Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 48 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 42 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 42 EmptySzomb. Nov. 12, 2016 2:26 pm

Niwrok írta:
.
Vaksötét / Don't Breathe

Részemről azért a nemrég nézett Hush feszültebb volt, az Utolsó ház balra meg durvább (nem az elborult abszurditásokra gondolok...), de összességében jó volt.

7,5/10
.

Nekem tetszett, összességében kicsit többet adok rá, pedig a fentebb említett ökörségeken felül is van benn pár. De jó volt, jó a hagulata, jók voltak a helyszínei, minden.

Bővebben hamarosan. Wink
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 42 Empty
TémanyitásTárgy: A martfűi rém   Moziajánlók - Page 42 EmptyHétf. Nov. 14, 2016 12:32 am

.
A martfűi rém

1957-ben a martfűi bíróság halálra, majd másodfokon életfogytig tartó fegyházra ítél egy fiatal férfit egy, az ottani cipőgyárban dolgozó nő meggyilkolása és hullagyalázás miatt. A védelem ugyan nem egy gyanús, az eset túl gyors befejezését eredményező körülményre hívja fel a bíróság figyelmét, de ezzel akkor már nagyon senki sem akart foglalkozni, főleg nem egy beismerő vallomás birtokában, még ha abban akadnak is ellentmondások. Hét évvel később azonban valaki elkezdi sorra bántalmazni és gyilkolni a környékbeli nőket, de a helyi rendőrség a rendelkezésre álló emberanyaggal nem igazán képes eredményeket elérni a nyomozásban, és mindössze egy fiatal ügyésznek jut eszébe, hogy az esetek között kapcsolatot keressen, így bukkanva rá az '57-es ügyre. Csak hát egy ilyen régen elásott üggyel túl sok, túl magas pozícióban levő embernek lehetne a tyúkszemére lépni, ha elkezdené valaki bolygatni.

Nem véletlenül ajánlottam külön is az előzetesét pár hónapja, hiszen az nagyon meggyőző volt, sokféle érdekes réteggel: a gyilkosságok feszültsége, az ártatlanul elítélt ember drámája, a nyomozás izgalma, a rendőrök tehetetlensége, a lakosság félelme, és mindeközben az egészet gúzsba kötő felsőbb hatalom és a politikai háttér miatt ez akár az utóbbi évek legjobb magyar filmje is lehetne. De részemről nem az, hiába tartják sokan annak. Amellett ugyanis, hogy a megvalósításban mind a színészek (akik közül leginkább a mozifilmen most debütáló Jászberényi Gábort emelném ki), mind a háttérstáb rengeteg energiát fektetett, ami tisztán látszik az erőteljes alakításokban, a hangulatban és a korrajzban, a kellékekről nem is beszélve (ilyen kellékes munkát még tutira nem láttál egy magyar filmben sem, főleg ami a hullákat illeti!), alapvető aránytévesztésben szenvedett nálam. Miközben a forgatókönyv feleslegesen sok időt szán a nyomozó és az elítélt testvére közötti, esetlen közeledés bemutatására, vagy hosszan elidőzik egy-egy helyszínen, addig egy-egy jelenettel, utalással vagy mondattal próbál letudni olyan fontos mozzanatokat, amik a körülményekből egyértelműen következnek, és rengeteget tennének a filmhez. Érthetetlen, miért nem lépünk át a falu határain legalább egy újságcikk vagy egy rádióhír erejéig, vagy hogy legalább miért nincs jobban bemutatva a falu élete (miért csak a szájalás megy arról, hogy félnek a nők, miért nincs ennek semmi jele, hogy legalább csoportosan mennének haza?!), hogy miért nincs jobban kifejtve az '57-es évszám jelentősége (szar indok, hogy "mert magától értetődő"), hogy a sunnyogás az igazságszolgáltatás tagjai részéről miért nem generál több feszültséget, miért nem jelenik meg jobban a kapcsolati hálóban a politika, és hogy miért nem mutatnak be részletesebben főbb szereplőket (mert mondjuk a börtönben sínylődő fickónak amúgy a film közepén derül ki, hogy ja, egyébként felesége van meg gyereke Mad  ), azon kívül, hogy az ügyészgyerek búvárkodik, a nyomozó meg alkesz. Mert ezeket a hiányosságokat a "profilépítés" szempontjából fontos, közelről, erőszakosan és hosszan bemutatott bűntények (az egyiket egy érdekes fordulattal is színesítette az író), és a börtönök kegyetlen világát bemutató brutál jelenetek sem tudták teljesen feledtetni, pótolni.

Sajnálom, annyira kevés kellett volna...

6/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 42 Empty
TémanyitásTárgy: Érkezés   Moziajánlók - Page 42 EmptyHétf. Nov. 14, 2016 9:51 pm

Az Érkezésről három napja tervezek írni, de képtelen vagyok formába ölteni a gondolataimat. Értem mondanivalóját - ami azért eléggé közhely - néhány dolog nagyon tetszett benne, egy ideig a feszültségkezlése is jó, viszont Villenevue miatt ez is összeomlik: az Enemy zavarodottságát éreztem rajta. A film egyáltalán nem varázsolt el, a csavar és a szereplők viszonya idejekorán kitalálható, az egésznek a szerkezete, megvalósítása kifejezetten zavart. Igazából még most sem értem, mit akarnak ezzel az egész nyelvvel, hogy lehet az ismeretében birtokolni azt a tudást, amit a csaj kapott - az a gyanúm, ez megint attól lesz kult, hogy nem értik. Nekem nem több, mint

75%


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jan. 06, 2019 11:18 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 42 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 42 EmptyHétf. Nov. 14, 2016 10:08 pm

R2-D2 írta:

Az Érkezésről három napja tervezek írni, de képtelen vagyok formába ölteni a gondolataimat. Értem mondanivalóját - ami azért eléggé közhely - néhány dolog nagyon tetszett benne, egy ideig a feszültségkezlése is jó, viszont Villenevue miatt ez is összeomlik: az Enemy zavarodottságát éreztem rajta. A film egyáltalán nem varázsolt el, a csavar és a szereplők viszonya idejekorán kitalálható, az egésznek a szerkezete, megvalósítása kifejezetten zavart. Igazából még most sem értem, mit akarnak ezzel az egész nyelvvel, hogy lehet az ismeretében birtokolni azt a tudást, amit a csaj kapott - az a gyanúm, ez megint attól lesz kult, hogy nem értik. Nekem nem több, mint 75%


Hozzánk nem "érkezik", de azért remélem, hét végén valahova el tudok menni rá, mert érdekelne... már csak a filmet övező tanácstalanság miatt is  Smile .

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 42 Empty
TémanyitásTárgy: Fantasztikus állatok és megfigyelésük   Moziajánlók - Page 42 EmptySzomb. Nov. 19, 2016 9:25 pm

.
Legendás állatok és megfigyelésük

Bár hihetnénk, hogy egy rakás könyv, novella és nyolc film kellően megalapozott J.K Rowling mágiával teli világának, a Legendás állatok viszont annyira más perspektívából mutatja be a varázslók és a varázstalanok egymás mellett élését, hogy még úgy is csak bevezetőnek tűnik, hogy egy rejtélyes és halálos fenyegetésen keresztül önálló története is van. A már ismert dolgokat csak egy-egy utalás szintjén megtartva akkorát kell szélesítenie a látképen mind helyszínben (Anglia helyett eleve az USÁ-ban vagyunk), időben (a 20-as évek, a szesztilalom ideje) és egyáltalán korban (füstös koboldlebujokat éppúgy bejárunk, mint egy "magánállatkertet"), hogy a pörgős, több társadalmi problémát is fókuszba állító sztori mellett néha tényleg jól esik csak cuki és izgalmasan sokféle lényeket "megfigyelni". Van hova fejlődni, ekkora lehetőség mellett időnként furcsa, hogy csak két-három földi állat "pároztatásából" születtek a lények (nekem a gömbhal-oroszlán és az orrszarvú is kis csalódás volt, főleg a különleges látású "lajhárral" szemben, az remélem még visszatér), és a tolvaj "vakond" utáni kergetőzést meg az állatkerti burleszket is túl elnyújtottnak éreztem, de ez egy jó irány, más franchise-ok is tanulhatnának belőle.

Harry Potter felnőtt, és jól áll neki.

8,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 42 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 42 EmptySzomb. Nov. 19, 2016 9:38 pm

Niwrok írta:
.
Legendás állatok és megfigyelésük

Bár hihetnénk, hogy egy rakás könyv, novella és nyolc film kellően megalapozott J.K Rowling mágiával teli világának, a Legendás állatok viszont annyira más perspektívából mutatja be a varázslók és a varázstalanok egymás mellett élését, hogy még úgy is csak bevezetőnek tűnik, hogy egy rejtélyes és halálos fenyegetésen keresztül önálló története is van. A már ismert dolgokat csak egy-egy utalás szintjén megtartva akkorát kell szélesítenie a látképen mind helyszínben (Anglia helyett eleve az USÁ-ban vagyunk), időben (a 20-as évek, a szesztilalom ideje) és egyáltalán korban (füstös koboldlebujokat éppúgy bejárunk, mint egy "magánállatkertet"), hogy a pörgős, több társadalmi problémát is fókuszba állító sztori mellett néha tényleg jól esik csak cuki és izgalmasan sokféle lényeket "megfigyelni". Van hova fejlődni, ekkora lehetőség mellett időnként furcsa, hogy csak két-három földi állat "pároztatásából" születtek a lények (nekem a gömbhal-oroszlán és az orrszarvú is kis csalódás volt, főleg a különleges látású "lajhárral" szemben, az remélem még visszatér), és a tolvaj "vakond" utáni kergetőzést meg az állatkerti burleszket is túl elnyújtottnak éreztem, de ez egy jó irány, más franchise-ok is tanulhatnának belőle.

Harry Potter felnőtt, és jól áll neki.

8,5/10
.

egyetért

Én is így látom. Szórakoztató, látványos, világtágító kalandfilm. Soha rosszabbat.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 42 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 42 EmptyKedd Jan. 03, 2017 11:01 pm

Assassin's Creed (2016)

Mivel sosem játszottam a játékokkal, és a nagyon-nagyon alapfelálláson kívül nincs tudomásom azok tényleges történéséről, úgymond én is szűzként ültem be a mozivászon elé. Nem nagyon riasztottak el a kritikák, mert a sztori érdekelt, az egész Assassin's Creed-világ érdekesnek tűnik, Fassbendert imádom, ráadásul sikerült eléggé felspanolnom magam a filmzenével -a nap folyamán háromszor lement a munkahelyemen, szegény munkatársam, akivel egy irodán osztozunk, meg is jegyezte az orra alatt, hogy kicsit unja már ezt a zenét... de hát akinél a hangfal, azé a végső szó lol! -, szóval kifejezett várakozással és izgalommal ültem be a filmre.

A sztoriról nem akarok sokat firkálgatni, R2 és Niwrok ajánlója bőségesen kivesézi azt, amit tudni érdemes, inkább a film rám gyakorolt hatását és az ezzel kapcsolatos véleményeimet szeretném megosztani.
Első sorban a színészválasztás baromi jó. Fassbender teljes hitelességgel és minden bizonnyal nagy örömmel bújt a kissé őrült és szeszélyes Cal és az asszaszin Aguilar bőrébe, jól állt neki mindkét karakter. Cotillard és Irons is jól mutattak a vásznon, illet hozzájuk a szerepük. Sajnos itt meg kell állnom, mert nagyjából ez a három/négy karakter viszi előre a cselekményt, mindenki más esetében úgy éreztem, csak háttérkellékként szolgált a történések során.
Az intézményben összegyűjtött "rabok" esetében is például hiányoltam némi bővebb háttértörténeteket, vagy legalább több interakciót köztük és Cal között a vásznon, mert így  kissé ad hoc-nak éreztem pár jelenetet. Az ügyeletes biztiboy, McGowen esetében is azt éreztem a film feléig, hogy jó lesz ez a csávó, lesz vele még valami, nagyobb szerepet fog kapni... de azon kívül, hogy mondott egy okosságot csak állt a háttérben a tipikus ajtónálló kis terpesz-elöl összefont kéz pozícióban és nézett a vizenyős szemeivel.
Spoiler:
Ettől a függetlenül a motivációk teljes rendben voltak, kellően meg voltak magyarázva, ráadásul az R2 által említett egyházi áthallás is erősen átjött, ami csak ad egy kis pluszt a dologhoz, ha hajlandó bele-/továbbgondolni az ember.

A történet -a játéksorozatét nem ismerve ugye- szintén baromira bejött és magával ragadott, bár én azt hittem, hogy a jelen igazából a jövő. És ez utóbbi szerintem jobban is állt volna a filmnek. Mikor Cal először kibámult az Abstergo létesítményének erkélyéről, azt hittem valami lepusztult, poszt-apokaliptikus jövőkép tárul majd elé. Szétbarmolt, lepusztult házak, sivár látkép, porfelhőbe burkolt Nap... basszameg ha már a por.

Ha egyvalamit megtudtam a XV. század végi Spanyolországról, az bizony az, hogy az ottani élet kb 10% nyomorból, 20% háborúból és 70% kibaszott PORból állt. Nem csak Niwrok szemét szúrta ez a mocskos húzás, mert tényleg minden kibaszott ott játszódó jelenetet telekúrtak töménytelen mennyiségű digitális porral. Ami szemét húzás, mert lett volna mit megmutatni, hisz az akciójelenetek baromi jók voltak. Igaz, a gyors vágások és kamerarángatások is legalább annyira bosszantottak, és pont azért, mert amúgy az összes harcjelenet hihetetlen jól volt megkoreografálva, és pont ugyan ilyen -sőt!- látványosan mutattak volna egy álló kamerával felvett jelenetben, nem pedig egy agyonollózott, szétrángatott módon felvettben. Na jó, egy ilyen jelenetnél felröhögtem mondjuk, mikor Ojeda megjelent a háztetőn egy kibaszott lóval, de hát... hamar túllendültem rajta. Pont mint az asszaszin barátaink. Wink

A zene is rátett az egész feelingre egy lapáttal, szerintem maximálisan aládolgozott a filmnek, de még önállóan is élvezetes hallgatni, úgyhogy ez megérdemli az elismerést, rendelem is be az OST CD-t.

Összességében abszolút pozitív az összkép, eltekintve a szerintem túlzottan jelentéktelen mellékszereplőktől -hiába működtek katalizátorként bizonyos módon-, akik túl kevés időt kaptak ahhoz, hogy megfelelő mennyiségű interakcióba vagy akár párbeszédbe léphessenek a főszereplőkkel.
Spoiler:
. Még ezen is túllendültem volna és kapott volna magasabb pontot a film, ha a végét nem kúrják el, de kegyetlenül.

Spoiler:

Sajnálom az utóbbi három pontot, mivel néztem volna tovább Cal-ék történetét, de sajnos úgy tűnik, hogy sem a jelenlegi "lezárás", sem a bevétel nem azt igazolja, hogy kapnánk valaha is egy folytatást. Ami igazán kár, mert a szintén szarul teljesítő Warcraft után jó lett volna ténylegesen beindítani a játékadaptációkat Hollywoodban. Mi lesz így az Uncharted filmmel? Fogok valaha kapni egy rebootolt Mortal Kombat-et (ami szívem legfőbb vágya)? Ha mind a fantasy, mind a kaland-sci-fi, mind az akció (Hitman khömm-khömm) zsánert elkúrja Hollywood, lassan nem mernek már mihez nyúlni, és végleg lemondhatunk a talán jó filmes játékadaptációkról. Marad a Minecraft-film, mert az még mostanában menő, elvileg.

Elkalandoztam, egy szónak is száz a vége; jó a film, nagyon tetszett hangulatilag -ami kifejezetten egyedi lett szerintem- és történetileg, de sajnos közel sem hibátlan, és a hibái nem azok a kicsiny hibák, amik ne ásnák alá a jövőjét a franchise-nak.  Sad

7/10
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 42 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 42 EmptyKedd Jan. 03, 2017 11:31 pm

Weide írta:
Assassin's Creed (2016)

Spoiler:


7/10

Én - kissé talán optimistaként - úgy értelmeztem,

Spoiler:

A másik meg: beszéltünk róla Niwrokkal, hogy igazából nem feltétlenül muszáj megint Cal történetét továbbvinni, az Animus millió másik asssassinkodást rejthet másik korokban. Lehetne ebből egy jó kis antológia franchise... hmmm


.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 42 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 42 EmptyKedd Jan. 03, 2017 11:46 pm

R2-D2 írta:


Én - kissé talán optimistaként - úgy értelmeztem,

Spoiler:

Spoiler:

R2-D2 írta:
A másik meg: beszéltünk róla Niwrokkal, hogy igazából nem feltétlenül muszáj megint Cal történetét továbbvinni, az Animus millió másik asssassinkodást rejthet másik korokban

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 42 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 42 EmptyKedd Jan. 03, 2017 11:50 pm

Weide írta:
Assassin's Creed (2016)

Ha egyvalamit megtudtam a XV. század végi Spanyolországról, az bizony az, hogy az ottani élet kb 10% nyomorból, 20% háborúból és 70% kibaszott PORból állt. Nem csak Niwrok szemét szúrta ez a mocskos húzás, mert tényleg minden kibaszott ott játszódó jelenetet telekúrtak töménytelen mennyiségű digitális porral. Ami szemét húzás, mert lett volna mit megmutatni, hisz az akciójelenetek baromi jók voltak. Igaz, a gyors vágások és kamerarángatások is legalább annyira bosszantottak, és pont azért, mert amúgy az összes harcjelenet hihetetlen jól volt megkoreografálva, és pont ugyan ilyen -sőt!- látványosan mutattak volna egy álló kamerával felvett jelenetben, nem pedig egy agyonollózott, szétrángatott módon felvettben.

Összességében abszolút pozitív az összkép, eltekintve a szerintem túlzottan jelentéktelen mellékszereplőktől -hiába működtek katalizátorként bizonyos módon-, akik túl kevés időt kaptak ahhoz, hogy megfelelő mennyiségű interakcióba vagy akár párbeszédbe léphessenek a főszereplőkkel. Még ezen is túllendültem volna és kapott volna magasabb pontot a film, ha a végét nem kúrják el, de kegyetlenül.

Spoiler:

Elkalandoztam, egy szónak is száz a vége; jó a film, nagyon tetszett hangulatilag -ami kifejezetten egyedi lett szerintem- és történetileg, de sajnos közel sem hibátlan, és a hibái nem azok a kicsiny hibák, amik ne ásnák alá a jövőjét a franchise-nak.  Sad

7/10


F*szom a fórummotorba... Írok fél oldalt, erre egy hiba miatt lenyeli az egészet... Na mindegy...

A lényeg, hogy jó tudni, hogy nem csak engem zavart a por meg a vágás... ennél azért 120 milcsit el lehet hatékonyabban is költeni szerintem.

Az 1. ponttal abszolút egyetértek, úgy baromság, ahogy van. Lehet persze tényleg terelés, de bármilyen folytatás csak akkor lehetséges, ha Sophia épít egy új Animust, amit aligha fog megtenni, ha nem hisz a bosszúban.

Alapanyag meg van elég, annak idején a játékokban Desmond Milesnak három őse is a templomosok látókörébe került, ahogy az a filmben is látszott, hogy nem csak Calt zrikálják a templomosok, legfeljebb eddig ő volt a legjobb alany, és ereklye is akad még elég, a származásukban rejlő lehetőségekről nem is beszélve.

Olvassátok a könyveket  Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 42 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 42 EmptySzer. Jan. 04, 2017 12:04 am

Niwrok írta:


Alapanyag meg van elég, annak idején a játékokban Desmond Milesnak három őse is a templomosok látókörébe került, ahogy az a filmben is látszott, hogy nem csak Calt zrikálják a templomosok, legfeljebb eddig ő volt a legjobb alany, és ereklye is akad még elég, a származásukban rejlő lehetőségekről nem is beszélve.

Olvassátok a könyveket  Smile .
.

Azt néztem, hogy mikor Cal körül megjelentek az ősei, volt ott minden, mintha még egy "kalózos" ruházatú fazont is felfedezni véltem volna. Szóval motoszkál a fejemben, hogy minden bizonnyal jóval több utalást rejtettek el, mint amennyit az átlagnéző felfedezett volna (mert, minthogy említetted az AC sorozatnak van egy kalózos része is), szóval Fassbender akár eljátszhatná bármelyik ősét bármelyik korszakból, csakhogy -ahogy te is említetted-, már nem lesz meg az a szál, ami a jelenhez kötné az egészet.

Könyvek mennyire élvezhetőek a játékok behatóbb ismerete nélkül? Sajnos az a tapasztalatom, hogy a filmekből és játékokból táplálkozó ilyenfajta könyvek elég... gagyik.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 42 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 42 EmptySzer. Jan. 04, 2017 12:08 am

Weide írta:

Könyvek mennyire élvezhetőek a játékok behatóbb ismerete nélkül? Sajnos az a tapasztalatom, hogy a filmekből és játékokból táplálkozó ilyenfajta könyvek elég... gagyik.  


Nem tudom, mert én nem ismerem a könyveket Smile . Egyik barátom játszott is, meg a könyveket is olvasta, és azt mondta, hogy a könyvek részben leiratok, részben kiegészítik a játékban levő dolgokat; neki alapvetően tetszettek.
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 42 Empty
TémanyitásTárgy: Kaliforniai álom / La La Land   Moziajánlók - Page 42 EmptySzer. Jan. 04, 2017 10:27 pm

.
Kaliforniai álom / La La Land

Szép és tartalmas film a szerelem inspiráló erejéről egy moziszerepekről álmodó pincérlány és egy jazzmániás (nem, én sem szeretem...) zenész történetén keresztül... csak éppen olyan, mintha a rendező kétszer meggondolta volna magát közben, hogy milyen filmet is akar forgatni.

Elindulunk a lehető legripacsabb táncos-zenés filmtől, ahol 20 perc alatt vagy négy dalt elnyomnak a nézőknek, a szereplők szteppelnek az utcán, stb. . Ez annyiban tényleg Oscar-jelölést érhet, hogy ugyanezt játszotta el az A némafilmes is pár éve, feltámasztását egy tetszhalott műfajnak, az 50-es, 60-as évek musicaljeinek, csak éppen modern köntösben, Priusszal meg okostelefonokkal... Igaz, attól sem petéztem le, elvégre önmagában egy stílus lemásolása nem kéne elég legyen az üdvözüléshez.

Aztán szinte teljesen kilépünk ebből a körből, táncika és dalocskák majdnem teljesen elfelejtve (nem is akkora baj, mert bírom én Goslingot, kiváló színész, de az énekhangja az majdnem Pierce Brosnan), hogy átadja a helyét a két főszereplő románcának, amivel párhuzamosan megküzdenek az álmaikkal és az álmaikért. Csak hát ehhez az a "szinti-boyband" nekem volt kínos, jobban, mint a zenekar a kerti partin (abból legalább lehetett érezni a lealacsonyodás szenvedését), a kikényszerített vita a vacsoraasztalnál pedig olyan erőltetett, hogy utána vagy negyed óráig keresi a film a fonalat, hol is vesztette el. Lehet ez persze egyfajta leképezése az emlegetett "felnövésnek" is akár, de ezt finomabb eszközökkel is el lehetett volna érni.

A harmadik szakasz jobb, és egységesebb, de az sem illik sehol az előző kettőhöz.

A csapongáson kívül végülis más zavaró tényező nekem nem volt. A dalok jó hangulatúak, az elején a könnyedebbek éppúgy, mint a kitárulkozás a meghallgatáson, a szerelmi történetnek jó az íve (kivéve ugye a vacsorás jelenetet), lezárva az egészet egy szép montázzsal arról, "mi lett volna, ha..." ... de igazán az a két tekintet a végén, az nyert meg...

8/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 42 Empty
TémanyitásTárgy: A számolás joga / Hidden Figures   Moziajánlók - Page 42 EmptyCsüt. Feb. 02, 2017 10:38 pm

.
A számolás joga / Hidden Figures

Lehet, hogy mint Oscar-jelölt filmről, illene erről hosszabban írnom, de most semmi ihletem.

A film a 60-as években játszódik, és három néger nőről szól, akik a törvényesített rasszizmus és szegregáció kereteit szétfeszítve jelentősen hozzájárultak ahhoz, hogy az USA űrprogramja sikereket érjen el, pedig már önmagában nőként is nehéz volt abban a korban kitörni. Mindannyian ugyanabban az épületszárnyban dolgoztak, elkülönítve a fehérektől, gyakorlatilag adatrögzítőként, miközben végzett fizikusok és matematikusok voltak, de néha kikölcsönözték őket külsős munkákra, és az ottani főnökeik, akik annyira nem ragadtak le a bőrszínnél, meglátták bennük a többletet. Katherine G. Johnson a röppályák számítását tudta az ötleteivel feldobni, Dorothy Vaughan időben felismerve a számítógépek térnyerését, a NASA által frissen vásárolt IBM programozásába ásta bele magát, Mary Jackson pedig mérnökként szeretett volna érvényesülni, ha az ehhez szükséges képzettséget nem csak fehérek szerezhették volna meg akkoriban.

Ahhoz képest, hogy a rasszizmusról és az "elkülönítetten egyenlő" eszméjéről szól, meglehetősen könnyed hangulatú a film. Egyfelől azért, mert a három főszereplő a lehetőségekhez mérten vidáman, de legalábbis beletörődéssel próbálja kezelni a mindennapi megaláztatásokat, a külön mosdót, a külön kávéfőzőt, a busz hátulját, stb., másrészt sokat foglalkozik hármójuk családi életével, leginkább Katherine-re koncentrálva, hogy milyen szeretetben neveli a lányait, harmadszor meg mert mindhárom színésznő remek, Octavia Spencert különösen kedvelem, a bemutatott keserűség ellenére sem tudja hátrahagyni a komikai vénáját. Kemény témákról szól, polgárjogi tüntetésekről, elnyomásról, kiközösítésről, és mégis néha egyenesen idillikusnak tűnik az a hangulat, ami körbelengi a filmet... vagy éppen túl PC-nek, ahol vannak a hülye fehér férfiak a NASA-nál, akik az okos fekete nők nélkül a seggüket sem találnák meg.

Jól megcsinált film három olyan nőről, akik igazán megérdemelték, hogy egy filmmel (is) emléket állítsanak nekik. Részemről sokkal megérdemeltebb a jelölése, mint tavaly a Brooklyné.

8/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 42 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 42 EmptyCsüt. Feb. 02, 2017 11:47 pm

Niwrok írta:

A számolás joga / Hidden Figures

Lehet, hogy mint Oscar-jelölt filmről, illene erről hosszabban írnom, de most semmi ihletem.


Sad


Niwrok írta:


Jól megcsinált film három olyan nőről, akik igazán megérdemelték, hogy egy filmmel (is) emléket állítsanak nekik. Részemről sokkal megérdemeltebb a jelölése, mint tavaly a Brooklyné.

8/10

Érdekesnek tűnik, de ez jó lesz majd a tékából... ha eljutok a héten moziba, akkor a Körök lesz az. Bár... ezt sem játssza a CC.



.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 42 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 42 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
42 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 48 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: