HomeCalendarGalleryGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin

Hozzászólások száma : 2413

TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Pént. Aug. 16, 2013 10:19 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:

Szerintem mérföldekkel jobb, és olvashatóbb lett. Wink 
Szoknom kell. Meg ezek után kék dominanciájú poszter kilőve.. Smile
Kék dominanciájú poszter kb. az Avatar 2. lesz évek múlva Smile . Esetleg a Rio 2., és az is majdnem egy év. Ha akkor ez még probléma lesz, majd orvosoljuk Smile.

Egyébként azon az oldalon csinálom, amit te is említettél. A második mező vezérli a linkek színét, és egyszerűen a mezőre kattintva egy színskáláról lehet kiválasztani a kívánt színt.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Weide

Hozzászólások száma : 726

TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Szomb. Jan. 04, 2014 2:02 am

Kérhetek majd egy Prometheus (vagy akár Alien Universe) topikot, amiben Hallenbeck cimborával, meg remélem még sokakkal másokkal is kivesézhetjük az említett filmeket?  Wink 
Weide

TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Vas. Jan. 05, 2014 10:53 pm

Saját, filmes kritikákat hova írhatok? Rolling Eyes 
R2-D2
Admin

Hozzászólások száma : 3538

TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Vas. Jan. 05, 2014 11:46 pm

Weide írta:
Saját, filmes kritikákat hova írhatok? Rolling Eyes 

A saját topikodba! Smile
Felhasználó profiljának megtekintése http://www.artudetu.gportal.hu/
Niwrok
Admin

TémanyitásTárgy: Keresés / Search   Szomb. Jan. 25, 2014 9:03 pm

.
Kedves Mindenki!

Mivel most már elég sokan vagyunk, és elég sok hozzászólás gazdagít minket, így egyre nehézkesebbé válik, hogy egy-egy filmről írtakat vissza tudjunk olvasni, mondjuk ha csak hetekkel később szeretnénk/tudunk reagálni valamire. Gondolnánk, legalábbis én azt hittem, a topikokon belüli lapozgatás helyett erre való a keresés ("Search") gomb ott felül, de nem. Az ugyanis a hozzászólásokban nem keres, így legtöbbször az "A keresési feltételeknek egy fórum, és egy téma sem felelt meg." választ lehet csak kapni. Kicsit utánanéztem, hogy milyen lehetőséget ad ennek megoldására a felület, a fórummotor, amivel a Filmfórum megy, de csak annyi derült ki, hogy mások már 2008(!) óta folyamatosan kérik, hogy a hozzászólásokban is lehessen keresni, a fent már vázolt eredménnyel, vagyis semmivel.

A magunk számára megkönnyítendő a dolgot így lenne egy kérésem/javaslatom, amit én megoldásként találtam erre a "problémára": aki véleményt ír egy filmről, az a hozzászólás szerkesztési ablaka felett levő "Post title" sorba írja be annak a filmnek a magyar és/vagy eredeti nyelvű címét, amiről a hozzászólás szól. Így ugyanis már lehet keresni rá, ha pedig "Témák" helyett "Hozzászólások"-ra kerestek, akkor az oldal ki is listázza azokat a hozzászólásokat, amiknek a címében a keresett szó benne van.
.
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Szomb. Jan. 25, 2014 9:11 pm

Niwrok írta:
.
Kedves Mindenki!

.

Szerintem meg csináljunk egy külön topikot, ahol linkszerűen listázva lene az összes írás. Nagy munka, de meg lehet csinálni. Maximum oda majd nem lehet mindenkinek reagálni, csak aki a linkeket beteszi.

Mi a véleményed?
Niwrok
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Szomb. Jan. 25, 2014 10:04 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Kedves Mindenki!

.

Szerintem meg csináljunk egy külön topikot, ahol linkszerűen listázva lene az összes írás. Nagy munka, de meg lehet csinálni. Maximum oda majd nem lehet mindenkinek reagálni, csak aki a linkeket beteszi.

Mi a véleményed?

Gondoltam én is egy efféle "tartalomjegyzékre", de ha mindent bele akarunk venni (kritikák, moziajánlók, kibeszélők, stb.) akkor egy idő után ahhoz sem árt majd a kereső Smile. Ráadásul ha valaki újonnan jön ide, és csak arra kíváncsi, hogy egy adott filmről írtak-e egyáltalán, akkor az szerintem inkább a keresőt használná... ha lenne értelme  Neutral .

(Azért leírtam Smile , hátha valaki véleményezné)
.
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Vas. Jan. 26, 2014 2:03 pm

Niwrok írta:

Gondoltam én is egy efféle "tartalomjegyzékre", de ha mindent bele akarunk venni (kritikák, moziajánlók, kibeszélők, stb.) akkor egy idő után ahhoz sem árt majd a kereső Smile. Ráadásul ha valaki újonnan jön ide, és csak arra kíváncsi, hogy egy adott filmről írtak-e egyáltalán, akkor az szerintem inkább a keresőt használná... ha lenne értelme  Neutral .

(Azért leírtam Smile , hátha valaki véleményezné)
.

Elkezdtem, ha más színre vágysz, szólj. Vagy írd át. Smile

A következő írásoknak már adok címet, meg a régieket is kezdem majd átnevezni. Szerintem legyen párhuzamosan mindkét megoldás. Smile
Weide

TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Vas. Jan. 26, 2014 10:30 pm

Niwrok írta:
.
Kedves Mindenki!

Mivel most már elég sokan vagyunk, és elég sok hozzászólás gazdagít minket, így egyre nehézkesebbé válik, hogy egy-egy filmről írtakat vissza tudjunk olvasni, mondjuk ha csak hetekkel később szeretnénk/tudunk reagálni valamire. Gondolnánk, legalábbis én azt hittem, a topikokon belüli lapozgatás helyett erre való a keresés ("Search") gomb ott felül, de nem. Az ugyanis a hozzászólásokban nem keres, így legtöbbször az "A keresési feltételeknek egy fórum, és egy téma sem felelt meg." választ lehet csak kapni. Kicsit utánanéztem, hogy milyen lehetőséget ad ennek megoldására a felület, a fórummotor, amivel a Filmfórum megy, de csak annyi derült ki, hogy mások már 2008(!) óta folyamatosan kérik, hogy a hozzászólásokban is lehessen keresni, a fent már vázolt eredménnyel, vagyis semmivel.

A magunk számára megkönnyítendő a dolgot így lenne egy kérésem/javaslatom, amit én megoldásként találtam erre a "problémára": aki véleményt ír egy filmről, az a hozzászólás szerkesztési ablaka felett levő "Post title" sorba írja be annak a filmnek a magyar és/vagy eredeti nyelvű címét, amiről a hozzászólás szól. Így ugyanis már lehet keresni rá, ha pedig "Témák" helyett "Hozzászólások"-ra kerestek, akkor az oldal ki is listázza azokat a hozzászólásokat, amiknek a címében a keresett szó benne van.
.

Jó ötlet, láttam R2-D2 már meg is csinálta ezt a saját kritikáimnál, viszont én a külön topikba összeszedett listának is örülök, ugyanis szerintem ott könnyebb bogarászni, én legalábbis tuti, hogy ott fogom keresni az eddigi kritikákat!  Smile 

Na meg most már legalább tudom, hogy létezik ez a Post title lehetőség a hozzászólás fölött, ez eddig fel sem tűnt! Very Happy
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Vas. Jan. 26, 2014 10:57 pm

Weide írta:
Jó ötlet, láttam R2-D2 már meg is csinálta ezt a saját kritikáimnál, viszont én a külön topikba összeszedett listának is örülök, ugyanis szerintem ott könnyebb bogarászni, én legalábbis tuti, hogy ott fogom keresni az eddigi kritikákat!  Smile 

Na meg most már legalább tudom, hogy létezik ez a Post title lehetőség a hozzászólás fölött, ez eddig fel sem tűnt! Very Happy

Bazzeg, ez nagyobb munka, mint gondoltam. Smile

A francnak írtam ennyit.
Weide

TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Vas. Jan. 26, 2014 11:05 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:

Bazzeg, ez nagyobb munka, mint gondoltam. Smile

A francnak írtam ennyit.

Nem akarlak baszogatni, de nekem bántja a szemem, hogy az eredeti címek szavainak kezdőbetűi nem NAGY betűkkel vannak feltüntetve, ebben szerintem illene követni az eredeti, IMDB által feltüntetett sémát.  bounce 
Illetve, nehogy véletlenül is unatkozz, majd valami rendszerezés jól jönne ennél a listát topiknál. Nem csak szerzők szerint felsorolva, hanem csoportosítva is, mint sorozatok és egész estés filmek.  Razz 
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Vas. Jan. 26, 2014 11:14 pm

Weide írta:
Nem akarlak baszogatni, de nekem bántja a szemem, hogy az eredeti címek szavainak kezdőbetűi nem NAGY betűkkel vannak feltüntetve, ebben szerintem illene követni az eredeti, IMDB által feltüntetett sémát.  bounce 
Illetve, nehogy véletlenül is unatkozz, majd valami rendszerezés jól jönne ennél a listát topiknál. Nem csak szerzők szerint felsorolva, hanem csoportosítva is, mint sorozatok és egész estés filmek.  Razz 

Nem baszogatsz, de az angolban nem kell nagy betűvel írni a főneveket. Az imdb-t nem is néztem, de majd ha végeztem, lehet finomhangolni.

A rendszerezésben meg fordított időrendet gondoltam, azon is finomítok még. Smile
Weide

TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Vas. Jan. 26, 2014 11:24 pm

R2-D2 írta:
Nem baszogatsz, de az angolban nem kell nagy betűvel írni a főneveket. Az imdb-t nem is néztem, de majd ha végeztem, lehet finomhangolni.

A rendszerezésben meg fordított időrendet gondoltam, azon is finomítok még. Smile

Tudom, de ennek ellenére az angolszász filmcímekben élnek ezzel a lehetőséggel, és valljuk is be, jobban néz ki egy film címe így: Man of Steel, mint így: Man of steel...

Ha rám hallgatsz, az időrendiséggel már nem kell tökölni, jó lesz az úgy egybesűrítve, teljesen random jelleggel felsorolva, csak legalább a sorozatok és filmek legyenek elkülönítve, illetve maguk a szerzők.

Valahogy így:

FILMEK

R2-D2

film1
film2
film3
...

Niwrok

film1
film2
film3
...

Remo

film1
film2
film3
...

SOROZATOK

R2-D2
sorozat1
sorozat2
...

Niwrok
sorozat1
sorozat2
...

R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Hétf. Jan. 27, 2014 3:30 pm

Weide írta:

Ha rám hallgatsz, az időrendiséggel már nem kell tökölni, jó lesz az úgy egybesűrítve, teljesen random jelleggel felsorolva, csak legalább a sorozatok és filmek legyenek elkülönítve, illetve maguk a szerzők.

Látod, mekkora becsben vagy. És lőn... Smile
Weide

TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Hétf. Jan. 27, 2014 4:35 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:

Látod, mekkora becsben vagy. És lőn... Smile

Nagyon jó lett! Áttekinthető, letisztult.  cheers 
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   

Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
4 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Mayakashi Kaen agglegény lakása
» A falu vezetőjének irodája
» Javaslatok
» -= Javaslatok =-