Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Niwrok írásai 1.0

Go down 
+5
Weide
Mr. White
Remo
R2-D2
Niwrok
9 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 34 ... 66  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Majd meghalnak Mandy Lane-ért   Niwrok írásai 1.0 - Page 3 EmptySzomb. Aug. 17, 2013 9:35 pm

Majd meghalnak Mandy Lane-ért

Én inkább úgy mondanám, hogy majd meghaltam Mandy Lane-től... pontosabban a katatón unalomtól, amit előidézett.

Amatőr, kézikamerás horrorokon edződve is Mandy Lane az egyik leggyengébb időpazarlás volt, amit az utóbbi években elszenvedtem. Nevetségesen ostoba, az undoron kívül semmifajta érzelmet kiváltani nem tudó karakterek egy olyan történetben, amit kb. egy frusztrált, mindenki által kiközösített, pubertás lúzer írhatott, közvetlenül azután, hogy a huszadik nő is nevetve hajtotta el melegebb éghajlatra, de még azelőtt, hogy szociopata ámokfutásra indulna. Hasonló személyiségek alkothatták a stáb többi részét is, mert a szükségesnél nagyobb élvezetet találtak a rengő mellek lassított felvételen mutatásában, és ahogy a két bugyis csajt a lépcsőn felfelé menet vagináig tolt objektívvel vették fel, azon már csak nevetni tudtam. De ezektől még szimplán közepes is lehetett volna az élmény...

Az viszont milyen szánalmas már, hogy a karakterek maguk "jelzik" az írónak, hogy mennyire rohadtul unják magukat (kétszer is elhangzik, hogy "unatkozom"), csak mert órákon át nem történik semmi más, mint hogy egy rakás tenyérbemászó tini enyeleg és mindenfélét vedel meg szív! De hát virrasztani kell, amíg az író nem hajlandó mindenkit szép sorban kinyírni! Vagy az, hogy a gondnokfickóval azért kéne együtt érezni, mert elmeséli, mekkora megrázkódtatás volt neki nemrég negyven beteg marhát agyonlőni... ja, és mindezt azért, hogy meglegyen az indok, szegény Mandy Lane miért tapicskolhat egy dögkútban a finálé során. Na és hogy a film azzal próbál feszkót építeni, hogy "a feszengősen induló programról már jó előre a legrosszabbakat gondoló" Mandy időnként nyugtalanítóan sejtelmes zene kíséretében odanéz valahova, mint az UFO-látó Pista bácsi, aztán hűmiapicsa, megint nincs ott semmi?! Én is hasonló "jókat" gondolok amúgy a hátsó borítón levő parasztvakító kamuhalmaz megfogalmazójáról (ld. "ajánló"), a Screen Daily idézett írójáról már nem is beszélve ("Pengeéles, brutális tinihorror. Okos és szexi, majdhogynem posztmodern, megújítja a horror műfaját"). Na meg könyörgöm, senki ne mondja, aki esetleg látta a filmet, hogy három tized másodperc alatt nem jött rá arra, kit is rejt a csuklya!

Az első és az utolsó tíz perc ér valamit. Az elején azért, mert azt hiszed, ez még jó lesz, a végén meg az író megpróbálkozik valami fordulatfélével (de előtte még végig kell kínlódni azt a röhejes jelenetet, ahogy a véres, sikítozó csajt kilométereken át "kergeti" egy Lexus a szántóföldön), csak akkor már hiába, főleg, hogy a miértet "kifelejtette".

A DVD a film színvonalát hozza, vagyis az is egy kalap kaka. A kép olyan, mint amit egy hangyaboly digitalizált be VHS-ről, de már eleve az alapanyag vacak, az operatőr nyilván még sosem hallott a "bevilágítás" nevű forradalmi technikáról. A szinkronhangokat vélhetően valamelyik kábeltévés szappanopera szünetére kérhették kölcsön, beleélés nulla. Extraként -már aki azt annak tartja- egy előzetes árválkodik. A Gyilkos labirintust idézte fel bennem a kiadvány, lévén a legtöbbre a tokot tartottam az egészből.

Röviden: Mandy Lane pont olyan, mint a film: szendén pislogó szűzpicsa, akiről azt hiszed, összejöhet vele valami, de kapni nem fogsz tőle semmit. Ha rám hallgattok, bármilyen olcsón kínálja is magát a kis szajha, messzire elkerülitek! Csak a pénzetek és az időtök fogja bánni, ha hozzám hasonlóan bedőltök neki.

22%

.


A hozzászólást Niwrok összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Márc. 06, 2019 10:56 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 3 EmptySzomb. Aug. 17, 2013 9:40 pm

Niwrok írta:

Én inkább úgy mondanám, hogy majd meghaltam Mandy Lane-től... pontosabban a katatón unalomtól, amit előidézett.


.
Igen, ez az, ami mondtál, hogy a szemét között néha találsz értéket is. Ez most nem az volt. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 3 EmptySzomb. Aug. 17, 2013 9:50 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

Én inkább úgy mondanám, hogy majd meghaltam Mandy Lane-től... pontosabban a katatón unalomtól, amit előidézett.
Igen, ez az, ami mondtál, hogy a szemét között néha találsz értéket is. Ez most nem az volt.Smile 
A "szemét" között találtam, oda is megy vissza:) !
200 forintért halásztam ki a Tesco turiskosarából, gondoltam, egy olcsó "numerára" jó lesz. Nem így lett:) . Illetve azért arra jó volt, hogy megint gátlástalanul beletörölhessem a fikát egy filmbe:) .

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Válaszcsapás S1   Niwrok írásai 1.0 - Page 3 EmptyHétf. Aug. 19, 2013 4:25 pm

Válaszcsapás / Strike Back S1

Még tavaly csíptem el véletlenül az m1-en a Strike Back első epizódját, és bár tetszett, de annyira nem ragadt meg a fejemben, hogy a következő héten is nézzem, úgyhogy elfelejtődött. Aztán R2-tól megkaptam a teljes évadot, mert bízott benne, hogy legalább ennek a három részes mininek bizalmat szavazok, és mert nem vakon kellett megtennem, az előjelek többszörösen biztatóak voltak. Amúgy is mostanában kezdek rájönni, hogy a filmes-sorozatos "kalandozás", a majdnem mindenáron az újdonság, a különlegesség hajszolása helyett/mellett talán érdemes lenne legalább néha a mások által már kitaposott ösvényre lépnem Smile.

A sztori főhőse John Porter, akit brit ex-katonaként egy sikeres, de sok áldozattal járó iraki túszmentés emléke és a vélt felelőssége kísért évek óta, ami a szakmai és a magánéletét is megviselte. Kb. hét évvel az eset után egy újabb iraki emberrablás feleleveníti az egész ügyet. A biztonsági őrként vegetáló John meggyőződése, hogy a mostani eset kapcsolatban áll az akkorival, és kicsikar egy visszatérési lehetőséget egyik iraki katonatársától, Collinsontól, aki addigra történetesen az MI-6 20-as, a titkos, fegyveres akciókat irányító részlegénél tölt be középvezetői posztot. Ezen az ügyön keresztül ismerjük meg a 20-as részleget és pár ott dolgozót, nem csak az ügyosztály kapcsolataira és titkaira, hanem a szereplők személyes érdekeire vonatkozóan is, miközben az iraki túszszabadítás után még egy zimbabwei és egy afgán misszióra is "elkísérhetjük" Johnt.

Akciódús, szövevényes kis sorozatot rittyentett össze a Sky1, ami talán pár gyengébb trükkfelvételen, időzavaron és egyéb bakin túl teljes időtartamában (ami azért csak 4,5 óra) szórakoztató és izgalmas volt. Mivel rövid sorozat, és azon belül is igazából három másfél órás epizódról van szó, így az általam utált sorozat-jellegzetességek is hiányoznak belőle (pl. az időnként amnéziás, agyhalott szereplők, a felesleges töltelékjelenetek, stb.). Az akciójelenetek egy tévésorozathoz képest minőségiek, jó ritmusban váltogatják a drámai és az összeesküvéses perceket. Előbbieket hol a családi problémák jelentik, mint John tinédzser lánya, Lexi, hol pedig a 20-as részlegen dolgozók kapcsolatai, amit például a már említett iraki ügy minden részben felbukkanó utóhatásai határoznak meg. És persze megvan a kémes történetekben szokásos "nem igazán bízhatsz senkiben" hangulat is, sem felettesben, sem szövetségesben, hiszen helyzettől és a változó körülményektől függően néha csak az egyéni érdekeik alapján döntenek vagy akár hazudnak, vagy éppen az dönt, hogy ki milyen fokon áll a hatalmi sorban. Külön feszült volt, ahogy például az afgán részben az MI-6 és a CIA oda-vissza szívatta egymást, hogy aztán emberek életére alkudozva próbáljanak minél több felelősséget a másikra kenni.

Ami viszont még ezek mellett is feldobta a Válaszcsapást, az a humor és az apró, máshol eddig nem nagyon látott ötletek voltak. Utóbbiban leginkább az afrikai epizód tobzódott, kiemelve a nyomolvasót, de az árvaházas dolog is jó volt, csak enyhe időhúzás-szagot árasztott. Humorban azt hittem, rögtön az elejéről Porter pszichológiai tesztje és az azt követő, önbecsülés-gyógyító "kúr-a" viszi majd a pálmát (amúgy is bírtam a cinikus beszólásait), de ez csak Afganisztánig meg a kanapén üldögélő burkás nőkig tartott. Szívesen mondanám, hogy megdöbbentett annak a jelenetnek az abszurditása, de sajnos inkább az sokkolt, hogy igen, szerintem van annyira önmagából kifordult a világ, hogy még egy ilyet is elképzelhetőnek tartok benne...


8,5/10

.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Márc. 06, 2019 10:56 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 3 EmptyHétf. Aug. 19, 2013 4:30 pm

Niwrok írta:

Válaszcsapás / Strike Back S1

8,5/10

.
Hurrá!!!! Ennek kimondottan örülök. Szerintem is baromi jó, ezek után nézd csak meg az amerikai folytatását: nagyon más, de az is jó!! Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 3 EmptyHétf. Aug. 19, 2013 4:44 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
Válaszcsapás / Strike Back S1
8,5/10
Hurrá!!!! Ennek kimondottan örülök. Szerintem is baromi jó, ezek után nézd csak meg az amerikai folytatását: nagyon más, de az is jó!! Smile
Még van egy pár film, amit le szeretnék tudni előtte, de még a héten sort kerítek ráSmile .
Kicsit mindenesetre tartok a dologtól, pont a stílusváltás és a stábcsere miatt. Túlságosan megkedveltem ahhoz Portert, a társait és a poénjait, hogy szó nélkül tűrjem, ahogy süllyesztőbe kerülnek... még ha értem is, hogy legalább nem a sorozattal történt ugyanez.
Ez a sorozaton belüli váltás ritkán jön be; például azért toporgok egy helyben a Törtetőkkel már hónapok óta, mert egyelőre az 5. évadtól szinkronosan van meg, nem felirattal, és zavar a megszokott hangok hiánya, főleg, hogy nem egy kapitális mellényúlás is volt a magyar hangok kiválasztásánál.

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 3 EmptyHétf. Aug. 19, 2013 5:06 pm

Niwrok írta:

Kicsit mindenesetre tartok a dologtól, pont a stílusváltás és a stábcsere miatt. Túlságosan megkedveltem ahhoz Portert, a társait és a poénjait, hogy szó nélkül tűrjem, ahogy süllyesztőbe kerülnek... még ha értem is, hogy legalább nem a sorozattal történt ugyanez.

.
A poénokkal nem lesz gond, Scott majd szállítja őket. A másság az amerikanizálódáson érhető tetten, látványosabb, nagyszabásúbb lett, kevesebb ésszel. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Before sunshine trilógia   Niwrok írásai 1.0 - Page 3 EmptyKedd Aug. 20, 2013 7:40 pm

.

Most, hogy Richard Linklater Before-sorozata trilógiává bővült, úgy szép, ha mindhárom filmet bemutatom egy kicsit.


Mielőtt felkel a Nap / Before Sunrise (1995)

Az európai kóborlásából hazafelé tartó, amerikai Jesse és a budapesti nagymamájától Párizsba igyekvő Celine egy veszekedő házaspár miatt egymás mellé keverednek egy Bécsbe tartó vonaton. Lassan beszédbe elegyednek, és mert ez mindkettőjük számára kellemes élmény, ezért Jesse javaslatára Celine is leszáll Bécsben a vonatról, ahonnan majd csak másnap reggel indul a srác repülője. Így tehát van egy teljes estéjük, amely során megismerhetik a várost... és megismerhetik annyira egymást, hogy talán több is legyen a dologból, mint egy átbeszélgetett éjszaka.

A beszélgetés a kulcsa és a veszélye is ennek a filmnek. Bár kétségtelenül van egy kis útifilmbe oltott road-movie jellege a dolognak, de a város csak háttér és ürügy két ember beszélgetéséhez, akik eltérő múlttal, tervekkel, nézőpontokkal rendelkeznek, szóba kerül itt öregség, vallás, szerelem, család, szex. Felszínes dolgok és a legmélyebb vallomások, azon alaptétel mentén, hogy a legkönnyedebben azzal tudunk beszélgetni, akit soha többé nem látunk... vagy akiben ösztönösen megbízunk. Ahogy a családjukról, az érdeklődési köreikről, a szakmai elképzelésükről vagy akár a politikai nézeteikről, elveikről beszélnek, úgy tűnhet, hogy semmi közös nincs bennük; talán csak annyi, hogy az egymást keresztező szófolyamokból felsejlik, nem nagyon van kivel beszélniük ezekről a dolgokról, és élvezik, hogy most van.

Nekem tetszett, de mivel történet gyakorlatilag nincs, igazából csak azoknak tudnám ajánlani, akik szeretik a házibulik fáradt filozofálgatását. Bár folyton változik a díszlet, ahogy körbejárják a várost, meg belefutnak a bécsi éjszaka furábbnál furább alakjaiba, mint a csöves költő vagy a tenyérjós, de mégiscsak Ethan Hawke és Julie Delpy van folyamatosan a képernyőn, ahogy végeláthatatlanul ontják magukból a kérdéseket és az anekdotákat, újabb és újabb kirakósokat adva a karakterük személyiségéhez... vagy éppen a nézőéhez, hiszen válaszaikban (különbözőségük miatt) könnyű magunkra ismerni. Talán még ez teheti többé ezt a filmet, mint egy szerelem kicsírázásának története vagy két ember locsogása.


81%


*********

Mielőtt lemegy a Nap / Before Sunset (2004)

Ennek a filmnek a puszta létezése is spoileres, hiszen elkészültéig teljesen nyitott volt a Before Sunrise vége, ami a nézőre bízta, hogyan "haladt tovább" a történet; hogy hogyan alakult Jesse és Celine élete, miután búcsút intettek egymásnak a bécsi pályaudvaron. Linklater kilenc évvel később megadta a saját válaszát a kérdésekre.

Jesse azóta író lett, és a könyve előadó-dedikáló körútján egy napot Párizsban tölt. Egy könyvesboltban  az érdeklődőknek a könyvéről mesél, ami -és ez az "emlékbevágásokkal" még egyértelműbb- Celine-ről és a vele töltött estéről szól... aki fel is bukkan az ajtóban. Jesse először alig jut szóhoz, de aztán a rövid "szia, mi van veled, hogy megy a munka"-dolgok után szinte ott folytatják a sztorizgatást, ahol abbahagyták, de az elkalandozásaik és a témaválasztások mindig ugyanoda juttatják vissza őket: a bécsi éjszakához, és hogy az hogyan változtatta meg az életüket és a gondolkodásukat.  

Ritka az olyan stílusgyakorlat, amin keresztül megfigyelhető két ember felnőttebbé válása, ill. az, hogyan látják a kilenc évvel ezelőtti önmagukat a mostani életük fényében és fordítva. Hogy a naiv Celine-ből hogyan lett egy távkapcsolatban élő környezetvédő vagy hogy a kötetlenségben hívő Jesse hogyan talált menedékre a múlt emlékeiben. Ugyanakkor sugárzik a filmből, a párbeszédekből (amik közül egyébként sokat maga Hawke és Delpy írtak), a hangsúlyokból, a félrenézésekből, vagy éppen a néma rácsodálkozásokból, hogy ennek a két karakternek múltja van. Persze ez a film is csak egy rövid, "valós időben" nyitva levő "ablak" a szereplők életére (amire a rendező még külön rá is segített a hosszú vágásokkal), de ezúttal van történet, csak az nem maga a beszélgetés, hanem az, amit a szereplők a kilenc év alatt átéltek, és ami ennek nyomán zajlik bennük és köztük.

Mert kilenc év sok kötöttséget, felelősséget és "megcsontosodást" is jelent, és noha gyorsan kiderül, hogy Jesse és Celine most sem közömbösek egymás iránt, de nem tudják, mit kezdjenek ezzel az érzéssel, és hogy ennek kapcsán minek tekintsék a bécsi estét: fellángolásnak, amit beteljesületlensége miatt kiszínezett az idő; gondtalan ifjúságuk nosztalgikusan boldog utolsó perceinek... vagy talán valami másnak, többnek. A vágyaik, érzéseik köré kilenc évnyi félelem és sértettség nőtt a megszokásból és a csalódásokból, ezért már csak ritkán van meg az oldott, fiatalos lazaság a beszélgetésükben. Még teljesen őszinték sem tudnak lenni egymáshoz; gyakran ütik félre egy-egy poénnal a kényes témákat, már ha egyáltalán szóba hozzák őket (a film közepéig nem téma a családi állapotuk), és néha egy-egy -maguknak- kegyes hazugság is tetten érhető. De persze amíg nem indul a repülő, megint van idejük beszélgetni...

Még egy dologban nem változott a film: talán egy fokkal kevésbé, de a Before Sunset befejezése is nyitott. Megint a nézőre vár, hogy "megírja" az egyszerű "Tudom." utáni szavakat és jelenetek.

Remek folytatás, de kis fantáziával önálló filmként is megállja a helyét. Az érzések az elfojtások ellenére is (vagy éppen azért) sokkal intenzívebbek, a film izgalmassá válik pusztán attól, hogy még a végén sem feltétlenül tudni, meddig jutnak, merészkednek el. Az autós jelenet pedig önmagában minden elismerést megérdemel, a nyolc perces snitt a rengeteg szöveg és az érzelmi terhelés miatt is nagy kihívás lehetett. Nekem az tetszett benne a legjobban.


91%


*********

Mielőtt éjfélt üt az óra / Before Midnight (2013)

Újabb kilenc év, újabb válaszok Linklatertől, Ethan Hawke-tól és Julie Delpytől, és persze újabb "spoiler"...

Jesse és Celine az ikerlányaikkal egyik ismerősük, Patrick meghívására Görögországban nyaralnak, melynek az utolsó napját töltik. Egy szintén ott üdülő házaspár a kölcsönös szívesség jegyében felajánlja nekik, hogy legyenek ezen az éjszakán kettesben, majd ők vigyáznak a lányokra. Amíg Celine és Jesse elsétálnak a hotelig, rájönnek, hogy évek óta csak a gyerekek és a munka és a háztartás körül forgott az életük, és most, hogy ez szünetel, talán van rá alkalom, hogy felfedezzék, mi maradt a szenvedélyből, a szerelemből kettejük között, ami évekre háttérbe szorult... vagy éppen hogy milyen problémák is azok, amik a mindennapok teendői mellett elsikkadtak, most viszont teljes erejükkel figyelmet követelnek maguknak.

Linklater harmadszor is megcsinálta. Sajnos sosem fogom megtudni, hogy a másik két rész ismerete nélkül milyen látni ezt a filmet, de azt, hogy milyen érzés kilencévente belenézni egy kapcsolat alakulásába annak fordulópontjain, nem cserélném el semmire. Egy nap alatt csaknem öt órát töltöttem ezzel a két emberrel, és a döcögős kezdés (ez alatt a Before Sunrise-t értem) után még a figyelmem sem nagyon kalandozott el, annyira lekötötték. Még mindig működik a színészi játék, a vibrálás Delpy és Hawke között, még mindig érdekesek a sztorijaik, legyen az a mindig kettőt kölykedző macska vagy Jesse leendő könyvének alakjai, még mindig döbbenetesek a hosszú snittek (rögtön a film elején van egy autós jelenet, és bár nem stopperoltam, biztos hosszabb volt, mint 15 perc!)... és a problémáikat, a kérdéseiket sem éreztem távolabbinak vagy érdektelenebbnek, csak mert már harmadszor hallottam őket.

Bár ez sem igaz, hiszen nem ugyanazok hangzanak el, hanem mindig az aktuális élethelyzetük kérdései, ami ezúttal már túlmutat kettejük kapcsolatán, szerelmén. Ennek "túlmutatás"-nak remek érzékeltetése, hogy ebben a filmben először nem kizárólag egymással beszélgetnek magukról és egymásról, hanem az ismerőseiket is bevonják, őket is kérdezik, nekik is mesélnek magukról, és zseniális, ahogy például a vacsoraasztalnál egy kapcsolat három fázisával szembesülhetnek: amilyenek akár ők is lehettek volna, ha most lennének fiatalok (persze modernizálva, Skype-pal meg facebookkal), amilyenek ők is lehetnének a saját életkorukban és amilyenek talán lehetnének mondjuk 30-40 év múlva, ha akkor találkoznának.

Ami pedig kettejüket illeti, arról valahogy többször is a Blue Valentine jutott eszembe: két ember nehéz küzdelemmel elért szerelme válságba kerül, amit egy hotelszoba magányában próbálnak feltárni, és ha lehet, megoldani. Celine és Jesse esetében nem is minden probléma ered egymásból, mert bár van egy csomó apróság, ami hiányérzetet kelt, egy rakás szokás, ami rigolyává erjedve őrületbe kergeti a másikat, és egy pár rejtély, amit a másik tudni szeretne, de éppúgy akadnak kétségeik a karrierről, az anyaságról/apaságról, hogy miért nincs jobban elosztva a házimunka, hogy ki miatt élnek ott és úgy, ahol, hogy mennyi lehetőséget szalasztottak el vagy mennyi minden kimaradt, amit meg akartak csinálni, és már valószínűleg ki is fog. És persze ott vannak azok a kérdések, amik már 9 meg 18 éve is bennük voltak, hogy hova, milyen döntésekhez és következményekhez vezethet, ha együtt maradnak, és hogy a szerelemben gyökerező közös életük, amit a bécsi éjszakájuk majd a párizsi délutánjuk alapján elképzeltek, mennyire állja ki a valóság próbáját.

Valami nagyon megdöbbentőt kéne látnom a moziban decemberig ahhoz, hogy a Before Midnight ne legyen rajta a 2013-as TOP10 listámnak legalább a dobogóján.


94%


.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Márc. 06, 2019 10:57 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 3 EmptyKedd Aug. 20, 2013 8:00 pm

Egyiket sem láttam - gondolom, ez nem meglepő -, de ha az értékelésed logikáját kellene követnem, akkor a harmadik 101%-os lehetne. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 3 EmptyKedd Aug. 20, 2013 8:17 pm

R2-D2 írta:
Egyiket sem láttam - gondolom, ez nem meglepő -, de ha az értékelésed logikáját kellene követnem, akkor a harmadik 101%-os lehetne. Smile
A logika nem mindig működik Smile . Lehetne 101%, de sajnos nem az, mert...
Spoiler:
Még úgy is, hogy a három filmből ez a leghosszabb.

És bár az nem lep meg, hogy nem láttad, de ha esetleg valamikor romantikus filmre adnád a fejed, szerintem ez legyen az, így, a három egymás után Smile . Úgy tulajdonképpen olyan a film, mint egy időutazás, mindig kilenc évet ugorva előre Very Happy .
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Válaszcsapás S2   Niwrok írásai 1.0 - Page 3 EmptyPént. Aug. 23, 2013 5:35 pm

Válaszcsapás / Strike Back S2


R2-D2 írta:

A másság az amerikanizálódáson érhető tetten, látványosabb, nagyszabásúbb lett, kevesebb ésszel. Smile

Talán egyszerűbb lenne azt mondani, hogy ami ennyire más, az már más Smile . Mocskosul szórakoztató volt, az kétségtelen, de hogy a formátumon, a rövid átkötésen és a pár remake-elt elemen kívül nem sok köze van a kettőnek egymáshoz, az is Smile .

Merthogy aki nem ismerné a háttérsztorit: a lényeg az, hogy az S1-et gyártó Sky1 passzolta a második évadot, az amerikai Cinemaxnak viszont annyira megtetszett, hogy átvette, csak éppen szinte mindent kidobott belőle. Maradt a 20-as részleg, persze teljesen más szereplőkkel, maradt a kétepizódos szerkezet (ezt egyébként külön díjazom, az 5*2 rész pont jó ritmust ad az egésznek, ebbe nem fér tökölés, legfeljebb töltelékrészek)... aztán ennyi. Illetve még a számozást is meghagyták, úgyhogy az amcsi nézők pisloghattak rendesen, hogy mi ez az S2-zés, ki a tök az a Porter, és hasonlók. "Cserébe" a Cinemax szögre akasztotta a drámaiság nagy részét és még azt a kevés realitást is, amivel a sorozat rendelkezett, és csinált egy... "lövős-baszós" sorozatot Smile .

Ami sajnos sokat romlott, az a karakterek színvonala: az angolok a 6 rész alatt azért csak kialakítottak valami képet a 20-as részleg háttér-tagjairól, Collinson és Layla karakterének szabad szemmel is látható mélysége volt. Itt viszont Eleanor Grant ezredesen kívül mindegyik biodíszlet, közömbös senkik a tömegben, és némelyik epizódszereplőről is többet tudtam meg, mint róluk. Porter karaktere csaknem sebészi pontossággal lett kettévágva a "jó zsaru"-"rossz zsaru" tengely mentén, amitől egyébként különbözőségük ellenére is mindkét utód olyan, mint egy képregényfigura. Stonebridge az ilyen "jó tanuló-jó sportoló" típus, aki tutira kitüntetéssel végezte az összes elképzelhető dolgot, amibe csak belekezdett, és csak azért nem az élére vasalt tankönyvei alapján hajtja végre a küldetéseket, mert lassan rájön, hogy Scott módszerei hatékonyabbak... főleg, ha mindenféle átverésekbe csöppen az ember. Így aztán nem tudom, a Cinemax felvállaltan csinálja-e ezt, de ez egy one-man-show lett, Scotté. Az még hagyján, hogy Scottnak már az oviban is pina lehetett a jele (ennyi öncélú kúrós vágóképet kb. a Spartacusban láttam utoljára, részenként legalább egy nőt tutira levarr, akár a legelképzelhetetlenebb helyzetekben is), de közben egyesül benne Sherlock Holmes és Rambo minden előnyös tulajdonsága, hogy egyébként a Nagy Összeesküvés szálai is az ő múltjában fussanak össze, és még a poénok (jellemzően szarkasztikus és/vagy szexista beszólások) 99%-át is neki köszönhessük. Mellette Stonebridge legfeljebb söprögető, esetleg a magánéleti konfliktusok szállítója. Ordító ellentétükre még a jelmezes is rájátszik, és egyszerűen röhejes, ahogy időnként Stonebridge ingben meg sportzakóban feszít, miközben Scottról le sem lehet robbantani (tényleg nem, kipróbálták!, ld. lejjebb Very Happy ) a gyűrött kínai pólókat és a koptatott farmert.

A történet kb. ugyanazon a szinten mozog, mert amennyivel az S1 tartalmasabb volt, az S2 annyival izgalmasabb, pörgősebb. Az epizódok közötti összekötés ezúttal lazább, a múltbeli dolognak kevesebb a személyes indíttatása, nem generál igazi feszültséget, az egyes epizódok viszont önmagukban sokkal zsúfoltabbak, talán öt percre is alig lassulnak le. Azokból rögtön a bevezető, a hoteles tetszett, aztán persze a szudáni, és végül a koszovói, utóbbi leginkább azért, mert a készítőknek a magyar az már majdnem albán, úgyhogy tele a stáb magyarokkal (Nagy Zsoltnak még szöveges szerepe is akad), hogy aztán a finálé egy része ténylegesen Budapesten is játszódjon (annak minden perce kincs, de nem írok róla, mindenki fedezze csak fel magának!). A fordulatok gyakoribbak, de általában súlytalanabbak, előfordul szimpla ismétlés az S1-ből (pl.: aknamező, a 20-as részleg "sajátos" módszerei a pszichológiai profil alkotására, bajusz-összeakasztás a CIA-val, fényképes poharazás, stb.) illetve van egy-kettő, ami tovább erősítette a képregény-akciómese hangulatot. Némelyik bomba például a felcsapódó lángokon túl belőlem is kirobbantotta a röhögést, gondolva itt rögtön az indiai hotelben fellógatott "csillárra" és a harmadik rész végére a Scottra szerelt "övtáskával". Utóbbinál az volt a legviccesebb, ahogy elképzeltem, milyen szánalmas magyarázatokat fognak kitalálni, hogy elhitessék, Scott azt túlélte (annyira, hogy a megboldogult Annie Wilkes is eszembe jutott Stephen King Tortúrájából), végül szerencsére egy vállalhatóan kínosat sikerült kitalálniuk Smile . És ha már "ész"... bár abból valóban kevesebb van az S2-ben, de "agyatlan"-nak mégsem mondhatom, lévén kiloccsantott állapotában annyi van benne, mint a 80-as évek "B"-kat. akciófilmjeiben (amitől persze még kevésbé értem, hogy a mozikból miért kellett száműzni szinte teljesen a véres jeleneteket, tévében miért sokkal kevésbé "romboló"...).

Mindezekkel együtt, bár a pontszám hasonló, azokhoz az S1 és az S2 igencsak más úton jutott el, a fél pontos különbséget inkább csak az újranézési inger jelenti... bár a fene tudja, Scott tuskósága is nagy élmény tud lenni Very Happy . Na jó, akkor inkább legyen az ok az olyan abszurditásukban megdöbbentő jelenetek hiánya, mint a burkás nők a kanapén Laughing .


8/10

.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Márc. 06, 2019 10:57 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 3 EmptyPént. Aug. 23, 2013 6:14 pm

Niwrok írta:
Válaszcsapás / Strike Back S2

.
Jó ezt olvasni, nagyon hasonlóan éltük meg ezt is. Scott dugásai egyre idegesítőbbek, ez a harmadik évadra meg még rosszabb lesz, de összességében teszik az egész.

Ahogy mondtam, önmagában tök jó élmény elmerülni egy filmben egy hétre. Márpedig a mai sorozatok olyanok, mint egy nagy-nagy fim. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 3 EmptyPént. Aug. 23, 2013 7:00 pm

R2-D2 írta:
Válaszcsapás / Strike Back S2
Scott dugásai egyre idegesítőbbek, ez a harmadik évadra meg még rosszabb lesz, de összességében teszik az egész.

A 3.-4. rész félidejénél nem lehet idegesítőbb, pontosabban röhejesebb, még pontosabban nem hiszem el, hogy az lehetne Very Happy !
Spoiler:

De az biztos, hogy ez volt a leg-guilty-bb pleasure, amihez az utóbbi időben szerencsém volt! Köszi Very Happy !

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 3 EmptyPént. Aug. 23, 2013 8:09 pm

Niwrok írta:


De az biztos, hogy ez volt a leg-guilty-bb pleasure, amihez az utóbbi időben szerencsém volt! Köszi Very Happy !

.
Szívesen... Smile


Egyébként meg nem akarlak elkeseríteni, mert remélem megnézed a harmadik évadot is, de idézek magamtól:

"... de kellett a golyózápor – mint ahogy kellett Scott, meg a dugásai is. Nos, ez érdekes kérdés: a sorozat közben két olyan numera is volt, ami bosszantóan életszerűtlenre sikeredetett, míg az utolsó három részben már egy sem akadt!!!!..."


Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 3 EmptyPént. Aug. 30, 2013 1:41 am

Niwrok írta:
Eleven testek / Warm Bodies

91%

.
Hát bazzeg, ezt álmomban sem gondoltam volna... Ha nem is 91 %, de szórakozató volt! Smile

"Meg se próbáluk szeretettel gyógyítani a Csontikat. Simán legyilkoltuk őket.." lol! 
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Niwrok írásai 1.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Niwrok írásai 1.0
Vissza az elejére 
3 / 66 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 34 ... 66  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Remo írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: