Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 47 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Az élet értelme   Általános film topik - Page 38 EmptyVas. Ápr. 15, 2018 11:54 pm

.
Az élet értelme



Különösebb indokom és magyarázatom nincs rá, miért épp ezt a BD-t vettem le tegnap a polcról (47!! yeah ), hacsak annyi nincs, hogy nagyon rég láttam ezt, még anno VHS-ről tizenvalahány éve és meglehetősen kellemes emlékeim voltak róla. Legalábbis azok, amik megmardatak vele kapcsolatban, azok bizony kellemesek voltak - tegnapig.

Ez egy fos. Egy jó nagy adag, híg, büdös folyékony szenny. Elképzelni nem tudom, mi az, ami anno megfogott benne, de ezen az egész egy és háromnegyed órás agymenésen ezúttal talán, ha kétszer húzódott mosolyra a szám. Az egyik alkalom talán a szexóra, a másik meg a kaszásnál volt. De a többi... kínosan semmilyen. Ráadásul az elmúlt tizenvalahány évben hányásfóbiám tovább romlott, így a mozinak van kb. 10 perc olyan szakasza, amit nem is bírtam megnézni. Anno még máshogy álltam hozzá, valahogy akkor jobban bejött ez a beteg angol humor, de most már fáj - mindenesetre megerősítést nyert az, hogy Terry Gilliam nem véletlenül az, aki. A gyökereit látni... nos, soha többet.

Egyetlen pozitívum az egészben, hogy a film korához képest szenzációs a BD képe, sőt, ha valakit érdekel, még extratartalom is van eredeti nyelven. Ja, meg a szinkron. De azt hiszem, én ettől megszabadulok. Ez most felhúzott.



30%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Revolt   Általános film topik - Page 38 EmptyPént. Ápr. 20, 2018 9:45 am

.
Revolt

Egy amnéziás amerikai katona, egy francia doktornő... szemben velük pedig több ezer gyilkos földönkívüli drón, amik egy szempillantás alatt porlasztják el az embereket. Miután az idegenek űrhajóikkal és robotjaikkal első csapásként elvágták a kommunikációs csatornákat, és csak sejthető, hogy az egész bolygót végigpusztították illetve begyűjtötték, ez a maroknyinak is alig nevezhető túlélő egy kenyai falu börtönéből éppcsak kiszabadulva kénytelen olyan helyet keresni, ahol egyáltalán túlélhetnek... de a drónoknál már csak az emberek tudnak veszélyesebbek lenni.

Annyiból valamennyire jó volt a film, hogy egyszerre volt benne egy földönkívüli invázió sokkja, az afrikai környezet és az emberi ellenállás csírája, még ha utóbbi elég szájbarágós módon is. Annyiból már kevésbé, hogy inkább olyan, mint egy sorozat pilotja, aminek nagyon nem várható folytatása, és ami amúgy is csak mazsolázás olyan filmekből, mint a Transformers, a Monsters, a District9, a Világok harca és a Skyline. Ami meg nem igazán jött be, azok maguk a drónok, amik leginkább egy fejetlen óriás robotcsirkére emlékeztettek, és ettől bármilyen halálosak is voltak, nevetségesnek találtam őket.


7/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 38 EmptyPént. Ápr. 20, 2018 12:59 pm

Niwrok írta:
.
Revolt

Ami meg nem igazán jött be, azok maguk a drónok, amik leginkább egy fejetlen óriás robotcsirkére emlékeztettek, és ettől bármilyen halálosak is voltak, nevetségesnek találtam őket.


7/10
.

Ezt most úgy elképzeltem... lol!


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 38 EmptyPént. Ápr. 20, 2018 3:34 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

Revolt

Ami meg nem igazán jött be, azok maguk a drónok, amik leginkább egy fejetlen óriás robotcsirkére emlékeztettek, és ettől bármilyen halálosak is voltak, nevetségesnek találtam őket.


7/10

Ezt most úgy elképzeltem... lol!


Általános film topik - Page 38 Revolt-Movie-2

Még esetleg indusztriális állólámpa...

Meg voltak pókszerű kisebb szarok, meg valami "robosztusabb", de semmi olyan, ami úgy nézett volna ki, mint amit NEM egy roncstelepen raktak össze a fémhulladékból.  

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Gyilkolj vagy meghalsz / Keep Watching   Általános film topik - Page 38 EmptyHétf. Ápr. 23, 2018 7:34 am

.
Gyilkolj vagy meghalsz / Keep Watching

Az utánaolvasás hiánya és a gyér horrorkínálat miatt megint egy "home invasion" mozit sikerült kifognom, pedig továbbra sem szeretem a stílust. Igazán csak kettő tetszett közülük, a The Collector és a Hush, előbbi a hangulata miatt, utóbbi meg azért mert a süket csaj és a behatoló egészen kiegyenlített kis párviadalt vívott.

A Keep Watching annyiban hoz újat a néma, maszkos pszichopaták élveteg szadizmusában, hogy ezúttal nem csak a maguk szórakoztatására teszik ezt, hanem a nyaralásból éppen visszatérő család házában felszerelt kb. 280 kamera segítségével közvetítik is azt. Így részben olyan, mintha a film nézője is csak egy lenne a "kukkolók" közül (néha vannak is kicsit csipkedődő kiszólások), de azért a nem egyszer egészen képtelenül elhelyezett kamerák miatt nem tökéletes az illúzió. A kameráknak ráadásul megvan az a kellemetlen mellékhatása, hogy kizárja a családtagok elbújását, így amikor arról beszélnek, hogy most "leosonnak", hátha úgy sikerül meglépni vagy meglepni, az inkább morbid módon komikus, mint hogy feszült lenne.

Egy ilyen helyzetben ráadásul sok múlik a szereplőkön, és ott elég harmatos ez a film. A maszkosoknak nincs más funkciója, mint hogy néha előugorjanak a sötétből, a permetezős fickónak meg még annyi sem. A család pedig teljesen érdektelenre sikerült, hiába a családi kapcsolatokat bemutató, dögunalmas pofázás az első fél órában, és hiába az ismerős arcok... a James Wan nélkül maradt Leigh Whanell és a nyolc év után már nagyon ráérő Chandler "Carl" Riggs is úgy néz ki, ilyen jellegtelen mellékszerepekre kárhoztatott.


5,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Az orvosdoktor / The Physician   Általános film topik - Page 38 EmptyVas. Ápr. 29, 2018 8:55 am

.
Az orvosdoktor / The Physician

A XI. századra mindazok az orvosi tanok, amiket a görögök és a rómaiak összegyűjtöttek az emberi test működéséről, a betegségekről és azok kezeléséről, nyugaton a feledés homályába vesztek. A városokat kuruzslók és borbélyok járják, hogy megadják a gyógyítás illúzióját, de csak mértékkel, hiszen a betegség az Úr akarata, azt megpróbálni kúrálni maga a boszorkányság. Rob Cole, aki azóta, hogy hatévesen elvesztette "haskórban" az anyját, a testvéreitől pedig elszakították, egy ilyen borbély segédjeként él, próbálva ellesni a trükköket és a fortélyokat, hogy egyszer talán ő is továbbvihesse a vándorló üzletet. Amikor a "mestere" egy hályog miatt elveszíti a látását, és részére keresnek gyógyítót, Rob számára a megismert zsidó közösségen keresztül egy teljesen új világ tárul fel; egy olyan, amelyik nem csak különböző főzetekkel kábítja a népet, a műtéteik pedig nem merülnek ki a foghúzásban és az amputációban. Tőlük tudja meg a fiú, hogy Londonon túl is van világ, és hogy messze keleten van egy bölcs tanító, aki külön iskolát tart fennt azért, hogy az évtizedek alatt összeszedett tudást átadja az arra érdemeseknek. Robnak nincs maradása, és ebben még az sem akadályozza, hogy ehhez fel kell áldoznia egy kis darabot a lelki üdvéből, és úgy kell tennie, mint ha zsidó lenne.

Elsőre az jutott eszembe erről a filmről, hogy egyszerűségében is mennyire monumentális. Nem csak akkor, amikor Rob elért keletre, a város megmentésénél vagy a végén levő csatajelenetnél, hanem akkor is, amikor a borbéllyal egy szál szekérrel járja Anglia kies vidékét. Ehhez képest viszont nagyon könnyed is (és kicsit felszínes); Rob anyjának halálakor is szinte olyan az egésznek a zenéje és a hangulata, mint egy mesefilmmé, ahogy elindul Doverből, ahhoz meg már csak egy tarisznyányi hamuba sült pogácsa hiányzik. Közben viszont olyan komolyabb témákról is szól, mint a középkori filozófiával összekötött holisztikus gyógyászat, az iszlám és a zsidó vallás szembenállása, mindezt egy tévé szinten látványos kalandfilm keretei között.

7/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 38 EmptyHétf. Ápr. 30, 2018 11:57 am

Niwrok írta:
.
Az orvosdoktor / The Physician

Elsőre az jutott eszembe erről a filmről, hogy egyszerűségében is mennyire monumentális...

7/10
.

Nekem meg a címről elsőre a Ludas Matyi talján orvosdoktora jutott eszembe, aki "Előszőr gyógyít, aztán felakaszt! Mind lógni fogsz!"

Köszi, lehet, egyszer megnézem, a témája, a korszaka érdekel. peace

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 38 EmptyVas. Május 13, 2018 8:25 pm

R2-D2 írta:


Dzsungel

1981-ben egy zsidó túrázó, bizonyos Yossi Ghinsberg néhány társával együtt nekivág a bolíviai őserdőnek, hogy egy addig ismeretlen indián törzs nyomaira bukkanjanak: a kaland és a dicsőség ígérete háttérbe szorította a szükséges óvatosságukat is. Pár napos túra után aztán beüt a krach, Yossi pedig egyedül marad: hiába járt már több helyen is a bolygón, azért egy dzsungelben egyedül, sérülten életben maradni nem egyszerű feladat. Közel három hétig bóklászott így - a mozi pedig nagyjából ennek a három hétnek a története.

Ha párt akarok találni a Dzsungelnek, mindenképp az A visszatérőt mondanám elsőnek: csak abban hideg van, itt meg meleg. Még annyiban is hasonlít a kettő, hogy mindkettő feleslegesen hosszú, mindkettőnek vannak kifejezetten felesleges és idegesítő képei. Az első 50 percben ugyanis nem történik SEMMI: amíg a négy szereplőt összehozzák, teljesen felesleges bolíviai NatGeo felvételekkel tarkított karakterfelvezetést látunk - de úgy, hogy igazából magukról a karakterekről semmit nem tudunk meg.  A film akkor kezdődik igazán, mikor négyen elindulnak a dzsungelbe. Onnantól már jó, egy izgalmas kalandfilm, ami még azzal is tud játszani, hogy esetleg az egyik szereplő nem az, mint aminek mondja magát. De kiváló csak onnantól lesz, mikor a kis csapat kettéválik, illetve majd mikor Yossi egyedül marad: az már egy kőkemény túlélőmozi, zseniális hangulattal, néha brutális képekkel.


70%


Nekem jobban tetszett, és azt hiszem, azért, mert nem a Visszatérő, hanem a 128 óra és az Út a vadonba járt közben a fejemben.

Mert bár minkét filmet nagyon szeretem, a főszereplőiket nem sikerült megkedvelni; bárhogy is alakult a sorsuk, Ralston nekem túl felelőtlen volt, McCandless meg túl önfejű és beképzelt. Ehhez képest a Jungle három srácának találkozása és kapcsolata meg épphogy giccsben volt sok, Marcusnak voltak olyan nézései, amik azért már a puszta rajongáson legalább három ugrással túlmentek. De ettől még három huszonéves kölyköt láttam, akik a hippikor vége és az egyre nagyobb teherként rájuk nehezedő világ, a felelősségek és a kötelességek elől ennyire el akartak bújni, még ha csak napokra, hetekre is. Így noha a film első fele tényleg inkább útifilm, mint bármi más, érdekessé tette, hogy az amúgy örök barátságot fogadó, világlátott cimborák a nehézségek hatására hogyan fordulnak egymás ellen, már a józan észre is fittyet hányva, Yossi esetében meg éppen a csapatszellem lett a veszte, hiszen azért ment a tutajjal, hogy a haverja egyedül ne induljon bele a tuti öngyilkosságba. Mindehhez még hozzátett egy kicsit a korszak is, mármint az, hogy a 80-as években ez még mennyire más volt, semmi műholdas telefon meg ilyen úri huncutságok... mondjuk összevetve a hasonló kihívásokat rejtegető Everesttel.

Fordítva, inkább a túlélős résszel voltak apróbb bajaim, mert addig is voltak elég extrém helyzetek, és abból szemeztek, amiket túlélt... de a mocsaras rész nekem más sok volt. Ettől még bejött, főleg a végén a kis összefoglalókkal, Radcliffe meg általában kiváló.


8/10, annak is jócskán a teteje.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 38 EmptyHétf. Május 14, 2018 8:23 pm

Niwrok írta:


Dzsungel


Nekem jobban tetszett, és azt hiszem, azért, mert nem a Visszatérő, hanem a 128 óra és az Út a vadonba járt közben a fejemben.

Mert bár minkét filmet nagyon szeretem, a főszereplőiket nem sikerült megkedvelni; bárhogy is alakult a sorsuk, Ralston nekem túl felelőtlen volt, McCandless meg túl önfejű és beképzelt. Ehhez képest a Jungle három srácának találkozása és kapcsolata meg épphogy giccsben volt sok, Marcusnak voltak olyan nézései, amik azért már a puszta rajongáson legalább három ugrással túlmentek. De ettől még három huszonéves kölyköt láttam, akik a hippikor vége és az egyre nagyobb teherként rájuk nehezedő világ, a felelősségek és a kötelességek elől ennyire el akartak bújni, még ha csak napokra, hetekre is. Így noha a film első fele tényleg inkább útifilm, mint bármi más, érdekessé tette, hogy az amúgy örök barátságot fogadó, világlátott cimborák a nehézségek hatására hogyan fordulnak egymás ellen, már a józan észre is fittyet hányva, Yossi esetében meg éppen a csapatszellem lett a veszte, hiszen azért ment a tutajjal, hogy a haverja egyedül ne induljon bele a tuti öngyilkosságba. Mindehhez még hozzátett egy kicsit a korszak is, mármint az, hogy a 80-as években ez még mennyire más volt, semmi műholdas telefon meg ilyen úri huncutságok... mondjuk összevetve a hasonló kihívásokat rejtegető Everesttel.

Fordítva, inkább a túlélős résszel voltak apróbb bajaim, mert addig is voltak elég extrém helyzetek, és abból szemeztek, amiket túlélt... de a mocsaras rész nekem más sok volt. Ettől még bejött, főleg a végén a kis összefoglalókkal, Radcliffe meg általában kiváló.


8/10, annak is jócskán a teteje.
.

Laughing

Jót tett a filmnek, hogy kissé "alápontoztam" - kisebbek voltak talán az elvárások...

Örülök, hogy tetszett, nekem ez, így ilyen mixben kicsit felemás lett, és ahogy beszéltük már, nem kell mindig, mindenben egyet "látnunk".

De Bolívia szép. Wink


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 38 EmptyHétf. Május 21, 2018 11:03 pm

.
Boy missing / Secuestro

Ennek is meg kellett történnie ennyi év után, hogy belefutok egy igazán vacak spanyol filmbe...

Pedig elsőre még benne van a csavaros sztori lehetősége az egész emberrablásos koncepcióban, ahol egy híres ügyvédnő iskolás fiának vallomásából kéne összeraknia a rendőröknek, mi is történt a kissráccal, miután egy út mellett sétálva találták meg véres fejjel, miközben az anyja reggel még elvitte a magániskolába. De aztán a sztori egyre nagyobb hülyeségekbe futott bele, ahogy kiderültek a történet turpisságai, miközben az ügyvédnő "saját kezébe vette a dolgokat", az írók meg az egyre kuszább szálakkal próbálták meg elhitetni, hogy ez nem zagyvaság. Nem sikerült...

Harminc éve ilyen sztorik voltak a Derrickben, csak akkor ez még elment, mert nem volt más... viszont azoknak vége is lett 45 perc alatt, és nem nyújtották el majdnem két órára.

4/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Cargo   Általános film topik - Page 38 EmptySzer. Május 23, 2018 7:16 pm

.
Cargo

A TWD ausztrál spin-offjában Andy (Martin Freeman) a feleségével és az egy év körüli kislányával Ausztrália kihaltabb részén, egy lakóhajóban élve viszonylagos békében és nyugalomban próbálják átvészelni az elmúlt időszak zombivírus-járványát. A folyón utazva csak az jelent komolyabb veszélyt rájuk, ha pótolniuk kell az üzemanyagot vagy az élelmiszert... és egy ilyen esetnél, óvatlanságból meg is történik a tragédia. Jól ismerve a kór lefolyásának ütemét, Andy tisztában van vele, hogy mindössze 48 órájuk van arra, hogy ezen a kietlen, barátságtalan vidéken új gyámot találjanak Rosienak, mielőtt a baba tőlük lenne a legnagyobb veszélyben.

A Neljubov után éppen jól is esett egy olyan filmet látni, amiben a szülői gondoskodás és féltés ennyire áttör mindenen. Ugyanakkor a filmen erősen érződik, hogy egy 7 perces rövidfilm lett másfél órásra bővítve, így bármilyen szépek is az ausztrál bozótosok és naplementék, sajnos a film a cselekményt dúsító mellékszálak ellenére is kicsit vontatott. A túlélőtúra mellett két dologra próbáltak nagyobb hangsúlyt fektetni, de az ausztrál bennszülöttek vonatkozásban nem vagyok elég tájékozott ahhoz, hogy különösebb szerepet tulajdonítsak a jelenlétüknek, a zombikór érdekesebb tüneteinek szimbolikájához meg a háttérből kellett volna több... például hogy miért éreznek késztetést arra, hogy akár menet közben is "homokba dugják" a saját fejüket.

6,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Adaline csodálatos élete / The Age of Adaline   Általános film topik - Page 38 EmptySzomb. Jún. 02, 2018 11:59 pm

.
Adaline csodálatos élete / The Age of Adaline

Újabb felnőtt mese a szerelem erejéről és időtlenségéről, ami egy kicsit kavar az idősíkokkal, mondjuk mint a Benjamin Button élete, az Időről időre vagy az Időutazó felesége.

Az 1908-ban született Adaline ugyanis, miután az első férjét eltemette, egyedül nevelve a kislányát, harminc éves kora körül bizarr balesetet szenved, aminek következtében a teste megáll az öregedésben. Szembesülve azzal, hogy ez az évek során micsoda gyanakvást és fenyegetést szül, Adaline kialakította a saját életritmusát, amiben tízévente új személyazonosságot vesz fel, és új helyre költözik. Ez az élet azonban magányos, túl hosszú időt senki mellett nem tölt el, bármilyen erős érzelmek is kötötték őket össze. Most, bőven túl a századik születésnapján Adaline -akkor éppen Jenniferként- találkozik egy férfival, akiért a kortalan nő talán képes lesz áttörni a titkok falát.

A film így alapvetően egy romantikus mese, de néhány drámai vonással, nem csak abban az értelemben, ahogy Adaline erre az életre kárhoztatja magát az állapota miatt, de sokkal inkább a lánya miatt, akivel végig a filmben nagyon sajátos Adaline kapcsolata (szó szerint kell érteni, hogy akár az anyja lehetne). Nagyvonalakban nem volt rossz, de a közepére eléggé leült a dolog, hiszen az ismerkedési szakaszban semmi jelentősége annak, hogy Adaline nem öregszik, és kifejezetten kínosak voltak azok a narrációk, amikor valami tudományos hablattyal próbálták megmagyarázni az Adeline-nel történteket, aminek egy mesében pont semmi értelme.

Érdekes aktualitást adott a filmnek, hogy az történt benne, amiről a héten beszélgettünk a Solo kapcsán: itt a fiatalkori Harrison Ford szerepét tényleg Anthony Ingruber kapta meg  Smile .


7/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 38 EmptyHétf. Jún. 04, 2018 9:48 pm

Niwrok írta:
.
Adaline csodálatos élete / The Age of Adaline


Szembesülve azzal, hogy ez az évek során micsoda gyanakvást és fenyegetést szül, Adaline kialakította a saját életritmusát, amiben tízévente új személyazonosságot vesz fel, és új helyre költözik.


lol! Mint a Cullen Family!!! Twisted Evil


Idézet :


Érdekes aktualitást adott a filmnek, hogy az történt benne, amiről a héten beszélgettünk a Solo kapcsán: itt a fiatalkori Harrison Ford szerepét tényleg Anthony Ingruber kapta meg  Smile .


7/10

Ezen információ nélkül is érdekelt volna, de így tuti, nézős. És akkor a Zátonyos csajt nem is említetted... Wink


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 38 EmptyHétf. Jún. 04, 2018 10:14 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Adaline csodálatos élete / The Age of Adaline

Érdekes aktualitást adott a filmnek, hogy az történt benne, amiről a héten beszélgettünk a Solo kapcsán: itt a fiatalkori Harrison Ford szerepét tényleg Anthony Ingruber kapta meg  Smile .

7/10

Ezen információ nélkül is érdekelt volna, de így tuti, nézős. És akkor a Zátonyos csajt nem is említetted...  Wink


Sőt, azon kívül még Daario Naharis 2.0-át sem Smile .

A Zátony fel sem merült Smile . Blake Livelyről általában az jut eszembe, hogy Ryan Reynolds felesége Smile .

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Amerikai bérgyilkos   Általános film topik - Page 38 EmptyKedd Jún. 05, 2018 3:12 pm

.
Amerikai bérgyilkos


Már a mozibemutató óta kicsit idegenkedtem tőle, de aztán néhány kedves szó meg talán a szintén előre lesajnált Élesítve tetszése után csak belevágtam... meg ugyan nem bántam, de az elejét meg a végét leszámítva irtó üres az egész.

Van egy srác, akinek a csaját kinyírják a tengerparton (hogy őt miért nem, az máig rejtély). A felütés borzasztóan jó, ráadásul hasonló ugye még történt is a nagyvilágban, úgyhogy kifejezetten borzongató volt látni a terroristák mészárlását a strandon. Aztán, a jól megszokott időugrás után a srác már szinte profi önjelölt igazságosztó (WTF??), aki kapcsolatba lép a terroristákkal, hogy kicsinálja őket. De közben erről tud a CIA is (WTF??) és hagyja, hogy megtörténjen... a srác meg majd kénytelen lesz nekik dolgozni. Ügynökképző, küldetés küldetés hátán: totál érdektelen és már látott képsorok, míg nem elérkezünk a fináléhoz, ami a maga módján ismét beszarás. Legalábbis az, ahogy bemutatják, milyen következménye lenne annak, ami itt megtörténik.

Teljesen átlagos és nagyjából kiszámítható akció/kémfilm, amiben sajnos nem hihető, hogy a kissé zakkant és kezelhetetlen srác a CIA ilyen szintű ügynöke lesz, mint ahogy az sem, hogy képes mindarra, amit megtesz. Amúgy az akciók rendben vannak, annyira nem is eszementek, mint amennyire számítottam, a világ több helyszínén játszódó történet a helyszínek miatt tartogat érdekességeket. Kortárs, modern akciófilm, amit nem rossz érzés megnézni, csak semmi nyoma nem marad.



70%



.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Általános film topik - Page 38 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 38 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
38 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 47 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Filmzene topik
» Könyvajánló topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: