HomeCalendarGalleryGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Mozis hírek

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next
SzerzőÜzenet
mesterjani

Hozzászólások száma : 89

TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   Hétf. Május 19, 2014 6:29 pm

R2-D2 írta:
mesterjani írta:
Godzilla (2014)
Zenére, hangokra sem lehet panasz, mozi szépen rezgett Godzilla minden üvöltésére.

10/9

De nem nálunk nézted, ugye? Mert szerintem eléggé halk volt.. Sad

De Szombathelyen néztem, a Savaria moziba, régibe, plázába nem szeretek járni.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Dzséjt

Hozzászólások száma : 1

TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   Kedd Május 20, 2014 4:59 pm

Niwrok írta:

Azokat is kimagyarázták "máshol", amiket én mondtam Smile?
Üdv! Én voltam a kimagyarázó szerv "máshol", R2-D2 noszogatására kukkantok most be ide (már máskor is kukkoltam, de most regeltem is Very Happy). Nekem minden hülyesége, marhasága és bődlisége ellenére nagyon bejött a film - igaz, a tavalyi Pacific Rim jobban tetszett. Zajos volt, látványos volt, szórakoztató volt, a kliséket nem fújta fel, inkább kipukkantotta (igaz, ezzel laza mozdulattal minden szereplőt érdektelenné tett), Godzillát szépen vezették be (bár a nagy bunyót felvezető képeket "záró" vágás után én is emlegettem kicsit a készítők felmenőit), a főbb hibákat meg vagy meg tudom magamnak magyarázni, vagy túl tudok lépni rajtuk (mert szép számmal van, de ha ezeken fennakadnék, valahol az Aliens vagy a Star Wars ep4 környékén megakadt volna filmrajongó karrierem Smile).
Felhasználó profiljának megtekintése http://dzsejt.sfblogs.net/
R2-D2
Admin

Hozzászólások száma : 3535

TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   Kedd Május 20, 2014 8:04 pm

Dzséjt írta:

Üdv! Én voltam a kimagyarázó szerv "máshol", R2-D2 noszogatására kukkantok most be ide

Örülök, hogy megtisztelsz minket, remélem, jó kis beszélgetőpartnerekre találsz itt is. Smile

Dzséjt írta:

... a főbb hibákat meg vagy meg tudom magamnak magyarázni, vagy túl tudok lépni rajtuk (mert szép számmal van...

Szerintem mindegyikünknek vannak ilyen filmjei, de én inkább nem mondok példákat a saját repertoáromból, nem adok muníciót neked. Very Happy

Weidét pl az istennek nem tudom meggyőzni a Snowpiercer hibáiról...  tongue 
Felhasználó profiljának megtekintése http://www.artudetu.gportal.hu/
Niwrok
Admin

Hozzászólások száma : 2410

TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   Kedd Május 20, 2014 8:09 pm

Dzséjt írta:

Niwrok írta:

Azokat is kimagyarázták "máshol", amiket én mondtam Smile?

Üdv! Én voltam a kimagyarázó szerv "máshol", R2-D2 noszogatására kukkantok most be ide (már máskor is kukkoltam, de most regeltem is Very Happy). Nekem minden hülyesége, marhasága és bődlisége ellenére nagyon bejött a film - igaz, a tavalyi Pacific Rim jobban tetszett. Zajos volt, látványos volt, szórakoztató volt, a kliséket nem fújta fel, inkább kipukkantotta (igaz, ezzel laza mozdulattal minden szereplőt érdektelenné tett), Godzillát szépen vezették be (bár a nagy bunyót felvezető képeket "záró" vágás után én is emlegettem kicsit a készítők felmenőit), a főbb hibákat meg vagy meg tudom magamnak magyarázni, vagy túl tudok lépni rajtuk (mert szép számmal van, de ha ezeken fennakadnék, valahol az Aliens vagy a Star Wars ep4 környékén megakadt volna filmrajongó karrierem Smile ).

Helló köztünk Smile !

Ne vedd magadra a "kimagyarázót" Smile , miután Artu írt róla, hogy mit leveleztetek, mondtam is neki, hogy te még egész türelmesen és logikusan kerested a dolgok okait, ahhoz képest mondjuk, hogy én a felvetéseimre a szokásos "érvet" kaptam egy "még másholabbi" fórumon, azaz kb. azt, hogy "mekkora hülyeség realitást elvárni egy gyíkizés filmben!".

És ha már úgyis ez a téma, ha nem gond, ide is bemásolom, hogy hogyan tettem helyre ezt ma magamban, azt hiszem, egyszer és mindenkorra:

"Arra jutottam, hogy ez talán azért lehet, mert én megkülönböztetem a fantáziát a hazugságtól, a valószínűt a lehetségestől. Önmagában egyik sem valóságos, és könnyen rá lehet húzni egyiket a másikra, de azért talán mindenki érzi, hogy mi a különbség a kettő között, ha a "kamuzást" kettéválasztom erre a két csoportra. Pedig ezen bukik meg a "hülyeség realitást elvárni egy gyíkizés filmben"-érv...

Ha egy film "kitalál" egy alternatív földi világot, amiben egy hegy méretű gyíkizé gyepál két teknőspolipcsótányt, tegye. Ha nukleáris sugarat köp a gyíkizé, tegye. Puszilkodó teknőspolipcsótányok? Lehetséges, egyszerűen csak émelyít ez a fajta buta cukiskodás.

Mert manipulál egy film, persze, azért van, és értelemszerűen átalakít dolgokat a nagyobb hatás elérése miatt, de csak van egy határ, mégpedig annak a világnak a szabályai, eseményei, amik a filmben megteremtődnek. Nem kell egy filmnek mindent megmutatnia, de amit megmutat, azt onnantól kutya kötelessége szerintem betartani, mert "sajnos" a következetesség olyan erény és szabály, amit a lehetőségek és a realitások figyelembevételével elvárok egy filmtől! Még az "éppen addigra töltődött fel" magyarázatot is elfogadhatónak tartom, még ha rém nevetségesnek is (úgy néz ki, mintha akkor kapott volna észbe a Godzilla, hogy "Jééé, én ilyet is tudok!"), mert lehetséges, hiszen semmi olyat nem mutatott a film, ami miatt ne töltődhetett volna fel pont addigra Smile .
De hogy miért indul el a sugárzásra éhes nőstény egy atomhulladék-lerakóból csak úgy, amikor a filmben elhangzik, hogy enni akar (jó, persze, csak az emberi szereplők gondolták így, a MUTO-t magát nem kérdezte meg senki...), hogy miért nem érzik a katonák, hogy a fél hegy leomlott körülöttük, ahogy a nőstény lelép, hogy miért ülnek a valagukon irodisták mindaddig, amíg oda nem ér eléjük a MUTO -amiben nem is igazán az áramszünet a ciki, az csak látványossá teszi, ahogy nem is a pánik hiánya, az "csak" természetellenes, hanem az, hogy egy napja megy az evakuálás, mert pontosan tudja mindenki, hogy a szörny Vegas érintésével Friscoba tart!-, és hogy miért nem szakította cafatokra a gyíkizé a Golden Gate-et, mint a célszalagot, arra nincs más válasz, mint a "CSAK!". Mert így látványos, mert így drámai, mert így cuki, és mert egy filmes úgy gondolta, hogy kutyát nem érdekli, hogy két perccel korábban mi történt, a fizika, a biológia, a logika és az emberi viselkedés alapvető szabályairól nem is beszélve (például hogy az emberek tessenek már fejvesztett sikoltozással menekülni pánikban, amikor nagy dérrel-dúrral, porfelhőkkel és média-visszhanggal megérkezik a MUTO, és nem bemenni dolgozni nyugiban), ha egyszer a filmben amúgy egy hegy méretű gyíkizé gyepál két teknőspolipcsótányt.

Én meg vagyok a "kutya", aki rossz néven veszi, ha egy film a saját szabályait sem tartja be, amikor hülyének néz, és mindent alárendel a film a látványnak meg a filmes eszközöknek... mert akkor nem kitalál, hanem hazudik... abból már így is van elég az életemben...

Az a Pandacsöki Boborján, aki azt is elhiszi, hogy este csigalépcsőn megy le a Nap... pedig milyen látványos lenne Smile ! És nem földi, materiális körülmények között, egy mese- vagy hitvilágban még lehetséges is Smile ..."

.
Niwrok
Admin

Hozzászólások száma : 2410

TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   Kedd Május 20, 2014 8:11 pm

R2-D2 írta:

Szerintem mindegyikünknek vannak ilyen filmjei, de én inkább nem mondok példákat a saját repertoáromból, nem adok muníciót neked. Very Happy

Nem tudom, feltűnt-e, de épp most hívtad meg Dzséjt a "lőszerraktárba" Very Happy !
.
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   Kedd Május 20, 2014 8:16 pm

Niwrok írta:
R2-D2 írta:

Nem tudom, feltűnt-e, de épp most hívtad meg Dzséjtet a "lőszerraktárba" Very Happy!
.

Lehet, de míg végigolvas mindent, eltart egy ideig. Smile
Weide

Hozzászólások száma : 726

TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   Szer. Május 21, 2014 12:19 pm

R2-D2 írta:
Weidét pl az istennek nem tudom meggyőzni a Snowpiercer hibáiról...  tongue 

Hát mert a hibák nagy részére tudtam elfogadható magyarázattal szolgálni... vagy nem? Amúgy olyan szempontból rosszul csinálom a dolgokat, hogy közvetlen a megtekintésük után pontozom a filmeket, nem nagyon hagyom őket igazán leülepedni, vagy éppen beérni őket. Példának okáért a Snowpiercer-ről is a megtekintése után írtam rögtön, amikor még eléggé a film világában éreztem magam, de aztán olvasgattam más kritikákat is, itt is kialakult egy elég hosszú beszélgetés róla, és ha újra kéne pontoznom, az biztos, hogy nem kapná meg a 10/10-et. De hát ezt nem játszhatom el folyamatosan minden kritikámnál meg pontozásomnál. Persze, azt még mindig tartom, hogy bőven a jó film kategóriában mozog örökmozgó masinánk, de hogy tökéletes lenne... hát, kötve hiszem.
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   Szer. Május 21, 2014 12:34 pm

Weide írta:
Amúgy olyan szempontból rosszul csinálom a dolgokat, hogy közvetlen a megtekintésük után pontozom a filmeket, nem nagyon hagyom őket igazán leülepedni, vagy éppen beérni őket.

Nem csinálod rosszul, ez is egy nézőpont. A mozik egy részénél én is így vagyok, másik résszénél viszont a lemezen való újranézés után értékelek újra. Viszont az én hibám meg az - de együtt tudok élni vele -, hogy nem tudok nulla információval filmet nézni. Kell hozzá egy trailer, ajánló, ez által viszont óhatatlanul kialakul egyfajta prekoncepció az emberben.

Ahogy a Snowpiercernél is... de ezen ne búslakodjunk, lesz még ilyen. Ahogy a Raid is volt, csak azt kevésbé beszéltük ki. Smile
Weide

TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   Szer. Május 21, 2014 12:37 pm

R2-D2 írta:
Ahogy a Snowpiercernél is... de ezen ne búslakodjunk, lesz még ilyen. Ahogy a Raid is volt, csak azt kevésbé beszéltük ki. Smile

Majd ha kijön a második része, elővehetjük!  Cool 
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   Szer. Május 21, 2014 12:40 pm

Weide írta:
R2-D2 írta:

De én azt nem akarom mégegyszer látni.  No 
Weide

TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   Szer. Május 21, 2014 12:47 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
R2-D2 írta:

De én azt nem akarom mégegyszer látni.  No 

Miért, a második részt egyáltalán akarod? Very Happy
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   Szer. Május 21, 2014 1:01 pm

Weide írta:

Miért, a második részt egyáltalán akarod? Very Happy

No No No No No No No No No No No No No No No No 
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   Hétf. Május 26, 2014 11:21 pm

Amerikában menekülnek a nézők az új Godzilla elől

Ez mekkora idióta főcím már megint...

Egyébként hajrá! Még szerencse, hogy ő az emberiség barátja...  tongue
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   Pént. Május 30, 2014 9:40 pm

Csillagkapu-trilógia

Nincs jobb ötlet???? Megint egy reboot????
Remo

Hozzászólások száma : 345

TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   Pént. Május 30, 2014 10:09 pm

R2-D2 írta:
Csillagkapu-trilógia

Nincs jobb ötlet???? Megint egy reboot????

Ez nekem se hiányzott. Annak idején kellett volna folytatni az eredeti színészekkel.
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Mozis hírek   

Mozis hírek
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
5 / 12 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next