Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 29 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 3 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 4:50 pm

Remo írta:
[quote=]
R2-D2 írta:
Skyfall

Bardem ezzel az idióta sárga hajjal nagyon nem jött be, egyszerre volt Merovingi a Mátrixból, Hannibal Lecter a Bárányokból, Loki a Bosszúállókból, s még ki tudja mi. Az első találkozása 007-tel kínos, nem is igazán értettem a szándékot mögötte.



Itt nem a homoszexualitás volt a lényeg. Ahogy azt Bardem egy interjúban megerősítette, ez egy pszichológiai párbaj volt. Silva ott támadta meg Bondot, ahol arra a legkevésbé lehetett számítani, Bond pedig nem az esetleges másságán poénkodott, hanem az egyetlen lehetséges módon kivédte ezt a támadást. Nagyon ki volt találva ez a jelenet, talán a film legjobbja.

Engedelmetekkel áttettem a témát a Skyfall külön topikjába... Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: The twillight saga: Breaking Dawn pt II   Moziajánlók - Page 3 EmptySzomb. Nov. 17, 2012 8:02 pm

The twillight saga: Breaking Dawn pt II


Avagy X-vampires: The last fight..

Ez jó volt. Sokkal jobb, mint az összes eddigi együtt és sokkal jobb, mint azt vártam. Én mondjuk a második résztől, Jacob és a falka, illetve a Volturik feltűnésétől egész jól elvoltam a szériával, a love storyt próbáltam kizárni az egészből, számomra maradt a vámpír vs. vérfarkas konfliktus…

Kezdjük az elején: utoljára a 90-es évek elején voltam ennyire teltházas moziban, egészen borzongató és nosztalgikus élmény volt. A nézőközönség hűen tükrözte a mozi sikerének titkát, a székek 80 %-án tini lány ült. Ez mondjuk nem volt meglepő, szemben azzal, hogy a film feliratos volt!!! Mosolyogtam is magamban, hogy végre az ifjúságot olvasásra szoktatják – ennek fényében persze csodálkozva néztem a moziból kifelé a maroknyi, 8-10 éves gyereket, akik szüleikkel jöttek el: no, hogy ők nem tudták olvasni, az biztos…

A film három nappal az előző rész vége után indul. Bella ugye már vámpír – s az első kellemes meglepetés itt ért: jól állt neki. Minden eddigi szerencsétlenkedése, topasága, gyámoltalansága eltűnt, az öröklét önbizalmat adott neki. Ami bizony rá is fért… a konfliktus, amit Renesméé puszta léte okoz, illik az egész hókuszpókuszba, a film első fele-kétharmada elmegy a konfliktus következményeinek ismertetésével, felkészüléssel a végső csatára. Nekem azonban már ez is tetszett: a különféle klánok különféle tagjai akár X professzor csapatába is mehettek volna, a különféle képességek, a csapat összeállása akár valamelyik mutánsfilmbe is illett volna. S mivel azokat én bírom, ez is tetszett. Hogy aztán a végső csata végleg elvarázsoljon: qrva jó volt! Felépítése nagyszerű, a tárgyalás, a visszafogott feszültség, majd a küzdelem a havon. Röpültek a vámpírfejek, hullottak a farkasok, kimondottan drámai (ámbár nem véres) harc vette kezdetét. El is gondolkodtam rajta, hogy egy ennyire happy endre kihegyezett sztoriban hogy fordulhatnak elő ilyenek… hogy aztán egy bizonyos ponton szájtátva és elismerő csettintéssel konstatáljam: a világ nem változik. Sem a filmvilág, sem a vegavámpírvilág.

Bizonyos szabályok, bizonyos típusú filmekben, Hollywoodban az örökkévalónak szólnak..

80%


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Aug. 20, 2014 11:56 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Felhőatlasz   Moziajánlók - Page 3 EmptyCsüt. Nov. 22, 2012 11:16 pm

Felhőatlasz

Abban a korban, amikor azok a filmkészítők, akik új utakat jelölhetnének ki, nem mernek kockáztatni, a Felhőatlasz fény az éjszakában. Sajnálatos módon inkább pislákol, mint ragyog. Nincsenek olyan mély gondolatai, mint amennyire erőlködik, hogy közölje őket, de meglepően sokat hozzátesz az élvezhetőségéhez, hogy a történetben ott dobog a szív. A Felhőatlasz lassan, aprólékosan építkezik fel és bár hagyja lanyhulni, fenntartja az érdeklődést. Az élet nagy igazságaihoz nem jut el, de jól kigondolt érzelmi mechanizmusa be tud találni. A legfőbb bravúr, amit végrehajt technikai jellegű: nevezetesen, hogy mennyi különböző idősíkkal és történeti szállal zsonglőrködik sikerrel. Ahogy kibontakoznak az események, azt látjuk, hogy szinte mindenkit a múltban, pontosabban előző életében elkövetett tettei határozzák meg. A rendszer nem egészen tiszta, ám az elv meg tudja fogni az embert. A túl sok szereplőnek megvannak a hátrányai. Az, hogy olykor nem csupán bőrszínt, de még nemet is váltanak, a tökéletlen maszkokkal akaratlanul is komikus hatást kelt. Kétlem, hogy valaha is a filmtörténet nagyjai közé sorolnák, azonban a Felhőatlasz határozottan kultuszgyanús.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 3 EmptyCsüt. Nov. 22, 2012 11:28 pm

Remo írta:
Felhőatlasz


Legnagyobb meglepetésemre játsszák nálunk is, úgyhogy valamikor én is meglesem.

Amit írtál, az mindenesetre bíztató.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 3 EmptyKedd Nov. 27, 2012 9:33 pm

Remo írta:
Felhőatlasz

Abban a korban, amikor azok a filmkészítők, akik új utakat jelölhetnének ki, nem mernek kockáztatni, a Felhőatlasz fény az éjszakában. Sajnálatos módon inkább pislákol, mint ragyog. Nincsenek olyan mély gondolatai, mint amennyire erőlködik, hogy közölje őket, de meglepően sokat hozzátesz az élvezhetőségéhez, hogy a történetben ott dobog a szív. A Felhőatlasz lassan, aprólékosan építkezik fel és bár hagyja lanyhulni, fenntartja az érdeklődést. Az élet nagy igazságaihoz nem jut el, de jól kigondolt érzelmi mechanizmusa be tud találni. A legfőbb bravúr, amit végrehajt technikai jellegű: nevezetesen, hogy mennyi különböző idősíkkal és történeti szállal zsonglőrködik sikerrel. Ahogy kibontakoznak az események, azt látjuk, hogy szinte mindenkit a múltban, pontosabban előző életében elkövetett tettei határozzák meg. A rendszer nem egészen tiszta, ám az elv meg tudja fogni az embert. A túl sok szereplőnek megvannak a hátrányai. Az, hogy olykor nem csupán bőrszínt, de még nemet is váltanak, a tökéletlen maszkokkal akaratlanul is komikus hatást kelt. Kétlem, hogy valaha is a filmtörténet nagyjai közé sorolnák, azonban a Felhőatlasz határozottan kultuszgyanús.

Tökéletesen egyetértek. Smile
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 3 EmptyKedd Nov. 27, 2012 9:56 pm

R2-D2 írta:
Remo írta:
Felhőatlasz


Tökéletesen egyetértek. Smile

Ennek örülök, de ajánlom ezt a videókritikát. Érdekes dolgok hangzanak el a filmmel kapcsolatban, sikerült valamelyest számomra új megvilágításba helyezni.

Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 3 EmptyKedd Nov. 27, 2012 10:16 pm

Remo írta:


Ennek örülök, de ajánlom ezt a videókritikát. Érdekes dolgok hangzanak el a filmmel kapcsolatban, sikerült valamelyest számomra új megvilágításba helyezni.


Megnéztem. beszélhetne kicsit lassabban, de kb ugyanezt gondoljuk mi is...

Ha rajtunk kívül még majd érdekel valakit, csinálok neki külön topikot.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Az Argo-akció   Moziajánlók - Page 3 EmptySzer. Nov. 28, 2012 7:52 pm

Az Argo-akció

Ben Affleck tud rendezni.
Ezt akkora csodaként vagyunk hajlamosak megélni, hogy még mindig nem lehet a mostanra nyilvánvalóvá vált tény mellett elmenni. Az Argo-akcióról is elmondható mindaz a szép és jó, ami a korábbi munkáiról. Affleck ezúttal is sokat fektet a hitelességre, ami az otthonos bostoni környezetből kikerülve nagyobb kihívást jelent, de megbírkózik vele. A puskaporos hangulatú iráni jelenetsorokat Paul Greengrass se készíthette volna el izgalmasabban, igaz Affleck a történet vége fele azért megenged magának néhány elég hollywoodias megoldást is a hatásfokozás érdekében. Ha már Hollywood, a film ott játszódó része különösen jól sikerült. Úgy fordul át Az Argo-akció rövid időre szatírába, hogy közben nem feledkezik meg központi cselekményéről, a mentőakcióról se. A szereposztás megint csak parádés, a legkisebb szerepekben is neves (és bizonyos esetben sajnálatosan alulfoglalkoztatott) színészek növelik a film nívóját. Nagy műnek azért nem nevezném Az Argo-akciót minden pozitívuma ellenére se. Egy sokoldalú szakmai tudást megvillantó, profin összerakott alkotás - így tudnám meghatározni. Affleck immáron a harmadszor bizonyítja be, hogy kiváló rendező, legközelebb egy kiváló filmet is szeretnék tőle látni.

80%
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Pi élete   Moziajánlók - Page 3 EmptyPént. Dec. 21, 2012 11:05 am

Pi élete (3D)

Évzáró filmnek szántam Ang Lee alkotását, de ennél 2012 jobbat érdemel. A Pi élete nem rossz, csak épp felszínes film. Hiába pendít meg komoly témákat, mint vallás kontra értelem, ha egyszer leragad egy színes képekkel teli mesekönyv szintjénél. Hiányzik belőle az élet összetettsége. Ott van például a bevezetőben bedobott gyerekszerelem, melyben a lány természetesen maga a tökély. Kapcsolatuk se több, mint pár idilli kép, amit aztán ennyiben is hagynak. Valahogy így viszonyul minden egyéb, sokkal bonyolultabb témához is a film. Ártatlanul, naívan, ami rendben is volna, ha közben nem úgy tálalná, mint egy sokat megtapasztalt férfi életbölcsességeit. Minden olyan könnyen beazonosítható, hogy épp csak címkét nem ragasztanak rá. Pi egy hajószerencsétlenségben elveszíti a családját. Ezt a mély érzelmi traumát, hogyan ábrázolják? Pi sírva a kamerába nyöszörgi: "elvesztettem a családomat".

Ha nem lenne Pivel ott a tigris a mentőcsónakban, nem is lenne semmilyen konfliktus, mert maga a túlélés hősünknek nem túlzottan jelent nehézséget, mint inkább fáradtságot. A tigris adja a film egyetlen magával ragadó elemét, illetve a számítógép segítségével életre kelett állat lenyűgöző technikai megvalósítása. A hányattatások alatt akadnak humoros és drámai pillanatok egyaránt, a látvány is pompázatos, de mindezt igazából már láthattuk Számkivetett címen, csak ott a spirituális vonal nem volt ennyire az ember szájába rágva. Ami ennél is nagyobb baj, hogy nincs valódi átalakulás, vagy személyiségfejlődés. Pi belső utazásának az íve síkegyenes és ilyeténformán nem túl érdekes. A film végefelé belógatnak egy fordulatot, hogy mindez csupán egy képzelt utazás volt, de nem engedik meg, hogy ez a kétely megmaradjon, gyorsan az arcunkba lökik a saját végleges válaszukat.

Nem tudom, hogy kinek ajánlhatnám a Pí életét. A látvány miatt majdnem megéri, de bármily ügyesen használják olykor a 3D-t, Ang Lee se képes a filmnyelv természetes részévé tenni. Életreszóló, szemléletformáló filmként nagyon keveset tud felmutatni, engem legalábbis nem gazdagított semmilyen szinten. Se spirtuális, se nagybetűs mozis élménnyel.

60%
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 3 EmptyPént. Dec. 21, 2012 9:06 pm

Remo írta:
Pi élete (3D)

60%

Nem csináltál hozzá túl nagy kedvet, de szerintem ezt érdemes nagyvásznon látni, úgyhogy azért megnézem... Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Pi élete   Moziajánlók - Page 3 EmptyPént. Dec. 28, 2012 11:07 pm

Remo írta:
Pi élete (3D)

Évzáró filmnek szántam Ang Lee alkotását, de ennél 2012 jobbat érdemel. A Pi élete nem rossz, csak épp felszínes film. Hiába pendít meg komoly témákat, mint vallás kontra értelem, ha egyszer leragad egy színes képekkel teli mesekönyv szintjénél. Hiányzik belőle az élet összetettsége....    

Szinte minden szavaddal egyetértek, ugyanakkor szórakoztató filmnek tartom. Érdemes volt látni, érdemes volt nagyvásznon látni. Smile

Pi élete


Először is: Cézár helyét az állat animáció trónján átvette Richard Parker. Ő volt a tigris.
Másodszor: A National Geographic csatorna nélkül alapos ismereteket szereztem az óceánok élővilágáról
Harmadszor: Nem, én Pi története után sem hiszek istenben. Ehhez ez nekem kevés.

Ahhoz képest, hogy a film kétharmadában egy csónakot láttam egy kölökkel meg egy tigrissel, ahhoz képest szórakoztató volt. Helyenként humoros, helyenként izgalmas, többnyire hiteltelen és hihetetlen, de mindenekelőtt baromi látványos. Lehet szeretni a karaktert, lehet szeretni az egész filmet – viszont az a mögöttes tartalom, amit esetleg mögé kéne képzelni, az hiányzik. A mélység hiányzik. Az a mélység, amit a film első egyharmadának kellett volna megalapozni - de a vallási maszlag, amit próbáltak lenyomni a torkomon, nálam pont fordítva sült el… Nem tehetek róla, legtöbbször az Akela Nekik mond!! dala jutott eszembe…

A vége meg, a kicsit erőltetettnek tűnő csavarral inkább rontott az összképen, mint segített volna. Összességében egy gyönyörű tengeri utazás, a csónak nem süllyed el, simán a felszínen marad. De csak ott marad és nem szárnyal… Nem lett belőle hidroplán.


Nálam is 60%


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Okt. 17, 2014 1:33 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Jack Reacher   Moziajánlók - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 03, 2013 5:52 pm

Jack Reacher

Vártam már egy ilyen filmre. Krimit manapság nem sokat készítenek, legalábbis azt a nagyköltségetésű sztármozi félét. Bár a Jack Reacher előzetesei az akciójeleneteket hangsúlyozták ki, a film nagyját a jó öreg megfigyelésre és következtetésre alapuló nyomozás teszi ki. Az csak plusz, hogy, aki emberünk útjába áll eközben és nem kooperál, az megjárja, de nagyon. A sztori igazából annyira nem összetett, de nem is a bonyolultság volt a fő szempont, hanem, hogy minden részlete a helyén legyen, és ebben nincs is hiba. Ha valamit fel kellene rónom, azt a rendezői rutintalanság számlájára írnám. Akadnak jelenetek, amikor Christopher McQuarrie nem vág időben és a jól felépített pillanat - általában a főszereplő lazaságát illetően - hamiskásba, túlzásba csap át. Egyébként hozzáértő rendezőnek mutatkozik határozott elképzelésekkel. A filmet nyitó lövöldözés például olyan hátborzongatóan jól van megcsinálva, hogy a gyomrom is összeszorult.

Tom Cruise-t megint többen elővették, most éppen annak kapcsán, hogy a címszereplő az eredeti regényben egész más, robosztusabb megjelenésű. Ez gondot jelenthet azoknak, akik olvasták Lee Child könyveit, a többieknek csak az tűnhet fel, hogy Cruise milyen koncentrált és mennyire jó formában van még mindig. A szereposztás többi része is kifogástalan. Az ismert színészek mellett a többnyire rendezőként dolgozó Werner Herzog ránézésre is ijesztő főgonosza és az elvetemültségben tőle nem sokkal elmaradó Jai Courtney nyújt kellemes meglepetést, akit hamarosan John McClane fiaként fog megismerni a nagyvilág. Komoly ellenfélnek mutatkoznak és alig vártam, hogy végül őket is kiossza Reacher. Ha szigorú akarnék lenni, akkor még kritizálhatnám McQuarrie alkotását imitt-amott, de nem akarok, mert örülök neki, hogy újra egy jófajta krimit láthattam a moziban.

80%


A hozzászólást Remo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jan. 05, 2013 10:41 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 03, 2013 7:56 pm

Remo írta:
Jack Reacher


80%

Hurrá! Szombaton megyek rá! Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Jack Reacher   Moziajánlók - Page 3 EmptySzomb. Jan. 05, 2013 10:27 pm

Jack Reacher


Nagyon kellemes meglepetés. 90-es évek elejei hangulatú és stílusú, visszafogott akciófilm, egy hiteles történettel és karakterekkel. Szomorú aktualitása a tengerentúl elharapódzó elmebeteg fegyverhasználat, valamint a korrupció és az erőszakos piacszerzés. Ugyanakkor nézése közben jobbnál-jobb filmek ugrottak be: Pelikán ügyirat, Összeesküvés-elmélet, sőt az autós üldözés némely kamerabeálltása tisztára madmaxes volt. Egyedül talán a két balfék támadó jelenete nem tetszett a házban, de a többi része kiváló szórakozás, jó dumával és nagyszerű Tom Cruise-zal. Bourne reinkarnálódott, más formában tért vissza, számomra Jack Reacher sokkal inkább szerethetőbb és jobb figura, mint Aaron Cross. Ez a film pedig minden alapot megad egy újabb, nagyszerű franchise-ra..

85%


A hozzászólást R2-D2 összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Okt. 17, 2014 1:34 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 3 EmptySzomb. Jan. 05, 2013 10:49 pm

R2-D2 írta:
Jack Reacher

85%

Örülök, hogy neked is bejött. Kár, hogy a nagyközönség és a kritikusok nem díjazzák annyira, mert így nem fog tudni kaput nyitni hasonló filmeknek, de még a tervezett folytatás is kérdőjeles.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
3 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 29 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: