Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Niwrok írásai 1.0

Go down 
+5
Weide
Mr. White
Remo
R2-D2
Niwrok
9 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 47 ... 66  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Haunter   Niwrok írásai 1.0 - Page 29 EmptySzomb. Okt. 25, 2014 10:39 pm

.
Haunter


Lisa, a tinédzser lány egy nap múlva lesz 16 éves, és ez a nap igazán idillinek mondható nyugalomban telik szerető családja körében. Az öccse már reggel kincskeresésre hívja a pincébe, a házat betölti az anyja által reggelire sütött palacsinta illata, az apja pedig reméli, hogy meg tudja javítani az elromlott kocsit, hogy másnap valami jó helyre mehessenek az ünnepi ebédre. Lisának alig van más dolga, mint hogy az anyja kérésére bepakolja a mosógépet, aztán délután gyakoroljon egy kicsit a klarinétján, hogy az ízletes fasírtvacsora és a Gyilkos sorok aktuális epizódja után mindannyian aludni térhessenek, várva a következő napot. A gond csak az, hogy ez sosem jön el. Lisa már nem is számolja, hogy hányadszor éli át ugyanazt a napot, de bármennyire is próbálja figyelmeztetni a szüleit, elmagyarázni nekik, amit eddig megtudott az ismétlődésről, rendre kudarcba fullad a dolog. Minden nap minden visszatér ugyanabba a kerékvágásba, így Lisa már csak csendes unalommal vesz részt ebben a rutinban. Ezért is olyan meglepő és ijesztő számára, amikor egyszer csak a rutin megtörik. Először még csak furcsa zajokra figyel fel a házban, aztán egyre bizarrabb események zaklatják fel a lányt, és Lisa úgy érzi, csak akkor szabadulhat meg ezektől, ha a ház titkainak végére jár... már persze azon a nyilvánvaló tényen túl, amit Lisa már tud: hogy ők mind halottak.

Vincenzo Natali a filmipar egyik nagy one-hit-wondere, aki a kultikus Kockával lépett a nyilvánosság elé először, hogy ne csak a művészeti háttérmunkákban mutathassa meg magát... aztán ezzel nagyjából ki is aludt a rivaldafény a karrierje felett. Nálam ugyan még ezután is látókörben maradt, az egyedi ötletei és a sajátos látványvilága az egyéb hiányosságok vagy negatívumok ellenére is leültettek az olyan filmjei elé, mint a Nothing (két zárkózott idióta vergődése, akiknek hatalma van a dolgok eltüntetése felett) vagy a Hibrid (a laborjukban humanoid lényt kotyvasztó tudóspárt talán kevesebbeknek kell bemutatni)... és ez a Haunterrel is így volt.

Olyan filmet már sokat láttam/láttunk, ahol a végső csattanó az volt, hogy az illető, akit követtünk, végig halott volt, ezért is tett kíváncsivá, milyen az, amikor ez nem a finálé, hanem az alap. Ez a köztes állapot végül annyit eredményezett, hogy a szereplők végig egy enyhén szürreális világban voltak, ahol a kezdeti kísértetházas stílust egy térben és időben is folyamatosan változó csapdából való menekülés váltja fel, amit egy kvázi felsőbb hatalom tart a markában, mint börtönőr, és tud majdnem bármilyen módon hatni erre a zárt világra. A "majdnem" az az, hogy közvetlenül Lisának nem tud fájdalmat, kárt okozni, de a sugallt képekkel, a családtagjai befolyásolásával, a környezeti elemek megváltoztatásával el tudja hitetni, hogy lehetnek rosszabb sorsok is a halálnál, ha Lisa tovább lázadozik vagy kutakodik. Ijedtség helyett így inkább a bármikor felbukkanó kisebb-nagyobb meglepetések határozták meg a hangulatomat, és a feszültség is inkább a "feladvány" fejtegetésének "játékos" izgalmából fakadt. Szándékosan nem megoldást írtam, ez is egy olyan film, ahol nem maga a befejezés a lényeg, ugyanis annak miértjére, hogy Lisáék miért kerültek ebben a rémálomszerű világba, ez kimaradt, de annyira nem is hiányzott. Ez és a variált környezet fel is idézte bennem a Kockát, mintha Natali a legismertebb művét akarta volna önplágium nélkül újra megcsinálni, hátha... de nem.

Spoiler:

Technikai részről a film kellemes, de túl sokat nem ad, inkább csak egy borzongató Alice Csodaországban lett belőle, mint valami egyedi vagy igazán látványos, trükkök sokaságával elvarázsoló. Inkább egy negatívumot jegyeztem meg (a külső jelenetek silány CGI-jét), mint a pozitívumokat, bár az "elporladós" jelenet nem volt rossz. Viszont feltűnt a játék a fényekkel, ahogy rájátszanak az érzésekre, például ahogy meleg színekkel fokozzák az idillt a "békés" családi rutin perceiben.

Sem túl nagy riogatást vagy feszültséget, sem túl újító megoldásokat, meglepő végkifejletet nem kell várni a Hauntertől, és akkor nem lesz baj. Kellemes hangulatú, több síkon mozgó, misztikus történetnek elmegy, de ez sem fogja újra a térképre tenni Natalit.

7/10
.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Ápr. 05, 2019 11:22 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 29 EmptyVas. Okt. 26, 2014 1:22 am

Niwrok írta:
.
Haunter

7/10

Fasza!!! Felcsigáztál, pár napon belül megnézem. Köszi! cheers
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Dead Set / Hulla-ház (S1)   Niwrok írásai 1.0 - Page 29 EmptySzer. Okt. 29, 2014 4:42 pm

.
Dead Set / Hulla-ház (S1)


Az angol Big Brother stúdiójában, főleg a bentlakók között nagy az izgalom, mert az este folyamán kiszavazás lesz. Sok vendéget várnak, élő adás lesz, így, hogy minden klappoljon, a producer Patricknak kell kézben tartania a dolgokat, ezért is nem örül, amikor figyelmeztetik, hogy az adás esetleg elmaradhat, ha a híradóknak tovább kell tudósítaniuk az országszerte kitört fura zavargásokról. Végül a kiszavazás rendben lezajlik, a vörös hajú Pippa elhagyja a Házat, akit az éljenző vagy éppen fújjoló sokaság fogad... meg az a pár zombi, amiknek mostanra sikerült bejutniuk a tévéstúdió területére. A stáb tagjai és a vendégek fejvesztve kezdenek futni az életükért, nem túl nagy sikerrátával, így egy óra múlva már szinte csak zombik vannak a színfalak mögött. Odabent azonban más a helyzet, a szokásos tivornyát nemigen tudja megzavarni, hogy az izgatott ováció kinti hangjaiból kétségbeesett üvöltözés lett, majd az is elhalt. Csak hát így kérdésessé válik, hogy a nehezített körülmények között ki lesz a BB "győztese", ki tudja elhagyni utolsóként a Házat... vagy legalább élve.

Ahogy látszik, nincs ezen mit nagyon magyarázni: a Dead Set egy egyszerű hentelős zombihorror, amiben az a csavar, hogy egy valóságshow díszletei között és szereplőivel zajlik. Viszont ez az egy ötlet rá tudott venni, hogy megnézzem, mert látszott ebben potenciál. Elsődlegesen persze a kezdeti gyanútlanság csábított, ami -gondoltam- csak lassan fokozódik majd, és utána is lehet plusz feszültség forrása, mert bár úgy néz ki, hogy a játékosok "védettek", falakkal körbevéve, a külvilág kizárásával lehetnek bent, amíg van elég kaja, a műsor jellegéből következik, hogy csak ők nem látják, mi van kint, a kintiek bármikor rájuk törhetnek, át az üvegen és a gipszkartonon. A másik, hogy az ilyen show-kban a sokhetes összezártság igazi pszichodrámákhoz vezethet, zárt térben kevés ember egyenlő sok szervezkedés és manipulálás, a zombivész árnyékában meg mindez még intenzívebb lehet, reméltem. Végül, amitől a sok vér mellé egy kis humor volt várható, és igazi valóságshow-s hangulatot lehet vele csinálni, az a karakterek összeválogatása. Aki látott ilyen műsorokat, az tudhatja, hogy nem sok a játékosok között a Nobel-díjas, sokkal inkább szempont, hogy a csajoknak legyen szép nagy mellük, és hogy eszük is van, az nem kizáró ok, de nem muszáj, hogy legyen, a srácok közé meg persze kell egy bunkó macsó (szintén nem sok aggyal), egy nagy manipulátor, akit mindenki utálhat (mert mondjuk a többiekhez képest öreg és igénytelen), a polkorrektség jegyében esetleg egy-két kisebbségi/színesbőrű, és jó, ha akad egy kényeskedő, hisztis travi/buzi is, csak hogy igazán színes legyen a társaság.

Ez utóbbiban nincs is hiba, a lakók összetétele hiteles, a többségükből azt sem nézné ki az ember, hogy fel tudnak ütni egy tojást, nemhogy túlélnek egy zombitámadást. Viszont bár ezek az alapok elegek lennének egy jó és szórakoztató zombifilmhez, a Dead Set csak részben tudja beváltani ígéreteit. A legnagyobb hibája, hogy túl sokat épít és szán a külvilág eseményeire, legyenek azok bármilyen valószerűtlenek (az összes tévécsatorna szünetel, kivéve a BB-ház élő közvetítése, amiből a kintiek megtudják, hogy még vannak a Házban) vagy feleslegesek (én nem akartam volna megtudni, hogy a műsor gyártásvezetője hogyan szarik egy pezsgősvödörbe), ami sokat enyhít a bezártság jelentette feszültségen. Nagyot csalódtam, amikor a várt benti tanakodás és tanácstalanság helyett a lakók már másnap reggel megtudják mi és hogyan is történt, mert egy túlélő gyakornokcsaj pont náluk keres menedéket, de például arra is jó húsz perc megy el, hogy páran elautózzanak a közeli gyógyszertárba, aminek alig van más szerepe, mint hogy felhívják magukra a zombik figyelmét, és legyen egy kis idétlenkedés két túlbuzgó rendőrrel, akiknek szintén nem sorsoltak túl sok észt. A szereplők között is alig van interakció, és ez csak részben magyarázható azzal, hogy alig okosabbak, mint a zombik, mert ezek a jelenetek leginkább közhelyesek, bármelyik zombifilm tele van ezekkel, és semmit nem tesz hozzá az, hogy ez most éppen a BB-ház. Egy-egy helyzetpoén van csak (pl.: hogy az aggódás a zombik miatt kimerül annyiban, hogy "És akkor most nem leszünk benne a tévében?"), viszont kevés az igazi veszekedés, a hajtépés, és az is csak a végén, az utolsó egy órában bukkan fel. A hosszú felvezetés, a kinti események, a betévedő túlélők végülis mind csak ezt készítik elő, az igazi párhuzamot a "játék" és a zombiinvázió között, amikor a "kiszavazás" egyben a túlélés kérdése is, és ahhoz képest, hogy a felvezetés majdnem másfél óra, a maradék szűk egy igencsak kevésnek tűnt, már csak azért is, mert az az izgalmas szakasz, az egész filmnek olyannak kellett volna lennie.

A műsoridő jelentős részét teszi ki a belsőségek marcangolása és a zombik elől menekülések, amik nekem ebben a mennyiségben akkor is kicsit unalmasak lettek volna, ha jól megcsinálják, de még csak nem is azok. Illetve jók, mert a maszkok tetszettek és a hangulatuk is, az operatőr viszont úgy rázta a kamerát, mint a rumbatököt, kb. a zombik számával egyenes arányban gyorsulóan, a statikus kamerákat meg állandóan a zombik szájába tolta, mintha fontosnak tartaná megmutatni a zombik orrából lógó vagy a fogaik közé szorult húscafrangokat, és a legrosszabb, hogy ettől a felvételek zavaróan életlenek lettek.

A kihasználatlan lehetőségek és az idegbeteg rángatózás ellenére azért "egynek jó volt". Az újgenerációs túlélők megpróbáltatásai ugyan inkább ki tudtak volna tölteni egy bő másfél órás filmet, mint egy összesen 140 perces, öt részes minisorozatot (ezért is voltam bizonytalan a zárójellel, hogy ezt ilyen időtartamban egyáltalán lehet-e sorozatnak nevezni), de minden elemében vannak felfedezni- és továbbgondolni-valók. Csak az összhatás nem túl fényes.


6,5/10
.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Ápr. 05, 2019 11:22 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 29 EmptySzer. Okt. 29, 2014 5:29 pm

Niwrok írta:
.
Dead Set / Hulla-ház (S1)

A kihasználatlan lehetőségek és az idegbeteg rángatózás ellenére azért "egynek jó volt". Az újgenerációs túlélők megpróbáltatásai ugyan inkább ki tudtak volna tölteni egy bő másfél órás filmet, mint egy összesen 140 perces, öt részes minisorozatot (ezért is voltam bizonytalan a zárójellel, hogy ezt ilyen időtartamban egyáltalán lehet-e sorozatnak nevezni), de minden elemében vannak felfedezni- és továbbgondolni-valók. Csak az összhatás nem túl fényes.


6,5/10
.


Hogy Te miket nézel... Rolling Eyes

Ezt kihagyom, ha nem gáz. Hogy is írtad egyszer: "Jó tudni, hogy van ilyen, de kb ennyi"

Azért köszi! taps
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 29 EmptySzer. Okt. 29, 2014 5:49 pm

R2-D2 írta:

Dead Set / Hulla-ház (S1)

Hogy Te miket nézel... Rolling Eyes Ezt kihagyom, ha nem gáz. Hogy is írtad egyszer: "Jó tudni, hogy van ilyen, de kb ennyi"


Fel sem merült, hogy te leszel a célközönség Smile .
Jómagam inkább Weidére gondoltam vagy Mr. White-ra; ők úgy vettem észre, szeretik az idétlenséggel tarkított trancsírozást Smile .


.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 29 EmptySzer. Okt. 29, 2014 8:54 pm

Niwrok írta:

Dead Set / Hulla-ház (S1)

Jómagam inkább Weidére gondoltam vagy Mr. White-ra; ők úgy vettem észre, szeretik az idétlenséggel tarkított trancsírozást Smile .

.

Weide??? Bár.... elalvás előtt pont belefér. tongue
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Oculus   Niwrok írásai 1.0 - Page 29 EmptySzomb. Nov. 01, 2014 11:13 am

.
Oculus


Amikor láttam a film plakátját meg talán az előzetesét is, kb. úgy voltam vele, mint R2. A tükör amúgy is állandó horrorkellék, és össze-vissza rémisztgetnek vele, hogy ki mit lát meg maga mögött bennük, ráadásul még ott van a Tükrök is, ami a plakát által is sugallt tükörvilági rémségeket maxolta ki rendesen nálam, úgyhogy túl nagy érdeklődésem nem volt a dologban. Az Oculus azonban friss élményeket hozott azzal, hogy miközben az évtizedes tragédiák által kísértett testvérpár, Kaylie és Tim egy misztikus tükör rejtélyének nyomában jár, magyarázatot próbálva találni a szüleik halálára, lehetőséget a tükör elpusztítására, ebben a tükör úgy vesz részt, hogy maga a tükrös riogatás és a tükörvilág legfeljebb a film gyengébb pontjain jelenik meg.

Az Oculus nálam három jól elkülöníthető felvonásra osztható, és ezek közül az első annyira jó volt, még ha nem is klasszikus értelemben vett horrorként, hogy a szerintem feleslegesen, és igazából zavaró in medias res prológus sem tudta elvenni a legfőbb erényét: az egyre fokozódó bizonytalanságot. Nagyon tetszett, ahogy feláll az alaphelyzet, azaz ahogy ott van Tim, aki 11 év pszichiátriai kezelés után szabadulna végre, és kezdhetné el a "normális" életét, de ehelyett a nővére visszaviszi abba a házba, ahonnan az egész indult, másrészt ott van Kaylie, aki a sok előkészülettel, az átfogó nyomozásokkal a régebbi esetekről, és a nem egyszer meglepően bosszúszomjas incselkedésével a tükörrel profin hozza a megszállottság minden tünetét. A testvérek vitáiban tök jól benne van, hogy Tim mindenáron próbál racionális magyarázatokat találni azokra a családi tragédiákra, amikről ekkor még kevés fogalmunk van nézőként, de annyi biztos, hogy éveket töltött miattuk a srác az elmegyogyóban, és a legkevésbé az hiányzik neki, hogy amiről mindezalatt győzködték őt és önmagát, ami a szabadulásának az alapja volt, azt most alapjaiban értékelje újra, ráadásul lassan kiderül, az elmúlt 11 évet a nővére kb. arra tette fel, úgy alakította még a munkahelyét és a kapcsolatait is, hogy egy célja volt vele: megkaparintani a tükröt, ami szerinte minden bajuk okozója volt. És kiváló az egyensúly, az időnkénti billegés, hogy most mit higgyek: hogy a tükör tényleg démonlakta, de Tim próbál kizárni mindent a tudatából, ami csak halványan is erre utalna, vagy a tükör csak egy ronda normál tükör, és inkább Kaylie-nek kellett volna pár évet muszájdzsekiben tölteni ahelyett, hogy a "bosszúja" beteljesítésén munkálkodott.

A mérleg azonban előbb-utóbb kileng, ami persze önmagában nem túl meglepő, hiszen ez mégiscsak egy horror, a bevezető is ellőtte a dolgot, ráadásul a tükörről is sugárzik, hogy valamelyik Hófehérke-feldolgozásban lehetett kellék (ezért mondjuk kicsit valószínűtlennek is tartottam, hogy bárki modern ember fel akarja akasztani a dolgozószobájában, hogy egész nap ezt nézegesse...), viszont volt annyira jó az alapanyag, hogy a film ettől alig vesztett érdekességéből. Ebben a felvonásban két dologé a főszerep, vagyis egyfelől most már teljeskörűen megismerhetjük a 11 évvel ezelőtt történteket, legalábbis azok kezdetét, másrészt elkezdhet megmutatkozni, hogy mire is képes a tükör, hogy miért is voltak Kaylie-nek fontosak az előkészületek, próbálva tanulni a korábbi halálesetekből... de az is, hogy a tükörnek ennél bőven nagyobb a hatalma, és semeddig sem tart ezeket "kijátszania". Itt ebben van a varázs: valahol úgy a jó felénél tűnt fel, hogy még mindig alig mutatnak szellemeket, azok is többnyire csak állnak a csillogó tükörszemükkel, mégis totál be vagyok feszülve, mert azért csak azt vették el itt tőlem meg a szereplőktől, aminél ijesztőbb kevés van: az érzékeibe és a saját józan eszébe vetett hitét. Nem láttam, amitől félni kéne, csak éreztem, és ez a mai jump-scare közhelyekre építő horroroknál ritkaság.

Később azzal, hogy ezt a lappangó borzongást is feláldozza a film, próbálva új szintre emelni az ijesztgetést, eljutunk a film harmadik, részemről leggyengébb szakaszához. Félreértés ne essék, normál értelemben ebben volt a legtöbb horrorelem, a tükörszemű rémek egyre közelebből és egyre nagyobb számban riogatnak, a zöldes félhomállyal, a részemről is kiemelendő zenével és ezzel az egy egyszerű csillanáseffekttel is esetenként kellemes feszültséget idézve elő, ráadásul az sokszor remek, ahogy a teljes kavarodás jegyében a múlt és a jelen eseményei hol kiváló precizitással folynak egymásba, hol párhuzamosan futnak, és ezalatt a gyerekeknek még egy pszichopatával és egy bevadult őrülttel is számolniuk kell a meneküléseik során... de többször úgy éreztem, ehelyett szívesebben kapnék még többet a "kinek higgyek?" kétesélyességéből vagy az idegpályákat látható ok nélkül bizsergető "Na majd én megmutatom, hogy kivel szórakozzatok, kis taknyosok!" "játszadozásából. Innentől nekem túl kézenfekvővé vált, hogy mitől is kéne megijedni, túlmagyarázottnak hatott a dolog, és amikor kicsit utánanéztem, hogy ki csinálta ezt a filmet, és mik voltak a korábbi munkái, rájöttem, hogy hasonló volt a gondom Mike Flanagan Absentia c. filmjével is: az is addig tetszett igazán, amíg az alagút minden látható ok nélkül tevékenykedett (pedig az még nem is ilyen Hófehérkés tükör volt, hanem egy hótt egyszerű beton külvárosi aluljáró), és amikor elkezdődött a magyarázkodás az óriásbogarakkal meg a térkapuval, le is eresztett a film.

Az viszont egy Kickstarteres film volt, ezért az eszköztára is csekélyebb volt (70.000 dollár más filmeknél esetenként Perrier-re megy el), az Oculus meg a szintén nem túl magas 5 milliós büdzséjével kellően magas szintre emelt egy hasonlóan jól megírt forgatókönyvet. A saját világán belül a film majdnem tökéletesen működik, amin tényleg szinte csak kekeckedésnek ható apróságok akadtak fenn. Engem néha kizökkentett, ha a külvilágot is megpróbáltam beleképzelni a történetbe, például a múltbeli visszaemlékezéseknél ötlött fel egyszer, hogy ezek a gyerekek miért nincsenek soha iskolában, és amikor az apa közölte a gyerekekkel, hogy szobafogság van és nem mehetnek sehova, akkor csak megkérdeztem magamban, hogy "Nem rohadt mindegy!? Eddig se mentek sehova, bazzeg!" Smile . Flanagan is érezhette ezt a "kiskaput", ezért is örültem külön a szomszéd felbukkanásának, vagy éppen ezért volt jó a játék a segélyhívásokkal (a "hívd ide apádat" külön ütős volt).

Így ezeket még nem nevezném negatívumnak, azt inkább, hogy a befejezés milyen összecsapottnak hatott, nem is azért, ami történt, mert végülis a sztori ezt jól felvezette, hanem ahogy tette ezt.

Spoiler:

Soha rosszabb filmet Halloweenra!


9/10
.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Ápr. 05, 2019 11:24 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 29 EmptySzomb. Nov. 01, 2014 11:48 am

Niwrok írta:
.
Oculus


Soha rosszabb filmet Halloweenra!


9/10
.

Ennek elmondhatatlanul örülök!!! cheers
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Niwrok írásai 1.0 - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 29 EmptySzomb. Nov. 01, 2014 11:56 am

Niwrok írta:
.
Oculus

9/10

Nekem is tetszett, de a befejezéssel nem tudtam kibékülni.  Hazavágta nálam a film újranézhetőségét.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 29 EmptySzomb. Nov. 01, 2014 12:06 pm

Remo írta:

Oculus

Nekem is tetszett, de a befejezéssel nem tudtam kibékülni.  Hazavágta nálam a film újranézhetőségét.


Igen, erre próbáltam én is utalni, hogy egy olyan filmnél, ami a bizonytalansággal hozza rám a frászt, egy bármilyen lezárás majdhogynem csak csalódáshoz vezethet, hiszen a fő feszültségforrás elillan. Ráadásul így, hogy két perc alatt lezavarták, ilyen "puff-placcs" volt az egész...

Spoiler:

Azt hiszem, a rendező is érezte, hogy ezt a filmet ilyen felvezetéssel nem lehet jól befejezni, így aztán próbálta gyorsan és "fájdalommentesen" bevégezni. A szándékot megértem, de ettől még nem tetszik.
.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Niwrok írásai 1.0 - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 29 EmptySzomb. Nov. 01, 2014 11:42 pm

Niwrok írta:


Jómagam inkább Weidére gondoltam vagy Mr. White-ra; ők úgy vettem észre, szeretik az idétlenséggel tarkított trancsírozást Smile
.

Megtiszteltetésnek veszem, hogy gondoltál ránk! Amint időm engedi megnézem.Viszont ez a Haunter nagyon megfogott alapból imádom az olyan filmeket amik az időutazással vagy ahhoz hasonló dologgal kapcsolatos! Apropó viszont én megnéztem a Vihart! Az a helyzet, hogy tényleg jó látni, hogy már 2005-ben volt egy kis előszele a skandináv minőségi filmeknek. Bár igaz ez a film a 6-os és a 7-es számok közé ékelödik a 10-es skálán. Érdekes volt, de a vége egy kicsit zavart, hogy
Spoiler:
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 29 EmptyVas. Nov. 02, 2014 12:20 am

Mr. White írta:


Apropó viszont én megnéztem a Vihart! Az a helyzet, hogy tényleg jó látni, hogy már 2005-ben volt egy kis előszele a skandináv minőségi filmeknek. Bár igaz ez a film a 6-os és a 7-es számok közé ékelödik a 10-es skálán. Érdekes volt, de a vége egy kicsit zavart, hogy
Spoiler:


Jó neked, ha csak az zavart... Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 29 EmptyVas. Nov. 02, 2014 2:15 pm

Mr. White írta:

Apropó viszont én megnéztem a Vihart! Az a helyzet, hogy tényleg jó látni, hogy már 2005-ben volt egy kis előszele a skandináv minőségi filmeknek. Bár igaz ez a film a 6-os és a 7-es számok közé ékelödik a 10-es skálán. Érdekes volt, de a vége egy kicsit zavart, hogy...

Spoiler:


Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: After / Néptelen történet   Niwrok írásai 1.0 - Page 29 EmptyVas. Nov. 02, 2014 2:20 pm

.
Niwrok írásai 1.0 - Page 29 StkZUWU




After / Néptelen történet




Freddy és Ana egy éjszakai buszon találkoznak, és ahogy beszélgetni kezdenek, túljutva az olyan körökön, hogy "hogy hívnak", "mit dolgozol", megdöbbenve jönnek rá arra, hogy nem csak ugyanabba a kisvárosba tartanak, de majdhogynem szomszédok is. Mielőtt azonban jobban belemerülnének, a buszuk karambolozik, és amikor legközelebb magukhoz térnek, bár otthon vannak, de ez nem az a Pearl, amit ők ismertek. Kettejükön kívül a fakó félhomályba burkolt utcák teljesen kihaltak, és amikor megpróbálják elhagyni a várost, kiderül, hogy akörül egy sűrű, fekete ködfüggöny van, ami ráadásul egyre szorosabban fogja körbe a várost. A városon belül is meglepő eseményeket tapasztalnak, emlékfoszlányok elevenednek meg kettejük múltjából, és miközben azon tanakodnak, hogy "csak" a Homályzóna legújabb epizódjába kerültek-e, vagy a baleset járt végzetes következménnyel, és ők most szellemként ragadtak a limboban, egy furcsa ajtó és egy ijesztő szörnyalak látszik a rejtély megoldásának.

Ha nagyon leegyszerűsítve akarnék fogalmazni, akkor ez a film a múltkor "feltámadt" Vihar (ugye itt és itt) csendesebb, merengőbb, viszont kevésbé seggfej kisöccse. Ahogy a fentiekből is kikövetkeztethető, a történet alapja ugyanaz, ahogy ezúttal a két főhős egy titokzatos helyre kerül, a kihalt szülővárosukba, és ott az életük nehéz, olykor tragikus pillanataival szembesüljenek, mely reményeik szerint a valós világba való visszatérésüket vagy a legalább a halálban való megnyugvásukat jelenti majd. Amíg azonban a Viharban DD a saját tahóságának krónikáját követte visszafelé addig a pontig, amikor végleg megpattant benne valami, és tette mindezt egy szürreális jelenetekkel tarkított cyber-kémes akcióthrillerben, egy rejtélyes vörös csaj útmutatásait követve, és valami öltönyös barom elől menekülve szarvasagancsos gyárakban, Freddy és Ana ténylegesen magukra vannak utalva, az amúgy a Vihar öltönyösénél sokkal jobban kinéző és érdekesebb, a Resident Evil nyáladzóira hajazó szörnyet leszámítva, szimpatikusabbak is, mint DD volt, így azért csak jobban foglalkoztatott, hogy sikerrel járnak-e, és emiatt a bűntudatuk is -ami szintén fontos szerephez jut- átélhetőbb volt.

Ha már múltkor hasonlítgattam, akkor a Silent Hill most is megáll, bár annyira emlékezetes, karakteres helyszínek nincsenek benne, mint ahogy a Viharban volt a lepukkant szoba. Inkább csak egy volt, ami mindent vitt, az ajtó a kulcsokkal, de mert eleve annak a hangulata vett rá arra, hogy megnézzem a filmet, mert az volt a plakáton, így azt már előtte is ismertem. A másik film, ami közben eszembe jutott, a Langolierek volt, ahogy a köd egyre közelebb jut a városka központjához, amin túl csak a végtelen homály látszik, "bekebelezve", ami elé kerül, ezzel jelezve valamiféle határidőt, amíg még van idejük cselekedni, és a sokfogú szörnyről is ezek ugrottak be. A harmadik a film alapvető koncepciójához kötődik, ami egyben a legmarkánsabb különbség a Viharhoz képest, vagyis ahhoz, hogy ez a lelke mélyén egy romantikus film, mert ahogy a buszon Freddy elkezdi a flörtölést és az udvarlást, a közös kalandok, az összezártság hatására ezek még ebben a misztikus világban is érzelmeket keltenek Anában, aztán majd persze kiderül, hogy ilyen körülmények között lesz-e egyáltalán mód ennek a szerelemnek a beteljesítésére ; a harmadik kapcsolódó film nálam a Ha igaz volna... lett.

Bocs, hogy az egész filmet a Viharhoz viszonyítva értékeltem, de két ennyire hasonló koncepciójú film ennyire egymáshoz közel eső megnézésénél nem nagyon tudtam mást tenni. Az összhatás végül efelé billentette a mérleget, mert bár a Vihar hangulata elég hektikus volt, ami pár kimagasló jelenetet vagy kép megvalósítást, fordulatot is jelentett, ez meg ahhoz képest csak egy langyos lábvíz, de a melankóliája is jobban bejött, ráadásul a végén sem azzal álltam fel, hogy "Ez mi a picsa volt?", hanem egy kerek történetet láttam, ami a kellően rövid játékidő alatt nagyon unalmassá sem tudott válni.




70%



.


A hozzászólást Niwrok összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Ápr. 05, 2019 11:25 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 29 EmptyVas. Nov. 02, 2014 2:57 pm

Niwrok írta:
.
After / Néptelen történet

70%

Köszi az írást, szokás szerint fogalmam sem volt róla, hogy ez létezik. De hát ezért jó a Filmfórum.

cheers
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Niwrok írásai 1.0 - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 29 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Niwrok írásai 1.0
Vissza az elejére 
29 / 66 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 47 ... 66  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Remo írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: