HomeCalendarGalleryGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Moziajánlók

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 25 ... 45, 46, 47
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin

Hozzászólások száma : 3649

TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Vas. Nov. 19, 2017 12:51 pm

Niwrok írta:
.
Boldog halálnapot! / Happy Death Day

Szóval ha szeretted az Idétlen időkiget (nyíltan hivatkoznak rá, mint kb. kőkorszaki filmre, ami figyelembe véve, hogy a szereplők többsége még meg sem született, amikor az készült, nem is olyan meglepő  Smile ), amit feldobtak egy kis Sikollyal, és nem zavarnak a Bajos csajok, akkor maximálisan ajánlom. De egyébként is...

7,5/10
.

Ha neked ennyi, nekem még talán több is lesz. Én jobban bírom az ilyet - mármint a körítést. Holnap, ha minden jól megy, megyek rá. Wink
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://www.artudetu.gportal.hu/
Niwrok
Admin

Hozzászólások száma : 2539

TémanyitásTárgy: Szabadulószoba   Pént. Nov. 24, 2017 11:16 pm

.
Szabadulószoba

Bárki, aki erre a fosra adná a fejét, fizessen be inkább egy tényleges szabadulószobára. Bár én még nem voltam, de vélhetően nagyobb élményt nyújtana másfél órában, mint az a film, aminek az első harmada dögunalmas yuppie-k szülinapozásából áll, a második ovis szintű találós kérdések és ujjból szopott, majd tíz másodperc alatt megoldott feladványok szűk tárháza, a harmadik meg eszetlen trancsír és megzakkanás. A legótvarabb mégis az benne, ahogy az író a végén a párkapcsolat és a jellem mibenlétéről próbál meg moralizálni és filozofálni, ami persze csak ürügy arra, hogy legyen kifogás a pucér szöszi mutogatására perceken keresztül... és még ezzel együtt sem hittem el, milyen idióta módon van lezárva.

A legjobb dolog benne a Teddybear Picnic volt... és akkor már el is tudjátok képzelni, milyen a többi...

3,5/10

Ha akartad volna, szerintem inkább nézd meg helyette ezt. A Fermat's Room sem egy nagy durranás, de legalább spanyol:

.

Felhasználó profiljának megtekintése
R2-D2
Admin

Hozzászólások száma : 3649

TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Kedd Dec. 19, 2017 9:49 pm

Niwrok írta:
.

Brazilok

De a "pálya" sztárja egyértelműen a Fingit játszó Lakatos Erik, aki gyerekként még lehet a leglelkesebb, civilként őszinte, és aki utánozhatatlan stílusában narrálja az eseményeket.

Kicsit sztereotip, de a benne megjelenő idealizmus ellenére sem annyira mű, mint a hasonló környezetben játszódó friss tévésorozat, a Mi kis falunk. Ennyivel jobb is annál.

7,5/10
.

Legnagyobb meglepetésemre széles vigyorral néztem nagyjából az egészet, ami egyértelműen a remek kiskölöknek és a narrációnak köszönhető. Néha az Indul a bakterház ugrott be az egészről...

Összességében jó volt, annyira tényleg nem mű, és azért érezni benn a népnevelő szándékot - bár az is igaz, hogy egyben kendőzetlen is a fa- és fémlopások mutatásával. Sajnos néhány figura idegesítően magyar, és azt gondolom, ez jobb, értőbb kezekben egy hatásos hollywoodi sportfilm lehetne. Kényes vagyok a magyar filmek magyarságára, itt icipicit éreztem ennek stílusjegyeit (megmondani nem tudom, mik azok), hangulatát: mindenesetre ha ilyen lenne egy gyengébb magyar film, egy qrva szót nem szólhatnánk.

A 75% nekem is megfelel peace

.
Felhasználó profiljának megtekintése http://www.artudetu.gportal.hu/
Niwrok
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Szer. Dec. 20, 2017 2:34 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.

Brazilok

De a "pálya" sztárja egyértelműen a Fingit játszó Lakatos Erik, aki gyerekként még lehet a leglelkesebb, civilként őszinte, és aki utánozhatatlan stílusában narrálja az eseményeket.
Kicsit sztereotip, de a benne megjelenő idealizmus ellenére sem annyira mű, mint a hasonló környezetben játszódó friss tévésorozat, a Mi kis falunk. Ennyivel jobb is annál.

7,5/10
.

Legnagyobb meglepetésemre széles vigyorral néztem nagyjából az egészet, ami egyértelműen a remek kiskölöknek és a narrációnak köszönhető. Néha az Indul a bakterház ugrott be az egészről...

Összességében jó volt, annyira tényleg nem mű, és azért érezni benn a népnevelő szándékot - bár az is igaz, hogy egyben kendőzetlen is a fa- és fémlopások mutatásával. Sajnos néhány figura idegesítően magyar, és azt gondolom, ez jobb, értőbb kezekben egy hatásos hollywoodi sportfilm lehetne. Kényes vagyok a magyar filmek magyarságára, itt icipicit éreztem ennek stílusjegyeit (megmondani nem tudom, mik azok), hangulatát: mindenesetre ha ilyen lenne egy gyengébb magyar film, egy qrva szót nem szólhatnánk.

A 75% nekem is megfelel  peace

Akkor mégis belefért az idei magyar keretbe  Very Happy ...

Erre megint csak nem láttam értelmét számítani, így még nagyobb a meglepetés, hogy tetszett. De hát végülis jó film  Smile ...

De hogy sportfilmnek kéne lenni belőle  Smile ? Szerintem inkább volt "szocio-komédia", amin a sport csak a közös pont volt, mint megmérkőzési hely. Ezért is kapta meg mindenki a magáét kicsit benne, nem csak a cigányok, hanem a rendőr meg a polgármester is a sleppjével együtt. Kicsit karikatúra, kicsit odamondós, de éppen ettől volt egyszerre ismerős és vicces is... a maga kicsit keserű módján.

.
Niwrok
Admin

TémanyitásTárgy: The Commuter: Nincs kiszállás   Szer. Jan. 17, 2018 9:41 pm

.
The Commuter: Nincs kiszállás

A tíz éve biztosítási ügynökként dolgozó, ex-zsaru Michael minden nap ugyanazzal az elővárosi vonattal megy a munkahelyére, és egy megszokott délutánival haza. Ezalatt azért jó pár utassal szóba elegyedett, meghallgatta-kisebb-nagyobb gondjaikat, valamennyire megismerte őket. A sokezredik unalmas hétköznapi utazást egy amúgy is elég kaotikus napon egy csinos, középkorú nő feltűnése szakítja meg, aki a többi utasról kezd beszélgetni Michaellal. A Joannaként bemutatkozó nő végül egy kérdést tesz fel a férfinak, mintegy játékként: Michael ismeri-e annyira az utasokat ennyi év után, hogy ki tudná szúrni azt, aki "nem való" a vonatra, vagyis nem tartozik a szokásos ingázók közé, és ezen kívül csak annyit tudna róla, hogy melyik állomáson száll le az ismeretlen, meg egy nevet, ami nyilván álnév? Michael kezdeti tanácstalansága után a nő egyre nyomatékosabbá teszi, hogy ez a "játék" Michael számára akár komoly anyagi előnnyel is járhat... de ha nem hajlandó részt venni benne, vagy nem hajlandó meghozni az ezzel járó áldozatot, akkor a családját sodorja ezzel veszélybe.

Ha felsorolom, hogy Liam Neeson és a rendező Jaume Collet-Serra közös munkájából eddig milyen filmek születtek (ez ugyanis már a negyedik), már lehetnek olyanok, akik körül is tudják határolni a Commuter hangulatát: Ismeretlen férfi, Non-stop, Éjszakai hajsza. Nekem mondjuk még eszembe jutott a Forráskód, hiszen az is egy vonatos rejtélyről szólt, amihez Vera Farmiga adta az instrukciókat.

A többieknek az maradt, hogy elmondjam, a titokzatos személy keresése, a versenyfutás az idővel, az okok utáni nyomozás, az egyre fenyegetőbbé váló összeesküvés és a zárt hely enyhe klausztrofóbiájával kellemes feszültséget teremtett, kiegészülve néhány klasszikus krimis eszközzel, és pár közhelyes bunyóval-lövöldözéssel, amik a pörgést biztosítják. Emellett akad egy pár jó ötlet, közülük a film sztorijában egészen pontosan kettő, meg jópofa volt a felvezetés a monoton ismétlődő napok érzékeltetésével... és ennyi. Eltelt vele a másfél óra, most jól is esett, de havonta készül egy ilyen krimi-thriller, jövőre meg már valamelyik másodrangú kábeltévé esti műsorsávjában lehet majd találkozni vele.

6,5/10
.
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   

Moziajánlók
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
47 / 47 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 25 ... 45, 46, 47