Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 40 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Szenilla nyomában   Általános film topik - Page 24 EmptyHétf. Nov. 21, 2016 11:49 pm


Szenilla nyomában

Szenilla...Szenilla... honnan is ismerős (még) ez a név... hmmm Laughing

Ez viszont sokkal jobb volt, mint a Jégkorszak. Kifejezetten aranyos és szerethető kis mese, remek (új) karakterekkel - a baj csupán csak az, hogy az a fene utóíz mindvégig ott volt benne. Mármint hogy megint egy hal veszik el - itt most duplán - és megint elindul két másik hal megkeresni. Az alkotók is érezhették ezt, ezért ANNYIRA nem másolják a Némó nyomábant, de még így is kissé fura az egész.

A bohóchal karaktere, dumája viszont kifejezetten jó, a rövidtávú memóriazavara egy idő után megszokható. Nagyon sokáig két lábbal a földön jár a film - már ha a beszélő akcióhalakat nem számítjuk - csupán csak a végére fogyott el a hitelesség és a visszafogottság. A kamionos jelenet irtó nagy baromság - nemcsak azért, mert egy polip vezet egy kamiont forgalommal szemben egy autópályán és egy bohóchal navigál, hanem mert az egésznek ugyanaz a hülye izzadtságszaga van, mint egy közepes B kategóriás akciófilmnek. Még többet, még nagyobbat - egyáltalán nem fért bele a film történetébe, hogy halak emberi tevékenységet végezzenek. Ahogy amúgy ez sok más filmbe sem fér bele.

Mindegy, összességében jó/jobb volt, vicces, látványos, kedves. A Némó sosem volt kedvenc Pixar filmem, ahogy ez sem lesz az.



70%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 24 EmptyKedd Nov. 22, 2016 12:00 am

R2-D2 írta:

Szenilla nyomában

Szenilla...Szenilla... honnan is ismerős (még) ez a név... hmmm   Laughing

Mindegy, összességében jó/jobb volt, vicces, látványos, kedves. A Némó sosem volt kedvenc Pixar filmem, ahogy ez sem lesz az.

70%


Ez a fajta feledékenység már biztos a korral jár Razz Smile ...

A Némót sem láttam, és a Szenilla sem hozta meg hozzá a kedvem, hiszen ahogy már korábban is mondtam, "Szenilla nekem csak egy van, és az nem egy hal" Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Beépülve - Az Escobar ügy, Szellemirtók (2016)   Általános film topik - Page 24 EmptySzomb. Nov. 26, 2016 2:20 pm

Megint csak röviden... Sad


Beépülve - Az Escobar ügy

Már a cím is totál becsapós, ennek, így, ilyen történettel nem sok köze van kedvenc kolumbiai drogbárónkhoz, ő maga kb 10 másodperces cameoban képviselteti csak magát a filmben. E gyébként ha nem láttam(láttuk) volna a két évadnyi Narcost, akár még le is nyűgözhetett volna a Beépülve, de így, ennyi háttérismerettel, ekkora tapasztalattal a témában csak egy zavaros és felületes maszlag lett.

A mozi eleje totál káosz. Fél óráig fogalmunk sincs, ki kivel és miért van, a korrajzhoz igazított fejek, pajeszok, ruha sem segít megkülönböztetni egymástól a jó és rosszfiúkat. Nincs egy igazán karakteres arc, akit meg lehetne jegyezni, pillnataképek vannak egymás után egy-egy elfogásról. A legelején a faszi hasán lévő sebet a mai napig nem értem, pedig azt a részt direkt kétszer néztem, meg. A film onnantól jobb kicsit, mikor is a Breaking Bad Walter White-a beépül a kolumbiai kartellbe - nem kicsi irónia az ő szerepe -, onnantól lehetne a mozi egy jó kis lebukik/nem bukik le sztori. Meglehetősen nagy potenciál lenne ebben, amit viszont a film rohadtul nem használ ki. Sőt, van egy kimondottan kínos éttermi jelenet is, ami úgy baromság, ahogy van. Így viszont nincs a filmben az a feszültség, amit ettől a zsánertől esetleg elvárhatnánk, a túl színes képi világ, a néha bolondokházába való szereplők és az igazi izgalommentesség totál középszerűvé teszi ebbena témában.

De mondom, ha nincs Narcos, akár még rá is csodálkozhattam volna erre.


70%




Szellemirtók (2016)


Annyi rosszat hallottam erről a moziról, annyira negatív felhajtás vette körül, gondoltam, meg kell nézzem, hogy saját szememmel győződjek meg róla, tényleg annyira szar-e, mint állítják. Nos, a véleményem az, hogy annyira talán mégsem, de valóban teljesen felesleges volt elkészíteni és valóban vannak borzalmas pillanatai.

Nem is borzalmas, sokkal inkább kínos - ami viszont egyértelműen a karakterekből adódik. Maga a történet, a látvány, az egész Ghostbusters feeling még rendben is van, no de ezek a szereplők... egyik rosszabb, mint a másik. És mindezt nem azért mondom, mert nők, ha férfiak lennének és így viselkednének, ilyen dialógusokat és poénokat mondanának, ugyanez lenne a véleményem. Egyszerűen rohadt fárasztó szinte minden vicc, nagyon kevés volt a 132!! perces játékidő alatt, amin egyáltalán el tudtam mosolyogni. A mélypont pedig egyértelműen a tán legfőbb főszereplő, a Kristen Wiig karaktere, az ő bénázása szabályosan fájt. Miután nem nézek vígjátékokat, ezért a mások által istenített Melissa McCarthy kisasszony is inkább egy ripacskodó dagadt picsának tűnt szemeben - számomra nem vicces, amit ő csinál és képvisel a nagy valagával - a legjobb figura talán a szőke bige volt. Báár... ilyen tudással és kreativitással akár a NASA kutatócsoportjának vezetője is lehetne... Általános film topik - Page 24 3603792908 A másik nagyseggű, a néger bige sok vizet nem zavar, ő inkább semleges volt számomra, Kevin viszont... minden szarra feltette a koronát. A bénaságára ennyire rájátszani szerintem hiba volt, és talán pont az ilyenekért rühellem a vígjátékokat is. Én nem tudok az ilyenen nevetni...

A régi színészek cameoja is inkább csak egy kedves gesztus, mint értékelhető filmes húzás, de ők legalább nem fárasztottak. Maga a film szódával elmegy, ami nem működik, az a Ghostbusters CSAPAT miatt, a karakterek miatt nem működik. A szellemek jók, a fenyegetettség ugyanolyan bacaság, mint volt 30 éve - egyszer nézhető, de totál felesleges film lett ez a női változat.

Talán, ha anno 3D-ben láttam volna, többet tudnék rá adni, ugyanis még így, TV-ben, 2D-ben is nagyon látszott, hol a térhatás helye - no de nem úgy láttam.



60%



.





Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Viharlovagok, Egy tökéletes nap   Általános film topik - Page 24 EmptyVas. Nov. 27, 2016 9:28 pm

Viharlovagok

A filmről csak annyit tudtam előzetesen, hogy egy csapatnyi ember egy bazi nagy viharban csónakázik - de magáról a korról, amiben játszódik, nem volt információm, arról meg végképp nem, hogy ez egy megtörtént hajókatasztrófa, illetve annak mentőexpedíciójának a megfilmesítése... így nem kicsit lepett meg a film elején az 1952-es évszám. Ebben az évben rohadt nagy vihar volt az USA partjainál, rögtön két tankert is kettétörtek a hullámok, ám míg az egyikhez mentőcsapatok százai rohantak, addig a másik rádió és hajóhíd nélkül reménytelenül sodródik a biztos pusztulás felé.

Szeretem a tengeri (katasztrófa)filmeket, így kifejezetten tetszett az egész tartályhajós szál: ahogy a megfogyatkozott legénység - egy klisészerűen felemelkedő átlagember vezetésésvel - próbál úrrá lenni a helyzeten, ahogy a fél hajóból az utolsó csepp lehetőséget is kisajtolják, az qrva jó volt. Oké, néha sablon karaterek, sokszor jótékony sötétség és vihar fedi a lényeget, de akkor is kifejezetten tetszett ez az egész: izgalmas és hiteles volt egy laikus számára. A másik történeti vonalal kicsit több gondom akadt: a parton a helyi parti őrség ifjú, félszeg tengerésze épp nősülni készül, de persze közbejön a mentőakció: csak ő képes egyedül kimenni a véletlenül észrevett tartályhajóhoz. Közben az évszázad vihara, egy szűk kijárat a hullámtörők között, némi múltbeli sérelem meg egy aggodó menyasszony: nem igazán találták el az arányokat. Kissé kiszámítható (bár, megmondom őszintén, vártam halálokat és nem minden történt úgy, ahogy gondoltam) is, talán kevésbé hiteles is ezzel a kis lélekvesztővel azokon a baszott nagy hullámokon átjutni, mint a tankerrel, és itt sokkal többet csaltak a láthatósággal - de a neten olvasható leganyobb hibát, a disney-s nyálat nem éreztem bántónak. Lehet, kicsit tényleg giccses a vége, de szerintem ennyi kell - egy ilyen volumenű katasztrófafilmhez kell. Ha már mindenképp hibakeresés, akkor inkább azon tűnődtem néha, hogy abban a februári viharban, pár fokban hogy a francba nem fagytak össze, mikor 5 perc után tökig vizes lett mindenki. Mindegy, nekem tetszett - a kevesebbek közé tartozom ezzel...

75%


Egy tökéletes nap


Tudtam erről a moziról, de valahogy a hangulata és a szinopszisa eddig nem fogott meg: mi érdekes lehet egy hulla kútból kiemelésében... azt hittem, valami fekete humorú burleszk lesz az egész. Hááát... lószart mama. Ez a spanyol(!) mozi egy kegyetlen jó kis film, igazándiból egy háborús dráma, valahol a balkánon: egy csapat segélyszervezetes ügyködik azon, hogy a helyi lakosságnak elviselhetőbb legyen az élete a balkáni háború vége felé. Ez néha nem kellemes feladat, ugyanis a háborús felek néha hullákat szórnak az ellenséges területen lévő kutakba, hogy az ívóvízellátást megnehezítsék - csapatunknak pedig az ilyen esetben ki kell szednie a hullát a vízből, mielőtt az oszlásnak indul és végképp megfertőz mindent.

Benicio del Toro és Tim Robbins is ilyen csapat tagja - utóbbi egyébként a film remek humorforrása - akik épp egy dagadt faszit akarnak kiszedni az egyik kútból (három van a környéken, kettő aknásítva), viszont a túlsúlyt nem bírja a kötél. Nos, tök egyszerű gondolják, hozzunk másikat: ez azonban a háború sújtotta környéken nem is olyan kézenfekvő. Van aki azért nem ad, mert kell az akasztáshoz, más azért, mert külföldiek kérik, máskor meg szimplán szabályt szegnének vele. A film igazából 24 óra cselekménye, egy nap alatt kell megoldani a problémát: közben tehenek fekszenek az úton keresztben, mellettük jobbra vagy balra vagy alattuk aknák, a kéksapkás EN katonák sem könnyítik meg a szereplőink dolgát. Mindezt pedig tetézi egy felszedett kisfiú (sokáig nem értettem, mit akarnak vele, de van értelme!!!) no meg egy korábbi szerelem előkerülése is: így lesz teljes a kép, teljes a hattagú kompánia egynapos kálváriája a kies bosnyák (?) tájon.

Majdnem tökéletes az egész, talán csak Olga Kurylenko figurája nem kellett volna bele, általában az ő közös múltja az egyik főszereplővel az, ami lassítja a cselekményt, meg talán kicsit sokat mutatják a hegyeken kanyargó kétkocsis konvojt. De a többi, az hibátlan. Felváltva jönnek a vicces és megdöbbentő képsorok, a néző sokadszorra is rá tud csodálkozni a háború őrületes abnormalitásásra: csak ez most egy másik háború, egy kevéssé ismert, de nemkülönben kegyetlen. Ahol a más vallású szomszéd házában a gázpalackot felrobbantjuk, nehogy az vissza tudjon költözni, ha netán béke lesz...

Rohadt jó, érdemes belevágni!


85%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 24 EmptyVas. Nov. 27, 2016 10:02 pm

R2-D2 írta:

Viharlovagok


A filmről csak annyit tudtam előzetesen, hogy egy csapatnyi ember egy bazi nagy viharban csónakázik - de magáról a korról, amiben játszódik, nem volt információm, arról meg végképp nem, hogy ez egy megtörtént hajókatasztrófa, illetve annak mentőexpedíciójának a megfilmesítése... így nem kicsit lepett meg a film elején az 1952-es évszám. Ebben az évben rohadt nagy vihar volt az USA partjainál, rögtön két tankert is kettétörtek a hullámok, ám míg az egyikhez mentőcsapatok százai rohantak, addig a másik rádió és hajóhíd nélkül reménytelenül sodródik a biztos pusztulás felé.

75%


Egy tökéletes nap

Tudtam erről a moziról, de valahogy a hangulata és a szinopszisa eddig nem fogott meg: mi érdekes lehet egy hulla kútból kiemelésében... azt hittem, valami fekete humorú burleszk lesz az egész. Hááát... lószart mama. Ez a spanyol(!) mozi egy kegyetlen jó kis film, igazándiból egy háborús dráma, valahol a balkánon: egy csapat segélyszervezetes ügyködik azon, hogy a helyi lakosságnak elviselhetőbb legyen az élete a balkáni háború vége felé. Ez néha nem kellemes feladat, ugyanis a háborús felek néha hullákat szórnak az ellenséges területen lévő kutakba, hogy az ívóvízellátást megnehezítsék - csapatunknak pedig az ilyen esetben ki kell szednie a hullát a vízből, mielőtt az oszlásnak indul és végképp megfertőz mindent.

Rohadt jó, érdemes belevágni!

85%


Az Egy tökéletes nap jól hangzik, nem is tudtam, hogy ilyen jó témája van  Smile ! Az biztosan nézős!
A másik kevésbé, de még az is lehet.

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Mercy (2016)   Általános film topik - Page 24 EmptyKedd Nov. 29, 2016 11:07 am

.
Mercy

Volt már film errefelé ugyanezzel a címmel, de ahogy néztem, elég népszerű cím, csak idén ez a negyedik. És ahhoz képest, hogy a "home invasion" filmeket annyira nem szeretem, idén is írtam már egyről-kettőről, de ennek a sztorija elsőre az eddigi legérdekesebbnek hangzott.

Leginkább a családi viszonyok miatt, aminek tagjai egy erdei tanyán, az anya, Grace betegágya köré gyűlnek, abban a reményben, hogy Grace akár még az éjszaka meghalhat. Igen, "reményben", Grace halálával ugyanis hozzáférhetővé válna a tetemes örökség, amihez a nő még az első férje halálával jutott hozzá, a két fiuknak (Travis és Brad) pedig égető szüksége lenne a pénzre. Csakhogy Grace másodszor is férjhez ment, abból a házasságból is született két, mostanra felnőtt fiú (T.J és Ronnie), az apjuk (George) pedig éppen azon van, hogy az örökségnek csak az ő fiai legyenek a kedvezményezettjei... Brad éjszaka gyanús zajokra ébred, T.J.-t és Ronnie-t nem találja az ágyában, és amikor két maszkos alak jelenik meg a háznál, azt hiszik Travisszel, a féltestvéreik így akarják elvenni tőlük, ami jog szerint járna... az életükkel együtt.

A film legjobb része nekem a kapcsolati háló volt, a rokonok közti ellenséges hangulat, meg a végletesen elfajulni látszó féltestvér-viszály; olyan "home invasiont" még nem láttam, ahol a támadók belülről jönnek. Pár utalással és egy-két -elég erőltetett- csavarral ugyanakkor a közepétől az író-rendező Chris Sparling (aki például a Ryan Reynolds főszereplésével készült Buriedet is írta) egészen másfelé vitte a sztorit, aminek része az is, hogy idővel másik nézőpontból is megmutatják az éjszaka eseményeit, más megvilágításba helyezve azokat. A cél csak annyiban szentesítette az eszközt, hogy így az elejétől a levegőben lógó eutanázia is elég érdekes fordulatot vett. Szinte kár, hogy a köztes részek elég unalmasak az elég mérsékelt feszültség miatt, a szépen fényképezett táj- és életképek éppúgy, mint a sokszor értelmetlen, csak utólag jelentőséget kapó események, és a "fura" reakciók (pl.: ha éjjel találnék egy törött lépcsőkorlátot a házamban, akkor lehet, nem egy álmos vállrándítással intézném el az egészet, és folytatnám az utam pisilni   Rolling Eyes ).

Ez is olyan film, hogy amire a néző választ kap a kérdéseire az összekapart információkból, a többséget már nem is érdekli az egész. Talán ezért köpnek annyira a Mercy-re az imdb-n, pedig "csak" türelem kell hozzá... aminek azért -bevallom- néha én is kicsit híján voltam, még ebben a szűk másfél órában is.

6,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Haverok fegyverben   Általános film topik - Page 24 EmptyCsüt. Dec. 08, 2016 12:38 pm


Haverok fegyverben


Megmondom őszintén, ha nincs a baráti ajánlás, soha nem nézem meg ezt a mozit. Eleve már a plakátja rettentően elbaszott, de az egész promóból csak egy következő idióta vígjáték bontakozik ki. Pedig nagyon nem az!! Jó, vannak benn komikus elemek, de ha dolgok mögé nézünk, ez egy nagyon súlyos mozi: minden idiótaságra rávilágít, ami korunk nagy liberális demokratőrét jellemzi (vagy jellemezte az utóbbi években).

A lényeg annyi, hogy a 2000-es években két huszonéves amerikai csávó nagy hadiipari tendereken indulva milliókat keresett az Államokban, a kezdeti lelkesedésük a pénz bűvöletében mohóságba, majd szélhámosságba csap át. A végén már 30 milliós üzletről van szó, aminek elnyeréséhez és megvalósulához némileg át kell lépni a határokat (lol, több értelemben is), s aminek megvalósulása akár banális dolgokon is múlhat. A film alapja megtörtént sztori, talán épp ezért annyira megdöbbentő az egész - mindenekelőtt az, hogy USA-ban gyakorlatilag vállalkozói igazolvánnyal (céggel) lehetsz fegyverkereskedő, sőt, a Pentagon napi szinten ír ki tendereket mindenféle hadi eszköz beszerzésérei tendereken bárki indulhat(ott). Agyrém az egész - a mozi pedig amellett, hogy egy qrva jó görbe tükre ennek, egy jó kis vidám kalandfilmbe csomagolja ezt a szatírát.

Igen, vidám, mert Efrain karaktere (és eljátszása is) egyszerűent zseniális, a film pedig hiába rokon a Wall Street farkasával illetve a Pain&Gainnel (azok egyfajta keveréke) azoknál sokkal jobb és szórakoztaatóbb lett. Kevésbé ripacs, kevésbé fókuszál a megszerzett életszínvonalra, sokkal inkább basztatja a csőrünket az a gondolat, hogy basszus, ennyire nem lehet idióta a világ vezető (?) hatalma...




80%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 24 EmptyCsüt. Dec. 08, 2016 7:23 pm

R2-D2 írta:

Haverok fegyverben


Megmondom őszintén, ha nincs a baráti ajánlás, soha nem nézem meg ezt a mozit. Eleve már a plakátja rettentően elbaszott, de az egész promóból csak egy következő idióta vígjáték bontakozik ki. Pedig nagyon nem az!! Jó, vannak benn komikus elemek, de ha dolgok mögé nézünk, ez egy nagyon súlyos mozi: minden idiótaságra rávilágít, ami korunk nagy liberális demokratőrét jellemzi (vagy jellemezte az utóbbi években).

Igen, vidám, mert Efrain karaktere (és eljátszása is) egyszerűent zseniális, a film pedig hiába rokon a Wall Street farkasával illetve a Pain&Gainnel (azok egyfajta keveréke) azoknál sokkal jobb és szórakoztaatóbb lett. Kevésbé ripacs, kevésbé fókuszál a megszerzett életszínvonalra, sokkal inkább basztatja a csőrünket az a gondolat, hogy basszus, ennyire nem lehet idióta a világ vezető (?) hatalma...

80%



Elsőre én is egy idióta vígjátéknak néztem, amire meg a véleményekből jobban körvonalazódott, hogy miről van szó, már nem játszották nálunk. Rajta van a "pótolandó" listán, de csak halvány ceruzával Smile .

Ez is minősíti az USÁ-t, persze, de az is, hogy ott készülnek ilyen görbe tükrök a saját idiótaságukról... Jó esetben tudnán(a)k tanulni is belőle, nem csak röhögni meg szörnyülködni rajta, mint a Wall Street farkasán...

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Csokoládé   Általános film topik - Page 24 EmptyPént. Dec. 09, 2016 8:42 pm


Csokoládé


Ez már elég régóta a "cetlin" volt, viszont az alapján, amit tudtam róla, amilyen korban és közegben játszódik, valahogy mindig háttérbe szorult az aktuális néznivalók soha véget nem érő listáján. Nemhiába: az embernek bizonyos korok bizonyos történeteihez feltétlenül kell hangulat, különben fabatkát sem ér az egész - én pedig egész tegnap estig vártam a századforduló cirkuszi világába tett utazásra. De mennyire megérte! Ha ennek kedvtelenül, nyögvenyelősen ülök neki, lehet, feleennyire sem jön be, így viszont széles vigyorral néztem Omar Sy újabb fenomenális alakítását (és szinkronját).

Azon gondolkodom, valahogy ez az egész sztori mennyire is lehet az ő személyes filmje is: sarkítva ugyan, de valahol mégiscsak a viccesebb, lazább énjét ismerte és szokta meg az ember a vásznon. Egy drámai vagy akciószerepben (volt már) éppoly furán mutat, mint itt, a moziban Othello szerepében. Niwrok rövid értékelésében nagyjából benn van a film szinopszisa is, úgyhogy arra nem térnék ki, inkább kiemelném, mennyire is magával ragadó tudott lenni számomra is ez a tőlem bizony nagyon messze álló cirkuszi/bohócos világ. A felütés korrajza sok mindent meghatároz hangulat szempontjából, az is jó, de az igazi csoda Párizsban kezdődik. Rohadtul tetszett az egész történeti, társadalmi háttér, ahol Csokoládé és fehér társa csúcsra értek, rohadt jó volt az emberi összetevő is, amiben a rabszolgasorból érkezett fekete férfi "öntudatra" ébredt. Sy alakítása teljesen berántott, tök tudtam azonosulni a fickóval, aki talán tényleg többre volt hivatott, mint amit elért - ugyanakkor pont e miatt a jellemrajz miatt icipicit el is távolodtam a filmtől. Konkrétan a pia, szerencsejáték kombó volt az, amit ugye én nem így csináltam volna, valamint valószínűleg elfogadtam volna a helyem egy jól működő, aranytojást tojó gépezetben... hmmm persze, én nem vagyok néger, nekem nem kellett a semmiből felkapaszkodni, itthon, a fotelből pedig mindig könnyű kritizálni a főhős nyilvánvaló ballépéseit.

Mindegy, a Csokoládé egy újabb kis érdekesség, egy jó film, igaz, az a a film, amit vélhetően többször nem nézek meg. Az biztos, hogy a kicsit felületes drámai jelenetei (börtön, Othello) ellenére kifejezetten erős mozi, ez a néger faszi, ez az Omar Sy meg önmagában a POZITÍV KISUGÁRZÁS. Az ember nézi a filmjeit és jól érzi magát rajtuk.



80%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Arctalan ellenség / Good Kill   Általános film topik - Page 24 EmptyHétf. Dec. 12, 2016 7:32 pm

.
Arctalan ellenség / Good Kill

Andrew Niccol munkássága összességében elég felemás érzést hagyott bennem maga után, mert ahogy egyszer már említettem, az ötletei, az újszerű látásmódja általában tetszik, csak a forgatókönyvírást és a rendezést kéne másra bíznia, mert a stílusa sokszor kiheréli a filmjeit.

Ehhez képest most csinált egy filmet egy alkesz, családi problémákkal küzdő drónpilótáról (Ethan Hawke), ami saját bevallása szerint is öt éves késésben van. Olyat, ami nem csak hogy az Eye in the Sky-hoz képest nem tud újat mondani a témáról, de a Wikileaks kapcsán többször felidézett Collateral Murder-hez képest sem. Annyira nem, hogy egyes párbeszédek és szempontok szó szerint lettek átemelve onnan a háborús övezetek civil áldozatai, és a kamerán keresztül, joystickkal Isten ujját játszó katonák vonatkozásában. De legalább nem próbál propagandát csinálni abból, hogy a világ vezető hatalmainak képviselői emberként órákat dilemmáznak azon, hogy jaj, akkor vajon cafatokra szabad-e robbantani egy drónról eleresztett rakétával a cuki lepényárus kislányt, ha ezzel megállítanak két öngyilkos merényletre készülő terroristát. Helyette van telefonhívás, vállrándítás, és ködös tekintet, ahogy megindul a Hellfire a családi furgon, a temetési menet, a piaci csoportosulás és a romok között túlélők után kutatók után, akik között akár lehet is olyan, akit egyszer valaki terroristának nézett vagy gondolt.

A drámai része, a személyes vonatkozása legalább erős volt a filmnek, a valamikor bevetések tucatjaival büszkélkedő vadászpilóta lecsúszásaként, akit a repülés soha be nem teljesülő ígéretével hitegetnek a többiek gúnyos összesúgása közepette, csak mert nem elégíti ki szakmailag, erkölcsileg és emberileg, hogy tízméteres, véres lyukakat robbant a homokos földbe mindenfajta veszélyérzet és kihívás nélkül.

Utóbbiért ajánlott lehet megnézni, felkészülendő arra, hogy a készülő Top Gun 2. ilyen háttérrel csak röhejes és hamis lehet majd. A többit csak akkor fogja bárki érdekesnek találni, ha "újszülöttnek" számít a témában.

6,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 24 EmptyHétf. Dec. 12, 2016 9:37 pm

Niwrok írta:
.
Arctalan ellenség / Good Kill

Utóbbiért ajánlott lehet megnézni, felkészülendő arra, hogy a készülő Top Gun 2. ilyen háttérrel csak röhejes és hamis lehet majd. A többit csak akkor fogja bárki érdekesnek találni, ha "újszülöttnek" számít a témában.

6,5/10
.


Érdekes, hogy mindig van olyan slágertéma, ami köré Hollywood számolatlanul gyártja a filmeket... most a dróntámadás az. De jóból is megárt a sok, többedszerre ugyanaza téma valóban érdektelenné válhat - a film megítélését meg tényleg csak az döntheti el, az adott témában mit látsz először.

Szóval köszi, lehet, ha majd ilyesmire vágyom, bepróbálkozok vele. egyetért


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Spectral   Általános film topik - Page 24 EmptyCsüt. Dec. 15, 2016 3:59 pm

.
Spectral

A közép-kelet európai bevetésre érkező amerikai katonák egy csoportja nem elég, hogy feszült polgárháborús helyzettel találja magát szembe, de egy olyan jelenséggel is, amire semmilyen elfogadható magyarázattal nem tudnak szolgálni, viszont a puszta fizikai kontaktus is a katonák azonnali halálával jár. Érzékelni is csak azért tudják, mert egy új éjjellátó képpé tudja alakítani a mindenféle elektromágneses hullámokat, ezért a legjobb ötletük az, hogy elküldetnek a szemüveg feltalálójáért, találja ki az, mit is lát a gépe. A tudós aztán egy mentőakció keretében csatlakozva az osztaghoz maga is kénytelen megtapasztalni, micsoda pusztításra képesek ezek a humanoid energiagócok, és rövidesen már harctéri MacGyverként kell minden leleményességét bevetnie, ha túl akarja élni ezt a bevetést.

Ahhoz képest, hogy mennyire hihetetlenül ostoba sztorija van (már a moldáv polgárháború közepette nyíltan kommandózó amerikai hadseregtől is felszaladt a szemöldököm, nem hogy a kísérleti spektrumérzékelőn megjelenő "szellemektől", hát még később a 2 fős "civil lakosságtól" és az ún. "fordulatoktól"), és hogy némelyik CGI ultragáz (pl. ahogy a kondenzcsíkot húzzák magukkal a szellemek, az egyszerűen ronda), meglepően jól szórakoztam rajta. Ennek részben az az oka, hogy az akciójelenetek többsége nem pusztán látványos, hanem dinamikus is (az aknás részt vagy a tank "szétverését" szerintem a nagy blockbusterek némelyike is megirigyelhetné), és még némi feszültség is akad abban, ahogy a katonák tanácstalanul állnak az észrevétlenül gyilkoló szellemek előtt. A másik a helyszín, ugyanis megint Budapest lett a fő díszlet, de ezúttal nem csak rövid snittek erejéig, hanem sokszor a pesti utcákon, épületekben játszódik, némelyik jelenet még madártávlatból is megmutatja, és sokat dolgozott rajta a stáb, hogy a bedigitalizált romokkal egy háború dúlta város képét megteremtsék.

Szóval a Spectral egy Black Hawk Down-light energiaszellemekkel, Budapest módra. Ezt így leírva még jobban meglep, hogy tetszett, de így van...

7,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Anthropoid   Általános film topik - Page 24 EmptyPént. Dec. 16, 2016 9:22 pm


Anthropoid


Most sajnálom csak igazán, hogy esélyem sincs bővebb ajánlókat írogatni... Crying or Very sad ugyanis erről a filmről tényleg lehetne írni. Méghozzá jókat, nagyon jókat, jó alaposan bemutatva és körbejárva a hátteret, mindent.

A Metro Manila rendezője, Sean Ellis hozta tető alá (írta és rendezte) ezt a cseh-angol-francia mozit, ami egy eddig számomra teljes ismeretlenségbe burkolódzott második világháborús eseményről szól. Nevezetesen egy bizonyos náci tiszt, Heydrich elleni merényletről, amit 1942 június 4-én hajtottak végre ellene Prágában - nekem már az is újdonság volt, hogy ő volt akkor a harmadik ember a Birodalomban. Szóval az Antropoid hadműveletre keresztelt akció keretében egy cseh és egy szlovák ejtőernyős, akiket az Angliába emigrált cseh kormány dobott le Prága közelében azt a feladatot kapja, hogy ölje meg a Prágai Mészárosnak nevezett Heydrichet - a két fiatal pedig tűzön vízen keresztül próbálja véghezvini a tervet. Prágában azonban nem mindenki örül ennek, a cseh ellenállás is megosztott - jó okkal és jogosan tartanak a véres bosszútól: a film egyik központi témája egyébként pont ez a dilemma. Márminthogy egy véreskezű náci megölése (aki helyett tucat másik jöhet) megér-e több ezer ártatlan cseh áldozatot - konkrétan egy egész falu kiirtását... scratch

Josef Gabcik (Cillian Murphy) és Jan Kubis (Jamie Dornan!!!) valós személyek, ahogy utánaolvastam a neten (megint csak szigorúan a film után!!!), a film cselekménye pedig tényleg így történt, ahogy történt. Az első egy óra icipicit talán nyögvenyelősebb, hosszabb a kelleténél, viszont miután megtörtént maga a támadás, onnantól egy percre nem ereszt a mozi. Feszült, izgalmas, drámai: tényleg nem lehet tudni, túléli-e valaki a kalandot. Vajon az élet volt-e olyan kegyes a támadókhoz, hogy hőst csinált belőlük, vagy maradnak mártírok?? Rohadt jó az egész finálé, templomostól, mindenestől, a korrajz, díszletek kiválóak, az amerikai giccsparádé is hiányzik - nem is értem, erről a filmről megint miért csak egy baráti ajánlóból kellett értesülnöm.

80%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 24 EmptyPént. Dec. 16, 2016 9:49 pm

R2-D2 írta:

Anthropoid

A Metro Manila rendezője, Sean Ellis hozta tető alá (írta és rendezte) ezt a cseh-angol-francia mozit, ami egy eddig számomra teljes ismeretlenségbe burkolódzott második világháborús eseményről szól. Nevezetesen egy bizonyos náci tiszt, Heydrich elleni merényletről, amit 1942 június 4-én hajtottak végre ellene Prágában - nekem már az is újdonság volt, hogy ő volt akkor a harmadik ember a Birodalomban. Szóval az Antropoid hadműveletre keresztelt akció keretében egy cseh és egy szlovák ejtőernyős, akiket az Angliába emigrált cseh kormány dobott le Prága közelében azt a feladatot kapja, hogy ölje meg a Prágai Mészárosnak nevezett Heydrichet - a két fiatal pedig tűzön vízen keresztül próbálja véghezvini a tervet.

80%


Ezt felírtam, mert Ellis filmjeit szeretem.
Te meg szerintem dobd a listára a Spectralt, ha eddig nem tetted volna meg, mert ha jól emlékszem, te nézted a Halo-filmeket, és annál szerintem jobb.

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 24 EmptyPént. Dec. 16, 2016 10:42 pm

Niwrok írta:


Ezt felírtam, mert Ellis filmjeit szeretem.
Te meg szerintem dobd a listára a Spectralt, ha eddig nem tetted volna meg, mert ha jól emlékszem, te nézted a Halo-filmeket, és annál szerintem jobb.

.

Oké. Smile

Amúgy nekem inkább az A legsötétebb óra ugrott be róla... hmmm

A Halo-filmekből csak egyet láttam, nem is igazán értettem az egész világot.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Általános film topik - Page 24 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 24 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
24 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 40 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Filmzene topik
» Könyvajánló topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: