HomeCalendarGalleryGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Moziajánlók

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin

Hozzászólások száma : 3510

TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Hétf. Aug. 21, 2017 2:35 pm

R2-D2 írta:
Doctor Strange

A kövek, megint a kövek...

70%

.

Másodszori nézésre iciripicirit jobban tetszett, sőt, egészen a hongkongi buliig talán most már talán még élveztem is a filmet. Fura mód akkor kezdtem besokallni, mikor kedvenc témám, az idő került terítékre... nekem ez a felrepülök a világűrbe Dormamuhoz rész roppant kínos volt. Kínosabb, mint bármelyik trükk (szerintem azokkal nem volt óriási gond, sőt, még Casperrel sem Laughing  ). De összességében inkább tetszett, mint nem... Rolling Eyes

Viszont a BD kiadás kifejezetten bejött: amellett, hogy első osztályú a kép és a hang, jó sok extra is van rajt. A werk egy órás és tényleg informatív, de a többi is jó - minden magyar felirattal.

.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://www.artudetu.gportal.hu/ Online
Niwrok
Admin

Hozzászólások száma : 2376

TémanyitásTárgy: Logan Lucky - A tuti balhé   Hétf. Szept. 04, 2017 5:09 pm

.
Logan Lucky - A tuti balhé

Soderbergh neve nálam összeforrt az aprólékosan kidolgozott karakterek által végrehajtott, trükkös csalásokkal, amiket eddigi is általában szerettem tőle... de talán még egyszer sem talált be ennyire nálam, mint a Logan Luckyval! Tatum és Driver suttyói, a széfrobbantó Daniel Craig és az egész környezetük egy hihető, kedves karikatúra volt, az általuk végrehajtani tervezett lopás meg az egyszerűségében is ötletes és átgondolt... még ha érezhetően Soderbergh fejéből is pattan ki, nem Loganékéből. A rengeteg kis képi és szöveges poén (SW rajongók előnyben Wink !), a falunapi disznóláb-pecázás, Mellie néni és a George R.R. Martinba páros lábbal beleszállás mellett a kicsit túlírt befejezés, mint egyetlen feltűnőbb hiba is jelentéktelenné vált.

8,5/10
.
Felhasználó profiljának megtekintése
R2-D2
Admin

Hozzászólások száma : 3510

TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Kedd Szept. 05, 2017 12:43 pm

Niwrok írta:
.
A kör

Önmagában hogy egy filmnél erős késztetést érzek, hogy csak annyit írjak rá, hogy "A young-adult Black Mirror.", mert abból úgyis minden kiderül, azzal még nem lenne baj. Hiszen tényleg ezzel a pár szóval simán össze lehet foglalni, ha valaki tudja, mik ezek a bűvös szavak.

Az ígéretes témát azonban egy ritka pocsék forgatókönyvvel társították, ami egyszerre hasal el a cselekményvezetésen, amiben méteres lyukak vannak, a karakterrajzokon, amik a legprimitívebb motivációkat sem képesek rendesen bemutatni, és a feszültségen, ami nincs.

Ettől még a Z-generáció tagjainak lehet hasznos figyelmeztetés, hova nem kéne hagyniuk elfajulni a közösségi médiát, ahogy a filozofikusabb lelkeknek is ajánlható továbbgondolásra... csak hát filmként ez egy nagy "kör"... inkább amolyan álló ellipszoid...

4,5/10
.

Ennyire nincs rossz véleményem róla, az első mondatod pedig tökéletesen helytálló. Sőt, amint láttam, mi is ez, egy ideig teljesen elragadott az egész, ez a technológiaellenesség, társadalomkritikás dolog... aztán ahogy kellett volna súlyosabbnak lenni a történetnek, ahogy kellett volna a karaktereknek mélységet adni, úgy fulladt egyre inkább érdektelenségbe az egész. Lehetett volna akár egy új Cég is, de egy babazsúr lett belőle.

Vannak figurák, akik tényleg nem értem, miért vannak (John Boyega pl.), Mae naivsága egy ideig tolerálható, de aztán bosszantó. A témáját, technikai megvalósítását, képi világát tekintve egy jó kis Black Mirror epizód lehetne, ha mondjuk 50 peccel rövidebb és feszesebb lenne, no meg ha nem lenne ennyire gyermeteg.

Bár... gyermekeknek szánt téma milyen legyen...

Voltak jobb pillnatai, ötletei, nálam olyan 60%.

.
Felhasználó profiljának megtekintése http://www.artudetu.gportal.hu/ Online
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   

Moziajánlók
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
46 / 46 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46