Kritikák, gondolatok a filmek világából

HomeCalendarGalleryGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share

Általános film topik

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 25 ... 45, 46, 47
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok

Hozzászólások száma : 3118

Általános film topik - Page 47 Empty
TémanyitásTárgy: Kedvencek temetője / Pet Sematary   Általános film topik - Page 47 EmptyVas. Aug. 04, 2019 9:56 pm

.
Kedvencek temetője / Pet Sematary

Kicsit még váratnak magukra azok a "ráépülő" pozitív vélemények...

Sok jóra nem számítottam az előzetesek alapján sem, a maszkos kisgyerekek néma vonulása például annyira hangulatidegen, hatásvadász jelenet volt, hogy azzal kicsit le is írtam a filmet. A könyv viszont az egyik kedvencem Kingtől, az első, amit olvastam, ami kvázi bevezetett a horror műfajába még 16-17 évesen, később pedig az első filmes feldolgozás is tetszett, a rettenetesen gagyi trükkjei ellenére is. Így megnéztem...

De minek? Nem azért, mert kihagyták a könyv felét... oké, nem fér bele minden, Normától Jud visszaemlékezésén át Louisnak az apósával lezajló bunyójáig. Nem is azért, mert ott voltak a maszkos kölykök, akiknek úgy kb. semmi jelentősége. És még csak azért sem, mert behoztak Creedéknek egy másik gyereket is Gage mellé, ezzel jelentősen átalakítva a baleset utáni eseményeket. Hanem két dologért. Az egyik, hogy teljesen jellegtelen; King írása csöpögött az iszonyattól és a gyászba és a bűntudatba való lassú megőrüléstől, itt meg azon kívül, hogy legyen minden ködös és félhomályos, nagyjából semmilyen eszköz nincs erre, sőt, majdhogynem "cuki" lett a halál bemutatása. De ennél is jobban utáltam benne, hogy Zeldát teljesen elcseszték; Rachel bűntudata végig ahhoz a hülye étellifthez van kötve, még a falban is azt hallja zötyögni, miközben végig azt próbáltam kitalálni, hogy mászhatott volna be Zelda oda, ha az ágyából nem tud kikelni a testi deformációi miatt faceplam ?!

5/10
.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
R2-D2
Admin
R2-D2

Hozzászólások száma : 4166

Általános film topik - Page 47 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 47 EmptyPént. Aug. 16, 2019 1:13 am

Niwrok írta:
.
Vándorló Föld

Próbálkozásnak vagy kuriózumnak (mint kínai sci-fi és katasztrófafilm) talán elmegy, de amúgy nagyon rossz film... és még csak nem is azért, mert akkora hülyeség lenne (pedig az), és nem is azért, mert a pártideológia nyilván egy ilyen filmben is előtérbe kell kerüljön. Azért rossz, mert a kínaiak talán tudják, hogy milyen elemekből kell felépülnie egy ilyen jellegű filmnek, vagy legalábbis hogy mihez van szoktatva a Hollywood filmjein felnőtt közönség, de nem látszik, hogy fogalmuk lenne arról, hogyan kell azokat összeilleszteni.

4/10
.

Juj...

Olyan sok mindent nem tudok hozzátenni, tökéletesen összefoglaltad lényeget...

Nagyon gáz az egész, kezdve a teljesen abszurd ötlettel, miszerint a Földet hajtóműkkel kimozdítják a pályájáról (kormányozni aztán ki fog?) s 2500 éves (!!!) útra bocsájtják. Szerintem még érintőlegesen sem gondoltak abba bele, mekkora ökörség ez - de ebben legalább alkalmazkodtak Hollywoodhoz. Aztán itt van a borzalmas és követhetetlen történetmesélés, amit Te is írtál: tényleg nem lehet tudni, ki kicsoda és mit akar. Engem is, és sokadjára is rettentően zavart a keleti (koreai, japán, kínai), szinte hisztérikus színészi játék és beszéd - még egy sokkal jobb filmben is, nem hogy ebben. A CGI meg inkább vicces, mint bosszantó egy ekkora őrültségben számomra az volt a legkevesebb... egy Cartoon Networkos mese szintjén levő történethez el is ment.

Ugyanakkor annyira nem akasztott ki, hogy úgy istenigazából tudjak rá haragudni, kb. pont azt a szart kaptam, amit vártam. Tény, hogy rég láttam ekkora blődséget (legutóbb az orosz Védelmezők volt hasonló), de egy gyenge kísérletnek elment... most már csak azt kéne eldöntenem, meliyk műfajban.

Mert leginkább vígjáték lett. Smile

40%

.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

Általános film topik
Vissza az elejére 
47 / 47 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 25 ... 45, 46, 47