Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 1.0

Go down 
+7
tchabee
Joe Cornelius Hallenbeck
Mr. White
Weide
Niwrok
Remo
R2-D2
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 36 ... 67  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: A robot és Frank   R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 EmptySzomb. Ápr. 20, 2013 2:34 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 L3xjPtT



A robot és Frank



Kis költségvetés, nyolcvanas évekbeli hangulat, Frank Langella. Tömören és röviden ennyiben lehet összefoglalni a Robot és Frank című tavalyi sci-fit – amiről újfent az égvilágon semmit nem lehetett hallani. Nem is igazán értem a filmkészítőket: csinálnak valamit 2.5 millából aztán utána meg nulla publicitás biztosítanak neki. No, nem mintha a nagy hírverés bármit is jobbá tenne, de azért egy szélesebb ismertség a jobb filmeket is eljuttathatná mindenkihez. Konkrét esetben a sci-fi rajongókhoz…

Nekem fogalmam sem volt erről a műről (sem), pedig Frank Langella miatt biztos megnéztem volna, még az elbaltázott sárga borító ellenére is. Bírom az öreget, kiváló színész, s ez a mozi is teljes egészében rá épül. Egy nagyon személyes, sci-fi ellenére totál realisztikus – tán, ha 50 évvel járunk előre az időben – kis mű, ami a maga 85 percével pont arra elég, hogy egy kellemes, de nem örökre maradandó élményt okozzon. Frank, a szenilis öregember egymagában él egy vidéki házban, egy kissé zsémbes öregúr, akivé szinte bármelyikünk válhat később. Apró kis jelekből épül fel valódi személyiségrajza, ki is volt ő valójában, s ebbe a képbe, a saját kis világába robban be a Robot, amit fia hoz neki társ gyanánt. A sztori szerint a két lény kisebb-nagyobb összezördülés után egymásra talál, és valódi társakká válnak – még a nagy kalandban is. A film legfőbb témája így az ember-robot kapcsolat, annak minden, korábbi mozikból már megismert aspektusával és némi új gondolattal együtt. Az utasítások betartása kontra az erkölcs és a törvényesség, a barátság és a bajtársiasság, az önfeláldozás és az árulás végigvonulnak a mozin, arra fogékonyak számára érdekes koncepciókat és gondolatokat vetve fel…

A mozi krimiszála a lopásokkal és betörésekkel épp hogy csak árnyalja az egészet, a vázolt nem túl távoli jövőkép hiteles és reális. Ami még esetleg egyenértékű lehet a főmotívummal, az a család, Frank családjának története. A betegsége miatt széthullott família tagjainak tettei nekem kimondottan tetszettek, a való életben sem lenne másként. Nincsenek túljátszott, kihegyezett érzelmi csúcspontok, s egy icipici meglepő fordulat is belefért a sztoriba. Hunter és Madison karaktere pont annyit nyújt, amit egy adott esetben a fiú és a lánygyermek nyújtana, a feleség feltűnése, pláne kiléte meg érdekes színfoltja az egésznek. Azonban a családi vonal miatt nem lehet a Robot és Frankre kizárólag sci-fiként tekinteni, számomra épp annyira egy családi története is, mint tudományos fantasztikus mű. A költségvetés ugyanakkor inkább az előbbi felé tolja, a robot borzasztó egyszerű – de valahol pont ettől hiteles -, a mozi inkább Frank Langella játéka miatt marad meg emlékeinkben, mint hiper-szuper jövő miatt. Nem baj, kell néha az ilyen is.

Ha jól belegondolok, és szerencsém lesz, mire ilyen szenilis vénember leszek, mint Frank, talán a gyerekek nekem is tudnak már venni ilyen robotot. A neve már mindenesetre meg is van…  Smile



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Okt. 20, 2018 12:03 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Felhőatlasz   R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 EmptySzomb. Ápr. 27, 2013 3:46 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 VouWuC4



Felhőatlasz




Gondolom, nem vagyok egyedül vele, de mikor kijöttem tavaly erről a filmről a moziból, hatalmas zűrzavar volt a fejemben. Láttam valamit, amiről éreztem ugyan, hogy különleges alkotás, éreztem, hogy valamit kellene a háttérben észrevennem a hat különböző szál között – azonban valahogy a sok apró részlet nem állt össze egésszé… Innentől kezdve nem is volt kérdés az újranézés - sőt nem is elég egy újranézés -, ami az otthoni, nyugodt körülmények között, ismerve már a film szerkezetét és a főbb figyelnivalókat, meg is hozta a várt eredményt. Lényegesen jobban tetszett a film, úgy érzem, kezdek valamit kapizsgálni is belőle – ugyanakkor a legfőbb gondjaim mégsem múltak el teljesen…

A hat történeti szál, amivel a mozi dolgozik, egyenként kiváló. Vannak persze közülük személyes kedvenceim (különösen a két jövőbeli), vannak, amiket csak most kedveltem meg, de tény, hogy az önálló kis sztorik remekül megírt és filmre vitt történetek. Stílusukban sokrétűek, hisz van itt drámai, romantikus, kalandos, rejtélyes, történelmi hátterű, korban is jócskán máskor játszódnak, de mindegyik simán magában rejti a filmnézés oly elengedhetetlen kellékeit: a személyes kötődést a szereplőkhöz, a hangulatot, a történetet, tehát a nagybetűs ÉLMÉNYT. Mindegyikben meg lehet találni az ember számára megfelelő kapaszkodót, mindegyiket a maga nemében és korában különlegesnek lehet tekinteni. Ahogy egybe vannak fűzve, az meg egyszerűen zseniális. Már a moziban is feltűnt, de itthon jobban tudtam rá figyelni: ennyire kiváló vágást, ennyire sokrétű elemek és jelenetek ennyire kiválóan egybe fűzését rég láttam. Az áttűnések, a mondatok jelentéseinek több korban elhelyezése, a kérdésekre más korban adott válaszok vágása elképesztően jól sikerült, komolyan mondom, filmszerető emberkéknek már csak ezért is megérné megnézni a Felhőatlaszt. S ami első nézésre zavart, itthon az is más értelmet nyert: sokszor csak pár percre, egy jelenet erejéig ugrunk más történetszálba – a kapkodás helyett most már logikusan felépített forgatókönyvet sejtek…

Azonban még ennyi dicséret mellett sem tudok elmenni a Felhőatlasz számomra két legnagyobb hibája mellett: az egyik, hogy a kétségtelen kapcsolódási pontokon kívül hiányzik a mindent átfogó kohézió. Hiányzott a végéről a katarzis, mikor is azt érzi a néző, hogy végigült 164 percet, s megérte: a film végére történik valami, megmagyaráznak valamit, amit egész mozi alatt várt. Nos, itt ilyen nincs. Lehetne erre azt mondani, hogy mi a francért vannak a nézőnek ekkora elvárásai, meg mit is lehetett mást várni, azonban az egész mozi valahogy úgy van felépítve, valami olyasmit sugall végig, hogy ennek a katarzisnak el kell jönnie. Nem tudom máshoz hasonlítani, mint egy hosszú és nagyon izgalmas pettinghez, amiben minden megtörténik, csak épp a legfontosabb nem. A katarzis… Ebben pedig mindenképp a rendezők a ludasak, hiszen az ő dolguk lett volna az is, hogy művüket közelebb hozzák a nézőkhöz. Jómagam nem igazán szeretem, ha egy filmnél nagyítóval kell keresni a mondanivalót. Oké, a Cloud Atlasra sok mindent rá lehet fogni, de ha mégsem jön át a vásznon elsőre a közlendő, az régen rossz. Ez egy kis költségvetésű művészfilmeknél nem ritka jelenség, no de a 103 millió dolláros büdzsé ez esetben minden, csak nem kis költségvetés – még jó, hogy a gyártási költségek legalább megtérültek.

A másik meg, ami még másodszori nézésnél is zavart kissé, az a színészek felhasználása, nemek kifordítása és az összes ezzel járó dolog. Értem én, hogy ez is a művészi koncepció része, de számomra többször pont a visszájára fordult az egész – különösen Noakes nővér esetében. Azt nem vitatom el, hogy színészi szempontból zseniális és maradandó alkotást látunk, de szerintem a kevesebb itt is több lehetett volna – szerintem jobb lett volna, ha minden szálban külön gárda van. Vagy esetleg ha a színészeken keresztül tisztán le lehetett volna vezetni valamiféle reinkarnációs szálat (nekem még nem sikerült), akkor még talán jobban befogadtam volna, de így inkább zavaró volt számomra. Aztán persze lehet, ha még párszor megnézem, összeáll az egész, de az már az első szerelem varázsát nem hozza el…

Pedig lehetett volna akár az is. A Felhőatlasz technikailag egy nagyszerűen megcsinált mozi lett, minden dollár meglátszik rajt. Tényleg magával ragadó a látvány, tényleg jó kis történetek, kivételesen jó a színészgárda. A Wachowski tesókat nem kell bemutatnom – én ráadásul minden filmüket szeretem – Tom Tykwer pedig a Lé meg a Lolával no meg a Parfümmel lopta be magát a szívembe. Mégsem sikerült nekik egy elsőre fogyasztható, maradandó filmélményt összehozni: maradandó ugyanis csak annyiban lett, hogy az ember les ki a fejéből, mi is történt vele. Meg közben örül, mint majom a farkának, ha felfedez egy asztalláb alá csúsztatott naplót, vagy egy köteg szerelmeslevelet kapocsnak…

Aztán lehet, direkt van így. Az biztos: ennél a mozinál nem kell senkinek sem kellemetlenül éreznie magát, ha nem jön le minden elsőre. Még másodszorra sem fog. Meg kell próbálni szimplán élvezni az egészet, egy felszínes kirakósjátékot játszani a történettel meg a karakterekkel, hátha összejön valami. Csak arra kérek mindenkit, ha sikerül neki, jelezze felém, mert akkor szívesen újranézem annak tükrében is a mozit.



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Okt. 20, 2018 12:03 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Lépéselőnyben S1   R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 EmptySzer. Május 01, 2013 5:28 pm

.
Niwrok külön figyelmébe!!! Te szereted az ilyeneket, ráadásul ez most csak 990 HUF az Intersparban... Smile


R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 Paqi5mG



Lépéselőnyben S1



A minap egy multi turkálójában bukkantam rá erre a dobozra, s a tartalomismertető felkeltette érdeklődésemet – de még így is kissé kockázatos kalandnak tűnt belevágni egy újabb sorozatba. Nem is elsősorban a pénzt sajnálja az ember, inkább az esetlegesen elvesztegetett időt, illetve a bosszúságot: hisz hátha ez is egy félbehagyott sorozat lesz itthon. A végére a három veszélyforrásból az utolsó maradt meg, hisz a kissé nehéz indulás után egész jól megbarátkoztam a Leverage történéseivel, s most meg bosszankodhatok, hogy nincs folytatás itthon…

Semmit nem tudtam erről a sorozatról, még csak nem is hallottam róla, de gondolom, ezzel nem vagyok egyedül. Kicsit utána böngészve a neten, ez egy ún. „heist” sorozat, ami az átverős/bankrablós filmek szakzsargonja, s tényleg: az egész olyan, mintha a Svindlereket összemixelnénk az Ocean’s eleven filmekkel, amolyan Robin Hood módon, némi Sherlock Holmes dizájnnal megfűszerezve. A mostani divattól eltérően azonban a Lépéselőnyben a régi, hagyományos szerkezetet követi, gyakorlatilag különálló epizódok halmaza, amolyan Miami Vice módon – ha nagyon erőltetem, akkor talán csak a főszereplő alkoholizmusa illetve személyes tragédiája visz némi háttértörténetet a sorozatba. Ezáltal az egész egy merőben más élményt nyújt, mint mondjuk egy Lost vagy Szökés…

Más, de nem kevésbé kiváló. A lényege az, hogy 4+1 bűnöző közös munkáik folyamán a szegény, kifosztott, kisemmizett emberek oldalára állva rendszerint megkopaszt egy dúsgazdag, ámde zsarnok/csaló/gonosz vezetőt… Ahogy Robin tette a sherwoodi erdőben, elveszik a gazdagok pénzét, s a szegényeknek adják. Teszik ezt a legkülönfélébb trükkökkel, ha kell hacker-módszerrel, ha kell színjátszással, ha kell betöréssel. Borzasztó sokrétű az egész sorozat, helyenként elképesztően jó és ötletes megoldásokkal, amik után bizony széles mosolyra görbül a szánk. Eme sokrétűség pedig az ötfős csapat összetételéből fakad, a csapat tagjai képviselik az előbb felsorolt módszereket. Ezáltal pedig elérkeztünk minden sorozat alfájához és omegájához, a karakterekhez. Mert – pláne egy ilyen felépítésű – sorozat lelke mindig is az, hogy akiket több estén át bámulnunk kell a képernyőn, mennyire tudják belopni magukat a szívünkbe… A Lépéselőnyben ismeretlen színészeinek ez maradéktalanul sikerült.

Nate (Timothy Hutton), az alkoholista ex-biztosítási ügynök a kulcs, ő a zseni (s számomra egyben a legunszimpatikusabb figura), aki a Tervet kovácsolja, aki mindig felépíti az eseményeket. Képességei Holmes szerűek, mint ahogy az adott epizódok magyarázatai is azok. Sophie (Gina Bellman) az állandó csali, a bombanő színész, aki nélkül sosem jutnának el a többiek az áldozat közelébe. Eliot (Christian Kane) a tökös verőlegény, aki azonban nem csak harcművészeti tudása miatt van a csapatban. A néger Hardison (Aldis Hodge) iszonyat jó arc hackerként, zseniális tudással és rengeteg poénforrással. A végére maradt legnagyobb kedvencem, Parker (Beth Riesgraf), a szőke betörő csaj, aki Macskanő módra jár kel az épületekben, ráadásul sutaságában egy szerethető, igazán poéngyáros figura. Ők öten adják a sorozat vázát, s bár olyan parádés vendégszereplő gárda nincs, mint mondjuk a MV-ban, azért csak feltűnik Crowley az Odaátból, illetve Mariel a Rejtélyek városából. Ínyencfalat azoknak, akik néznek sorozatokat…

Jól összerakott évad lett az egész, néhány egészen kiemelkedő epizóddal, ahol elégedett csettintéssel lehetett hátradőlni a végén. Hogy ezek után mégsem tud nálam a Top5-be kerülni, annak prózai okai vannak. Egyrészt a szerkezete miatt, de ami fontosabb, a néha bizony nagyvonalú és légből kapott történetvezetés miatt. Ha mélyebben bele megyünk egy-egy epizódba, bizony jó néhány bosszantó logikátlanságra lehetünk, hogy került XY oda, ahol van, és az hogy nem tűnt fel senkinek. Ez különösen abban a viszonylag kevés laposabb fejezetben van, amelyek nem sikerültek olyan feszesre, szerencsére a többi, ami pörög és izgis, ott ezeken át lehet siklani. Összességében egy jó 13 részes indító első évadot láttam, ami kint már az ötödik évadnál és a 77-ik résznél jár. Szerintem nálunk ezt örökre elfeledhetjük, pedig érdekelne Parkerék a további sorsa.

A Bufi 2008-as kiadványa viszont több mint korrekt. Lemezenként általában három epizód, valamint magyar feliratos mini werkfilmek, az utolsó lemezen meg még sok egyéb is. Az angol 5.1 hang tisztességes, mint ahogy a kép is – legalábbis TV-show szinten, a magyar 2.0-ba nem hallgattam bele.  Kár, hogy nem folytatták még melegében, mert ennyi idő után hallott ügy.

Ha nem zavar a többi évad hiánya, akkor kosárba!



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Okt. 20, 2018 12:06 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 EmptySzer. Május 01, 2013 8:36 pm

R2-D2 írta:


Niwrok külön figyelmébe!!! Te szereted az ilyeneket, ráadásul ez most csak 990 HUF az Intersparban... Smile

Lépéselőnyben S1

Ha nem zavar a többi évad hiánya, akkor kosárba!

Köszönöm az ajánlást és a vásárlási tippet... de ezúttal megelőztelek, mert már lapul egy ilyen a szekrényemben Smile.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 EmptySzer. Május 01, 2013 8:43 pm

Niwrok írta:
Köszönöm az ajánlást és a vásárlási tippet... de ezúttal megelőztelek, mert már lapul egy ilyen a szekrényemben Smile.

No, akkor majd várom, mit is írsz róla... Very Happy
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Hobbit - Egy váratlan utazás   R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 EmptySzomb. Május 04, 2013 12:42 am

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 CwkglmW




Hobbit - Egy váratlan utazás





„ Drága Frodom ... Egyszer azt kérdezted, elmeséltem-e neked mindent, amit a kalandjaimról tudni kell. Miközben őszintén kijelenthetem, hogy igazat mondtam, de talán mégsem meséltem el mindent egészen…”

Újra Középföldén… Azt hiszem, ezzel a mondattal tökéletesen ki lehet fejezni az egész Hobbit lényegét, érzelmi motivációit – no meg minőségét. Ugyanis az alkotógárdának, ezen belül elsősorban Peter Jacksonnak köszönhetően a Hobbit innentől szerves része a GYU Univerzumnak, minden egyes rezdülésében illeszkedik hozzá. Így tehát aki azt szerette, vélhetően ezt is imádni fogja, aki viszont ki nem állhatta PJ korábbi fantáziavilágát, az maximum egyszer fogja megnézni a Hobbitot is. Ráadásként – ezt csak halkan, SW fanként jegyzem meg – egyre inkább hasonlít az egész a kedvenc univerzumomhoz: klasszik trilógia után prequel, ugyanolyan fanatikus rajongók, ugyanakkora mánia körülötte…

„Fili, Kili, Oin, Gloin, Dwalin, Balin, Bifur, Bofur, Bombur, Dori, Nori, Ori … egy törp még hiányzik… Bilbo, engedd meg, hogy bemutassam csapatunk vezérét Tölzspajzsú Thorint.”

Szóval Középfölde. A film elejei cameo elég volt arra, hogy PJ kilóra megvegyen: a kapcsolódási pont a GYSZ-hez annyira jól sikerült és annyira rajongói szívhez szólt, hogy utána gyakorlatilag bármi történhetett volna. A törpök feltűnése és lakomájuk pedig még inkább elmélyítette ezt az érzést – holott a mai napig nem tudom, ki kicsoda a nagy kavalkádban. Na jó, Thorint megjegyzi az ember, de a többiek… Az egész vacsorának pedig - ami önmagában iszonyat mókás – csodálatos lezárása a dal, a Misty Mountains, amit közösen énekelnek. Ilyen hangulatos felvezetés, amivel a Hobbit nyit, kevés filmben található. Tulajdonképp nem történik semmi, mégis elmerülünk a környezetben, a díszletben, a karakterekben – legyenek akár régiek, akár újak. S nem, nem hosszú: pont olyan, mint pl. egy igazán jól sikerült este, nem akarod, hogy vége legyen…

„ - Keresek valakit, aki részt venne egy kalandban.
 - Egy kalandban? Kétlem, hogy bárkinek Bree-től nyugatra, kedve lenne holmi kalandokhoz.”


Aztán a nagy kaland még csak most kezdődik. A GYSZ-hez hasonló road movie különböző eseményei és helyszínei mind egy újabb varázslat részei, egy mágiáé, ami nem enged elszakadni Középföldéről. Rengeteg kapcsolódási pont Frodoék útjával, a kővé vált trollok, Völgyzugoly, a Ködhegység gyomra azt a hatást érik el, mintha sosem hagytuk volna el e tájat. Mintha az elmúlt 10 év nem lett volna. A kalandok külön-külön is élményszámba mennek: a trollvacsora gusztustalanságai ellenére már-már gasztronómiai élmény, Elrond házába belépni pedig mindig jó dolog. Az meg, hogy itt is feltűnik néhány régi arc, ismét csak a kapcsolatot erősíti: érdekes volt figyelni a morgul tőrre adott reakciókat a jövő ismeretében. A hegyi ösvényes lett számomra a mozi leggyengébb része, a kőóriások harca valahogy még ettől a fantasyvilágtól is idegennek tűnt. Szerencsére nem vitték (annyira) túlzásba, s a Ködhegység mélyén történtek vastagon kárpótoltak mindenért. No, nem a koboldokra gondolok, mert az a menekülés bizony kissé ront az összképen: technikailag sem lett teljesen hibátlan, meg borulásilag/zuhanásilag is hagy némi kivetnivalót maga után. A Koboldkirály viszont király, olyan, mint Nass főnök az EP I-ből…

„- Én vagyok Zsákos Bilbo.
- Zákosz? Mi lehet az zákosz, kedveszkém?”


A hegy mélyében történtek – s az egész film – legjobb, legmeghatározóbb eseménye természetesen Gollam feltűnése. Nem gondoltam volna, hogy egy valaha is gnómtól borsózni fogok örömömben, de itt ez történt. Az Andy Serkins által megformált lény a GYU univerzum egyik sarokpontja lett, minden perc élmény, amit a vásznon látunk tőle. 10 év alatt semmit nem vesztett bájából, a CGI fejlődésével pedig még élethűbb lett. A drágaszág pedig új gazdát talált…
A finálé nagy csatája méltó lezárása a mozinak, akkor is, ha egy icipicit túlzó és önismétlő. A pillangó feltűnése ugyanakkor csak annak lesz az, aki korábban látta a GYU-át, aki majd a Hobbitot látja először, annak ez lesz az első, megismételhetetlen élmény. Mint ahogy az évtizeddel ezelőtt látott csatajelenetek kísérteties hasonlósága is: sok negatív hangot hallottam arról, hogy a gigászi csatát Erebornnál már láttuk… Igen, de évek múltán, mikor is majd gyerekeink nézik a hat filmet egymás után, minden máshogy fog működni. Mondom, sok mindenben ismétlődik a SW…

„Te! Mit műveltél? Majdnem megöletted magad! Nem azt mondtam, hogy csak kolonc leszel? Hogy sosem éled túl a vadont? Hogy semmi helyed nincs közöttünk? Ekkorát még nem tévedtem soha éltemben!”

Imádom a Hobbit látványvilágát, imádom a helyszíneit, imádom a karaktereit. S ez még csak az első epizód volt, s már mennyi mindenki visszatért. A nagy régieken kívül az „újak” Bilbó, Radagast, Thorin és a törpök karakterileg és színészileg is kiválóak. Jó, hogy Martin Freedman szüneteltette a dr. Watson figurát ezért a moziért, mint ahogy jó, hogy Richard Armitage is lepasszolta John Porter alakját a Válaszcsapásból Thorin kedvéért. Persze, mindig lehet viszonyítani mindent mindenhez, de úgy gondolom, szép lassan Bilbo figurája felnő majd Frodo mellé, mint ahogy Thorin is megközelíti majd Aragornt. Még ha mások a súlypontok, akkor is. Egy valami, egy nagyon pici valami hiányzott harmadik nézésre is: mintha kevesebb idéznivaló szöveg lenne a Hobbitban (akkor is, ha írásomban összeszedtem párat), mint korábban volt – a GYU megszámlálhatatlan ikonikus mondata mellett ezt ebből a szempontból egyelőre kissé üresnek érzem. Leszámítva a „Ha zákosz veszít, megesszük egészben!” dumát…

Ahogy látszik, kizárólag érzelmi szempontból vagyok képes megközelíteni a Hobbitot. Egy imádott franchise részeként, s nem érdekelnek a film hibái, még ha másoknak esetleg teljesen nyilvánvalóak is. A könyv ismerete hiányában ráadásul viszonyítási pontom sincs, nekem ez így a nagybetűs MOZIÉLMÉNY, egy kib*szott időutazás a múltba, amikor is először merültem el Tolkien világában. És jelenleg nagyon örülök, hogy még kétszer megtehetem. A minőség ezek után garantált…



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Okt. 20, 2018 1:53 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 EmptySzomb. Május 04, 2013 11:41 pm

téglagyári megálló írta:
Na végre! Imádom ezt az írásod.
Jó látni, hogy bármennyire palástolod, azért benned is bujkál egy Pán Péter! Smile

Én nem palástolok semmit... Smile

T'án néha pont az a baj? Wink
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Breaking bad S1   R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 EmptyPént. Május 10, 2013 1:38 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 ScVpdVF




Totál szívás S1




Egy csomó díjat nyert drámai” sorozatba szívesen vág bele az ember, hisz mindig bízik a csodában. A csodában, hogy valami elemi erejű újdonságot fog látni, egy magával ragadó történetet, ami újra oda tud szegezni a képernyő elé, körömrágva várva a következő epizódot, valamint új szeretnivaló karakterek sokaságát, akikre sokáig lehet emlékezni…

Nos, a Totál szívás – eh, megint milyen ecebóca cím, szívesebben használom az eredetit – ebből a szempontból sokáig alaposan alulteljesít. A parádés pilot után olyan szinten leül az egész, hogy gyakorlatilag nézhetetlen lesz - erre mondta az egyik barátom, hogy mínuszból kell újraindulni a sorozatnak. Egyébként alapból erősen hullámvasút feelingje van az évadnak, de ami a közepe táján történik, az felér egy kínzással. A mélypont a kispárnás rész – ott majdnem abba is hagytam az egészet… Szerencsére nem tettem. A Breaking Bad (továbbiakban BB) a végére egészen kiváló kis mozi lett, olyannyira, hogy kifejezetten várom a többi évadot, állítólag ötöt rendeltek be, kint az ötödik felénél járnak. Egy ideig lesz mit nézni.

A BB alapötlete zseniális. Egy kémiatanárról kiderül, hogy gyógyíthatatlan tüdőrákos, ezért – vesztenivalója nem lévén – szövetkezik korábbi tanítványával és speedet kezdenek előállítani. A faszi zsenialitásából kifolyólag az anyag osztályon felüli lesz, ami persze kapóra jön a helyi drogmaffiának, s Walterre, a kémiatanárra, valamint Jesse-re, a terítőre nehéz napok várnak. Már rögtön az elején egészen elképesztő képsorokat látunk, a nyitány baromi magasra tette a lécet – ennek a csúcspontja talán a fürdőkádas jelenet. Nagyon jó, valósághű képsorok, nagyszerű képi megoldásokkal, kamerahasználttal, megfelelő súlyú feszültségoldó poénokkal. A két főszereplő ki nem állhatja egymást, ebből rengeteg feszült és humoros helyzet adódik, remek indítása a történetnek – mindez az évad felére gyakorlatilag köddé válik. Ami akkor történik, az kínszenvedés. Oké, hogy ez egy lassú folyású sztori (állítólag ennek a TV társaságnak ilyenjei vannak), de Walter kínlódása a rákkal, magával, a családjával iszonyat unalmas és felesleges, ekkor csak elvétve akad egy-egy ütősebb pillanat. Azonban ha ezeket mind átvészeli az ember, utána olyan finálé kap, hogy csak na. Talán a kopaszságtól kezdődően újraindul a motor, onnantól nincs a BB-ben hiba, sőt, egyöntetűen az a vélemény a BB bennfentesek közt, akik már előbbre járnak, hogy innentől lineárisan emelkedik a színvonal. Majd meglátjuk.

A BB-re egyszerre három típust is rá lehet húzni: drogos sorozat, hisz végig annak gyártásával, terítésével foglakozik, picit bepillantva a maffia berkeibe is. Okos sorozat, hisz a kémiát szervesen beépíti a történetbe – már a főcím is zseniális a periódusos rendszer használatával -, Walter tudása e témában pedig lenyűgöző és kiváló poénforrás is egyben. Harmadszorra pedig tényleg első osztályú dráma, egy rákos ember története, egy betegség és annak elfogadásának kálváriája. Az összes feeling egybeolvasztása ugyanakkor egy elég érdekes végeredményt adott, amiben néha az arányok a fejük tetejére álltak. A stílus kavalkád ugyanakkor a későbbiekre nézve sok-sok ígéretet rejt magában – már ha az alkotók elhagyják azt a sok felesleges időhúzást.

Mint minden sorozatban, itt is fontosak a karakterek: nos, bátran állíthatom, azok zseniálisak. A kezdetben teszefosza Walter a végére igazi szerethető vezér lesz, Jesse viszont már a kezdetektől bírható arc a maga lúzerségével. A többiek, akik körítik a fő szálat, nemkevésbé érdekes és színes egyéniségek, legyen szó akár a fogyatékos fiúról, akár a dagadt drogvadász sógorról, akár az elmebeteg drogvezérről. Néhány pillanat annyira jól sikerült, annyira ütős lett, hogy simán maradandó képsorok lettek az agyamban – innentől pedig nem is kérdés az értékítélet és a folytatás szükségszerűsége.

A nagy kár az, hogy véleményem szerint erre megint esély nincs hazai megjelenés tekintetében. Az RTL ugyan már a harmadik évadnál jár, szinkron tehát van hozzá, ha akarta volna, a 2008-ban készült, mindössze 7 részes első évadot már rég kiadhatta volna valaki. Akkor még talán piaca is lett volna, mára már veszett fejsze nyele…




.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Okt. 20, 2018 1:54 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 EmptyPént. Május 10, 2013 4:36 pm

R2-D2 írta:


Totál szívás S1


Hejj... ha néznék sorozatokat, most milyen jó ötletet kaptam volna tőled Smile. De azt hiszem, ebből is megelégszem az ajánlóddal Smile.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 EmptyPént. Május 10, 2013 6:20 pm

Niwrok írta:


Hejj... ha néznék sorozatokat, most milyen jó ötletet kaptam volna tőled Smile. De azt hiszem, ebből is megelégszem az ajánlóddal Smile.

Pedig bevállahatnád, az első évad csak 7 rész. Küldesz egy pendrive-ot, átmásolom.

A kép, amit meg betettem, kifejez mindent. Ráadásul már az ötödik percben ez történik... Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Utolsó műszak   R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 EmptyKedd Május 14, 2013 6:27 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 TdgrY6g




Utolsó műszak




No, a szavazósdi első húszából ezzel megvan tizenkilenc, a huszadikra meg úgysem vagyok kíváncsi… Nagyjából alá is írom a többiek értékítéletét, mert az Utolsó műszak valóban jól sikerült mozi lett, ugyanakkor ahhoz, hogy ehhez a felismeréshez eljussunk, embert próbáló módon keresztül kell vergődnünk magunkat az első negyed órán.

Iszonyat. Ami ebben a részben van, az az idegbeteg kamerarángatózás, az olyan szinten befolyásolja a filmnézés élményét, hogy majdnem abbahagytam. Amúgy is a tököm tele van már ezekkel a kézikamerás filmekkel, a valóság álérzetét keltő áldokumentarista jelleggel, e filmben pedig - a District 9-hez hasonlóan -, az egészet még megcsavarták a normál filmes, a biztonsági- és rendőrautó-kamerás, valamint az éjjellátó felvételekkel. A nagy kavalkád messze nem sikerül azonban olyan jól, mint Neill Blomkamp művében, ráadásul valami elmebeteg rendezői koncepció miatt az első negyed óra némely felvétele erős émelygést és borzasztó hendikepet okoz…

A mozi dicséretére válik, hogy nem hagytam abba. Érdekelt a történet, bírom a két főszereplőt is, így hát maradtam. Szerencsére valami megmagyarázhatatlan okból a kamerarángatózás abbamarad, egy idő után már csak a különböző nézőpontok váltakozásai lehetnek icipicit zavaróak. Ahogy azonban a sztori kibontakozik, s belemerülünk a két zsaru és L.A. mindennapjaiba, úgy felejtődik el a kezdeti bosszúság. Jól felépített, hiteles és drámai eseménysor, a feszültség és a család aránya pont megfelelő, a becsempészett humor pedig igazi fűszere az egész mozinak. A rendőrpáros ráadásul nem a megszokott klisén alapul, nem a milliószor látott ellentétekre épülő, vagy öreg-fiatal összeállítást látjuk, hanem – életszerűen – egy baráti viszonyt, két fiatal srácot, akik életüket is áldoznák egymásért. A történet ugyanakkor éveken át ível(het), úgyhogy amit itt látunk, az tulajdonképp az „unalmas” rendőrmunka esszenciája is egyben. Jake Gyllenhaal és Michael Pena pedig eddig is kedvenceim voltak, de ha eddig nem lettek volna, e film alapján immár biztos azok lennének. Tökéletes volt az alakításuk is, az összhang is kettejük közt, így ez a partner-dolog kifejezetten jól állt nekik. Hol van már a srác a Donnie Darkoból…

A filmre vitt akciók szokványosak lehetnek USA-ban, laikus nézőnek teljesen hihető az egész. Ha valakit érdekel a szakma, érdekel a rendőri lét, annak valóban hordozhat némi propagandajelleget a mozi, ám kétlem, hogy mezei halandók ez után a film után tolonganának az L.A.P.D. felvételi irodáján. Ahhoz elég kegyetlen és néha brutális lett a film. Meg hát ugye milyen toborzófilm az, ami úgy ér véget, mint ez???? Itt van egyébként egy icipici negatív érzésem és értetlenkedésem a filmmel, pontosabban annak címválasztásával kapcsolatban… ugyanis jócskán vett el a finálé élvezetéből, a katarzis nagyságából.

A város, a háttér, a kiegészítő figurák, az egész légkör nagyon eltalált. Összességében pedig – pláne így, egy héttel a megtekintés után – az émelyítő kamera sem tudja elhomályosítani az érzést, hogy az Utolsó műszak egy remek mozi. Nem az év mozija, de simán polcra való.




.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Okt. 20, 2018 2:00 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Alkonyat – Hajnalhasadás Pt. II   R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 EmptyKedd Május 14, 2013 6:28 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 0jizrzj




Alkonyat – Hajnalhasadás Pt. II




A világszintű fikázás közepette merész dolog azt állítani, hogy a saga ötödik filmje kifejezetten jó lett, én mégis megteszem. Toronymagasan a történet legjobbja, de még kilépve a vegavámpírok világából is simán megállja a helyét a nagy filmes kavalkádban. Kár, hogy mire az alkotók idáig eljutottak, a normál filmnézők rég lekoptak, s nem látják majd ezt a meglepően jó szórakoztató fantasyfilmet…

Ahogy a Pt I végén már kezdett mocorogni valami, az a Pt II végére szinte robbanásszerű élménnyé fokozódott. Talán csak az első tíz perc, a kis házas jelenetek voltak kínosak, de még ezek is messze jobbak voltak, mint a korábbi filmek jelenetei. A kulcs Bellában van, illetve a vámpír-létben. Kérem szépen, kifejezetten jól áll neki, jól áll az egész filmnek: a korábbi teszefosza, gyámoltalan lánygyerekből egy öntudatos, erős vámpírcsaj lett, ezzel egycsapásra minden korábban idegesítő tulajdonságát elhagyta. A „melyiket válasszam” dilemma nem kísért már, mint ahogy a tűzforró farkas- és a jéghideg vámpírkölök idegesítő, véget nem érő vitája is a múlté. Ezzel a szövetséggel, Bella átalakulásával, no meg Renesméével új szintre emelkedett a film, nagyon tetszett, ahogy az „újszülött” szemszögéből látjuk a világot, a felfokozott érzékelés bemutatása nagyszerű lett. Alapnak egész jó indulás, pedig a lényeg még hátravolt…

A lényeg, a vámpírvilág. Talán pont azért tetszett az egész, mert iszonyat megidézi az X-men filmeket, vagy talán a karakterek sokszínűsége (néhány vámpír telitalálat) miatt, nem tudom. Működik és kész. Ahogy az egész összefogás alakul a Volturikkal szemben, ahogy jönnek be az új figurák a képbe, az nekem nagyon bejött. Jacob és falkája totál háttérbe szorul, a lényeg most a vámpírvilágon, annak sokszínűségén van. Végre nem vega mindenki, a két román srác nagyon jó, s jók a történelem eseményeihez való poénos kapcsok is. El is mosolyodtam, mikor újfent a polgárháborút emlegették – az Abraham Lincolnos film után kicsit más jelentése volt. Egyszerűen – szokatlan módon – a mozi minden perce hordozott élményt: vagy érzelmet, vagy értelmet, vagy poént. Működött minden, s már alig várta az ember, hogy megmaradjon a hó…

Ugyanis legzseniálisabb még mindig hátra volt: a csata a hófedte mezőn. Kérem szépen, az qrva jó lett. Régóta szidják sok helyen a saga CGI-farkasait, nos ennek már akkor sem adtam igazat, de most aztán végképp nem, az utómunkák egy iszonyat jó grafikájú, monumentális csatát eredményeztek, ahol hullnak a vámpírok meg a farkasok… Tátott szájjal bámultam a moziban, sosem gondoltam volna, hogy ennyi figurát képesek lehetünk egy ilyen stílusú moziban elveszteni – és ez valahol számomra baromira megkomolyította az egész filmet. Úgy éreztem, az Alkonyat végre felnőtt lett, a drámai vonal felerősödésével kilépett abból a sablonból, amibe korábban saját magát kényszerítette bele. A bugyinedvesítő love story végre mélységet kapott, s a szerelem idilli érzését sötétség árnyékolja be. A legnagyobb ötlet még azonban még mindig hátra volt, egy olyan jelenet, amitől sokat látott filmrajongó létemre elégedetten csettintettem. Még akkor is, ha ezzel tulajdonképp minden visszaállt a normál kerékvágásba, s a sötétség árnyának illúziója egy pillanat alatt szertefoszlott.

A film képi világa néhol lenyűgöző – de ez már korábban sem volt másképp. A két színész srác nagyjából ugyanazt a szintet hozza, mint eddig, Kristen ugyanakkor láthatóan lubickol a vámpírlétben. A sok mellékszereplő jobbnál-jobb figurákat hozott be a képbe, s az állandó stáb sem okozott csalódást. Különösen Martin Sheen tetszett Aroként, láthatólag nagyon élvezte a hatalmát.  Érezni, hogy kiforrott, összeszedett az egész, a záróepizód egy tényleg jó kis mozi lett. Ha ilyen minőségű lett volna már az első rész, a 2010-es évek egyik legjobb franchise-a lehetett volna. De sajna az előzmények döcögő, tinilányoknak írt sztorijai miatt máshogy alakult az élet – mindenesetre a Hajnalhasadás második részére egy szavunk sem lehet.



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Okt. 20, 2018 2:01 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 EmptyKedd Május 14, 2013 9:39 pm

Az Utolsó műszaknál összepacsizhatunk, nagyjából ugyanezt írtam én is Smile...

Az utolsó Alkonyatot pedig csak a te korábbi ajánlásodra néztem meg, és készséggel elhiszem, hogy a sorozat legjobb része (csak az elsőt és az utolsót láttam), de nekem így sem tetszett.

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 EmptyKedd Május 14, 2013 9:43 pm

Niwrok írta:
Az Utolsó műszaknál összepacsizhatunk, nagyjából ugyanezt írtam én is Smile...

Az utolsó Alkonyatot pedig csak a te korábbi ajánlásodra néztem meg, és készséggel elhiszem, hogy a sorozat legjobb része (csak az elsőt és az utolsót láttam), de nekem így sem tetszett.

.

Nehéz is volt az Utolsó műszakról írni, pontosabban máshogy írni ugynazt. Smile

A többi Alkonyatot simán kihagyhatod...

Én valahogy elvagyok velük, de ez az utolsó rész viszont egy totál más szint a többihez képest. A csavar mindenesetre nálam nagyot ütött.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Breaking bad S2   R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 EmptyKedd Május 21, 2013 9:43 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 KfvZrBB




Totál szívás S2




Komolyan mondom, én ennyire szélsőséges sorozatot még nem láttam. Végletek közt mozog az egész, mint egy jól felhúzott ingaóra: zseniálisnál zseniálisabb események között olyan szinten dögunalmas részek, hogy alig lehet pörgetés nélkül nézni… az első rész 7 epizódja után ráadásul most 13 van, aminek egy része számomra felesleges volt.

Pedig a második évadoknál már nagyjából tudja is az ember, mire számíthat. Ismeri a szereplőket, nagyjából az is megvan, hogy kihez húz a szíve, s nagyjából azt is tudja, kitől mire számíthat. Ebből kifolyólag az évad indítása, az első három rész maga a tökély. Az első kettő plusz egy rész Tucoval, az idegbeteg mexikói drogdílerrel bármelyik sorozat csúcspontja lehetne. A tolószékes öreg, az események kiszámíthatatlansága, maga Tuco karaktere milliónyi élvezetet rejt, amit bármelyik sorozatjunkie értékelhet. Sajna a parádés kezdés után erős visszaesés jön, a következő pár epizód többnyire szenvedés. Pontosabban az epizódok kiváló pillanatai mellett nagyon sok üresjárat van…

És ezt sajnos nem oldják föl az újonnan behozott karakterek sem. Saul, az ördög ügyvédje, illetve Jane, a tetkós csaj, illetve Gus, a gyorséttermes kétségkívül remek figura, sőt az idő előrehaladtával megkérdőjelezhetetlenül létfontosságú karakterek, de Walt és Skyler viszonya minden tartalékot felemészt. Annyira béna ez a hazudozósdi, annyira irritáló ez a családi cukormáz, annyira idegesítő és hiteltelen Walt titkolózása, hogy néha bizony az idegeimre ment. Egyszerűen vártam már, hogy robbanjon ki a nagy balhé, derüljön ki már családon belül is, mit csinál apuka, mert ez kezd rétestészta jelleget ölteni. Az meg, hogy valami félmegoldást odadobtak nekünk koncnak a végére, nem igazán győzött meg. Ugyanakkor azt is értem és érzem, hogy a drogos vonal mellé egyenrangúvá felhozott – s egyben a háttérbe szorított rákos vonal  mellé– családi vonal drámaiságára próbáltak rámenni. Próbálták azt az életszerű helyzetet modellezni, hogy ha egy családban gond van, ki, meddig huny szemet a másik hazugsága felett, ki meddig tart ki. A szándékot értékelem, de jelen esetben sokat elvett a fő szál élvezhetőségéből – Walt drogbirodalmának kiépüléséből és összeomlásából…

Ugyanakkor üde színfoltként még ekkor is vannak egészen megdöbbentő alakok és részek. Gondolok itt mindenekelőtt a drogos párra, akikhez elmegy Jesse, de a hely sem piskóta, ahonnan Jesse-t össze kell szedni. Ezek a képek egyszerűen brutálisak, kőkemény narkós epizódok, az érem sötét oldala. Nagyon élesen és jól szembeállítva a másik oldal csillogásával – Walt üzletével. Az üzlettel, ami a sorozat végére válik igazán keménnyé és naggyá Gus bevonásával, valamint az egyik legsokkolóbb jelenettel, amit eddig e sorozat produkált Jesse albérletében. Ott, akkor, olyan „aztaqrva” érzésem volt… Kíváncsi vagyok, ez az esemény majd a későbbiekben mennyiben fogja a két főszereplő viszonyát befolyásolni.

A legvégét viszont nem igazán értem, mint ahogy az ehhez kötődő több epizódban, főcím előtti képsorokat sem. Na de majd a harmadik évadból megértem. Mert hogy folytatni kell, az tuti.




.


A hozzászólást R2-D2 összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Okt. 20, 2018 2:06 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 7 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 1.0
Vissza az elejére 
6 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 36 ... 67  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 1.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: