HomeCalendarGalleryGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Dühöngő topic

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin

Hozzászólások száma : 3480

TémanyitásTárgy: Re: Dühöngő topic   Szer. Jún. 11, 2014 8:26 pm

Ma motoroztam... Ausztriában, kis bevásárlás, kis Media Markt, semmi extra. Otthon a család egyik fele kinn a strandon, a kisebbik gyerek meg - önként - egyedül otthon, Lecsót néz. No. Jövök hazafelé, teljesen hétköznapi, megszokott, normális tempóban és módon, hátamon egy nagy hátizsák. Kb. 20 perc, míg hazaérek, ki volt számítva, hatra pont kiérek a strandra az asszonyért meg a másik gyerekért.

Hát nem egy civil rendőr VW Passat volt pont abban a kocsisorban, amit megelőztem??? Oké, lehet, nem kellett volna pont ott előznöm őket, ahol volt valami 70-es tábla, de ki a faszom figyel ilyenekre??? Motorral??? Soha. Biztonságos, gyors, hatékony előzés, és már ott sem vagyok. Kb 15 km után nézek bele a tükörbe, látom ám, valami veszettül jön utánam. Na, mondom, egy újabb versenyezni kívánó majom... Aztán mikor láttam, hogy kéken villog, gondoltam, baj van...

Lelassítottam, hogy utolérjen (különben soha nem fog meg, csak a határon várt volna a yard), s láttam ám, hogy a Passatban villog a lámpa, hogy álljak meg. Két civil ruhás rendőr, fegyverrel, közli velem, hogy 153-mal előztem őket a 70-es táblánál, hova sietek. Mondtam, a kisfiam egyedül van otthon. No, tanakodtak, mondták, hogy a folyamatos gyorshajtáshoz adjak hozzá még három záróvonal átlépést (ennyit láttak ők), aminek büntetési tétele...

tekintettel arra, hogy pünkösd volt, meg jó idő, meg minden, 200 Euro. Smile

Rögtön kiegyeztem velük, de mondtam, nincs nálam pénz, azt mondták, semmi baj, a motor ott marad, én menjek haza pénzért és ha kifizettem, visszaadják. No, inkább felhívtam az üzletet, s az egyik pincér kiváltott szorult helyzetemből. Addig is egy jó fél órát dumáltam a két rendőrrel, baromi jó fejek voltak, hót rasszista mind a kettő. Szépen kitárgyaltuk a cigánykérdést, ami komoly probléma kinn is, mesélték, hogy látták azt a riportot, amiben a terhes cigány nő kalapáccsal verte a hasát, hogy több pénzt kapjon a sérült gyerek után, megállapodtunk az egész EU feleslegességében, stb... Ha nem lett volna az a csúnya büntetés, még jól is éreztem volna magam velük. Smile

Azzal engedtek el, hogy el kellett volna venni a jogsimat is, de az egyik motorozik, úgyhogy átérzi a helyzetemet. Megígértem neki, hogy ha átjönnek kajálni, én is adok kedvezményt.

Tanulság? Mindig lesz nálam ezentúl bankkártya, ha motorozok, hogy a helyszínen tudjak fizetni és ne basszak el egy órát az időmből.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://www.artudetu.gportal.hu/
Weide

Hozzászólások száma : 726

TémanyitásTárgy: Re: Dühöngő topic   Szer. Jún. 11, 2014 8:42 pm

R2-D2 írta:
Szépen kitárgyaltuk a cigánykérdést, ami komoly probléma kinn is, mesélték, hogy látták azt a riportot, amiben a terhes cigány nő kalapáccsal verte a hasát, hogy több pénzt kapjon a sérült gyerek után, megállapodtunk az egész EU feleslegességében, stb...

Jézus fasza... ez a bidámbidámos sztori elég durva.  No Amúgy, mint a nemzetközi jogot tanult személy, ez utóbbi állítással vitába kell szállnom. Nem azt mondom, hogy nincs tele fonáksággal és kvázi zsákutcákkal az EU intézményrendszere, na de hogy felesleges volna.  scratch 

R2-D2 írta:
Tanulság? Mindig lesz nálam ezentúl bankkártya, ha motorozok, hogy a helyszínen tudjak fizetni és ne basszak el egy órát az időmből.

Hehe, ezek szerint van náluk terminál? Vajon a magyar közúti zsaruknál is lehet így fizetni? Vagy ha már a parkolási díjat is el lehet intézni mobilon keresztül, milyen egyszerű lenne, ha az ilyen eseteket is meg lehetne oldani ennyivel. Very Happy
Amúgy, ha így 200 € már kedvezményesnek számít, elárulod, hogy amúgy mennyire büntethettek volna? Kb?

Ilyen sztorikat majd még lökhetsz amúgy, ezeket szeretem.  egyetért
Felhasználó profiljának megtekintése
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Dühöngő topic   Szer. Jún. 11, 2014 9:00 pm

Weide írta:
 Amúgy, mint a nemzetközi jogot tanult személy, ez utóbbi állítással vitába kell szállnom. Nem azt mondom, hogy nincs tele fonáksággal és kvázi zsákutcákkal az EU intézményrendszere, na de hogy felesleges volna.  scratch 

Erről megint csak nem fogok tudni írásban annyit dumálni, amennyit szeretnék, de abban megegyeztünk a zsarukkal, hogy lesz még határ Ausztria és Magyarország között. Az egész Únió, ahogy létrehozták, ekkora töténelmi ellentétekkel az egyes országok között, nem több, mint illúzió. Ugyanaz, mint a Szovjetúnió, vagy Jugoszlávia volt. Szerintem már nem tart sokáig...

Weide írta:

Hehe, ezek szerint van náluk terminál? Vajon a magyar közúti zsaruknál is lehet így fizetni? Vagy ha már a parkolási díjat is el lehet intézni mobilon keresztül, milyen egyszerű lenne, ha az ilyen eseteket is meg lehetne oldani ennyivel. Very Happy

Hát már hogyne lenne!! Már két évvel ezelőtt is, mikor Voralbergben a pályán büntettek meg, ott is kártyával fizettem. Külön mázli, hogy tartományonként más a büntetés, mert ott, akkor sokkal kisebb vétségért ennél többet kértek... Smile

Weide írta:

Amúgy, ha így 200 € már kedvezményesnek számít, elárulod, hogy amúgy mennyire büntethettek volna? Kb?

Ilyen sztorikat majd még lökhetsz amúgy, ezeket szeretem.  egyetért

Nem tudom. Jogsi minimum ugrik, de ez itthon stzerintem 200 ezer lett volna. Sőt, Tirolban is.
Mondom, tök jó fejek voltak.

Mesélni? Össze kell szednem a gondolataimat, most az ugrott be, hogy egyik haveromat az S31-es autóúton 300-al mérték be ugyanígy. A civil Audi rndőr 300-nál levillogtatt!! a srácot a belső sávból - s nem az volt a legnagyobb baj, miért ment annyival, hanem hogy miért a belső sávban ment folymatosan.

No, ő az 1000 eurós büntetést lealkudta 500-ra... Smile
arzo

Hozzászólások száma : 19

TémanyitásTárgy: Re: Dühöngő topic   Szer. Jún. 11, 2014 9:03 pm

R2-D2 írta:

És olyan mint tanulság, hogy: lassan járj tovább érsz (élsz)?
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Dühöngő topic   Szer. Jún. 11, 2014 9:03 pm

arzo írta:

Ááááá... az olyan közhelyes. Smile
Weide

TémanyitásTárgy: Re: Dühöngő topic   Szer. Jún. 11, 2014 9:12 pm

R2-D2 írta:
Erről megint csak nem fogok tudni írásban annyit dumálni, amennyit szeretnék, de abban megegyeztünk a zsarukkal, hogy lesz még határ Ausztria és Magyarország között. Az egész Únió, ahogy létrehozták, ekkora töténelmi ellentétekkel az egyes országok között, nem több, mint illúzió. Ugyanaz, mint a Szovjetúnió, vagy Jugoszlávia volt. Szerintem már nem tart sokáig...

Akkor erre majd a következő sörözéskor visszatérünk!  beer 

R2-D2 írta:
No, ő az 1000 eurós büntetést lealkudta 500-ra... Smile

Az szép. Az összeg is, meg a srác tárgyalástechnikája is. Very Happy
arzo

TémanyitásTárgy: Re: Dühöngő topic   Szer. Jún. 11, 2014 9:18 pm

R2-D2 írta:
arzo írta:

Ááááá... az olyan közhelyes. Smile

Tényleg az Smile

Na akkor egy sztori. Rendőrös, ha már feljött. Rendezvényszervező kollegina mesélte megbeszélésen a hétvégi kalandját.
Éppen egy forgatásról jött (modell is a drága) és a Kodály köröndnél ment át éppen a zebrán.
Kezében telefonnal - mamájával beszélt - a gyalogosjelző elkezdett zölden villogni.
Át is ért rendesen ám a túl oldalon állt kettő rendőr és rögtön rászóltak tegye le a telefont mert pirosban ment át.
Visszaválaszolt, hogy az lehetetlen mert figyelte a lámpát még villogott a zöld és nem teszi le a telefont, előbb
befejezi, utána rendelkezésükre áll. Na a rendőr lefogta a kezét, hogy engedelmeskedjen és ezzel el is kezdődött egy
szópárbaj. Szó mi szó 15 ezerre akarták megbüntetni. Elkérték az iratait, ő is a rendőrét Very Happy hiszen joga van hozzá
és látta a rendőr nevét. Miközben a zsernyák leellenőrizte rádión az adatait ő rákeresett a telefonjával a fészbukon a rendőrre,
szép rendesen fel is volt minden tüntetve: feleség Ildikó, lánya Zsanett ha jól emlékszem. Azután elkezdődött megint a szócsata
piros volt nem volt, fizet, nem fizet és a lányka már annyira ideg lett benyögte a rendőrnek: ha nem hagyja abba Zsanettet kis
dobozban fogja megkapni és egyébként is Ildikót más kúrja Very Happy Hozzáteszem iszonyat felvágták a csaj nyelvét, még ideges is volt,
de azért ez dúrva amit beszólt Smile Na a lényeg, rendőr kitért a hitéből pillanatok alatt. Hívtak még kettő kollégát, őt megbilincselték
és bevitték. Néhány órás kihallgatás után a forgatás ügyvédje hozta ki amiről jött. Gondolom folyt. köv. egyenlőre itt áll a sztori.
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Dühöngő topic   Szer. Jún. 11, 2014 9:21 pm

arzo írta:
... és a lányka már annyira ideg lett benyögte a rendőrnek: ha nem hagyja abba Zsanettet kis
dobozban fogja megkapni és egyébként is Ildikót más kúrja Very Happy

taps 

Ez jó. De honnan tudta??? Smile Smile
arzo

TémanyitásTárgy: Re: Dühöngő topic   Szer. Jún. 11, 2014 9:22 pm

R2-D2 írta:
arzo írta:
... és a lányka már annyira ideg lett benyögte a rendőrnek: ha nem hagyja abba Zsanettet kis
dobozban fogja megkapni és egyébként is Ildikót más kúrja Very Happy

taps 

Ez jó. De honnan tudta??? Smile Smile

"Elkérték az iratait, ő is a rendőrét hiszen joga van hozzá
és látta a rendőr nevét. Miközben a zsernyák leellenőrizte rádión az adatait ő rákeresett a telefonjával a fészbukon a rendőrre,
szép rendesen fel is volt minden tüntetve: feleség Ildikó, lánya Zsanett "
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Dühöngő topic   Szer. Jún. 11, 2014 9:26 pm

arzo írta:

"Elkérték az iratait, ő is a rendőrét hiszen joga van hozzá
szép rendesen fel is volt minden tüntetve: feleség Ildikó, lánya Zsanett "

Nem azt, hanem hogy más kúrja...  lol2 
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Dühöngő topic   Szer. Jún. 11, 2014 9:33 pm

arzo írta:

Na akkor egy sztori.

Amúgy meg tök örülök, hogy aktiváltad magad. Szeretném, ha így is maradna.  Dance 
Weide

TémanyitásTárgy: Re: Dühöngő topic   Szer. Jún. 11, 2014 9:44 pm

arzo írta:
Na akkor egy sztori. Rendőrös, ha már feljött.

lol! Bazmeg, szakadok. Very Happy

Nekünk is volt haverokkal ilyen piroson átkelős sztorink. Keletinél elpiálgattunk, aztán szépen lassan beesteledett, az éjszakaiak meg olyan ritkán jártak, hogy igyekeztünk elérni az éppen a megállóba beálló buszt. Rohanva, át a piroson. Na, alighogy átértünk, pár zsernyák elénkvetődik, ide a személyit, de azonnal! stb... Ez amúgy teljesen korrekt is lenne, tényleg szabálytalanul jöttünk át, veszélyeztettük a forgalmat (?), meg magunkat is, de ott kezdett cinkes lenni a sztori, mikor mondta a zsaru, hogy vagy itt helyben összedobunk neki(k) 15k-t, aztán mehetünk szépen, vagy majd kapjuk a fejenkénti 30k-s csekket. Jogász haverom enyhén delíriumos állapotban már kezdte lökni, hogy mi ez, hogy itt próbálja megvesztegettetni magát, meg hogy majd számíthat a következményekre, már kezdett volna a 2012-es II. tv-ből idézni, mire random megérkezett a negyedik haverunk is, aki valamiért hátramaradt. Egy laza -Na mi a fasz folyik itt, he? beszólással szépen beállt a körbe. Zsaruk csak néztek, hogy ki ő és hogy került ide. Erre ő; - Hát itt jöttem át a piroson, láttam, hogy van valami... Zsaru őt már figyelmen kívül hagyta, velünk még próbálkozott egy darabig, haverom végre befogta, én meg sűrű bocsánatkérések között mondogattam, hogy többet nem fordul elő, na. Végül Valentin nap alkalmából (WTF), elengedtek minket, minden huzavona nélkül.
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: Dühöngő topic   Szer. Jún. 11, 2014 11:08 pm

Weide írta:
Jogász haverom enyhén delíriumos állapotban már kezdte lökni ...

Nekem volt/van egy ügyész (azóta már előkelő beosztásban) haverom, aki hajdanán még a piros 120-as Skodájával, teljesen szabálytalanul kifordult a négysávosra balra a záróvonalon keresztül egy parkolóból. Mi sem kellett több, a rend két éber őre lekapcsolta... aztán a srác elővette az ügyész igazolványát és a rendőrök sűrű bocsánatkérések közepette elengedték.

Igen ám, de az a Skoda - hogyismondjam - nem volt túl jó állapotban. Az igazoltatás után baszott elindulni. Erre haverom, a világ legtermészetesebb módján megkérte a két rendőrt, tolják már be.

És betolták, b+!!! Smile
Weide

TémanyitásTárgy: Re: Dühöngő topic   Szer. Jún. 11, 2014 11:10 pm

R2-D2 írta:
És betolták, b+!!! Smile

faceplam Very Happy Very Happy 

Kész. Esküszöm, néha nyitni egy Rendőr-sztorik topikot is.
arzo

TémanyitásTárgy: Re: Dühöngő topic   Kedd Jún. 17, 2014 8:00 pm

ugyan nem filmtéma, de... annyit fűznék hozzá, ááá inkább semmit Very Happy
http://szabadriport.wordpress.com/2012/04/27/orban-minden-allampolgar-koteles-lesz-nyomkovetot-maganal-hordani/
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Dühöngő topic   

Dühöngő topic
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
3 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next