be, mint a film! A könyv legnagyobb részén a kiképzésre fókuszálnak és csak egy kicsit mutatják be a világot, nem véletlenül nevezték milicista pártolónak ezt a könyvet! Pl. Verhoeven-ék adták hozzá a híradós dolgokat amik ugye a Robotzsaruban is voltak, de itt arra volt hivatott, azon kivül, hogy propaganda célből készültek, hogy a rendező visszaemlékezett a gyerekkorára, hogy milyen volt akkor a világ. Sok dolgot megváltoztattak, de szerintem a film jobb mint a könyv ilyen még a Remény rabjai és az Állj, mellém. Bár igaz nem igazán olvastam olyat amit láttam már filmen és fordítva. De annyira nem örülnék mert az is olyan eredményt érne el mint a két Robotzsaru mérkőzése Remonál.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Remo írásai - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 15 EmptySzomb. Júl. 26, 2014 12:18 pm

Remo írta:

Salvador

Ahogy olvashattad Xpressen, ezt a mozit kifejezetten kedvelem, most pedig ahogy olvastalak, még az újranézéshez is csináltál hangulatot. Köszi!

Remo írta:

Dirty Dancing

Erről viszont csak közel 30 éves emlékeim vannak, a zenéje tetszett ugyan, de a "felejthető romantikus mese" már akkor is túl nyálas volt nekem. Úgyhogy ezen értékeléseddel is maxi egyet tudok érteni.  Wink 

Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 15 EmptySzomb. Júl. 26, 2014 6:21 pm

R2-D2 írta:
Remo írta:

Salvador

Ahogy olvashattad Xpressen, ezt a mozit kifejezetten kedvelem, most pedig ahogy olvastalak, még az újranézéshez is csináltál hangulatot. Köszi!

Örülök, ez volt a cél!  egyetért 
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Remo írásai - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 15 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Remo írásai
Vissza az elejére 
14 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 2.0
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: