Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Vicces és kedves dolgok

Go down 
4 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Vicces és kedves dolgok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vicces és kedves dolgok   Vicces és kedves dolgok - Page 2 EmptyCsüt. Jan. 16, 2014 9:22 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:

Akkor megfogadom, ha valami csoda folytán Szombathely közelében lesz dolgom, akkor beugrok egy falásra!

Szívesen látlak!!! Smile

Nem kell csoda hozzá, csak elszántság. Smile

Az a baj, hogy se jogsim, se kocsim, se ismerősöm arrafelé, de ha megígéred, hogy olyan étket adtok, amiért megéri ennyit utazni, akkor talán meglesz az elszántság.  tongue 
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Vicces és kedves dolgok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vicces és kedves dolgok   Vicces és kedves dolgok - Page 2 EmptyCsüt. Jan. 16, 2014 9:28 pm

Weide írta:

Az a baj, hogy se jogsim, se kocsim, se ismerősöm arrafelé, de ha megígéred, hogy olyan étket adtok, amiért megéri ennyit utazni, akkor talán meglesz az elszántság.  tongue 

Kérdezd Niwrokot, TM-et, Gyulust, Dragonslayert, Yakuzát... Smile

Megígérem!
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Vicces és kedves dolgok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vicces és kedves dolgok   Vicces és kedves dolgok - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 27, 2014 10:04 pm

Azon gondolkodtam, érdekelne, kinek honnan jött a nickneve, hogyan találta ki. R2-D2 esetében mondjuk ez elég egyértelmű, de érdekelne, miért pont erre a mókás kis robotra esett a választás, van-e mögötte valami sztori, vagy miért éppen ez avanzsálódott a kedvenc karakterré a sagából. Niwrok esetében meg, gondolom, a Corvin név rendhagyó anagrammájáról van szó, de ennek is érdekelne az eredete. Mondjuk sajnos nagy eshetőséggel sok tag nevének misztériuma továbbra is homályba fog burkolózni, lévén, nem nagyon látom megfordulni erre arzót vagy éppen tm-et.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Vicces és kedves dolgok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vicces és kedves dolgok   Vicces és kedves dolgok - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 27, 2014 10:31 pm

Weide írta:
Azon gondolkodtam, érdekelne, kinek honnan jött a nickneve, hogyan találta ki. R2-D2 esetében mondjuk ez elég egyértelmű, de érdekelne, miért pont erre a mókás kis robotra esett a választás, van-e mögötte valami sztori, vagy miért éppen ez avanzsálódott a kedvenc karakterré a sagából. Niwrok esetében meg, gondolom, a Corvin név rendhagyó anagrammájáról van szó, de ennek is érdekelne az eredete. Mondjuk sajnos nagy eshetőséggel sok tag nevének misztériuma továbbra is homályba fog burkolózni, lévén, nem nagyon látom megfordulni erre arzót vagy éppen tm-et.

Jaj de édi vagy! SmileSmile

Az enyémet ITT megtalálod. Idővel meg úgy hozzámnőtt, hogy kis Artu lóg a kocsiban, állandóan kapok mindenkitől valami artu figurát, plüsst, egyebet. Megéri...

Niwrokra én is kíváncsi vagyok, még sose mertem tőle megkérdezni... Smile

TM a Mirr-murrból van, ő téglagyári megálló. Arzo gondolom a nevéből van - legalábbis én így raktam ki a monogrammot Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Vicces és kedves dolgok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vicces és kedves dolgok   Vicces és kedves dolgok - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 27, 2014 11:00 pm

Weide írta:

Niwrok esetében meg, gondolom, a Corvin név rendhagyó anagrammájáról van szó, de ennek is érdekelne az eredete.


Nincs nagy történet a Niwrok nick mögött Smile . Egy könyvben hívták a főhőst Corwinnak, amit vagy húsz éve olvastam először (Amber hercegei, de úgyis terveztem róla írni valamikor), és megtetszett a név. Hogy miért "fordítottam meg", már nem emlékszem, így jobbnak tűnt, ahogy a "C" helyett a "K" is Smile .

És te? Azt, hogy "Weide", eddig egyedül egy cipősdobozon láttam  Very Happy .
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Vicces és kedves dolgok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vicces és kedves dolgok   Vicces és kedves dolgok - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 27, 2014 11:17 pm

Annyi a nick-kem története, hogy már kisebb korom óta imádtam a fantasy irodalmat, és egyike volt az első fantasy köteteimnek Daniel P. Campbell Siratóének című regénye, ami, ennyi idő távlatából visszagondolva nem egy kifejezetten jó regény -rengeteg szereplő, minimális karakterisztikákkal, bonyolult, több szálon futó, de sehova sem vezető cselekmény, érdekes balansz a sötét tónusú világ és a bizarr humor között-, de akkoriban kurvára tetszett, több haveromnak is átpasszoltam, hogy mennyire jó is a könyv, vérbeli dark fantasy. Ebben volt egy Fűzfa nevezetű, viszonylag semleges karakter, -aki mellesleg egy gégemetsző is volt, de ez lényegtelen-, és innentől kezdve kezdtem használni pár helyen ezt a nicket, de mivel magyarul elég furán hangzik, és akkoriban nagyban benne voltam a német tanulásban, gondoltam, legyen inkább Weide! Azzal is összefüggésben volt a dolog, hogy akkoriban kezdtem el keresni úgymond a saját individuumomat, megtalálni a helyemet az osztályközösségben, meg úgy az életben, valahogy konkrétabb formát tulajdonítani a személyiségemnek... és még az összes többi karaktere a könyvnek valamilyen szinten kibaszott defektes egyén volt -ostoba, nagyképű, idióta, kifejezetten gonosz, ábrándos stb. -, addig ez a fazon tűnt a legnormálisabbnak, legátlagosabbnak. Kevés dolog derül ki róla igazából, nagyon személyisége sem volt, de a sok barom között nekem egyszerűen megtetszett a higgadtsága meg a viszonylagos átlagossága és valahogy vele/általa tudtam leginkább azonosítani magamat.
Aztán, mondom, visszagondolva elég gyermeteg és tucat-szagú a könyv, de akkoriban kurva nagy hatással volt rám, a nick-kemtől meg nem szívesen válnék meg ennyi idő távlatából. Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Vicces és kedves dolgok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vicces és kedves dolgok   Vicces és kedves dolgok - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 27, 2014 11:21 pm

R2-D2 írta:
Jaj de édi vagy! SmileSmile

Ohh, kérlek, zavarba hozol...  Embarassed No homo.  tongue 

R2-D2 írta:
Az enyémet ITT megtalálod. Idővel meg úgy hozzámnőtt, hogy kis Artu lóg a kocsiban, állandóan kapok mindenkitől valami artu figurát, plüsst, egyebet. Megéri...

Kellemes volt olvasni ennyi idő múltán is a szűnni nem akaró lelkesedéstől duzzadó soraidat. De tényleg. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Vicces és kedves dolgok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vicces és kedves dolgok   Vicces és kedves dolgok - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 27, 2014 11:26 pm

Weide írta:
Annyi a nick-kem története ... ebben volt egy Fűzfa nevezetű -aki mellesleg egy gégemetsző volt, de ez lényegtelen-, és innentől kezdve kezdtem használni pár helyen ezt a nicket ... akkoriban kezdtem el keresni úgymond a saját individuumomat, megtalálni a helyemet az osztályközösségben, meg úgy az életben, valahogy konkrétabb formát tulajdonítani a személyiségemnek... valahogy vele/általa tudtam leginkább azonosítani magamat.
Smile

 lol! 

Azért ez így összeollózva jól néz ki. Megtaláltad személyiségedet egy Fűzfa nevű gégemetszőben... SmileSmile


Weide írta:
Kellemes volt olvasni ennyi idő múltán is a szűnni nem akaró lelkesedéstől duzzadó soraidat. De tényleg. Smile

Igen, s szerintem ezt már sírba is viszem. milyen szép R2 alakú fejfám lesz... Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Vicces és kedves dolgok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vicces és kedves dolgok   Vicces és kedves dolgok - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 27, 2014 11:45 pm

R2-D2 írta:
Azért ez így összeollózva jól néz ki. Megtaláltad személyiségedet egy Fűzfa nevű gégemetszőben... SmileSmile

Azért ennél lényegesebben összetettebb a dolog, amit majd ki is fejtek szívesen, de maximum egy személyes találkozó alkalmával.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Vicces és kedves dolgok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vicces és kedves dolgok   Vicces és kedves dolgok - Page 2 EmptyPént. Feb. 28, 2014 4:42 pm

R2-D2 írta:

Az enyémet ITT megtalálod.


Ilyen szépet már rég olvastam, bevallom az írásod közben én is kisfiúvá változtam. Ha lenne eredetnév díj biztosan te kapnád meg!

Ha már elkezdtük akkor csatlakozom:
Gondolom nem volt nehéz kitalálni, hogy az én nicknevem a Kutyaszorítóban c. filmből van. Ezt azzal tudnám magyarázni, hogy amikor kezdő középiskolás voltam akkor sokszor játszottunk info órán a CS-vel 3 név közül választottam mindig Pusztitó(ami a vezetéknevemből kreáltak az osztálytársaim), Joe Hallenbeck(mert akkoriban néztem újra az utolsó cserkészt és a mai napig letud nyűgözni a film), a Mr. White meg úgy jött, hogy 16 évesen láttam először a filmet és onnantól kezdve tudtam, hogy én imádom Tarantinot. Valamint ezt a nevet sok helyen mint például az internetes játékoknál is használtam és így megmaradt.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Vicces és kedves dolgok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vicces és kedves dolgok   Vicces és kedves dolgok - Page 2 EmptyCsüt. Márc. 06, 2014 12:57 pm

Vicces és kedves dolgok - Page 2 AnYDndo_460sa

 Very Happy Very Happy 
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Vicces és kedves dolgok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vicces és kedves dolgok   Vicces és kedves dolgok - Page 2 EmptyCsüt. Márc. 06, 2014 1:08 pm

Weide írta:
Vicces és kedves dolgok - Page 2 AnYDndo_460sa

 Very Happy Very Happy 

Ez jó!!! Be is teszem a megfelelő sw fórumba!!! Smile
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Vicces és kedves dolgok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vicces és kedves dolgok   Vicces és kedves dolgok - Page 2 EmptyPént. Márc. 07, 2014 9:19 pm

Weide írta:
Vicces és kedves dolgok - Page 2 AnYDndo_460sa

 Very Happy Very Happy 

Tudtam, hogy Lucas hazudott abban, hogy Luke végezte ki a Halálcsillagot!
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Vicces és kedves dolgok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vicces és kedves dolgok   Vicces és kedves dolgok - Page 2 EmptySzer. Ápr. 30, 2014 8:41 pm

Ezen bekönnyeztem.

Vicces és kedves dolgok - Page 2 Screen%2Bshot%2B2012-06-13%2Bat%2B11.45.51%2BPM
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Vicces és kedves dolgok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vicces és kedves dolgok   Vicces és kedves dolgok - Page 2 EmptySzer. Ápr. 30, 2014 9:33 pm

Weide írta:
Ezen bekönnyeztem.


Szóval igazság szerint arról szól a film, hogy a csávó csak az Ikeába akar lemenni, de nem lehet mert közben jön az a faszom kisgyerek!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Vicces és kedves dolgok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vicces és kedves dolgok   Vicces és kedves dolgok - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Vicces és kedves dolgok
Vissza az elejére 
2 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 1.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: A mozitermen kívül :: Dühöngő és örömködő-
Ugrás: