Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 30 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 6 EmptyKedd Ápr. 16, 2013 12:28 am

Niwrok írta:
Részemről piros betűs ünnepeken is legfeljebb 45%. Ne legyen már elég egy mozifilmhez csak annyi, hogy halomra lőnek benne egy rakás embert meg hogy minden második díszletet felrobbantják.

Bár hármónkon kívül a kutya sem jár erre, azért spoiler mögé teszem...
Spoiler:


Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 6 EmptyKedd Ápr. 16, 2013 7:22 am

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
Részemről piros betűs ünnepeken is legfeljebb 45%. Ne legyen már elég egy mozifilmhez csak annyi, hogy halomra lőnek benne egy rakás embert meg hogy minden második díszletet felrobbantják.

Bár hármónkon kívül a kutya sem jár erre, azért spoiler mögé teszem...
Spoiler:


Honnan tudod, hogy amikor majd közkinccsé teszed ezt a sok okosságot a fórumon, akkor majd csak olyanok járnak erre, akik már látták a filmet Razz?

Akkor folytatnám a listát Smile:
Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 6 EmptyKedd Ápr. 16, 2013 9:24 pm

Niwrok írta:
Akkor folytatnám a listát Smile:

Jogos, bár a First Lady esetét én a másik oldalra sorolom - ez volt egyedül, ami kicsit kilógott a sorból.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Vasember 3   Moziajánlók - Page 6 EmptyPént. Ápr. 26, 2013 11:26 am

Vasember 3

A második résznél (alacsony léc) jobb, de a Bosszúállóknál (magas léc) gyengébb, vagyis az átlagos Marveles középszintet hozza. Lehet, hogy ez csak az én bajom, de még mindig túl sok a Tony Stark és túl kevés a Vasember. Shane Black érdekes csere volt a rendezői székben, régről ismerős stílusjegyek köszönnek vissza. Robert Downey Jr. és Don Cheadle a film egy bizonyos pontján szinte Riggs és Murtaugh-ba mennek át, de a Kiss Kiss Bang Bang is felsejlik. Rengeteg a humor a filmben, néha már sok is a jóból. A gonoszok nagyon egysíkúak. Guy Pearce over the top alakítása így is szórakoztató, Ben Kingsley pedig sokkal viccesebb, mint azt sejteni lehetett. A duma, hogy ez a rész egy Tom Clancy-s cyberthriller lesz csak üres ígéret volt. A szándék meglehetett, de menet közben elsikkadt. Tony Stark személyes problémái is inkább a poénoknak adogatják fel a labdát. Az akciójelenetek nagyon profik és őrült túlzásokkal teliek. Érdemes 3D-ben megnézni a filmet, jól használják a térhatást. Úgy a Vasember 3, mint az egész trilógia szerintem alkalmi móka, mely leginkább Robert Downey Jr. miatt emelhető ki. Nem nagy veszteség, ha kimarad az ember életéből.

60%
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 6 EmptySzomb. Ápr. 27, 2013 3:41 pm

Remo írta:
Vasember 3

A második résznél (alacsony léc) jobb, de a Bosszúállóknál (magas léc) gyengébb, vagyis az átlagos Marveles középszintet hozza. Lehet, hogy ez csak az én bajom, de még mindig túl sok a Tony Stark és túl kevés a Vasember. Shane Black érdekes csere volt a rendezői székben, régről ismerős stílusjegyek köszönnek vissza. Robert Downey Jr. és Don Cheadle a film egy bizonyos pontján szinte Riggs és Murtaugh-ba mennek át, de a Kiss Kiss Bang Bang is felsejlik. Rengeteg a humor a filmben, néha már sok is a jóból. A gonoszok nagyon egysíkúak. Guy Pearce over the top alakítása így is szórakoztató, Ben Kingsley pedig sokkal viccesebb, mint azt sejteni lehetett. A duma, hogy ez a rész egy Tom Clancy-s cyberthriller lesz csak üres ígéret volt. A szándék meglehetett, de menet közben elsikkadt. Tony Stark személyes problémái is inkább a poénoknak adogatják fel a labdát. Az akciójelenetek nagyon profik és őrült túlzásokkal teliek. Érdemes 3D-ben megnézni a filmet, jól használják a térhatást. Úgy a Vasember 3, mint az egész trilógia szerintem alkalmi móka, mely leginkább Robert Downey Jr. miatt emelhető ki. Nem nagy veszteség, ha kimarad az ember életéből.

60%

Annyit tennék hozzá, hogy szerintem ebben a filmben Tony Starkból is kevés volt (az öntelt pojáca részből, ami akkor is a karakter része, ha amúgy nem szimpatikus), és a 60%-nál egy kicsit jobban szórakoztam rajta, de "ugyanazt" a filmet láttuk:). Nem is popcorn, hanem kóla-mozi, amit kb. az első WC-ig "visz magával" az ember.
.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 6 EmptySzomb. Ápr. 27, 2013 6:21 pm

Niwrok írta:
Remo írta:
Vasember 3

60%

Annyit tennék hozzá, hogy szerintem ebben a filmben Tony Starkból is kevés volt (az öntelt pojáca részből, ami akkor is a karakter része, ha amúgy nem szimpatikus), és a 60%-nál egy kicsit jobban szórakoztam rajta, de "ugyanazt" a filmet láttuk:). Nem is popcorn, hanem kóla-mozi, amit kb. az első WC-ig "visz magával" az ember.
.

Kóla-mozi - találó. Laughing
Amúgy tény, hogy ez a Tony kicsit más, mint az előző részekben. Benne lehet ebben, hogy a második részben túlzottan szabadjára engedték az említett oldalát, ami nem sült el a legjobban, meg hát Shane Black is a maga képére formálta. Már a nyitányban elfogott az érzés, hogy a filmet Harry Lockhart narrálja a Kiss Kiss Bang Bangből.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 6 EmptyVas. Ápr. 28, 2013 12:22 am

Vasember 3

A baj az, hogy van/volt a Bosszúállók. Két szempontból is: egyrészt mert nálam minden tekintetben iszonyat magasra tette a lécet, humorban, látványban, a nagybetűs szórakoztatásban egyaránt, másrészt pedig történetileg – ugyanis a Vasember harmadik epizódja közben, mikor is annyiszor emlegetik New Yorkot, csak nem ment ki a fejemből, hogy hol van a Shield, meg a többiek… Oké, Thor elrepült, Hulk inkább marad Bruce, na de hol van pl. a Kapitány, mikor is Amerikát fenyegetik????

Mindezek fényében ez a Vasember epizód sem tetszett. Az első fél óra kifejezetten unalmas volt, sőt tulajdonképp a nagy fináléig az volt. A Stark ház lerombolása a trailerben jobb volt, nagyvásznon, normál játékidőben kissé gagyira sikerült: a túl sok infó a képen hitelvesztetté tette a jelenetet. Az egész moralizálás és pszichés betegség Starknak abszolút nem állt jól, az ellenfél katonái pedig sok mindenre emlékeztettek, de leginkább az X-menre.. Keveselltem a humort, a poénokat, túl érzelgős és túl lassú lett az egész film, amit jó sok robbanással és tűzzel próbáltak feledtetni. A Mandarin karakterének valódi mivolta mellett egyedül a vascsapat jött be, annak ott volt valami bizsergető bája. És humora.

Négy film alapján Junior jobb Holmesnak, Ben Kingsey és Guy Pearce viszont király volt gonosznak. Ugyanakkor Vasemberből még mindig az első epizód a legjobb, mint ahogy számomra az is nyilvánvalóvá vált, hogy eme karakter a többi Bosszúálló nélkül üres lufi.

60%
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Mellékhatások   Moziajánlók - Page 6 EmptyHétf. Május 13, 2013 11:14 am

A hallgatás szabálya

Azt hittem, hogy egy régimódi politikai thrillert kapok, ehelyett viszont Robert Redford fáradt egotúráját voltam kénytelen végigülni. Mind sztárként, mind rendezőként a régi dicső napokat próbálja valamiképp felidézni, azonban csak arra emlékeztet, hogy azok bizony elmúltak. A hallgatás szabálya akár jó is lehetne, ha a főszereplő újságíróra (Shia LaBeouf) fókuszálna, aki az egyetlen érdekesen kidolgozott karakter az egész filmben. Ehelyett Redford mindinkább magára irányítja a kamerát és egy szokványos üldözéses krimivé silányítja sztoriját, melynek összes fordulatát akár félálomban is könnyű előre megjósolni. Hiába vár így minden sarkon egy ismert színész, a sztárcsapat pocsékba megy. A film egyébként is elég semmilyen. Az hagyján, hogy nincs feszültség, de se a mondanivaló, se a jelenetek kidolgozása nem mutat túl egy átlagos tévéfilmén, sőt inkább alulmúlja azokat. Nem vártam ezt attól, aki ilyen régóta benne van a szakmában, de hát szar dolog az öregedés.

50%


Mellékhatások

Steven Soderbergh úgy tűnik, elhatározta, hogy a létező összes műfajban kipróbálja magát, és bizony megint egy remek kis darabbal gazdagított egy újabb zsánert. A Mellékhatások csalóka film. Egy lélektani dráma lassúságával és aprólékosságával indít, hogy aztán csavaros krimivé váljon. Scott Z. Burns forgatókönyve gyönyörűen épül fel és vonja be nézőjét. Nincsenek szükségtelen túlzások, az események örvénylő sora nélkülük is magával ragad. Soderbergh kézjegye ismét tapinthatóan rajta van a jeleneteken, akár elegáns képeiről, akár arról a valóságosságról esik szó, ahogy bemutatja a pszichiáter szakmát vagy épp a depresszió működését. A színészek közül a legszerencsésebb helyzetben Jude Law és Rooney Mara vannak, akik több arcukat is megmutathatják. A többiek szimplán rendben vannak. A film egy darabon elér egy pontra, ahol könnyen idegesítővé válhatna, ám túllendül rajta és az utolsó felvonása olyan elégtételt nyújtott, hogy szinte minden percében vágyat éreztem, hogy hangosan felkiáltsak: Ez az! Soderberghnek innen üzenem, hogy korai még a visszavonulás. Akad még műfaj, amelyben bizonyíthatja tehetségét.

80%
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 6 EmptyHétf. Május 13, 2013 11:30 am

Remo írta:
A hallgatás szabálya


50%


Mellékhatások


80%

1. Nálunk ilyet nem játszanak, de ezek szerint nem baj. Smile

2. Ezt viszont játsszák, nem akartam megnézni, de már többen is jót írtak róla, úgyhogy rábeszéltél.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 6 EmptyHétf. Május 13, 2013 12:03 pm

R2-D2 írta:
Remo írta:
A hallgatás szabálya


50%


Mellékhatások


80%

1. Nálunk ilyet nem játszanak, de ezek szerint nem baj. Smile

2. Ezt viszont játsszák, nem akartam megnézni, de már többen is jót írtak róla, úgyhogy rábeszéltél.

Hajrá! Talán már csak egy néző hiányzik, hogy kiadják BD-n is! Wink
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: A nagy Gatsby   Moziajánlók - Page 6 EmptyPént. Május 17, 2013 10:48 am

A nagy Gatsby

Előfordult már nem egyszer, hogy az előzetes jobb volt, mint maga a film, de régóta éreztem ezt annyira, mint Baz Luhrmann új rendezése esetében. A film trailereibe tökéletesen belesűrűsödött mindaz, amit A nagy Gatsyben szeretni lehet. Záporoznak az erőteljes képek, a zene velük teljes szinkronban lüktet, miközben ragyognak a sztárok. Ez az élmény aztán a film két és fél órájában tohonyán eloszlik, hatását és intenzitását vesztve. Míg Luhrmann legjobb munkájában, a Moulin Rougeban a ritmus és az energia kitartott végig, itt kezdettől fogva behúzva tartják a kéziféket. A mesélőnk Tobey Maguire, mint Nick Carraway, aki papírt ragad, hogy feldolgozza élményeit. Nagyjából úgy, mint tette azt Ewan McGregor, ám nagy különbség, hogy míg ő a saját történetét mondta el, addig Maguire egy külső narrátor, aki valahogy beleírta magát a sztoriba, miközben aktív szerepe igencsak csekély benne. Tisztában vannak ezzel a készítők is, sőt narrátorunk is, de ettől még nem lesz érdekesebb a vele töltött idő.

Fél óra után aztán a címszereplő is belép a filmbe. Én vagy Spartacus, izé, Gatsby - mondja, és alakját tüzijáték fénye öleli körbe. Egy hétköznapi adaptációban ez erős túlzás lenne, ám Baz Luhrmann világában ez a szó elveszíti a jelentőségét. Itt kérem minden hatalmas. A díszletek, a bulik, és persze az érzelmek. Nem is a húszas években, inkább egy retró megjelenésű fantáziabirodalomban járunk, ahol a gazdagok és szépek reggeltől estig mulatnak, de még egy nyomortanya is olyan mint egy elvarázsolt birodalom sötét szeglete. Ezt a vitán felül fantasztikusan kinéző világot kellene megtölteni figyelemre méltó emberekkel, és itt bukik el a film, méghozzá durván. Egyszerűen nincs senki, akivel azonosulni lehetne. Maguire lassú átalakulása bambán vigyorgó nyápicból keserű művésszé megmarad háttérzajnak, melyet elnyom Gatsby nagy szerelme az ő Daisyével. Az elején még megértjük, sőt mesélőnkkel együtt csodáljuk őket, aztán kiderül, hogy egyikük se az a piedesztára emelhető személyiség. Románcuk egy ábrándkép, melyért Gatsby mindent beáldoz, de attól, hogy sokszor (tényleg rohadt sokszor) elmondják, hogy az összes tettének a lány a mozgatója, nem lesz ebből nagy szerelmi történet.

Leonardo DiCaprio a filmmel új szintre emeli sztárstátuszát, színészi palettáját viszont nem gazdagítja. Alakításában leginkább Gatsby kettőssége domborodik ki. Egyszerre az élet császára, ugyanakkor egy végletekig romantikus, bizonytalan kölyök. Mindkettő nagyon jól áll neki. Szerelme Daisy, vagyis Carey Mulligan, aki nagyon szépen tud nézni (bár tekintete ismerős lehet a Drive közönségének), és nagyjából ennyi a nő. Jah, elvileg van neki egy gyereke is, akiről egyszer tesznek említést, hogy az utolsó percekig elő se kerüljön. Maguire átkozottul hálátlan szerepet kapott, mégis a film végére jobban drukkoltam annak, hogy kiteljesedjen ő és DiCaprio barátsága, mint annak, hogy a két szerelmes valahogy megtalálja útját a boldogsághoz. A történetben még ott izeg-mozog Joel Edgerton is Daisy vadbarom férjeként, de a figurája annyira karikatúrába megy át, hogy az se hatott meg, amikor kiderült, hogy neki is vannak érzései.

Érdemes-e megnézni A nagy Gatsby-t? Hát nem is tudom. A történet meglepően vékonyka, a látványból pedig az összes szín és pompa ellenére hiányzik az a kirobbanó energia, ami naggyá tette a Moulin Rouge-t. A 3D varázsa is hamar alábbhagy, mivel néhány kreatív megoldást leszámítva Luhrmann se használja többre, mint a díszletek kihúzására. Tűnékeny csillogás az, amit a film nyújt. Amíg tart, magával tud ragadni a fénye, de végül kihuny és üresen hagy.


A hozzászólást Remo összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Május 17, 2013 11:14 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 6 EmptyPént. Május 17, 2013 10:52 am

Remo írta:
A nagy Gatsby

Érdemes-e megnézni A nagy Gatsby-t? Hát nem is tudom.


Köszi! Ennyi nekem elég, hogy kihagyjam, legalábbis moziban.

Miért érzem úgy, hogy ez nem is az én stílusom??
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 6 EmptyPént. Május 17, 2013 10:55 am

R2-D2 írta:
Remo írta:
A nagy Gatsby

Érdemes-e megnézni A nagy Gatsby-t? Hát nem is tudom.


Köszi! Ennyi nekem elég, hogy kihagyjam, legalábbis moziban.

Miért érzem úgy, hogy ez nem is az én stílusom??

Pontosan nem tudom, hogy mi a te stílusod, de, ha Luhrmann korábbi munkái nem tartoznak ebbe bele, akkor ez se.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 6 EmptyHétf. Május 20, 2013 1:17 pm

Remo írta:


Pontosan nem tudom, hogy mi a te stílusod, de, ha Luhrmann korábbi munkái nem tartoznak ebbe bele, akkor ez se.

Megnéztem imdb-n, ki is ez a faszi, most már tudom, hogy egyik filmjét sem láttam, mert egyik sem érdekelt...

Nemszeretem a romantikus-szerelmes-éneklős-táncolós-nyálas-kosztümös-vígjátékos mozikat. Ezt is kihagyom. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 6 EmptyHétf. Május 20, 2013 1:18 pm

Star Trek – Sötétségben


Bár a „hűbazmeg” érzés elmaradt a végéről - amit annyira sugallt a filmet már korábban látók hatalmas tábora -, tény, hogy J. J. Abrams kimagaslóan jó filmet, kimagaslóan jó sci-fit készített, immár nem először. Az új Star Trek univerzum második epizódja méltó folytatása a zseniális első résznek, s az, hogy nekem az első jobban tetszett, azt tudjuk be egyéni ízléskülönbségnek, ami eme film érdemeit semmiben nem csökkenti.

Zseniálisan megcsinált mozi a Sötétségben, valami elképesztő látvánnyal. Igazából egy nap után még mindig nem igazán tudtam feldolgozni azt a rengeteg képi információt, amit láttam, a jövő városai, a világűr képei, de akár a hajók belsejei egytől-egyig lenyűgözőek voltak. A karakterek közti kémia iszonyat jól működött, a rengeteg ötletes humor és beszólás kiváló érzékkel volt adagolva. Cumberbatch Kahn szerepében totál telitalálat, s a finom, rejtett kapcsokat is értékeltem a korábbi ST Univerzumhoz.

Egy icipicit – de tényleg csak icipicit - ugyanakkor pont itt éreztem magam kényelmetlenül: nem igazán tudtam hova tenni a mozit a Kahn haragja ismeretében/tükrében. Zavart a fordított felállású dráma a végén, s végig azon totóztam, ez hogy kapcsolódhat a nagy egészbe. De ezek csak amolyan kósza gondolatok voltak, amik max 5% elvonást érnének, a másik 5% viszont mellbevágott: annyira látszott, annyira lehetett tudni a megoldást, hogy legyen következő film, hogy rendesen felbosszantott…

Amit még mindenképp meg kell jegyeznem: ez az a film, amit MOZIBAN kell látni. Jöhet nekem minden igénytelen filmnéző a süket dumájával, hogy majd letöltöm aztán otthon megnézem: az lófaszt sem fog az érni. Ez így, nagyvásznon, nagy teremben nyújt teljes értéket, amit ilyen formában még lemezen sem lehet majd hazavinni. Brutális hangzás, összességében jól megcsinált 3D – igazi feledhetetlen élmény.

90%


.

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 6 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
6 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 30 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: