Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 50 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 44 EmptyHétf. Jan. 14, 2019 10:09 pm

R2-D2 írta:
Ezekről most tényleg csak távirati stílusban, egyik már kidolgozás alatt, de a másik kettőről is lenne mit írni...

Ahol a gonosz lakik
70%

Winchester - Szellemek háza
75%

Halloween 2018
50%


Megkésett Halloween Smile ?

Köszi. Ebből az első az, ami újdonság, és ahol nézem a képeket a filmből, bejöhet nekem is. A Winchestert nagyon vártam, amikor moziban ment, aztán minél többet láttam az előzetesét, annál kevésbé érdekelt már... oda a 7,5 elég jó "ajánlólevél".
A Halloween meg tudom, hogy klasszikus, de nekem kimaradt, és szerintem ez a felmelegítés is így fog járni.

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: A bűnös / The Guilty / Den skyldige   Általános film topik - Page 44 EmptyKedd Jan. 15, 2019 9:22 pm

.
A bűnös / The Guilty / Den skyldige

A koppenhágai rendőrségnél dolgozó Asger a segélyvonal diszpécsereként vállal éjszakai műszakot. Az ilyenkor szokásos részeg eltévedésekkel és utcai rablásokkal, verekedésekkel kapcsolatos hívások között egy ijedt nő hívása kavarja fel Asgert. A nő halk, összefüggéstelen beszédéből a férfi végül rájön, hogy a nőt elrabolták, és egy kocsiba zárva viszi őt a támadója egy autópályán. Asger mindössze a telefonja, a rendőrségi kapcsolatai és a számítógépes adatbázis segítségével próbálja kimenteni a nőt a fogságból.

A dán Locke, egy kis Mobillal fűszerezve. Szerintem ezzel el is mondtam mindent Smile .

8,5/10
.

Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 44 EmptyKedd Jan. 15, 2019 9:26 pm

Niwrok írta:
.
A bűnös / The Guilty / Den skyldige

A dán Locke, egy kis Mobillal fűszerezve. Szerintem ezzel el is mondtam mindent  Smile .

8,5/10
.


egyetért

Tudom, már kaptam hozzá erőteljes ösztönzést. Sztem a héten én is letudom.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Elit játszma / Molly's Game   Általános film topik - Page 44 EmptySzomb. Jan. 19, 2019 11:12 pm

.
Elit játszma / Molly's Game

Az Elit játszma tipikusan az a film, amiből minden évben akad pár, hogy vitrin mögött kéne mutogatni, annyira profin összerakott a műsoridő 99%-ában. Nagyon jó a sztori is arról, hogy az ígéretes síelő Molly Bloom hogyan törte kétszer is derékba a karrierjét, hogy aztán megismerkedve a luxus pókerestek szervezésének igencsak jövedelmező művészetével maga is háziasszonya lehessen ilyen találkozóknak, szigorúan a felső százezerből válogatva... ahogy az sem marad sokáig titokban a filmben, hogy Molly ezzel a bizalmi tőkével a kezében hogyan vált az FBI célpontjává. Remekül működik családi drámaként és tárgyalótermi krimiként is, főleg hogy ebben a játszmában, ami a visszaemlékezésen túl történt, két olyan kiváló színész feszült egymásnak, mint Jessica Chastain és Idris Elba, és a tét is elég nagy... És hiába két óra, olyan agyzsibbasztóan tömény, ahogy Molly narrációján keresztül tűzoltóslag módjára tolja a mindenféle információt, hogy egyáltalán nem tűnt hosszúnak, viszont négyszer kellett közben megállítanom a filmet, mert azt éreztem, megtelt a fejem.

De mint a vitrinben tárolt műkincsek többségét, ezt is megnézi egyszer az ember, örül neki... aztán nem hiányzik többé. Ha tényleg filmkritikusok lennénk, lehetne több, de mert csak filmélményeket értékelünk, ezért...

8/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Zsarolás / Extortion   Általános film topik - Page 44 EmptyHétf. Jan. 21, 2019 5:53 pm

.
Zsarolás / Extortion



Sajnos nem érdemli meg ez a mozi, hogy hosszabban írjak róla... az egészen elképesztő és zseniális alaphelyzetből ugyanis valami végtelenül buta thriller szerűséget sikerült az alkotóknak kihozni, ami még két nap után is képes bosszantani.

Kevin és családja (felesége és hatéves kisfia) nyaral a Karib tengeren, a fickó, aki mellesleg orvos, egyik nap fia unszolására kibérel egy csónakot. Azon lehet morfondírozni, maga a csónakbérlés mekkora hiba, de a lényeg ennek a következménye: a bérelt csónakkal kikötnek egy lakatlan kis szigeten, ám a csónak motorja baszik beindulni. Ott ragadnak víz és kaja nélkül, dögmelegben egy gyerekkel... nos, kedves néző,te mit tennél a helyükben? Ez az alaphelyzet, amikor aztán már nincs kiút feltűnik a Phillips kapitány Muse-a és egymillió dollárért hoz segítséget. Pontosan elviszi aput, aki szerez pénzt és utána visszamennek anyuért és a gyerekért...

Ez az alaphelyzet, ebből remek thrillert lehetett volna csinálni, de innentől a logikai bakik és "mágikus véletlenek" sokasága következik. Apu kiszabadul és magánnyomozásba kezd, öl, megsebesül, vízbe fúl, rohan, hajót lop, csak hogy megmentse családját. Egy idióta bosszúfilm, egy szuperhőssé avanzsált orvossal a fedélzeten, meg egy kissé fura Danny Gloverrel a mellékszerepben. A helyszín jó, sokszor jutottak eszembe a nemrég látott tengeri, cápás mozik... de aztán ennyi.

Egy nagy kihagyott ziccer az egész.



60%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Roma   Általános film topik - Page 44 EmptyCsüt. Jan. 24, 2019 11:54 pm

.
Roma

A film, ami minden egyéb elismerés mellett is azzal fog bekerülni a filmes nagykönyvbe, hogy ez volt az, amivel a Netflix megpróbálta kiharcolni (mondhatni "megvenni") az elismerést, hogy tévéfilm is lehet nemzetközi díjakra érdemes (akár Oscar-díjra is), hogy a streaming-szolgáltatók pénze és ízlése sem rosszabb, mint bárki másé. Ennek érdekében "vettek" egy Oscar-díjas rendezőt (Alfonso Cuarón), és semmi pénzt nem sajnáltak arra, hogy forgassanak vele egy klasszikusan díjmágnes filmet, ami egyszerre tradicionális, de forradalminak számító elemei is vannak. Ilyen például az, hogy megtettek egy félig amatőr mexikói őslakost főszereplőnek, hogy játssza el egy viszonylag jómódban élő, de személyes problémákkal küzdő család házvezetőnőjét, akinek szintén nem várt fordulat következik be az életében, ami több oldalról is drámához vezet. Megvan benne az érzelmi töltet is, kezdetben csak visszafogottan, majd egyre hevesebben, amik során folyamatosan kristályosodik ki a szimbolikus tartalom, vagyis hogy semmilyen külső erő nem szakíthatja szét az igazán fontos érzelmi kötelékeket. Mindehhez a stábbal megteremtették az 1970-es Mexikóváros kicsit steril, de hiteles díszletét, és hosszan kitartott, lassan mozgó kamerával, fekete-fehérben rögzítve olyan filmet csináltak, ami gyakorlatilag elugrani sem tudott volna néhány fajsúlyosabb díj elől, így az elismerése nem is lehet kétséges.

De nézni... te jó ég! Nem véletlen, hogy az 50-es évek, az európai aranykor filmes szempontból engem nem talált meg soha, mert ehhez én nem vagyok eléggé filmesztéta. Nem vagyok hozzá teljesen tök, azért felismerek egy-egy szebb beállítást, a kompozíciók erejét, vagy az elemi katasztrófákban kifejezésre jutó kihívásokat. Még akadtak is a művészeti részben olyan kedvenceim, mint ahogy a hazaérkező ház ura a batárnagy kocsijával parkol be a szűk kocsibejáróra, aztán hogy ugyanez mennyire megy később az asszonynak, de nem tagadhatom, még a kutyaszar fontos szimbolikáját így felismerni véltem. Viszont ezzel együtt sem tudtam sok mindent kezdeni az olykor statikus, vagy éppen kínos lassúsággal mozgó kamerával, a fókuszon kívüli dolgokkal vagy éppen a hétköznapi élet apró-cseprő mozzanataival, mert a házimunka nem olyan, amit nagyvásznon/nagytévén szeretnék nézni, főleg ha közben inkább csinálnom kéne, mert szalad a lakás... Amíg a dráma el nem kezd jobban kibontakozni, amikor végre nem csak egy-két snitt erejéig jelennek meg az érzelmek (és ez a film egyharmada, a 45. perc!), addig a Romát az egyik legvontatottabb filmnek éreztem az utóbbi időből, olyan szürreális mélypontokkal, mint amikor a kezdődő erdőtűz oltása miatt fejvesztve rohangáló emberekből kivált az egyik mellékszereplő, és rázendített egy szívhez szóló balladára  faceplam  .

Hiába hajtok fejet a nagybetűs Filmművészet előtt, amit a Roma képvisel, nálam biztos nem ez lesz a favorit a februári díjátadón.


6/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 44 EmptyPént. Jan. 25, 2019 12:03 am

Niwrok írta:
.
Roma


De nézni... te jó ég! ... Amíg a dráma el nem kezd jobban kibontakozni, amikor végre nem csak egy-két snitt erejéig jelennek meg az érzelmek (és ez a film egyharmada, a 45. perc!), addig a Romát az egyik legvontatottabb filmnek éreztem az utóbbi időből,

Hiába hajtok fejet a nagybetűs Filmművészet előtt, amit a Roma képvisel, nálam biztos nem ez lesz a favorit a februári díjátadón.


6/10
.

Hehe, mintha csak tegnap éjjel lenne és a barátomat hallanám. Azt mondta, ő majdnem kikapcsolta.

Mindegy, természetesen én is megnézem, de látatlanban engem még jobban ki fog akasztani - legaláb lesz egy jó kis írás alapanyaga belőle.

Egyébként annyira nyomatják, hogy egyszerre a Legjobb film és a Legjob idegennyelvű filmre is nevezték... faceplam ... De azt hogy??? hmmm
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 44 EmptyPént. Jan. 25, 2019 12:07 am

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Roma


De nézni... te jó ég! ... Amíg a dráma el nem kezd jobban kibontakozni, amikor végre nem csak egy-két snitt erejéig jelennek meg az érzelmek (és ez a film egyharmada, a 45. perc!), addig a Romát az egyik legvontatottabb filmnek éreztem az utóbbi időből,

Hiába hajtok fejet a nagybetűs Filmművészet előtt, amit a Roma képvisel, nálam biztos nem ez lesz a favorit a februári díjátadón.


6/10
.

Hehe, mintha csak tegnap éjjel lenne és a barátomat hallanám. Azt mondta, ő majdnem kikapcsolta.
Mindegy, természetesen én is megnézem, de látatlanban engem még jobban ki fog akasztani - legalább lesz egy jó kis írás alapanyaga belőle.
Egyébként annyira nyomatják, hogy egyszerre a Legjobb film és a Legjob idegennyelvű filmre is nevezték... faceplam  ... De azt hogy??? hmmm

Úgy, hogy egyébként spanyol nyelvű, ami keveredik az őslakosok nyelvével. Ez lett a mexikói jelölt az idegen nyelvűek között.
A nyomatásról meg annyit, hogy állítólag csak a reklámkampánya volt 20 millió...

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 44 EmptyPént. Jan. 25, 2019 12:14 am

Niwrok írta:

Roma

Úgy, hogy egyébként spanyol nyelvű, ami keveredik az őslakosok nyelvével. Ez lett a mexikói jelölt az idegen nyelvűek között.


Ezt értem, de akkor meg mit keres a legjobb filmek között? Ott nem csak angol nyelvűt szoktak nevezni? Shocked


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 44 EmptyPént. Jan. 25, 2019 12:19 am

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

Roma

Úgy, hogy egyébként spanyol nyelvű, ami keveredik az őslakosok nyelvével. Ez lett a mexikói jelölt az idegen nyelvűek között.


Ezt értem, de akkor meg mit keres a legjobb filmek között? Ott nem csak angol nyelvűt szoktak nevezni? Shocked


Most nem szoknak Smile . Nem tudom, gondolom eddig nem volt olyan darab, amelyik versenyre kelhetett volna a Nagy Hollywood minőségével, bezzeg most!
Képregényfilmet sem szoktak beválogatni, aztán meg... Smile

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: A ház, amit Jack épített / The House That Jack Built   Általános film topik - Page 44 EmptyPént. Jan. 25, 2019 9:43 pm

.
A ház, amit Jack épített / The House That Jack Built

Csak hogy nehogy úgy érezzem, valami kimaradt...

Lars von Trier még mindig az ön- és közpusztításon keresztül próbálja megérteni az emberek belsejét és a társadalmat rothasztó letargiát, és megtalálni annak ellenszerét. Ezúttal választott segítője ehhez Jack (Matt Dillon), egy sorozatgyilkos, akit utolért a végzete, és most -mint annak idején Dantét- őt is Vergilius, azaz Verge (Bruno Ganz) kíséri le a Pokolba. Hogy az út ne legyen olyan unalmas, Jack a gyilkosságairól mesél Verge-nek, egészen pontosan ötről, próbálva magyarázni és indokolni, hogy az ő gyilkosságai miért voltak többek, mint pusztán más emberek életének kioltása. Felhozza a kényszerbetegségeit, a körülményeket, a gyilkosságai elvi hátterét és az azokban megtestesülő, időtlen művészetet és a gyermekkorát, Verge pedig hiába mondogatja, hogy ezt már ezerszer hallotta korábban, ahogy azt is, hogy rohadtul nem is érdekli, de úgysincs más választása, mint Jacket nézni és hallgatni... két és fél órán keresztül.

Nehezen férhet hozzá kétség, hogy ez is egy beteg film, mint kb. az Antikrisztus óta minden, amit von Trier forgatott (amit én egyébként a Dogville és a Manderlay hiányzó lezárása miatt valahol sajnálok). Viszont szerintem nem is annyira botrányfilm, még ha egy sorozatgyilkos színfalai mögé enged is betekintést, mert talán három-négy jelenetet (a vadászost, "mosolygóst" és a pénztárcást, meg esetleg a kacsást) leszámítva semmi olyan nincs benne, ami ne lenne bármelyik közepes slasherben. A pofázás ugyan sok, sokszor unalmas is (Jacken nincs mit megérteni, ami kéne a jobb drámához, hiszen inkább az elismerésre hajt, mint a bűnbocsánatra vagy az empátiára), és akkor már inkább beszédes annak néma magyarázata, hogy Jack miért és hogyan csinálhatta ilyen sokáig a gyilkosságokat... mert közöny van a világban, azért, ha valaki rekedtre üvölti magát segítségért egy panelházban, akkor is. Ami szokatlan volt, hogy még némi fekete humor is belefért, mint például az első gyilkosságot szinte kikövetelő, ahhoz instrukciókat adó nő esete, vagy a második végén a menekülés abszurd komikuma, háttérben a világ leghiszékenyebb rendőrével.

Spoiler:

Ennek a filmnek minden vonatkozásában van olyan von Trier film, ami nekem jobban tetszett, és még durvábbat, visszataszítóbbat is csinált már. Így pedig azért éreztem gyengének, mert csak fakó másolata az eddigi munkásságának.

5,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 44 EmptyPént. Jan. 25, 2019 11:26 pm

Niwrok írta:
.
A ház, amit Jack épített / The House That Jack Built

Csak hogy nehogy úgy érezzem, valami kimaradt...


Ennek a filmnek minden vonatkozásában van olyan von Trier film, ami nekem jobban tetszett, és még durvábbat, visszataszítóbbat is csinált már. Így pedig azért éreztem gyengének, mert csak fakó másolata az eddigi munkásságának.

5,5/10
.

Na, akkor megnyugodhatsz. yeah

Köszi, jó tudni, mit hagyok ki. peace


.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 44 EmptyVas. Feb. 03, 2019 10:32 pm

Niwrok írta:
.
Elit játszma / Molly's Game

De mint a vitrinben tárolt műkincsek többségét, ezt is megnézi egyszer az ember, örül neki... aztán nem hiányzik többé. Ha tényleg filmkritikusok lennénk, lehetne több, de mert csak filmélményeket értékelünk, ezért...

8/10
.

Teljesen egyetértek veled, szerintem én is egyetlen dolog miatt néznem újra: a szinkron miatt. Akkor talán jobban lehetne figyelni minden részletre...

... ugyanis iszonyat tömény az egész. Aki nincs benn ebben a pókeres világban (mint én), annak rettentően sok és érthetetlen mindaz, amit a csaj elmond a játékról - miközben pörögnek az események is. Maga az egész sztori egyébként meglepően érdekes és izgalmas, a sérült sportolóból lett pókerjáték szervező története rejt annyi érdekességet, ami kitölt egy filmet. A családi háttér, apu szerepe, a csaj motivációi mind nagyszerűek, kellően izgalmas és változatos, és ahogy a jó pár éven keresztül zajló játékba a különböző figurák bekapcsolódnak, az tetszett.

Jó volt az ügyvédes szál is, meg amúgy is jó kis görbe tükör a jogrendszernek ez a játékszervezéses buli. De legjobban a végén a bíró monológja tetszett, az amúgy feltette az i-re a pontot nálam.


80%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Sosem voltál itt / You Were Never Really Here   Általános film topik - Page 44 EmptyVas. Feb. 03, 2019 11:05 pm

.
Sosem voltál itt / You Were Never Really Here

A Taxisofőr és a Drive szellemi örököseként is hallottam emlegetni ezt a filmet, ami egy iraki veteránról szól, aki zsoldosként hajt végre mentőakciókat, jellemzően elrabolt lányokat juttatva vissza a családjához, amíg az egyik meló fel nem forgatja az amúgy elég kisiklott életét.

Talán utóbbihoz jobban közel áll, ami annyiból szerencse, hogy a Taxisofőrt sosem szerettem, de stílusában annyira messze, amivel el is távolított magától. Hiába Phoenix szőrrel borítva is elgyötört arca, hiába a családi és háborús traumák bevillanó képei, és az ezek hatására konstans kísértésként ott levő vágy az öngyilkosságra, a sztori politikai összeesküvése ebben a környezetben inkább csak zagyvaságnak hatott, a kamerán keresztül látott meg csak az eredményt mutogatva végrehajtott brutál támadások meg erőtlenek és vérszegények. A legjobb jelenetek mind azok voltak, amik a fickó anyjához kötődnek, de abból meg csak kettő volt.


5,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 44 EmptySzer. Feb. 06, 2019 8:54 pm

.
Hidegháború

Ekkora fost rég láttam, ha lesz időm, kifejtem bővebben. Smile



20%


.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Általános film topik - Page 44 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 44 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
44 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 50 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Filmzene topik
» Könyvajánló topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: