Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Niwrok írásai 1.0

Go down 
+5
Weide
Mr. White
Remo
R2-D2
Niwrok
9 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 41 ... 66  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 16 EmptyPént. Május 16, 2014 4:43 pm

Niwrok írta:
.
Túl a fenyvesen / The Place Beyond the Pines

8,5/10
.

Wow... jó írás!!! taps taps 

Elolvastam magamat is utánad, érdekes módon, nekem pont fordított sorrendben tetszett a mozi három része. No meg ismét csak a nemszeretem karakterek határozták meg az élményt magát.

De nem vitatom el érveidet, ajánlód alapján simán bevállanám látatlanban.  Wink 
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 16 EmptyPént. Május 16, 2014 5:34 pm

R2-D2 írta:

Túl a fenyvesen / The Place Beyond the Pines

Wow... jó írás!!! taps taps 
Elolvastam magamat is utánad, érdekes módon, nekem pont fordított sorrendben tetszett a mozi három része. No meg ismét csak a nemszeretem karakterek határozták meg az élményt magát.
De nem vitatom el érveidet, ajánlód alapján simán bevállalnám látatlanban.  Wink


Kezdem sajnálni, hogy még ha egyet is értünk egy filmben (nem most persze Smile...), akkor is "máshogy" nézzük, és így sokszor csak "elrobogunk" egymás mellett. Ez egyfelől természetes (más igények, más emlékek), másfelől előnyös ("Ha két ember mindig mindenben egyetért, akkor az egyik felesleges."), de azért néha jó lenne úgy beszélgetni egy filmről, hogy egymás "szavába vágva" soroljuk, hogy melyik jelenet miért tetszett, szerintünk ki mit miért csinált a filmben, és igen, néha azt is, hogy melyik jelenetben hogyan tükröződött a saját életünk, hiszen, ahogy már mondtam nemrég, én ezért is nézek filmeket.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 16 EmptyPént. Május 16, 2014 6:04 pm

Niwrok írta:

Túl a fenyvesen / The Place Beyond the Pines


Kezdem sajnálni, hogy még ha egyet is értünk egy filmben (nem most persze Smile...), akkor is "máshogy" nézzük, és így sokszor csak "elrobogunk" egymás mellett. Ez egyfelől természetes (más igények, más emlékek), másfelől előnyös ("Ha két ember mindig mindenben egyetért, akkor az egyik felesleges."), de azért néha jó lenne úgy beszélgetni egy filmről, hogy egymás "szavába vágva" soroljuk, hogy melyik jelenet miért tetszett, szerintünk ki mit miért csinált a filmben, és igen, néha azt is, hogy melyik jelenetben hogyan tükröződött a saját életünk, hiszen, ahogy már mondtam nemrég, én ezért is nézek filmeket.
.

Beszéljünk!!!  Very Happy 

Én a problémát inkább abban látom, hogy ritka az, amikor egy időben látunk valamit. A három-négy hónappal korábbi élmény alapján viszont nehéz érzéseket, érveket ütköztetni. Így az ember inkább csak sűrűn bólogat.

De az Open Grave pl. egy kivételes eset lesz, remélem, arról tudunk beszélni.

Más: nem sok üres hely lesz az eszközön, amit küldtél... Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 16 EmptyPént. Május 16, 2014 6:36 pm

R2-D2 írta:

Én a problémát inkább abban látom, hogy ritka az, amikor egy időben látunk valamit. A három-négy hónappal korábbi élmény alapján viszont nehéz érzéseket, érveket ütköztetni. Így az ember inkább csak sűrűn bólogat.
De az Open Grave pl. egy kivételes eset lesz, remélem, arról tudunk beszélni.


Igen, az is vastagon benne van, ezért is tettem a javaslatot az Open Grave-re Smile . Csak aztán meg ne szívjuk vele, mert ha annyi lesz a végén, hogy "Aha... ez tök szar!", akkor lefejelem az asztalt Smile !
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Niwrok írásai 1.0 - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 16 EmptyPént. Május 16, 2014 7:19 pm

Niwrok írta:
Igen, az is vastagon benne van, ezért is tettem a javaslatot az Open Grave-re Smile. Csak aztán meg ne szívjuk vele, mert ha annyi lesz a végén, hogy "Aha... ez tök szar!", akkor lefejelem az asztalt Smile!

Én szóltam előre...
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 16 EmptyPént. Május 16, 2014 7:42 pm

Niwrok írta:


Igen, az is vastagon benne van...
.

Mondjuk ebben a pakkban azért lesz olyan, amihez hozzá tudok szólni. Bőven lesz... Smile

Weide írta:
Niwrok írta:
Igen, az is vastagon benne van, ezért is tettem a javaslatot az Open Grave-re Smile. Csak aztán meg ne szívjuk vele, mert ha annyi lesz a végén, hogy "Aha... ez tök szar!", akkor lefejelem az asztalt Smile!

Én szóltam előre...

Vettem, vettem! Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Démonok között / The Conjuring   Niwrok írásai 1.0 - Page 16 EmptySzomb. Május 17, 2014 10:58 am

.
Démonok között / The Conjuring


Amikor tavaly viszonylag rövid időn belül James Wan két horrorfilmjét is vetítették a mozik, nagy dilemmát okoztak nekem az év végi TOP10 összeállításánál. Wan ugyanis azon kevés filmesek tagja nálam, akinek egyszerűen minden filmjét szeretem. Ilyenkor mindig hozzá szoktam tenni Leigh Whannell, mint állandó alkotótárs nevét, hiszen Wan eddig legtöbbször azt rendezte, amit közösen írtak. Szóval a TOP10-nél fejtörést okozott, hogy a két horrorból melyik reprezentálja Want, és ez végül hajszálnyival, de az Insidious lett (annak újranézése sem fog sokat váratni magára), de még most sem vagyok benne biztos, hogy jól döntöttem-e... bár végülis mindegy, mert döntöttem.

Wan azért garancia egy jó horrorra nálam, mert képes tisztelettel használni az olyan klasszikus horrorelemeket, mint az ajtónyikorgás, mozgó tárgyak, lehűlő levegő, de soha nem reked meg ezek unalmas ismételgetésében, hanem kreativitással és a saját stílusjegyeivel (mint amilyenek a torz babák) felfrissítve adja át ezeket a nézőnek. A Démonok köztben ilyen volt a tapsolós játék, a hangfelvétel visszahallgatása és mondjuk a tükrös zenedoboz működése. Ebben a filmben ezen felül külön érdekes volt, hogy nem egy szellem hozta a frászt az újonnan beköltöző, frissen vásárolt házuk történetét nem ismerő, ötgyerekes ("ötlányos") családra, hanem egyszerre három, pontosabban három szellem és valami démoni, ezzel pedig kiküszöböli a horroroknak azt a "hibáját", hogy az ember mindig csak egy helyről várja a riogatást. Itt viszont egyszerre terrorizálhatja az egyik a lányokat az egyik szobában, miközben az anyát a pincébe zárja a másik, és közben még a képek is csörömpölve hullanak le a falról... Vagy mondhatnátok, hogy micsoda para, amikor nem látod, hogy mi üldöz, én meg azt mondom, hogy az a para, amikor nem vagy benne biztos, hogy látod-e; amikor egyszerűen nem lehetsz benne biztos, hogy az ajtó mögötti árnyék bizonyos részeken nem sötétebb-e épp csak egy árnyalatnyival, és ezek a talán-foltok nem adnak-e ki valamilyen egybefüggő alakot. A végén pedig, ahogy a démon képes tárgyakon keresztül hatni távoli területekre, meg úgy egyáltalán a végén a pincében akkora erőt, hatalmat képes mutatni, ami -legalábbis nekem- sokkal hatásosabb volt, mint nagyon régóta bármi a démonos-megszállós kategóriában.

És ha már "megszállás". A Démonok közt legnagyobb erénye nálam Warrenék szerepeltetése, és a házaspár kettős, egymást kiegészítő megközelítése a földöntúli lényekhez. Egyik oldalon ott van Ed Warren, aki inkább tudományos-technikai oldalról áll a dolgokhoz (mondjuk ahogy a lények két fő típusáról beszél, vagy ahogy a "kapcsolatfelvétel" három lépését mutatja be), és mindezt egy kis prológussal (Annabel) össze is foglalják előre. Az igazi "varázslat" azonban Lorraine Warren, és remélem, még sok filmben helye lesz, mert önmagában a karakter elvinne többet is a hátán. Ő az, aki médiumként látja és érzi a lényeket, ha megérint valakit vagy valamit, akkor képes az ahhoz kötődő érzéseket, emlékeket átvenni... de ami másoknak áldás, az neki átok, és minden ilyen kapcsolatfelvétel nyomot hagy benne, mintha elvenne egy darabot a lelkéből, és mert éppen a legutóbbi akciójuk sokat kivett Lorraine-ből, ezért a médium feleségéért aggódó férj egy újabb szín lett a film palettáján. Ami amúgy is remekül próbálja érzékeltetni, milyen Lorraine-nek lenni, úgy látni a dolgokat, ahogy ő látja; érdemes mondjuk kétszer egymás után megnézni azt a jelenetet, amikor először megérkezik a Warren-pár Perronékhoz, és a másodiknál figyelni azt a cseppnyi viszolygást, ami többször is kiül Vera Farmiga arcára. Ha pedig szavazni kéne a filmtörténelem legnyomasztóbb és legrejtélyesebb helyszínére, az tutira Warrenék "széfje" lenne nálam, aminek a puszta létezése annyi kérdést vet fel, annyi félelmet képes elültetni az arra fogékony nézőben, amire más filmek a teljes időtartamukban sem képesek.

Nálam tényleg ritka az, hogy minden ennyire a helyén legyen, például a hangulat. Ebben leginkább a kor megidézése az élenjáró, mert a Démonok közt a 70-es években játszódik, és ez mindenből érződik, a ruhákból, a zenékből, a kocsikból, de még talán a párbeszédekből is, ahogy hiányoznak a használt nyelvből a "modernizmusok". Talán egy jelmez lóg ki belőle, de nekem az lett a kedvencem, Lorraine Warren kék galléros blúza pont azt a régimódi eleganciát sugározza, ami egy kis átkötést jelent a XIX. század vége (amióta a környéken és a házban a pokoljárás megkezdődött) és a beat-korszak között. Aztán ott vannak a színészek is, és mert a fél éve tárgyalt Mamához hasonlóan az anyaság központi szerepet kap, a női színészeknek jut nagyobb tér. A zsaru és az ázsiai fickó az Insidious Tucker-Specs duóját helyettesíti (és mert ez a film komolyan veszi magát, ezért sokkal kevesebb idiotizmussal), ahogy mondtam, Ed Warren a "tudományos" háttér a démonűzéshez (Patrick Wilson lassan már Wan házi színésze lesz), és ezen kívül csak egy Rory nevű fiú van, aztán kész. Az öt Perron-lányt és Judy Warrent remek gyerekszínészek alakítják, ők a riogatás leggyakoribb eszközei, mert a gyerekek sokkal fogékonyabbak erre a szüleiknél, akiket sokkal jobban megvisel (ezúttal konkrét okkal), hogy a gyerekeiket terrorizálják. Vera Farmigát már említettem, nagyszerű színésznő, akinek nagy szerepe van benne, hogy Lorraine lett a film legjobb karaktere nálam, de átváltozás-átlényegülés szempontjából Lily Allen talán még hatásosabb volt.

Wan utánozhatatlan játéka a kellékekkel és a hangulatokkal, a történet, mely új szintre emelte a démoni erők hatalmát, és a kiváló színészek mind-mind kellettek ehhez:


9,5/10
.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 17, 2019 12:40 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 16 EmptySzomb. Május 17, 2014 12:27 pm

Niwrok írta:
.
Démonok között / The Conjuring

... Ebben a filmben ezen felül külön érdekes volt, hogy nem egy szellem hozta a frászt az újonnan beköltöző, frissen vásárolt házuk történetét nem ismerő, ötgyerekes ("ötlányos") családra, hanem egyszerre három, pontosabban három szellem és valami démoni, ezzel pedig kiküszöböli a horroroknak azt a "hibáját", hogy az ember mindig csak egy helyről várja a riogatást...

9,5/10
.

Tényleg??? Basszus ez nekem fel sem tűnt. Legalábbis nem emlékszem rá, hogy mikor néztem, feltűnt volna.

Egyébként meg ugyanaz, mint egy írásoddal előbb: ha nem láttam volna, ez alapján látatalanban is bevállalnám. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 16 EmptySzomb. Május 17, 2014 11:44 pm

R2-D2 írta:

Tényleg??? Basszus ez nekem fel sem tűnt. Legalábbis nem emlékszem rá, hogy mikor néztem, feltűnt volna.


De, biztos feltűnt, csak legfeljebb nem esett le, hogy mire gondolok Smile .

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Halálos ítélet / Death Sentence   Niwrok írásai 1.0 - Page 16 EmptyVas. Május 18, 2014 1:10 am

.
Halálos ítélet / Death Sentence


"Mindenki azt hiszi egy háborúban, hogy az igazság az ő oldalán áll. Ettől még mindenki ugyanúgy meghal a végére!"

Ha már úgyis James Wan volt soron, és ha már az elmúlt hónapban amúgy is többször előkerült a bosszú katarzisa illetve annak elmaradása az aktuális filmek kapcsán, kicsit előrevettem az újranézendő-listán Wan eddigi egyetlen nem-horror műfajú filmjét. Mert ebben aztán van bosszú...

Nicholas Hume boldog családapaként és sikeres üzletemberként él és neveli feleségével két fiát, a 18 éves Brendant és a 14 éves Luke-ot. Brendan a család büszkesége, a középiskola hokicsapatával sorra nyeri a meccseket és a bajnokságokat, és arra készül, hogy talán Kanadában tanul tovább sportösztöndíjjal... ez az álom és a családi idill azonban szertefoszlik, amikor Brendan rosszkor van rossz helyen, és brutálisan megölik. Az apa az egyetlen szemtanúja a gyilkosságnak, és az általa megadott személyleírás alapján el is fogják a tettest, de Nick alig akar hinni a fülének, amikor az ügyvédjük egyezségekről, az eset nehéz védhetőségéről és az esküdtek befolyásolhatóságáról kezd papolni, és arról, hogy még örülhet, ha a gyilkost 3-5 évre sikerül lesittelni. Az utolsó csepp az, amikor megtudja, hogy milyen abszurd okból kellett eltemetnie a fiát. Hirtelen elhatározásból úgy dönt, nem hagyja a fia gyilkosát az "igazságtalanságszolgáltatásra", a jogi csűrés-csavarásra, és maga ered a fickó nyomába, hogy végrehajtsa rajta az ítéletet, amit ő igazságosnak gondol... amely döntéssel egy véres hadjárat veszi kezdetét.

B*sszátok meg, amúgy is kellemes emlék volt a film, de hogy ennyire k*rvajó, az már kikopott a fejemből ebben a nagy filmdömpingben! Nem tudom, hogy Wan csak kísérletezni akart ezzel az akciófilmes, pontosabban bosszúfilmes kitekintéssel, főleg annak fényében, hogy utána évekig megint csak horrort írt és forgatott, vagy rájött, hogy az neki jobban bejön, vagy én nem tudom, de ha mindenki így próbálgatná ki magát más műfajokban, mint ahogy Wan teszi, akkor tutira kevesebb lenne a panaszkodás a végletekig elsablonosodó hollywoodi filmkínálat miatt! Kicsit OFF, de amióta megtudtam, hogy Wan rendezi az új Halálos iramban-t, azóta izgultam, hogy hogyan fogja felfrissíteni a lassan már akciómesévé silányult szériát, hogy mennyit tudott fejlődni az elmúlt évek alatt... és éppen ezért borzasztóan sajnálom, hogy az FF7 nem olyan lesz, amilyennek ő elképzelte, hanem olyan, amilyet Paul Walker tragikus halála lehetővé tesz majd. Csak azokból kiindulva, amit ebben a filmben láttam tőle, nagyszerű dologról maradnak le azok, akik akár csak egy jó akciófilmre vágynak, mert a Halálos ítélet alapján Wan akciófilmet is majdnem olyan jól dirigál, mint horrort... és horrort szerintem nagyon tud rendezni (és már bőven a Fűrész és a Halálos hallgatás ezt mondatja velem, nem csak azóta a The Conjuring meg az Insidious)!

Csak hát színezőpaszta helyett a horrorfilmes eszköztárát kenheti az ember a hajára egy akciófilmben, ugye... vagy mégsem? Nem bizony, ugyanis műfajfüggetlen, hogy a rendező miben látja meg a lehetőséget, hogyan épít feszültséget, hogyan fokozza azt egy ilyen érzelmileg egyre túlfűtöttebb helyzetben. És akkor ennek érzékeltetéséhez el is jutottunk ahhoz a jelenethez, ami leginkább megmaradt nekem elsőre ebből a filmből: a parkolóházas. Ez egy gyönyörű és izgalmas, három perces vágatlan felvétel, és miközben a néző egyszerre fut Nick-kel az autóriasztó-kakofóniában, már szinte vele lihegve, közben követni tudja ellenfelei helyzetét is, és ezalatt a kamera hol az autók között bújkál, hol pedig szinteket vált, befogva szinte a parkolóház teljes területét, egészen a tetőig. Ilyet aztán nem látni minden bokorban! Ezúttal is ez volt a filmes csúcspont, de most már azért több ilyen snitt is feltűnt, például a verekedés a fürdőszobában, vagy a lövöldözések a lépcsőházban, ahol mondjuk hirtelen két emeletet liftezik fel a kamera egy szűk helyen. Nem azt mondom, hogy soha nem láttam ilyen megoldásokat, de ritkán, és még ritkábban egy kvázi-kezdő rendezőtől, aki egy olyan kezdő forgatókönyvíró művéből akart filmet csinálni, aki "megforgatókönyvírta" Brian Garfield, a Bosszúvágy írójának egyik novelláját (még ha inkább csak ihletőként használva is azt).

És azért Want sem kell félteni, nem tud ő kibújni a horror-bőréből! Vagy talán véletlen lenne, hogy a végső lövöldözésre egy romos elmegyógyintézet falai között kerül sor, ami amellett, hogy jól érzékelteti a bosszú kapcsán mindenkin egyre jobban eluralkodó őrületet, azért mégiscsak egy klasszikus horrorfilmes helyszín? Egy akciófilm nem ad ugyan olyan lehetőséget a kellékekkel és a helyszínekkel való variálásra, mint egy horror, de azért akad egy kis játék egy tükörrel, a kocsma és a kápolna a vörös üvegablakaival remek hangulati elemet jelentenek, megidéződnek Wan korábbi filmjei (Shaw bírónőn keresztül a Halálos hallgatás, egy utcanévben pedig Wan első filmje), persze itt van Leigh Whannell, és bár a vérhez, a brutalitáshoz meg a filmen végigvonuló feszültséghez nem illik a humor, de azért csak sikerült a fegyverrel és minden más illegálissal seftelő John Goodmanre egy olyan szemüveget adni, ami minimum megmosolyogtatja a nézőt.

Bizony, a színészek és a szereplők, őket se hagyjam ki, elsősorban Kevin Bacont, aki olyan "mentális" és fizikai leépülést produkál a film alig pár napja alatt, hogy hűha! Amellett, hogy Bacon milyen kiválót alakít, talán a nekem leginkább tetsző dolog Nick Hume-ban az, hogy nem csinálnak belőle Terminátort, aki örökélet- meg öröklőszer-cheattel gyalulja le a rosszfiúkat, hanem végig érződik, hogy nincs semmi mása, csak a vérgőzös agya meg a konditermi izomzata, hogy ő tényleg egy aktakukac-alelnök, aki fegyvert legfeljebb a tévében látott, és qrvanagy mázli meg valamifajta hatodik érzék óvja meg egyáltalán attól, hogy rögtön elsőre agyonlőjék! Arra a jelenetre, ahogy "gyakorol" a fegyverekkel, megint csak nincs más szavam, mint a "zseniális", és ott is megengedtem magamnak egy halvány mosolyt. Nem úgy a fő ellenfelet, a bandavezér Billy Darley alakító Garrett Hedlund -pedig őt sem sokszor kapott előtte efféle szerepeket- esetében, aki megint csak kiváló figura. Ott van benne az, ahogy a saját motivációja felvértezi őt Nick ellen, és az is, hogy mennyire megkeményítette őt az utca és a drogkereskedelem, de aki mégiscsak egy kölyök... az a finálé, azzal az arckifejezéssel a végén igazi tetőpontja volt ennek az amúgy is a lapostól messze álló filmnek.

Szóval amit elsőre gondoltam, az most másodszor kétszeresen igaz: az elsőfilmes Punisher húzzon vissza szappanoperákat meg sitcomokat nézegetni, Max Payne pedig nyugodtan haluzza tovább a szárnyas szarait, nálam a XXI. századi bosszúfilmek trónján évek óta a Death Sentence ül, és a dolgok mostani állása szerint fog is nagyon sokáig!


93%


A hozzászólást Niwrok összesen 5 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 17, 2019 12:41 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 16 EmptyVas. Május 18, 2014 1:22 am

Niwrok írta:
.
Halálos ítélet / Death Sentence

Bizony, a színészek és a szereplők, őket se hagyjam ki, elsősorban Kevin Bacont...


93%
.


B+ és én ezt még nem is láttam!!!!  Shocked 

Na, felírtam a listámra, jövő héten meg is nézem. Köszi az ajánlót, majd értekezünk róla - talán most időben közel leszünk egymáshoz.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Niwrok írásai 1.0 - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 16 EmptyVas. Május 18, 2014 9:35 pm

Niwrok írta:

Halálos ítélet / Death Sentence

B*sszátok meg, amúgy is kellemes emlék volt a film, de hogy ennyire k*rvajó, az már kikopott a fejemből ebben a nagy filmdömpingben! Nem tudom, hogy Wan csak kísérletezni akart ezzel az akciófilmes, pontosabban bosszúfilmes kitekintéssel, főleg annak fényében, hogy utána évekig megint csak horrort írt és forgatott, vagy rájött, hogy az neki jobban bejön, vagy én nem tudom, de ha mindenki így próbálgatná ki magát más műfajokban, mint ahogy Wan teszi, akkor tutira kevesebb lenne a panaszkodás a végletekig elsablonosodó hollywoodi filmkínálat miatt!

93%


->Ezt a filmet már régóta megakartam nézni de mindig halogattam egészen addig amíg el is felejtettem, aztán láttam, hogy írtál róla és úgy gondoltam, hogy addig el nem olvasom amíg nem néztem meg a filmet ami kb az írás megtalálása után cirka 3-4 órán belül már meg is történt.
Aztán elolvastam az írásodat és csak egyet tudok érteni veled. Amikor láttam a parkolóházas jelenetet mondóm, hogy tuti, hogy ez lesz a film csúcspontja és az is lett, ez tényleg nem egy klisés akciófilm főleg azért is nagy szó mert azért valljuk be a bosszú filmeknél nagyon sokszor mennek biztosra vagyis a klisékre, de itt tényleg egy érző, gondolkodó(bár nem sokáig) ember van a középpontban.
Spoiler:
Jaj és szerintem ha a Max Payne-t (mert a játék első két részével játszottam és azokból aztán lehetett volna jó filmet csinálni, ha nem az a rendező van a székben aki az óment,a die hard 5-öt(és direkt írtam kis betűvel a címeket)
Spoiler:

Amikor a Halálos iramban-nál én is láttam a nevét megörültem mert végre biztosan valami egyedi lesz, de az egyik színész esete okán inkább Walkerről fog szólni, és akkor nem tud kibontakozni Wan, de kívánok neki minél több műfajban való kísérletezgetést és ugyan ilyen minőségben pl még egy akció filmet szívesen elbírnék tőle azért vígjátékot biztosan nem fog rendezni, de drámát sztem tudna csinálni, meg gengszter filmet....!
Spoiler:

Tudom, hogy már írtam, de a parkolóházas jelenet tényleg nagyon nagy kb mint a Szemekbe zárt titkok stadionos jelenete.-> Amiből Hollywood csinál remake-et  faceplam 
Nem tudom, hogy láttad-e de ajánlom neked a Super c. filmet amiben van egy csávó aki eldönti, hogy Ő szuperhős lesz kb mint a Kick-ass csak azért jobb és realistább!
A film nálam: 7,5-8 pont talán 8,5  
Az írásodra meg nem tudok mást adni, mint:   taps
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 16 EmptyVas. Május 18, 2014 9:52 pm

Mr. White írta:

Halálos ítélet / Death Sentence

A film nálam: 7,5-8 pont talán 8,5  
Az írásodra meg nem tudok mást adni, mint:   taps


Bocs, de egy kicsit átszerkesztettelek, leginkább azért, mert sok olyan dologról írtál, ami szeretném, hogy meglepetés legyen azoknak, akik még nem látták a filmet.

A Max Payne-ekkel én is játszottam, pontosabban az elsővel és a harmadikkal, és kár, hogy ilyen jó alapanyagból csak ilyen drogos-ukránluvnyás szutykot tudtak összehozni, pedig remek lett volna egy akciódús pszichodrámának. Olvastam olyan véleményt, hogy a Death Sentence Max Payne-ebb, mint a Max Payne, és erre csak bólogatni tudtam.

A Super érdekesen hangzik, de ott volt nekem erre az Erő krónikája, azzal azt hiszem megelégszem egyelőre, de kösz a tippet.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 16 EmptyHétf. Május 19, 2014 9:13 pm

Niwrok írta:
.
Kártyavár S1 / House of Cards S1

.


Niwrok, csak neked: Smile






.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 16 EmptyHétf. Május 19, 2014 9:41 pm

R2-D2 írta:

Kártyavár S1 / House of Cards S1
Niwrok, csak neked: Smile


Köszönöm, de én ezt már mind tudom Smile . Már te vagy a soros Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Niwrok írásai 1.0 - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 16 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Niwrok írásai 1.0
Vissza az elejére 
16 / 66 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 41 ... 66  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Remo írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: