Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 49 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Tűnj el! / Get Out   Moziajánlók - Page 44 EmptySzomb. Ápr. 22, 2017 11:42 pm

.
Tűnj el! / Get Out

Chris a barátnőjével, Rose-zal arra készül, hogy először látogassák meg a lány szüleit. A srác, fekete lévén, kicsit aggódik azon, hogy hogyan fogadják majd a közismerten fehér környéken, főleg úgy, hogy még Rose-nak sem volt fekete párja. De az út közben zajló kisebb kellemetlenségek után a szülők kifejezetten pozitív első benyomást tesznek Chrisre, kedélyesen és nagyon pozitívan fogadják a fiút, egyedül Rose öccse az, aki a piától felbátorodva kicsit többet enged meg magának a kelleténél. Elsőre éppen a túlzott kedvesség, az állandó mosolygás az, ami zavarni kezdi Christ, főleg a házban dolgozó két -egyébként fekete- szolga részéről, meg ahogy a pszichológusként dolgozó anya mindenáron demonstrálni akarja a fiún, milyen hatékony módszere van az emberek életének jobbá tételére. Aztán amikor a másnapi családi pikniken mindenki úgy mustrálgatja, mintha most látna először feketét, Chris egyre kényelmetlenebből érzi magát ebben a helyzetben... a csapda pedig közben egyre jobban bezárul.

Igazából a film közepe volt a legjobb, mert az eleje a házhoz megérkezésig egy kicsit túl van nyújtva (a szarvasos-rendőrös kitérő az például mi a fenének?!), és nekem túl erőltetett, thrillerhez képest meg túl komikus volt a "harmadik fázis". Ami viszont a házban zajlik, az egészen jó feszültséget épít, mert hát már a cím elárulta, nem ez lesz Chris legnyugisabb hétvégéje, de csak lassan kerülnek elő az építőkockák, hogy mire is megy itt ki a játék... A torzan vigyorgó, de egy-két pillanatra a szerepükből kiesni látszó cselédek, a pár -ide egyébként bőven felesleges- jump-scare, és leginkább az az igencsak ütős hipnózisos jelenet, meg az állófogadás az, ami tetszett. Ezért is kár, hogy az a vége, ami...

Spoiler:

Nem egy helyen azt olvastam, hogy horrornak nem, legfeljebb thriller-nek tekinthető, de hogy leginkább társadalmi szatíraként működik (a feketék helyzetét illetően)... hát, inkább csak "működött volna", ha kevesebb az abszurd meg a morbid...

6,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 44 EmptyVas. Ápr. 23, 2017 2:01 pm

Niwrok írta:
.
Tűnj el! / Get Out

Nem egy helyen azt olvastam, hogy horrornak nem, legfeljebb thriller-nek tekinthető, de hogy leginkább társadalmi szatíraként működik (a feketék helyzetét illetően)... hát, inkább csak "működött volna", ha kevesebb az abszurd meg a morbid...

6,5/10
.

Pedig érdekelt... na mindegy, majd lesz ez a neten, akkor megnézem...

Amúgy nem meglepő módon bizonyos beállítottságú oldalakon pl. az év horrorja. Hát persze.


Biztos, hogy megnézem. Twisted Evil
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 44 EmptyVas. Ápr. 23, 2017 2:28 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

Tűnj el! / Get Out

Nem egy helyen azt olvastam, hogy horrornak nem, legfeljebb thriller-nek tekinthető, de hogy leginkább társadalmi szatíraként működik (a feketék helyzetét illetően)... hát, inkább csak "működött volna", ha kevesebb az abszurd meg a morbid...

6,5/10
.

Pedig érdekelt... na mindegy, majd lesz ez a neten, akkor megnézem...
Amúgy nem meglepő módon bizonyos beállítottságú oldalakon pl. az év horrorja. Hát persze.
Biztos, hogy megnézem.  Twisted Evil


Hát, elég rózsaszín ott az a szemüveg, ahol nincs felesleges jump-scare, ahol feszes a vágás, és ahol nem válik blődlivé a sztori.

Spoiler:

Gyakorlatilag abban értek maradéktalanul egyet, hogy a színészek (főleg Daniel "Mac" Kaluuya) és a karakterek jók voltak.

Ez kb. hasonló, mint a Holdfény, hogy csak mert egy színes bőrű ír/rendez egy horrort a rasszizmussal a középpontban, attól az még nem lesz automatikusan jó. Azt meg, hogy elsődlegesen komikus a fickó, magam is kitalálhattam volna...

Csak részben kötődik ide, de kifejezetten érdekes gondolatnak tartom, amit a Brazilok kapcsán Farkas Franciskával készült interjúban olvastam a napokban. Tőle is megkérdezték például, hogy gondolja-e, hogy cigányként példát mutathat a kitartásával, az eredményeivel a nyomortelepről kitörni akaró cigányoknak, és ő erre azt mondta, igazából oda kéne eljutni, hogy csak mert ő cigány, attól még nem csak a cigányoknak lehet példakép, mert ez éppen az a beskatulyázás, amin ő szeretne túllépni.
.
Vissza az elejére Go down
téglagyári megálló

téglagyári megálló


Hozzászólások száma : 116
Join date : 2012. Oct. 04.

Moziajánlók - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 44 EmptyHétf. Május 01, 2017 1:14 pm

R2-D2 írta:


Lego Batman

És Remo (is) visszatért!  Dance Dance Dance

Köszi az írást, ha jól emlékszem, a Lego kaland anno neked bejött. Nekem az is kimaradt, és azt hiszem, sajnos ez is ki fog. Smile

Már nem emlékszem, hogy erre a filmre hogyan keveredtem be a moziba, talán zuhogni kezdett és nem akartam elázni a plázából hazafelé, vagy csak egyedül akartam lenni egy kicsit (ez speciel sikerült, mert tök üres teremben csak nekem vetítettek) az viszont megmaradt, hogy akármennyire is nem érdekelt a dolog, egy idő után nézni kezdtem, hogy mi megy a vásznon és végül már a térdemet csapkodtam a röhögéstől, olyannyira tetszett, ahogy a film kifigurázza, szétsavazza a szuperhősök körüli alapvetéseket. Ez egy igazi mozi- és/vagy műfajcinikusoknak való film. Smile A teljes képhez hozzátartozik, hogy a Legó kaland nekem totál nem jött be, de ez igen.



.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Bye Bye Man   Moziajánlók - Page 44 EmptyHétf. Május 01, 2017 11:13 pm

.
Ne gondolj rá, ne mondd ki... Ne gondolj rá, ne mondd ki... Ne gondolj rá, ne mondd ki...

Az a helyzet, hogy már régen túlléptem azon a klisén, hogy a horror halott műfaj, mert a legtöbb film, ami ebben készül, csak újrahasznosítja a százszor látott fordulatokat és trükköket. Valóban így van, de azért akad éppen elég kivétel, amikben ott van a klasszikus, "ha nem lenne, hiányozna" kelléktár, amit fel lehet dobni egy-egy ötlettel, például egy új mítosz, és abból eredően talán egy új franchise felépítésével.

Ezzel a filmmel az a baj, hogy noha van benne mindkét csoportból, de mindent csak olyan tessék-lássék csinál. Így bár nézhető, és mert nem ment el a full idiotizmusba, én spec valamivel jobban szórakoztam rajta, mint a körbeajnározott Tűnj el!-en, de ezt úgy érte el, hogy közben langyos, mint a lábvíz. A stáb behozott úgy egy új karaktert, teleaggatva mindenféle csicsás hülyeséggel -mint az érmék, a vonat meg a Resident Evil kelléktárából kölcsönkért rottweiler-, hogy meg sem próbál ezeknek utána menni, hogy értelmük legyen. Ott a három lüke, akik friss fősulisként költöznek a baljós házba, akik a házban tett felfedezések után nekiállnak haluzni, de ezek nagy része arról szól, hogy az egyik srác féltékeny a haverjára a csaja miatt, az a behaluzott kacsintás meg...   faceplam . És ott van ez az egészen jó játék az incepciókkal, és hogy milyen nehéz is nem gondolni egy konkrét dologra, de igazi feszültséget nem sikerült rá felépíteni, mint ahogy azt mondjuk az It Follows tette.

Volt négy-öt jelenet ami tetszett (például amikor a kislány kinyitja a kis ajtót, meg az, ahogy majdnem kudarcba fullad a szokásos nyomozósdi), de a filmmel kapcsolatos örömöm leginkább annak szólt, hogy milyen színésznőket sikerült egy-egy mellékszerepre megnyerni, meg a lehetőségnek, ami majd talán a folytatással együtt eljön... Addig meg... bye-bye, man...

A francba, csak kimondtam!

6,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 44 EmptyHétf. Május 01, 2017 11:21 pm

Niwrok írta:
.
Ne gondolj rá, ne mondd ki... Ne gondolj rá, ne mondd ki... Ne gondolj rá, ne mondd ki...


Ennek tényleg ez, így a címe? Shocked

Majd ha jön a tékába, azért meglesem.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 44 EmptyHétf. Május 01, 2017 11:23 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

Ne gondolj rá, ne mondd ki... Ne gondolj rá, ne mondd ki... Ne gondolj rá, ne mondd ki...


Ennek tényleg ez, így a címe? Shocked
Majd ha jön a tékába, azért meglesem.


Természetesen nem Smile . De az is "elrejtettem" az írásban Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 44 EmptyHétf. Május 01, 2017 11:25 pm

Niwrok írta:
R2-D2 írta:
Niwrok írta:

Ne gondolj rá, ne mondd ki... Ne gondolj rá, ne mondd ki... Ne gondolj rá, ne mondd ki...


Ennek tényleg ez, így a címe? Shocked
Majd ha jön a tékába, azért meglesem.



Természetesen nem  Smile . De az is "elrejtettem" az írásban  Smile .
.

Azért volt fura... azt a címet ismertem, de simán kinéztem volna a magyar forgalmazótól, hogy így magyarította... Rolling Eyes
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 44 EmptyHétf. Május 01, 2017 11:29 pm

R2-D2 írta:

Majd ha jön a tékába, azért meglesem.


Lehet, hogy már most is érdemes lenne körülnézned Smile ...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 44 EmptyHétf. Május 01, 2017 11:57 pm

Niwrok írta:

Lehet, hogy már most is érdemes lenne körülnézned  Smile ...
.

Jéééé... köszi! king

Mire végzek a mostani terveimmel, felirat is lesz hozzá.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: A kör / The Circle   Moziajánlók - Page 44 EmptyKedd Május 02, 2017 10:49 pm

.
A kör / The Circle

Önmagában hogy egy filmnél erős késztetést érzek, hogy csak annyit írjak rá, hogy "A young-adult Black Mirror.", mert abból úgyis minden kiderül, azzal még nem lenne baj. Hiszen tényleg ezzel a pár szóval simán össze lehet foglalni, ha valaki tudja, mik ezek a bűvös szavak. Így az is sejthető, hogy az ügyfélszolgálatosként az erős szektajelleget árasztó, a közösségi oldalakat és az azzal összekapcsolt adatbányászatot maximálisan kiteljesítő Circle-hez kerülő Mae története jó disztópiaként gyakran dobálja fel azokat a kérdéseket, amikkel a rendszerek összekapcsolása, a privát tér elsorvasztása és az állandó nyilvánosság és elérhetőség bűvkörében élő embereknek nem is árt feltenni. Ahol az egyedüllét, a társaság kerülése nemhogy fura, de egyenesen BŰN, több szempontból is (mert akinek nincs titkolnivalója, az nem is titkol semmit), és ahol a technológiai vívmányok akár részleges elutasítása is társadalmi kockázatot jelent.... csak kár, hogy Ray Bradbury ezt is megírta vagy 60 éve.

Spoiler:

Az ígéretes témát azonban egy ritka pocsék forgatókönyvvel társították, ami egyszerre hasal el a cselekményvezetésen, amiben méteres lyukak vannak, a karakterrajzokon, amik a legprimitívebb motivációkat sem képesek rendesen bemutatni, és a feszültségen, ami nincs. De annyira nincs, hogy amikor vége, akkor nem hiszed el, hogy az a vége, ahol a szájbarágós és végtelenül elnyújtott "A facebook az rossz, mmmkay?" kiselőadás helyett végre történhetne is valami. A szereplők így semmi más célt nem szolgálnak, mint hogy az író szócsövei legyenek, az ezek közti résekben meg nagyjából semmit nem csinálnak, ami eredne valahonnan, és később szerepe lenne a történetben.

Ettől még a Z-generáció tagjainak lehet hasznos figyelmeztetés, hova nem kéne hagyniuk elfajulni a közösségi médiát, ahogy a filozofikusabb lelkeknek is ajánlható továbbgondolásra... csak hát filmként ez egy nagy "kör"... inkább amolyan álló ellipszoid...

4,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 44 EmptyKedd Május 02, 2017 11:22 pm

Niwrok írta:
.
A kör / The Circle

Az ígéretes témát azonban egy ritka pocsék forgatókönyvvel társították, ami egyszerre hasal el a cselekményvezetésen, amiben méteres lyukak vannak, a karakterrajzokon, amik a legprimitívebb motivációkat sem képesek rendesen bemutatni, és a feszültségen, ami nincs.
4,5/10


Shocked

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Pedig terveztem... na jó, nem moziban, de terveztem. Majd meglátjuk, hátha egyszer lesz hozzá kedvem.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 44 EmptyKedd Május 02, 2017 11:34 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

A kör / The Circle

Az ígéretes témát azonban egy ritka pocsék forgatókönyvvel társították, ami egyszerre hasal el a cselekményvezetésen, amiben méteres lyukak vannak, a karakterrajzokon, amik a legprimitívebb motivációkat sem képesek rendesen bemutatni, és a feszültségen, ami nincs.
4,5/10


Shocked
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Pedig terveztem... na jó, nem moziban, de terveztem. Majd meglátjuk, hátha egyszer lesz hozzá kedvem.


Az elmúlt egy-két hét alapján vagy neked kell többet és előbb moziba járnod, vagy nekem kevesebbet és később Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 44 EmptySzer. Május 03, 2017 12:03 am

Niwrok írta:

A kör / The Circle

Az elmúlt egy-két hét alapján vagy neked kell többet és előbb moziba járnod, vagy nekem kevesebbet és később  Smile .
.

Ebben van valami, de az elmúlt egy-két hétben semmi olyan nem volt, ami érdekelt volna... scratch De tényleg, mi? FF7??? tongue
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 44 EmptySzer. Május 03, 2017 7:04 am

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

A kör / The Circle

Az elmúlt egy-két hét alapján vagy neked kell többet és előbb moziba járnod, vagy nekem kevesebbet és később  Smile .
.

Ebben van valami, de az elmúlt egy-két hétben semmi olyan nem volt, ami érdekelt volna... scratch  De tényleg, mi? FF7??? tongue


Nyolc az már Smile ...
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 44 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
44 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 49 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: