Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Niwrok írásai 1.0

Go down 
+5
Weide
Mr. White
Remo
R2-D2
Niwrok
9 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 43 ... 66  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Mr. Selfridge S2   Niwrok írásai 1.0 - Page 21 EmptyPént. Jún. 20, 2014 10:37 am

.
Mr. Selfridge S2


Az első évadban megkedvelt figurák, a remek színészek, a kiváló századfordulós hangulat és a számomra fogyaszthatóan sekélyes románcok miatt úgy gondoltam, hogy a folytatással sem foghatok mellé, így az elmúlt időszak "agyalósabb"-drámaibb filmjeit kipihenendő azt választottam megnézésre a "készletemből". Az is volt olyan, hogy legyen kedvem írni róla, még ha persze nincsenek is illúzióim az efféle sorozatok iránti itteni érdeklődésről Smile .

Az előző évad ott hagyta abba, hogy a Selfridges áruház szépen felfutott, az üzleti siker mellett viszont magánéleti kudarcok és egy kisebb emberi megszégyenülés (egy gúnyos hangvételű bosszú-színdarab) szegélyezték Harry Selfridge útját. A folytatás kb. négy évvel később veszi fel a fonalat, és leginkább az első világháború körüli eseményeket helyezi a fókuszba, ill. hogy ezek hogyan hatottak az áruházra és a benne dolgozókra. Kezdetben még csak a feszült nemzetközi légkör a probléma, és a bizonytalanság miatt mondjuk a szakszervezetek előretörése, majd a hadba lépések után a jótékonysági rendezvények, adománygyűjtések szolgáltatják a hátteret, de éppúgy problémát okoz a dolgozói állományt jelentős részben kitevő fiatal férfiak bevonulása, és a munkaköreik betöltése, hogy az évad vége felé olyan komoly témák is teret kapjanak, mint az "ellenséges" külföldiek iránt egyre erősödő ellenszenv, legyenek azok emberek vagy áruk, tetején a kémkedések vádjával. A háborús helyzet miatt maga az áruház és az üzleti élet kicsit visszaszorul az emberi kapcsolatok és drámák rovására (naná, nem igazán lenne illendő még mindig azon vergődni, hogy jaj, vajon elkészül-e időre egy "fontos" kirakat, vagy megérkezett-e a legújabb minőségi teaszállítmány), követve családok, szerelmespárok szétszakadását, a folyamatos aggodalmat, hogy aztán olykor elkerülhetetlenül kísérje ezeket a gyász, ahogy az idő telik... de többen vannak olyanok is, akiknek éppen az állandó félelem az élet rövidségétől adja meg a végső lökést, ahogy megtegyék, ami régóta a szívük vágya, úgyhogy akad a kosztümös filmekben szinte kikerülhetetlen szerelmi viszonyokból is elég.

Ebből is látszik, hogy az első évadhoz képest jócskán kitágult a tér, amiben mindez játszódik. Korábban szinte csak az áruház bejárata, előtere és a vezetőségi irodák, pár előkelőbb ház és egy-két dolgozó lakása, illetve a revü volt, amiben a szereplők mozogtak, de ez a folytatással (és gondolom az azzal együtt járó nagyobb költségvetéssel) kibővült mulatókkal, kocsmákkal, kültéri jelenetekkel, meg további lakásokkal, így aztán a főbb szereplők mindegyikének magánéletébe be lehet tekinteni, a nyitvatartási időn túl is. Díszletek, jelmezek és kellékek terén a korábbi részek sem vallottak szégyent, a rengeteg üvegvitrin miatt üresnek is tűnne mondjuk az előtér a sok csecsebecse, tégely, kiegészítő és ruhadarab nélkül, de most még ahhoz képest is kétszer annyinak látszik minden, sokkal élénkebbek, ragyogóbbak lettek a belső terek. Ezt a részletgazdagságot és sokszínűséget a külső helyszínek csak részben tudták követni: a korabeli épületek némelyikét nyilván csak CGI-vel lehetett megidézni, ami legtöbbször szépen és észrevétlenül simul a képbe, de akadt elég gyenge munka is (azt a vágást, ami a tetőtől az utcaszintig mutatja be a Selfridgest, feltűnően sterilnek, unalmasnak és amatőrnek találtam). Viszont végre nem csak ugyanaz a pár jármű rója az utcákat körbe-körbe, nem csak a kirakat felől, statikusan mutatja az utcát a kamera, hanem néha hajlandó más szögekből is megtenni ugyanezt, és megmosolyogtam, amikor egyszer a múltkor hiányolt lócitromokat is sikerült az utcakőre "digitalizálni" Smile .

Mindez így együtt nagyszerű élmény volt, de semmilyen háború nincs meg áldozatok nélkül. Az évad elejének nemhogy voltak kellemetlen pillanatai, de olykor fel is dühített, leginkább a karakterekhez kötődve. A négy éves "lyukat" a történetben forgatókönyvírók azzal próbálták ellensúlyozni, hogy minden régi szereplőt valami váratlan helyzetbe kényszerítettek, akár volt ennek értelme, akár nem. Így aztán a szereplők egy része amnéziásként viselkedik (Ms. Mardle (az őt alakító Amanda Abbingtont legutóbb a Sherlock Mrs. Watsonjaként láthatta a nagyérdemű) és Mr. Grove), mások teljes jellemváltozáson mentek át, és mondjuk szerény, kedves lányból, vagy érzékeny, de méltóságteljes asszonyból hisztire hajlamos picsák lettek (Agnes, Mrs. Selfridge), néhányan meg csak kóvályognak a díszletek között, mert az idő túlnyomó részében semmilyen értelmes szerepet nem tudtak nekik kitalálni, de kellenek, mint egy régi bútordarab, amit senkinek nincs szíve kidobni (Frank). Szerencsére vannak pozitív példák is, ahogy mondjuk érzékeltetik, a sikernél már akkor is csak a bukás tudott gyorsabb lenni (Henri). Mivel a korábbi konfliktusok négy év alatt még jobban kiüresedtek, mint amilyenek néha előtte voltak, így kellettek új szereplők, akik között duplán jó volt a rossz hírű táncos mulatót igazgató Delphine Day, mint Mrs. Selfridge új barátnője (ő a Rómából lehet páraknak ismerős), de szimpatikus figura volt a tinédzserré érett Selfridge "úrfi" is, aki néha olyan volt, mint valami élő lelkiismeret. Kellettek új szemétládák is, kiemelten Lord Loxley, aki az egyik legjobban megírt karakter lett, de egyik nagy szívfájdalmam okozója is volt. Az előző évadban ugyanis Lady Mae volt az egyik kedvenc figurám, akinek a mentalitásához egy pipogya, a felesége hóbortjait szó nélkül kiszolgáló férjet tudtam elképzelni. Erre a semmiből előkerül ez a rideg zsarnok, aki mellett Mae ijedt, durcás verébként kezd viselkedni, vagyis akként a kóristalányként, akiként ebbe a házasságba bekerült... pedig ha már a Lord ilyen, szívesebben láttam volna őket úgy, mint Underwoodékat. Az erőszakos, durva Lord mellett elnyomott áldozat szerepe sem a karakternek, sem az őt alakító Katherine Kellynek nem áll jól, az ő esetében a szomorúság kifejezésére szolgáló "bánatos kutyaszemmel kombinált lefittyedő ajak" különösen hangulatromboló volt. De még mindig nem annyira, mint ahogy néhányszor azt éreztem, az írók erőszakkal, kevés indokkal vagy akár anélkül akarják egymásnak ugrasztani a karaktereket, hogy szenvedélyes vitákat tudjanak mutatni, majd ugyanilyen gyorsan és alaptalanul ki is békítik őket, mert a következő részhez az kell, hogy jóban legyenek. Ez a valóságshow-kra jellemző hergelés, és a nyomában járó örihari-öribari dedó már az oviban is ciki, főleg, hogy a szereplők maguk is értetlenkednek néha ezen, de ahogy Harry egyszer majdnem ráborítja az asztalt Delphine-re, majd anélkül, hogy a nő akár csak szóba került volna, egy résszel később meg ő megy hozzá bájcsevegni... egyenesen nevetséges volt.

És ha már Harry: akit ez az évad nagyon sokáig hanyagol, az pont ő. A felesége megérkezésével (aminek okára egyébként szintén nehéz magyarázatot találni, azon kívül, hogy Rose kellett a sorozatba) gyorsan leépíti a szeretőit, néha lelkesítő beszédeket tart a személyzetnek vagy megköt pár üzletet, de hogy mennyire nem akadt neki funkció az elején, az abból látszik, hogy egy igencsak idétlen és hiteltelen viszonyba is bele akarták terelni, hál'istennek sikertelenül. Ez egyébként maradandó rákfene: az előző évadban egy baleset után kómába száműzték egy epizód erejéig, itt meg egyszerűen eltüntették az egyikből, hogy "véletlenül" pont abban a részben indítsanak többfrontos támadást ellene. Na, pont akkor pörög fel minden, és a háborús kaland-krimit idéző események azok, amik az első repedéseket okozzák a Selfridgesnek a háború árnyékában amúgy is meggyengült alapjaiban.

Összességében a Mr. Selfridge egy sokkal érettebb, gazdagabb sorozat érzetét keltette ebben az évadban, ami -talán éppen az érettsége okán- esetenként nagyobb kockázatot is hajlandó volt vállalni... legfeljebb ezek egy része számomra nem sült el valami jól. Igazából csak a már részletezett ballasztokat, a néha kidolgozatlan társas viszonyokat és a számomra zavaró kézi beavatkozásokat tudom negatívumként felhozni, amik a fejlődéssel és a látvány minőségi javulásával együtt nagyjából kiegyenlítik egymást. Jobb, mint az előző évad, de annyival nem éreztem jobban magam közben, hogy több pontot akarjak rá adni.


8/10
.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 17, 2019 8:48 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
téglagyári megálló

téglagyári megálló


Hozzászólások száma : 116
Join date : 2012. Oct. 04.

Niwrok írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 21 EmptyPént. Jún. 20, 2014 11:56 am

Weide írta:
Niwrok írta:
Weide írta:

Amúgy visszatérve Rosario örömlyukára, emlékszem, Xpress-en is jöttek a jobbnál jobb kritikák meg elmélkedések a filmről, de valamiért az összes beszélgetés vége ebben csúcsosodott ki.


Hát... erről valami gyöngyök meg malacok ugranak be  Very Happy ...
.

Pedig itt egyértelműen a filmkészítőkkel van a gond, és nem a befogadó közönséggel. Kreáltak egy kurva jó, izgalmas, gondolkodtató, feszült filmet, amire önkéntelenül is figyel az ember, erre képesek bedobni egy pinát, ami pikk-pakk eltereli az ember figyelmét, és aztán a végén mi marad az egészből? Jaja, volt valami jó sztori, meg karakterek and stuff, meg full frontal nude by R. Dawson bazzeg!  geek 

Nézője válogatja. Nekem az a pillanatnyi meztelenkedés eltörpült a vizualitás és a sztori különlegessége mellett, s ha nem kezdenek el vele vicceskedni, mostanra már simán elfelejtettem volna
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 21 EmptyPént. Jún. 20, 2014 1:44 pm

Niwrok írta:
.
Mr. Selfridge S2

... még ha persze nincsenek is illúzióim az efféle sorozatok iránti itteni érdeklődésről Smile .

Az érdeklődéssel még nincs baj, csupán a rá fordítható idővel... Smile

Hogy is mondtad egyszer? "Megelégszem az írásoddal belőle..."


Niwrok írta:
.
Összességében a Mr. Selfridge egy sokkal érettebb, gazdagabb sorozat érzetét keltette ebben az évadban, ami -talán éppen az érettsége okán- esetenként nagyobb kockázatot is hajlandó volt vállalni... legfeljebb ezek egy része számomra nem sült el valami jól. Igazából csak a már részletezett ballasztokat, a néha kidolgozatlan társas viszonyokat és a számomra zavaró kézi beavatkozásokat tudom negatívumként felhozni, amik a fejlődéssel és a látvány minőségi javulásával együtt nagyjából kiegyenlítik egymást. Jobb, mint az előző évad, de annyival nem éreztem jobban magam közben, hogy több pontot akarjak rá adni.

8/10

Még annyit, hogy ha te erről nem írsz, soha nem hallottam volna róla, úgyhogy ez úton is azért köszi. No meg nem tudhatjuk, a csak olvasók között kinek csináltál kedvet hozzá. Wink
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 21 EmptySzomb. Jún. 21, 2014 11:47 am

R2-D2 írta:

Az érdeklődéssel még nincs baj, csupán a rá fordítható idővel... Smile Hogy is mondtad egyszer? "Megelégszem az írásoddal belőle..."

Még annyit, hogy ha te erről nem írsz, soha nem hallottam volna róla, úgyhogy ez úton is azért köszi. No meg nem tudhatjuk, a csak olvasók között kinek csináltál kedvet hozzá. Wink


Én is sokszor így vagyok azokkal a filmekkel, amikről ti írtok, úgyhogy semmi baj ezzel Smile . Már az első évadhoz is ezt írtad amúgy Smile , miért most lett volna máshogy Smile ?
Azért azon valószínűtlen esetben pedig, ha valakinek "csak olvasóként" meghoztam a kedvét ehhez a sorozathoz, ugyan dobjon már nekem egy "csontot" Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Monsters   Niwrok írásai 1.0 - Page 21 EmptySzomb. Jún. 21, 2014 11:49 am

.
Monsters


Mivel az új Godzilla, az összes ökörsége ellenére is, szörnyfilmként tetszett, a szokásos módon megnéztem, hogy a stáb, főleg a rendező miken dolgozott korábban, és kiderült, hogy Gareth Edwardsnak pár tévéfilm meg doku mellett mindössze egy kisköltségvetésű sci-fi van a nevén. Az a film, ami a kritikai elismeréseken keresztül beültette Edwardst a Godzilla rendezői székébe.

A Monsters kb. abban a világban játszódik, ahol (ha már Godzilla) MUTO-szerű űrlények jöttek a Földre, valahova az USA és Mexikó peremvidékére, csak éppen nem volt itt az "emberiség megmentője", hogy lepofozza azokat, aztán meg egy laza szundi után visszacsoszogjon a vízbe, hanem bizony megtörtént a párzás... azóta meg eltelt hat év. Az emberek addigra már meg sem próbálnak mást, mint a lehetőségekhez mérten kordában tartani a szörnyek által uralt terület nagyságát, hatalmas lezárt, "fertőzött" zónát létrehozva a már említett határvidéken, annak közelében folyamatos katonai őrjáratokkal... egyébként meg próbálnak együtt élni a mindennapos fenyegetéssel, ahogy tudnak. Mindennek a bemutatása, elmagyarázása persze csak a főhősök történetével együtt zajlik, akik mindössze ketten vannak. Andrew egy amerikai újság tudósítójaként/fotósaként tartózkodik a zónától délre, amikor is megtudja, hogy a főnöke lánya (Sam) is azok a környéken van, kórházban, és rögtön meg is kapja utasításba, hogy gondoskodjon róla, a lány épségben visszajut az USÁ-ba. A srác kelletlenül fogadja a feladatot, de mivel a hajóközlekedés (mint egyetlen biztonságos közlekedési eszköz észak felé) még működik, így csak annyit kéne tennie, hogy elmegy vele a legközelebbi kikötőbe és felrakja egy kompra. A hajóhoz el is jutnak, de az egyre durvuló szörnytámadások és egy tolvaj miatt úgy tűnik, délen rekednek hosszú hónapokra... hacsak nem kockáztatnak, és pár zsoldos meg korrupt hivatalnok segítségével neki nem vágnak szárazföldön, keresztül a zónán.

Rögtön az elején le kell szögezni: ez nem szörnyfilm, hanem egy sci-fi-dráma szörnyekkel, és ezen belül egyszerre emberi és társadalmi dráma is, szerencsére inkább az utóbbi. A szörnyek inkább csak két jelenetben láthatók jobban, amúgy legfeljebb csak a villámok és a környezet fényében megvillannak, esetleg dögökként hevernek valahol. Sokkal inkább helyezi a hangsúly a két ember road-moviejára, ahogy egyébként a szörnyekkel szegélyezett út alatt a saját személyes problémáikkal is meg kell küzdeniük (Samnek azzal, hogy bizonytalan a vőlegénye iránti érzéseben, Andrewnak a fiával való kapcsolatával), meg azzal, hogy mit kezdjenek vele, hogy az út közel hozta őket egymáshoz. Az igazi téma viszont az, hogy mit kezd a lakosság, az egyszerű emberek a sokszor a zónából vadászatra induló szörnyek közelségével, hogyan élnek együtt a támadásokra emlékeztető romokkal és roncsokkal, a figyelmeztető táblákkal, a vadászgépek és a helikopterek állandó zajával. Edwards pedig legtöbbször pontosan azt csinálja, mint amit Andrew: megörökíti ezeket az életképeket (a gázmaszkkal játszó gyerekeket, a roncsok között guberálókat, a védőháló árnyékában levő házakat, stb.). A Monsters Andrew és Sam útját leszámítva igazából egy fiktív dokumentumfilm, igazán lenyűgöző és nyomasztó felvételekkel, amit Edwards sokszor folyamatában rendezett, írt, és vágott egyszerre, és ha ezt elfogadja a néző, akkor mind hangulatában, mind vizualitásában nagyon rendben lesz a dolog... és utólag hihetetlen volt, hogy az egész film kijött kb. 800e dollárból.

Eleve azért is (a DVD-ről szerencsére a majd' két órás(!) werket is meg tudtam nézni), mert a filmet öt országban forgatták, 15 helyszínen, úgy, hogy a stáb mindössze 4+2 főből állt (a "+2" Scott McNairy és Whitney Able, a színészek) és akkor még a CGI-ról nem is beszéltem, aminek elemei sokszor csak keretezik azt, egy tábla vagy egy graffiti képében, ahogy az emberek a mindennapi kis dolgaikat csinálják. Ez pedig a legnagyobb varázsa a filmnek.

Spoiler:


8/10


U.i.: Ajánlom figyelmetekbe továbbá, hogy a filmnek készült folytatása (abban Edwards már csak producer), és meglepetésre Magyarországra is jön, valamikor szeptember végén. Akit a szörnygyepa érdekel jobban, úgy látom, ebben megtalálhatja a számítását, mert a szörnyek további terjeszkedésével párhuzamosan a színhely áttevődött -ha jól látom- Afrikába, és ezúttal egy katona fogja keresni az eltűnt bajtársait.



A hozzászólást Niwrok összesen 5 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 17, 2019 8:48 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 21 EmptySzomb. Jún. 21, 2014 12:49 pm

Niwrok írta:
.
Monsters


8/10

.

Ezt viszont ajánlódtól függetlenül terveztem megnézni - ha nem lenne Da Vinci meg GoT, lehet én írtam volna róla előbb -, ugyanis a rendező lett az egyik készülő SW spin-off film direktora. Szóval már rajongói kíváncsiség is hajt: a kétes sikerű Godzilla mellett kíváncsi voltam, Edwards mlyen Monsterset csinált.

Jövő héten értekezhetünk róla. Wink
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Niwrok írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 21 EmptyVas. Jún. 22, 2014 10:08 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Monsters


8/10

.

Ezt viszont ajánlódtól függetlenül terveztem megnézni - ha nem lenne Da Vinci meg GoT, lehet én írtam volna róla előbb -, ugyanis a rendező lett az egyik készülő SW spin-off film direktora. Szóval már rajongói kíváncsiség is hajt: a kétes sikerű Godzilla mellett kíváncsi voltam, Edwards mlyen Monsterset csinált.

Jövő héten értekezhetünk róla. Wink

Anno láttam, kifejezetten tetszett, főleg amiatt, mert az érdekes háttér (szörnyek) ellenére is képes volt mellőzni az érdekes hátteret (a szörnyeket), de még így is egy roppant érdekes és sokrétű filmet kaptunk (minimális szörnyekkel  Twisted Evil ). Szóval holnap/holnapután én is újranézem, és akkor beszállok a thread-be.  peace 
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Niwrok írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 21 EmptyVas. Jún. 22, 2014 10:24 pm

R2-D2 írta:

Ezt viszont ajánlódtól függetlenül terveztem megnézni - ha nem lenne Da Vinci meg GoT, lehet én írtam volna róla előbb -, ugyanis a rendező lett az egyik készülő SW spin-off film direktora. Szóval már rajongói kíváncsiség is hajt: a kétes sikerű Godzilla mellett kíváncsi voltam, Edwards mlyen Monsterset csinált.

Mit gondolsz arról aki a 8 és 9. részt kapta? Rion Johnson aki a Loopert csinálta
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 21 EmptyVas. Jún. 22, 2014 10:56 pm

Mr. White írta:
R2-D2 írta:

Ezt viszont ajánlódtól függetlenül terveztem megnézni - ha nem lenne Da Vinci meg GoT, lehet én írtam volna róla előbb -, ugyanis a rendező lett az egyik készülő SW spin-off film direktora. Szóval már rajongói kíváncsiség is hajt: a kétes sikerű Godzilla mellett kíváncsi voltam, Edwards mlyen Monsterset csinált.

Mit gondolsz arról aki a 8 és 9. részt kapta? Rion Johnson aki a Loopert csinálta

Inkább nem gondolok semmit... Evil or Very Mad 

Ráadásul - ha jól tudom - ő csinálta a Breaking Bad legnézhetetlenebb epizódját, mikor is 45 percen keresztül kergettek egy legyet...
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Niwrok írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 21 EmptyHétf. Jún. 23, 2014 1:44 am

R2-D2 írta:


Inkább nem gondolok semmit... Evil or Very Mad 

Ráadásul - ha jól tudom - ő csinálta a Breaking Bad legnézhetetlenebb epizódját, mikor is 45 percen keresztül kergettek egy legyet...

Az volt az az epizód amikor én hanyagoltam a sorozatot. És ez már legalább 1 éve volt! Nekem se a Looper se a Bloom testvérek nem jöttek be ezért én ezt a csávót csak egy kicsit emelem magasabb pozícióba mint John Moore-t! Az pedig nagyon alul van!
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Niwrok írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 21 EmptyHétf. Jún. 23, 2014 8:57 am

Mr. White írta:
R2-D2 írta:

Ezt viszont ajánlódtól függetlenül terveztem megnézni - ha nem lenne Da Vinci meg GoT, lehet én írtam volna róla előbb -, ugyanis a rendező lett az egyik készülő SW spin-off film direktora. Szóval már rajongói kíváncsiség is hajt: a kétes sikerű Godzilla mellett kíváncsi voltam, Edwards mlyen Monsterset csinált.

Mit gondolsz arról aki a 8 és 9. részt kapta? Rion Johnson aki a Loopert csinálta

Szerintem a Looper-ben csak a sztori és a történetmesélés volt a szar, maguk a karakterek és a szövegek jól össze voltak rakva, úgyhogy ilyen téren én nem temetem előre az ürgét.
Vissza az elejére Go down
téglagyári megálló

téglagyári megálló


Hozzászólások száma : 116
Join date : 2012. Oct. 04.

Niwrok írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 21 EmptyHétf. Jún. 23, 2014 11:10 am

A Looper jó film és a Breaking Bad-epizód is kiváló, viszont a SW-folytatásokra továbbra sem vagyok kíváncsi.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Niwrok írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 21 EmptyHétf. Jún. 23, 2014 11:32 am

téglagyári megálló írta:
A Looper jó film és a Breaking Bad-epizód is kiváló, viszont a SW-folytatásokra továbbra sem vagyok kíváncsi.

Nekem az alapötlet és a kezdeti lendülete, hangulata nagyon tetszett a filmnek, de aztán a végén a bohóckodás a farmnál, az az oda nem illő supernatural/misztikus szál teljesen elvitte valami más irányba, ami számomra annyira elütött a film elejétől, hogy nem tudtam vele lényegében mit kezdeni. A végső csavar is annyira túlkomplikált volt, meg igazából értelmét sem láttam, hogy ez teljesen tönkre vágta számomra a filmet. Viszont Gordon-Levitt és Willis közös jelenetei parádésak voltak, már azokért megérte megnézni a filmet.

A SW-okat meg továbbra is várom, főleg a spin-off filmeket. Boba Fett-tel mennyire jó sztorit lehetne összehozni.  egyetért 
Vissza az elejére Go down
téglagyári megálló

téglagyári megálló


Hozzászólások száma : 116
Join date : 2012. Oct. 04.

Niwrok írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 21 EmptyHétf. Jún. 23, 2014 12:11 pm

Weide írta:
téglagyári megálló írta:
A Looper jó film és a Breaking Bad-epizód is kiváló, viszont a SW-folytatásokra továbbra sem vagyok kíváncsi.

Nekem az alapötlet és a kezdeti lendülete, hangulata nagyon tetszett a filmnek, de aztán a végén a bohóckodás a farmnál, az az oda nem illő supernatural/misztikus szál teljesen elvitte valami más irányba, ami számomra annyira elütött a film elejétől, hogy nem tudtam vele lényegében mit kezdeni. A végső csavar is annyira túlkomplikált volt, meg igazából értelmét sem láttam, hogy ez teljesen tönkre vágta számomra a filmet. Viszont Gordon-Levitt és Willis közös jelenetei parádésak voltak, már azokért megérte megnézni a filmet.

A SW-okat meg továbbra is várom, főleg a spin-off filmeket. Boba Fett-tel mennyire jó sztorit lehetne összehozni.  egyetért 

Igen, ezt olvastam más elmarasztalásokban is, nekem úgy látszik jó pillanatban volt meg ez a film, befogadtam, úgy, ahogy van.

A Lucas nélküli Lucasfilm már a bejelentéskor sem tett boldoggá, a váltásnak örülőket megvetem. J.J Abrams számomra csupán egy átlagos iparos, úgyhogy az új film iránt érzett pár százaléknyi valami, csupán az eredeti, öreg szereplőknek és John Williamsznek tudható be, de részemről ez már nem lesz az a rajongva várt esemény, mint az eddigi SW-premiereknél.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Niwrok írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 21 EmptyHétf. Jún. 23, 2014 1:00 pm

téglagyári megálló írta:
A Lucas nélküli Lucasfilm már a bejelentéskor sem tett boldoggá, a váltásnak örülőket megvetem.

Emlékszem, erről nagyban folyt a diskurzus még az Xpress-en. Amúgy nem hiszem, hogy bárki kifejezetten is örült volna a váltásnak. Micsoda fortyogó komment-hadakat kellett leküzdeni, mikor kiderült, hogy a Disney felvásárolta a franchise-t, te jó ég, emlékszem. De azért én reménykedem, és mindannyiunk érdekében remélem, hogy végül pozitívan fogsz és fogunk csalódni. A brand nem vész el, csak átalakul. Wink
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Niwrok írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 21 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Niwrok írásai 1.0
Vissza az elejére 
21 / 66 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 43 ... 66  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Remo írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: