Kritikák, gondolatok a filmek világából

HomeCalendarGalleryGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share

Könyvajánló topik

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok

Hozzászólások száma : 3094

Könyvajánló topik - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló topik   Könyvajánló topik - Page 10 EmptySzer. Május 29, 2019 9:07 pm

Niwrok írta:
R2-D2 írta:
.
Ernest Cline: Ready Player One

… írtam fél évvel ezelőtt, mikor a moziban láttam Spielberg mester újabb művét. Szentül meg voltam róla győződve, hogy mindaz, amit a vásznon láttam, az megismételhetetlen, könyvben pedig egyszerűen kifejezhetetlen – nos, rég tévedtem ekkorát. Az Ernest Cline könyvéből készült film ugyanis csak egy szűk keresztmetszete mindazon popkult utalásnak, amit az író beleírt a művébe, csak egy része mindazon filmeknek, képregényeknek, zenének, játékoknak, amik feltűnnek a nyomtatott változatban. Szinte nem hittem a szememnek, amikor minden második sorban (főleg a történet elején) valami ilyesmibe futottam – és ez nekem olyan volt, mint akit hájjal kenegetnek. Oké, nem ismertem mindent, és mindenkit, de miután a felsoroltak az én érdeklődésem szerves részét is képezték és képezik, roppant lelkesen merültem el az új történetben.

Nekem a film nem a könyv kiherélése volt, hanem egy játék másik végigjátszása, amiben a főszereplők máshol, máskor találják meg a kulcsokat, s ami maximálisan igazodik a két eltérő műfajhoz. Nyilván felmerül az örök kérdés: Melyik a jobb? – azonban ez esetben erre képtelenség válaszolni. Két totál más sztori, mintha két különálló kaland lenne, ezúttal nem úgy van, hogy a könyv kitágítja a film univerzumát, hanem inkább úgy, hogy ad mellé egy másikat. Egy jegy áráért két élmény, egy cím alatt két zseniális mű.

Tudom, hülyeség olyat írni, hogy kötelező, meg miegymás, de ezúttal tényleg annak gondolom: akinek bejött a mozi, ezt se hagyja ki, egy óriási élménnyel lesz gazdagabb…

Vettem, vettem  Very Happy ...

És tényleg Smile !

Lehet, újra kéne néznem majd a filmet is, hogy tudjam, mennyiben is más a film és a könyv, mert az előbbit mostanra elfelejtettem... de a lényeg nekem is abban van, hogy nekem is más élményt adott a könyv, mint a film. Viszont emiatt egy kicsit a könyv tetszett jobban.

- Jobban tetszett eleve a hangulata, azaz hogy a minél több popkult utalás belepasszírozása és egy YA-kalandfilm helyett a könyv sokkal személyesebb történet, akár Wade, akár Halliday tekintetében.
- Tetszett az, ahogy jobban bemutatták, hogy az OASIS mennyire része is az emberek életének, és sokat elmondott erről például az a kép, ahogy elképzeltem a sok ezer virtuális sabloniskolát egymás mellett.
- Nekem jobban bejött, hogy a könyv küldetései sokkal mélyebb ismeretet kívántak meg Halliday életéről, szó szerint tudva a kedvenc filmjeit, mozdulatra begyakorolva a kedvenc játékait, ismerve a munkásságának minden részletét, míg a film küldetései leginkább egy-egy trükkre, némi kreativitásra épültek. A könyvben sokkal nagyobb jelentősége volt Hallidaynek, és ebben a leosztásban jobban elfogadtam, hogy egy virtuális világ csak a múlt újrateremtéséről szólt. Nyilván a rengeteg felsorolt apróság, a 80-as évek játéktermi gépei meg a filmek az író kedvencei is, nem csak Halliday-é, de ez a könyv lapjain "kevésbé ütött át", mint a filmnél az, hogy Spielberg magát és a kortársait akarja kicsit fényezni a Z-generáció tagjai előtt.

Nálam is olvastatta magát, és ha nem is három nap alatt, de azért az átlagos olvasási sebességemhez képest sokkal gyorsabban kiolvastam. Igazán csak egy szakaszt untam belőle, mégpedig amikor Cline oldalakon keresztül sorolja, hogy Wade milyen sosem létezett csúcsmasinákkal pakolja tele az új lakását, mint valami geek E.L. James... de mert ez tényleg csak pár oldal, jelentősége nem volt, könnyen átlapoztam Rolling Eyes .

Köszi a tippet, lehet, nélküled kimaradt volna a könyv egyetért .

.

Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
R2-D2
Admin
R2-D2

Hozzászólások száma : 4148

Könyvajánló topik - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló topik   Könyvajánló topik - Page 10 EmptySzer. Május 29, 2019 9:20 pm

Niwrok írta:

Ernest Cline: Ready Player One

Köszi a tippet, lehet, nélküled kimaradt volna a könyv  egyetért  .

Szívesen, mint mindig. Egyébként még mindig tök jó visszagondolni erre az egész duplikált koncepcióra, tök jó lenne, ha az embernek mindig lenne ideje elolvasni minden adaptációt.

Mert a Végjáték, az A marsi meg ez is rengeteg pluszt volt képes adni az amúgy is jó filmekhez.

.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

Könyvajánló topik
Vissza az elejére 
10 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10