Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 28 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 2 EmptySzomb. Okt. 13, 2012 10:19 pm

Remo írta:
Elrabolva 2

Írhatnék erről a filmről akár hosszan is, de minek? Mindenki tudja, hogy mire számíthat, és nagyjából azt is kapja: egy középszerű, de élvezhető folytatást a Besson-futószalagról. Az új helyszín (Isztambul) nem rossz, az új felállás (a bosszú jegyében muter+szuperfater elrablása) kissé erőltetett, de a fél órás bevezető után a film kötelezően szállítja egyik akciót a másik után. Az első rész energikusságát, érzelmi töltetét, vagy a vacsorajelenethez hasonló ba*meg-pillanatot kár is várni, Liam Neeson lezúzza (megint) az albán maffiát, ennyi.

60%

Remo, maximálisan igazad van, bár nekem még ennyire sincs jó véleményem róla... Sad
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Elrabolva 2   Moziajánlók - Page 2 EmptySzomb. Okt. 13, 2012 10:19 pm

Elrabolva 2


Őszintén szólva ismét mérges vagyok Hollywoodra… Egyszerűen képtelenek kilépni saját árnyékukból, képtelenek egy sikeres eső részt legalább megismételni –arról már rég letettem, hogy esetleg felülmúlni. Képtelenek egy normális forgatókönyvet írni, csupán állandóan ismétlik önmagukat.

A Taken2 ékes példája ennek. Annyira sablonos, kiszámítható, klisékre épülő képhalmaz, hogy az már elszomorító. Mintha az álomgyárban lenne egy nagy filmes LEGO doboz, s a kreativitásból most csak épp ezt tudták összerakni. A valóban üdítő első rész után ez kínos, Neeson karakterének varázsa totál elveszett, a történetet egy óvodás is írhatta volna. Nehéz spoilermentesen felháborodni, de már az első telefonáláskor összeomlott a légvár: aki megnézi, tudja, miről beszélek… Ennyire ócska szitut rég láttam, meg ennyire udvarias emberrablókat is. Aztán sorolhatnám. Luc Besson miatt a szokásos autótörős-üldözés nem maradhatott el, Bourne koppintásaként megint a tetőn futkosnak, bilincs helyett villanyszerelős gyorskötöző, rengeteg kiszámítható jelenet. De amin majdnem felröhögtem, az a nagykövetségnél volt… Anyám..

Egy dolog, ami igazán tetszett: ahogy a fogoly megtaláltatta magát. Abban volt valami eredeti. A többi egy kalap szart sem ért.

50 % Maximum.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jan. 27, 2014 7:48 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 2 EmptySzomb. Okt. 13, 2012 11:33 pm



No persze mindenki döntse el maga, én is így gondolom. Azonban ez esetben talán valóban nem kár érte, érdemes megvárni a DVD megjelenést, vagy az egyéb alternatív netes lehetőségeket...
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Looper - A jövő gyilkosa   Moziajánlók - Page 2 EmptyVas. Okt. 14, 2012 12:27 am

Looper - A jövő gyilkosa


SPOILERES!

Jól olvastam, itt "valaki" a Lopott időt emlegette a Looper kapcsán?! Bingó! Nekem majdnem ugyanott van elrontva mindkettő: van egy remek alapötlet, amivel aztán nem sikerült a rendezőnek kitöltenie a tervezett játékidőt, ezért innen-onnan nekiállt nyúlni meg húzni a rétestésztát.

Az biztos, hogy az eleje jobb, mint azé. Ez a narrálós, kicsit futurisztikus, kicsit gengszteres, kicsit noir hangulat nagyon jó felütés. Ugyanilyen jó az a pár utalás, ami a környező világ még a mainál is jobban kibillent egyensúlyát mutatja; a Lopott időben vitán felül az egy kaptafára készült, mattfekete autókat utáltam a legjobban, itt viszont a mai kocsik megbütykölt, napelemes változatai hangulatos kellékek voltak (igaz, sokaknak lehetett gondja az erkölcsi bizonyítvánnyal... mert majd' mindenkinek Prius-a volt... én kérek elnézést:)). Tetszett az áthallás a "generációk" közti vitában (Willis és Levitt beszélgetése a kávézóban), tetszettek általában az érzelmi dolgok (különösen az, ahogy "Willis" emlékei változtak "Levitt" tettei hatására... még az is eszembe jutott, hogy a végén Willis nem azért teszi olyan elszántan, amit tesz, hogy fizikailag megmentse a feleségét az Esőcsinálótól, hanem azért, hogy "Blunt" felbukkanása "Levitt" életében ne okozzon akkora változást, ami miatt nem is találkoztak volna soha, hiszen azzal "Willis" számára is megszűnt volna létezni), tetszett a jövő-Seth "elfogyása", és úgy egyáltalán az első órával minden rendben volt.

Aztán a cukornádas résznél döbbenhetett rá a rendező, hogy hát van itt még egy óra, amit ki kéne tölteni. Hogy, hogy nem, de a közelébe keveredhetett egy Terminátor meg egy Tűzgyújtó (vagy tetszés szerint az X-Men:)) DVD, és úgy gondolta, hogy a nagy finálét előkészítő érzelmeskedést, "Levitt" gyökeres megváltozását ezekkel habosítja fel... ami így legjobb esetben is unalmas és összecsapott. Azt meg törvénybe kéne iktatni már a legalapabb filmes kézikönyv első oldalán, hogy "Soha, soha, de tényleg soha nem szabad azzal kifejezni a női szereplő nemi vágyát, hogy megnyom egy ledszájú műanyag békát, amivel becsalogatja a meglovagolni kívánt férfit a hálójába!"! A "b*szniakarok-békával" nekem meg is volt az év filmes mélypontja, onnantól egy percét nem tudtam komolyan venni a Loopernek, köztük természetesen a finálét sem!

Aztán ha már áthallás: jól értettem, hogy az író-rendező szerint a világ problémáira, a hibák unos-untalan elkövetésére a megoldás az, hogy a sok önző, csak magára gondoló geci a békés és fenntartható egymás mellett élés érdekében méltóztasson kollektív öngyilkosságot elkövetni?

6/10, de csak az első óra miatt.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 2 EmptyVas. Okt. 14, 2012 12:56 am

Niwrok írta:

Looper - A jövő gyilkosa


SPOILERES!

Jól olvastam, itt "valaki" a Lopott időt emlegette a Looper kapcsán?! Bingó! Nekem majdnem ugyanott van elrontva mindkettő: van egy remek alapötlet, amivel aztán nem sikerült a rendezőnek kitöltenie a tervezett játékidőt, ezért innen-onnan nekiállt nyúlni meg húzni a rétestésztát.

Az biztos, hogy az eleje jobb, mint azé. Ez a narrálós, kicsit futurisztikus, kicsit gengszteres, kicsit noir hangulat nagyon jó felütés. Ugyanilyen jó az a pár utalás, ami a környező világ még a mainál is jobban kibillent egyensúlyát mutatja; a Lopott időben vitán felül az egy kaptafára készült, mattfekete autókat utáltam a legjobban, itt viszont a mai kocsik megbütykölt, napelemes változatai hangulatos kellékek voltak (igaz, sokaknak lehetett gondja az erkölcsi bizonyítvánnyal... mert majd' mindenkinek Prius-a volt... én kérek elnézést:)). Tetszett az áthallás a "generációk" közti vitában (Willis és Levitt beszélgetése a kávézóban), tetszettek általában az érzelmi dolgok (különösen az, ahogy "Willis" emlékei változtak "Levitt" tettei hatására... még az is eszembe jutott, hogy a végén Willis nem azért teszi olyan elszántan, amit tesz, hogy fizikailag megmentse a feleségét az Esőcsinálótól, hanem azért, hogy "Blunt" felbukkanása "Levitt" életében ne okozzon akkora változást, ami miatt nem is találkoztak volna soha, hiszen azzal "Willis" számára is megszűnt volna létezni), tetszett a jövő-Seth "elfogyása", és úgy egyáltalán az első órával minden rendben volt.

Aztán a cukornádas résznél döbbenhetett rá a rendező, hogy hát van itt még egy óra, amit ki kéne tölteni. Hogy, hogy nem, de a közelébe keveredhetett egy Terminátor meg egy Tűzgyújtó (vagy tetszés szerint az X-Men:)) DVD, és úgy gondolta, hogy a nagy finálét előkészítő érzelmeskedést, "Levitt" gyökeres megváltozását ezekkel habosítja fel... ami így legjobb esetben is unalmas és összecsapott. Azt meg törvénybe kéne iktatni már a legalapabb filmes kézikönyv első oldalán, hogy "Soha, soha, de tényleg soha nem szabad azzal kifejezni a női szereplő nemi vágyát, hogy megnyom egy ledszájú műanyag békát, amivel becsalogatja a meglovagolni kívánt férfit a hálójába!"! A "b*szniakarok-békával" nekem meg is volt az év filmes mélypontja, onnantól egy percét nem tudtam komolyan venni a Loopernek, köztük természetesen a finálét sem!

Aztán ha már áthallás: jól értettem, hogy az író-rendező szerint a világ problémáira, a hibák unos-untalan elkövetésére a megoldás az, hogy a sok önző, csak magára gondoló geci a békés és fenntartható egymás mellett élés érdekében méltóztasson kollektív öngyilkosságot elkövetni?

6/10, de csak az első óra miatt.


Ehhez nincs is mit hozzáfűznöm. Smile Nagy ziccer, ami kimaradt.

Neked nem tűnt fel, hogy Lewis néha olyan lett, mint Edward Norton?
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 2 EmptyVas. Okt. 14, 2012 8:37 am

R2-D2 írta:
Ehhez nincs is mit hozzáfűznöm. Smile Nagy ziccer, ami kimaradt.

Neked nem tűnt fel, hogy Lewis néha olyan lett, mint Edward Norton?

Egyáltalán nem. Éppen elég filmet láttam ahhoz Levitt-tel, hogy bármennyire is sokat dolgoztak vele a maszkmesterek, még a fiatal Willist is csak nehezen láttam benne. Inkább a szétbotoxozott Elvis Presley jutott eszembe róla, de az is csak egyszer:). Ja, igen, meg a lealapozózott Jack Nicholson féle Joker.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Okt. 14, 2012 2:07 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 2 EmptyVas. Okt. 14, 2012 9:56 am

Niwrok írta:



SPOILERES!


A "b*szniakarok-békával" nekem meg is volt az év filmes mélypontja, onnantól egy percét nem tudtam komolyan venni a Loopernek, köztük természetesen a finálét sem!


Érdekes, hogy a film egyik legjobb jelenete volt számodra a mélypont. Nekem pont az tetszett benne, hogy bármely filmes Levittet mutatta volna, ahogy megszólal a jelzője, majd rohan fel nőhöz, most először viszont a nőt látjuk, ahogy megkívánja és megteszi a lépést. Blunt ráadásul átkozottul jó a jelenetben, az arckifejezése, meg ahogy vár, óriási.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Kertvárosi kommandó   Moziajánlók - Page 2 EmptyKedd Okt. 23, 2012 1:17 pm

Kertvárosi kommandó

Hiába az anyagi bukás, a lehúzó vélemények, úgy a második előzetes környékén már biztos voltam abban, hogy ez a film be fog jönni nekem. Adva volt egy nem túl eredeti, de vicces koncepció (Polgárőrök kontra Űrlények) és a már többször bizonyított komikus csapat,akik, ha megfelelő matériát kapnak akkor garantálják a röhögőkúrát. A film ugyan nem éri el az első blikkre beugró Idegen arcok szintjét, azonban azoknak, akik kedvelik Ben Stiller és társainak vígjátékait, tudom ajánlani. Mindenki hozza a formáját, még az Ünneprontók ünnepe óta nem sokat virító Vince Vaughn is. Szórakoztatóak a mellékszereplők, és az inváziós kliséket is mókásan adagolják az alkotók. Bár a sci-fi rész csak a poénoknak adogatja a labdákat, az idegenek vagányul ki vannak dolgozva, és az a kevés robbanás és lövöldözés is pofásan fest. Félő, hogy a filmet rendező Akiva Schaffer nem kap második esélyt, pedig megérdemelné, a Kertvárosi kommandó jól összerakott sci-fi/komédia lett.

80%
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Skyfall   Moziajánlók - Page 2 EmptySzomb. Okt. 27, 2012 11:11 pm

Skyfall

James Bond will return... a fenét! Az a régi Bond már sohase fog visszatérni, és ezt a Skyfall tisztázza a legegyenesebben. Azt, hogy ez lenne a legjobb film a sorozatban, ahogy azt oly sebesen rábélyegezték, nem hinném, ez már valami más. Érdekes módon akkor a legjobb, amikor nem Bond-filmként működik és a szereplőkre helyezi a hangsúlyt. Arra például, hogy mi hajtja Bondot, a kapcsolatára M-mel. Tényleg sikerül újradefiniálni a koros karaktert és belehelyezni egy új, valóságosabb világba. Amikor viszont zsánerfilmként kellene bizonyítania, ott csak a rutin dolgozik. Érezhető, hogy ebbe a rendező Sam Mendes már nem adta bele úgy a szívét. Technikailag kifogástalan a filmnek ez a része is, az akciók szállítják az elvárt szintű látványt, de egyébként, mint a főcímdal, olyan semmilyen. Ez főleg az első felében bosszulja meg magát, ami számomra nehézkesen és helyenként unalmasan telt, aztán az alkotók úgy a makaói kaszinó környékén ráéreztek a feladatukra és onnan a film egyre inkább magára talált. Javier Bardem belépője remekül sikerült. Még a ripacskodás is jól áll neki. Az, hogy kikezd Bonddal egyenesen zseniális kategória. A film ezek után feszes tempóban halad a végkifejletig, a sztorinak helyenként még súlya is van. Azért akad pár butaság imitt-amott, de a legtöbb elem a helyére kerül. A régi rajongóknak is dobnak pár ízes csontot, aminek nagyon lehet örülni, és végül úgy állni fel a moziszékből, hogy a tenyerünket dörzsölve várjuk a következő részt.

70-80%
(Második nézésre majd eldől, hogy melyik.)
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Silent Hill    Moziajánlók - Page 2 EmptyPént. Nov. 02, 2012 5:16 pm

Silent Hill - Kinyilatkoztatás 3D

Mivel az első rész a hibáival együtt is tetszett, kiváncsisággal, sőt bizalommal vártam a folytatást, melyet a lecserélt alkotógárda réme árnyékolt be. Kezdem a pozitívumokkal: az új főszereplő, Adelaide Clemens egész jól helytáll. Szimpatikus jelenség, lehet neki szurkolni. A látványilág is majdnem olyan mocskosul gyönyörű, mint előzőleg, ami tekintve, hogy a készítők feleakkora büdzséből gazdálkodtak, elismerésre méltó. A 3D se teljesen hasztalan kivételesen, akaratlaul is hozzájárul a szürreális világ erősítéséhez. Na, most a rossz hírek: a történet, és úgy az egész forgatókönyv harmatgyenge. Hiányzik a hangulat, a valódi rejtély. Nagyon lebutított és összefércelt adaptáció született, mely az előző rész fonalát is csak némi csalással képes felvenni. A vége felé egyre inkább szét is esik a film, halmozódnak a baromságok, hogy aztán akciójelenetekkel intézzék el azt, amit egy jól felépített sztorival kellett volna.

50%
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 2 EmptyPént. Nov. 02, 2012 5:44 pm

Remo írta:
Silent Hill - Kinyilatkoztatás 3D

Mivel az első rész a hibáival együtt is tetszett, kiváncsisággal, sőt bizalommal vártam a folytatást, melyet a lecserélt alkotógárda réme árnyékolt be. Kezdem a pozitívumokkal: az új főszereplő, Adelaide Clemens egész jól helytáll. Szimpatikus jelenség, lehet neki szurkolni. A látványilág is majdnem olyan mocskosul gyönyörű, mint előzőleg, ami tekintve, hogy a készítők feleakkora büdzséből gazdálkodtak, elismerésre méltó. A 3D se teljesen hasztalan kivételesen, akaratlaul is hozzájárul a szürreális világ erősítéséhez. Na, most a rossz hírek: a történet, és úgy az egész forgatókönyv harmatgyenge. Hiányzik a hangulat, a valódi rejtély. Nagyon lebutított és összefércelt adaptáció született, mely az előző rész fonalát is csak némi csalással képes felvenni. A vége felé egyre inkább szét is esik a film, halmozódnak a baromságok, hogy aztán akciójelenetekkel intézzék el azt, amit egy jól felépített sztorival kellett volna.

50%

Ilyenkor irigyellek bennetek... Szombathelyen esély sincs ilyenekre, pedig megnéztem volna. A legutóbbi újranézéskor a SH 1 nagyon megfogott, kíváncsi vagyok a SH 2-re. Majd DVD-n. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 2 EmptySzomb. Nov. 03, 2012 12:42 am

Remo írta:
Silent Hill - Kinyilatkoztatás 3D

Mivel az első rész a hibáival együtt is tetszett, kiváncsisággal, sőt bizalommal vártam a folytatást, melyet a lecserélt alkotógárda réme árnyékolt be. Kezdem a pozitívumokkal: az új főszereplő, Adelaide Clemens egész jól helytáll. Szimpatikus jelenség, lehet neki szurkolni. A látványilág is majdnem olyan mocskosul gyönyörű, mint előzőleg, ami tekintve, hogy a készítők feleakkora büdzséből gazdálkodtak, elismerésre méltó. A 3D se teljesen hasztalan kivételesen, akaratlaul is hozzájárul a szürreális világ erősítéséhez. Na, most a rossz hírek: a történet, és úgy az egész forgatókönyv harmatgyenge. Hiányzik a hangulat, a valódi rejtély. Nagyon lebutított és összefércelt adaptáció született, mely az előző rész fonalát is csak némi csalással képes felvenni. A vége felé egyre inkább szét is esik a film, halmozódnak a baromságok, hogy aztán akciójelenetekkel intézzék el azt, amit egy jól felépített sztorival kellett volna.

50%

No comment, mintha én írtam volna. Smile
Az a mázlija, hogy a világok váltása és a látvány még mindig pazar, mert különben az újrahasznosított szörnyek, a gagyverák sztori és a nekem annyira nem is szimpi főhősmaca miatt lehúznám.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Vadállatok   Moziajánlók - Page 2 EmptySzomb. Nov. 03, 2012 1:01 am

Vadállatok

Pszicho-veterán, Füvészhippi és DrogosBarbie kalandjai egészen izgalmasra és jópofára sikerültek, még ha ez utóbbi morbidan is hat ebben a környezetben. Na nem egy Traffic, még csak nem is egy Határvidék, de azért két ultrabrutális jeleneten keresztül csak ad egy kis betekintést a mexikói határvidék drogháborúiról. Kicsit, mert a csaj meséli a sztorit, és mivel két ágytársa pacifista üzemmódban nyomja a bizniszt Kaliforniában, így ő a nagyobb merítésből kimarad, csak utalások vannak, hogy milyen is a drog rossz végén lenni. Amik igazán hátukon viszik a filmet, azok a karakterek, második helyen vannak az akciójelenetek, aztán a színészek. Oliver Stone rendezői stílusát sosem tudtam megkedvelni, azt meg, hogy minden drámai jelenetet óbégató női kórusnak kell aláfestenie, egyenesen utálom, de az egy jó jel, ha egy több, mint két órás filmet csak az utolsó tíz percben kezdek el unni.

8/10
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Skyfall   Moziajánlók - Page 2 EmptySzomb. Nov. 03, 2012 8:32 pm

Skyfall


Ha nem középen ültem volna, s ha nem lett volna tele a mozi, lehet, az első 10 perc után kijövök.. Ennyire elmebeteg és hiteltelen kezdést legutóbb a Halálos iramban 5-ben láttam. Megint a motoros jelenetekkel próbálták fokozni a tempót – hisz háztetőkön futkozni már nem újdonság - , de higgye el mindenki: ez sületlenség. NEM LEHET így száguldozni a háztetőkön… Hollywood egymásra licitál a baromságban, a Bourne 4 után itt az újabb Vas-trónkövetelő. Ha még a vonat tetejére is felmentek volna, elsírtam volna magam….

Sosem voltam Bond-rajongó, számomra mindig hiteltelen volt az egész figura és az akciójelenetek nagy része a filmekben. Sosem varázsolt el ez a franchise – pedig Daniel Craig pontosan a valóságot csempészte vissza a karakterbe. Eddig. Bond ugyanis feltámadt, próbált visszaténi a gyökerekhez  – és ugyanolyan pocsék lett, mint volt. Másrészt a halott az halott, mindig utátam, ha valaki túléli a lehetetlent. Mr Bond minden bizonnyal kopoltyúbeültetésen is részt vett, mert kétszer is szüksége volt rá. Ráadásul valami fűthető hacuka is lehetett rajta… Klisé klisé hátán, szokásos módon mindig pont annyi idő van beszélgetni a töltött pisztollyal a kézben, míg jön valaki, aki megakadályzza a gyilkosságot. Bazd+. Ha valakit ki akarok nyírni, nem papolok neki. Bumm és kész. A metro-jelenetnél majdnem felsírtam, mint ahogy a végén a helikopter által okozottnál is...

Ugyanazt a bosszantóan buta mozi érzést kaptam, mint eddig valamennyitől. A sztori totál gyszerű, amit próbáltak a manapság divatos hacker-témával feldobni. Ez még tetszett is. Tetszettek a poénok, jókor voltak jó helyen – az egész film legjobb jelenetei a beszólások, egysorosok lettek. Bardem ezzel az idióta sárga hajjal nagyon nem jött be, egyszerre volt Merovingi a Mátrixból, Hannibal Lecter a Bárányokból, Loki a Bosszúállókból, s még ki tudja mi. Az első találkozása 007-tel kínos, nem is igazán értettem a szándékot mögötte. A lányoknak jóformán semmi szerepük nincs, az MI 6 meg ezzel a vizsgálóbizottságival majmolni próbálja az amerikai szenátusos-meghallgatásos filmeket. Az még a 24-nek jól állt, Bondnak nem.

Nem bántásból írtam mindezt, egyszerűen soha nem értintett meg a Bond-feeling, most sem. Sőt. Ez volt az első és az utolsó Bond film, amit moziban láttam. Arra mindenesetre jó volt, hogy továbbra se érezzek késztetést a korábbi filmek beszerzésére. Maradok Jack Bauernél, meg Jason Bourne-nál. Sajnálom


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Okt. 17, 2014 1:34 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 2 EmptyHétf. Nov. 05, 2012 4:36 pm

R2-D2 írta:
Skyfall

Bardem ezzel az idióta sárga hajjal nagyon nem jött be, egyszerre volt Merovingi a Mátrixból, Hannibal Lecter a Bárányokból, Loki a Bosszúállókból, s még ki tudja mi. Az első találkozása 007-tel kínos, nem is igazán értettem a szándékot mögötte.



Itt nem a homoszexualitás volt a lényeg. Ahogy azt Bardem egy interjúban megerősítette, ez egy pszichológiai párbaj volt. Silva ott támadta meg Bondot, ahol arra a legkevésbé lehetett számítani, Bond pedig nem az esetleges másságán poénkodott, hanem az egyetlen lehetséges módon kivédte ezt a támadást. Nagyon ki volt találva ez a jelenet, talán a film legjobbja.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
2 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 28 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: