Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 45 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Bosszúállók - Ultron kora / Avengers - Age of Ultron   Moziajánlók - Page 37 EmptyVas. Május 10, 2015 12:27 pm

.
Avengers - Age of Ultron

Részemről ezzel a filmmel hízott akkorára a Marvel univerzum, ami már zavar is, nem csak szórakoztat.

Az új Bosszúállók már nem az az összemesélés jellegű akciós poénkodás, ami az első volt, hanem egy sprint az új karakterek, szálak között, amiket be "kell" mutatni, fel "kell" vezetni ahhoz, hogy a későbbi történetekben szerepük legyen. Ahol már egyre többször kerülnek elő olyan momentumok, amiknek nem látszik az eredete (pl. hogy Natasa és Banner mikor került ilyen közel egymáshoz, vagy hogy ki a tök az a Veronika, mielőtt be nem vetették volna), vagy túl gyorsan lezavarják (az egész Ultron szálat), esetleg ami már a Civil vagy az Infinity War előzménye lesz. Emellett van farokméricskélés a kalapáccsal, a békés vidéki idill képei, ami poén, de felesleges, és biztos az is rontott valamennyit az összképen, hogy Ultront valami komolyabb, gépiesebb, racionálisabb ellenfélnek gondoltam volna, de értem, attól, hogy Starknak benne van a keze a létrejöttében, így "muszáj" volt egy rossz ripacsnak lennie.

Ettől még akcióban és humorban is ott van a film a szeren, a karakterek ugyanolyan jók, mint eddig, csak nekem a sztori, a forgatókönyv volt töredékes a sok előre- és visszautalás miatt, amiknek a filmbeli következetesség látta néha kárát. Az is kiérződött a filmből kicsit, hogy eredetileg bő fél órával hosszabbra tervezte Whedon. Ami feltétel nélkül tetszett, az igazából J.A.R.V.I.S. volt, meg ahogy Ultron először megjelent... na meg a "légkalapácsos" altatás Smile .

8/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 37 EmptyVas. Május 10, 2015 1:02 pm

Niwrok írta:
.
Avengers - Age of Ultron

Részemről ezzel a filmmel hízott akkorára a Marvel univerzum, ami már zavar is, nem csak szórakoztat.

Az új Bosszúállók már nem az az összemesélés jellegű akciós poénkodás, ami az első volt, hanem egy sprint az új karakterek, szálak között, amiket be "kell" mutatni, fel "kell" vezetni ahhoz, hogy a későbbi történetekben szerepük legyen. Ahol már egyre többször kerülnek elő olyan momentumok, amiknek nem látszik az eredete (pl. hogy Natasa és Banner mikor került ilyen közel egymáshoz, vagy hogy ki a tök az a Veronika, mielőtt be nem vetették volna), vagy túl gyorsan lezavarják (az egész Ultron szálat), esetleg ami már a Civil vagy az Infinity War előzménye lesz. Emellett van farokméricskélés a kalapáccsal, a békés vidéki idill képei, ami poén, de felesleges, és biztos az is rontott valamennyit az összképen, hogy Ultront valami komolyabb, gépiesebb, racionálisabb ellenfélnek gondoltam volna, de értem, attól, hogy Starknak benne van a keze a létrejöttében, így "muszáj" volt egy rossz ripacsnak lennie.

Ettől még akcióban és humorban is ott van a film a szeren, a karakterek ugyanolyan jók, mint eddig, csak nekem a sztori, a forgatókönyv volt töredékes a sok előre- és visszautalás miatt, amiknek a filmbeli következetesség látta néha kárát. Az is kiérződött a filmből kicsit, hogy eredetileg bő fél órával hosszabbra tervezte Whedon. Ami feltétel nélkül tetszett, az igazából J.A.R.V.I.S. volt, meg ahogy Ultron először megjelent... na meg a "légkalapácsos" altatás Smile .

8/10
.

Hehe, én is így látom. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 37 EmptyKedd Május 12, 2015 8:52 pm

Miután Dzséjt ide úgyse linkeli be, én megteszem helyette:

Bosszúállók: Utron kora spoileres kritika
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 37 EmptySzer. Május 13, 2015 6:51 pm

Niwrok írta:
.
Halálos iramban 7.

Bármennyire is szapultam az előző részt a tankos meg a repülős részek miatt, összességében egy kellemesen szórakoztató széria volt nekem mindig a Halálos iramban, amit lerontott pár hajmeresztő butaság az utóbbi pár részben. A 7. részben nem volt mit lerontani, ugyanis már a nyitójelenet, Deckard Shaw távozása a kórházból megmutatta, hogy a film mennyire fogja komolyan venni magát: semennyire. Így aztán a gyors kocsik és a jó nők jelentette nosztalgiával felvértezve a HI új sebességbe kapcsolt, és lett egy Feláldozhatókkal kevert Mission Impossible, ahol mindenki olyan közelharci kiképzést kapott, hogy harcedzett kommandósokat és zsoldosokat rúgnak le, miközben éppcsak gyöngyözni kezd a homlokuk, akár egy drónt is leszednek az égről egy autóval, és a dinamika, a kis poénok és ötletek meg az ultrapörgős akció állati szórakoztatóvá tette mindezt. Én meg nevettem az akciókon, a beszólásokon, néha meg csak azon, hitetlenkedve, hogy ez a James Wan nem lehet ennyire idétlen... és de, és képes volt rálicitálni még arra a jelenetre is Ramsey átadásával, amikor James McAvoy "beleül" Mrs. Piitt autójába a Wantedban. Nem az érződött belőle, hogy hülyére akarja venni a nézőit, hanem összepacsizni szeretne velük, miközben a végén megteszi azt, amiért az egész film ilyen formában elkészült: emléket állítani Paul Walkernak.

9/10
.







Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 37 EmptySzer. Május 13, 2015 7:11 pm

.
Láttam Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Mad Max   Moziajánlók - Page 37 EmptyVas. Május 24, 2015 11:44 pm

.
Mad Max - Fury Road

Mivel nem láttam az előző részeket, ill. amit láttam, már rég elfelejtettem, így egy gyomorszájassal ért fel az a brutál-metál-groteszk sokk, amivel a második perctől tol ez a film. Van itt teljes téboly a sugárfertőzéstől és a vízhiánytól, Harkonnen báró távolba szakasz unokatestvérének kumiszos kamionja, krómgermánilag fanatizált ágyútöltelékek, topmodell tenyészkancák, egy szökevény hadnagy, a vértartálynak elfogott Max, és persze rozsdamarta, agyonturbózott és csicsázott benzinzabálók és robbanóanyag minden mennyiségben. Értelem?! Vannak helyette csöcsök és metál, és még macskapisit sem kell szagolni érte.

Az elején nagyon irritált a cucc, a beteg külsőségei mindent agyonnyomtak, és csak amikor elhagytuk a Hegyet, akkor jött elő a tumorok meg a fekélyek alól egy brutál tesztoszteronmozi, aminek az emberi túlélésről és a kilátástalanságban is megtalált kapaszkodókról, a jobb életről szőtt hitről még némi mondanivalója is akad. Azt aláírom, hogy adrenalin- és hormonlöketnek elsőrangú, de nekem túl nagy volt az ár, amit fizetni kellett érte, mert a harciindulós metálszekeret, a szétzúzott roncsból karcolás nélkül kihúzott harcifiút, a kifogyhatatlan benzintankokat, és az egy nap alatt önmagától visszaépülő sziklaboltívet még az Emberevő elefántiázisos lábánál is jobban rühelltem.

6,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 37 EmptyVas. Május 24, 2015 11:58 pm

Niwrok írta:
.
Mad Max - Fury Road

... és az egy nap alatt önmagától visszaépülő sziklaboltívet ...

.


Tényleg!!! És mit szólsz a baráti tornádóhoz???
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 37 EmptyHétf. Május 25, 2015 12:06 am

R2-D2 írta:

Mad Max - Fury Road
Tényleg!!! És mit szólsz a baráti tornádóhoz???


Gondolod, hogy a hűtés nélkül szállított, tartálykocsinyi anyatej után fennakadtam még egy ilyenen Fejbevert ???
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 37 EmptyHétf. Május 25, 2015 12:08 am

Niwrok írta:
R2-D2 írta:

Mad Max - Fury Road
Tényleg!!! És mit szólsz a baráti tornádóhoz???


Gondolod, hogy a hűtés nélkül szállított, tartálykocsinyi anyatej után fennakadtam még egy ilyenen Fejbevert ???

Fürödni pont jó meleg volt... tongue egyébként az hogy lehet, hogy a csajok az elején még vízben fürödtek a tartályból, Maxnek meg már anyatej jutott. Question Question Question Question
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 37 EmptyHétf. Május 25, 2015 12:12 am

R2-D2 írta:

Fürödni pont jó meleg volt... tongue  egyébként az hogy lehet, hogy a csajok az elején még vízben fürödtek a tartályból, Maxnek meg már anyatej jutott. Question Question Question Question


Rekeszekre bontott tartálykocsi, és akkor lehet, hogy volt hűtés. Kis tartály a tejnek, körülötte egy nagyobb, vízzel töltve Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 37 EmptyHétf. Május 25, 2015 2:05 pm

Niwrok írta:


Rekeszekre bontott tartálykocsi, és akkor lehet, hogy volt hűtés. Kis tartály a tejnek, körülötte egy nagyobb, vízzel töltve Smile .
.

Igen, mert a sivatagon keresztülcipelt, napsütötte fémtartályban lötykölődő víz olyan igazi hűtőközeg... scratch
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 37 EmptyKedd Május 26, 2015 8:51 pm

"A harag útja a női egyenjogúságról, a nők erejéről, illetve arról a felismerésről szól, hogy az erő különféle módokon mutatkozhat meg."

"Először a Mad Max őrületes sebessége, ezernyi izgalmas apróságból összeálló világa rántja be a nézőt, aztán a karakterek összetettsége. A tettekkel érzékeltetett jellemváltozás érzelmileg is átélhetővé teszi a filmet. Mindezt akkora élmény volt megtapasztalni, hogy már a film felénél azt éreztem, erre nekem még egyszer be kell ülnöm. Ha ezt hozza magával a feminista akciófilm, akkor én még sok ilyet szeretnék látni."


Te, Niwrok, mi jó filmet néztünk???? scratch scratch scratch

ORIGO FILMKLUB
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 37 EmptyKedd Május 26, 2015 9:09 pm

R2-D2 írta:

"A harag útja a női egyenjogúságról, a nők erejéről, illetve arról a felismerésről szól, hogy az erő különféle módokon mutatkozhat meg."
"Először a Mad Max őrületes sebessége, ezernyi izgalmas apróságból összeálló világa rántja be a nézőt, aztán a karakterek összetettsége. A tettekkel érzékeltetett jellemváltozás érzelmileg is átélhetővé teszi a filmet. Mindezt akkora élmény volt megtapasztalni, hogy már a film felénél azt éreztem, erre nekem még egyszer be kell ülnöm. Ha ezt hozza magával a feminista akciófilm, akkor én még sok ilyet szeretnék látni."

Te, Niwrok, mi jó filmet néztünk????   scratch  scratch  scratch
ORIGO FILMKLUB


Ha nagyon akarom, bele lehet magyarázni... Végülis az összes, a régi rendszerrel szembehelyezkedő, az ellen fellázadó szereplő mind nő, aztán ahogy mondtad is, Max sokáig csak egy orrdísz a motorháztetőn, és később is csak kisegítő szerepe van az akcióban, és amikor nem lőttek, robbantottak és lánggitároztak a filmben, akkor volt benne érzelem (pl.: a harcifiúnál, Maxnél és Furiosánál is).

Mondjuk én ezekkel együtt nem lelkesedtem a filmért, de csak mert az írónak ilyen szenvedélyesen jött ez le Moziajánlók - Page 37 2u467go ...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 37 EmptyKedd Május 26, 2015 9:12 pm

Niwrok írta:


Moziajánlók - Page 37 2u467go ...
.

Smile Ezt honnan szedted???

Tedd be az emotikonok közé!
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 37 EmptyKedd Május 26, 2015 9:31 pm

R2-D2 írta:

Smile Ezt honnan szedted??? Tedd be az emotikonok közé!


Találtam jobbat, azt betettem Smile .

tőőőlem
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 37 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
36 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 45 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: