Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 1.0

Go down 
+7
tchabee
Joe Cornelius Hallenbeck
Mr. White
Weide
Niwrok
Remo
R2-D2
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55 ... 60 ... 67  Next
SzerzőÜzenet
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 EmptyCsüt. Okt. 16, 2014 7:57 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:


Akkor problem solved, case closed. Smile

Spoiler:

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 EmptyCsüt. Okt. 16, 2014 9:11 pm

Weide írta:


Enemy -szerintem-

Spoiler:

Egyébként minél többet gondolkodok rajta, annál inkább felnő az egyik lehetséges és életszerű magyrázatok közé, csupán annyi a bajom vele - ahogy azt Niwrok is írta máshol -, hogy túlontúl egyszerű a képbe nem illő eseményeket elintézni annyiban, hogy álom volt...

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Jack Reacher   R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 EmptySzomb. Okt. 18, 2014 4:54 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 UDAau9e




Jack Reacher





Immár lassan két éve, hogy a moziban egy új hőssel találkoztam, aki azon nyomban belopta magát a szívembe, s aki rögtön simán a valahol a nagyvilágban bujkáló Jason Bourne helyére volt képes lépni. Már lassan két éve is totál magával ragadó mozi élmény volt a Jack Reacher, most pedig, az újrázáskor ez a hangulat még inkább elkapott. Ráadásul – jó szokásom szerint - kicsit elmélyültem a témában is, így most már nagyjából képben vagyok az egész figurával, honnan jött és hova tart. Ki is ő…

Jack Reacher egy angol író, írói nevén bizonyos Lee Child karaktere (jó poén, hogy egy cameo erejéig az író is szerepel a filmben), 1960-ban született egy amerikai bázison, Berlinben. Kivételes képességei miatt már 13 évesen már a katonai rendőrségnél szolgált, azonban számos kitüntetés ellenére 1997-ben váratlanul leszerelt a hadseregtől. Azóta szellemként él a világban és az USA-ban, senki nem tudja, merre jár, senki nem ismeri valódi énjét. Hihetetlen profizmusa, kikezdhetetlen logikája és első osztályú fizikai felkészültsége, küzdősportban való jártassága, szinte legyőzhetetlen ellenféllé teszik – akárcsak másik kedvencemet, Jason Bourne-t. Számomra valahol a két figura ugyanaz, csupán míg Bourne a saját életét, múltját menti, addig Reacher motivációi jóval kevésbé személyesek – legalábbis neki lehetősége lenne az árnyékban maradni, ő saját akaratából lép színpadra, míg a másik szuperügynököt erősen motiválják erre. Nincs ez máshogy az „Egy lövés” című könyvadaptáció megfilmesítésében sem, ami nemes egyszerűséggel simán a Jack Reacher címet kapta. Hogy ez mennyire jó dolog, abba ne menjünk bele, szerintem Hollywood egy franchise építésének első lépésekor is tehetne már különbséget a karakter és a története között, de mindegy. Örömhír, hogy jön majd a második rész, a regényfolyam 18-ik kötete, a Never Go Back (a One Shot a 9-ik volt), szintén Tom Cruise-zal, úgyhogy hozzám hasonlóan többen is dörzsölhetik tenyerüket: talán a totál elbaszott Jack Ryan franchise helyett egy új tökös főszereplő történeteit nézhetjük, remélhetőleg ugyanazzal a színésszel végig.

Egy parkolóházban egy orvgyilkos készülődik. A folyó túlpartján a békésen sétálgató emberek közül találomra lemészárol ötöt (a kisgyerekkel futó bébiszitter külön brutális – még ha azt nem is mutatják), majd látszólag hibát hibára halmozva távozik a helyszínről. Itt jegyzem meg, hogy a mesterlövész, Jai Courtney régi ismerősöm a Spartacus Varrojaként, úgyhogy a felütés nálam miatta plusz remek lett, de az egész indítás feszültsége, a kivégzések döbbenete, a pár perces totál csend a lövések előtt kib*szott hatásos lett. A rendőrség, Emerson nyomozó (David Oyelowo) segítségével hamar meg is találja a gyilkost, azonban mi, nézők értetlenül figyelünk, mi a franc is van… hisz egyértelmű, hogy nem azt kapták el, aki valóban lőtt. Aztán az ártatlan áldozat a vádalku helyett Jack Reachert (Tom Cruise) kéri, bízva benne, hogy barátja ki tudja nyomozni a valódi gyilkos kilétét.

Igen ám, de hamar kiderül, hogy Reacher inkább ellensége, mint barátja, no meg hogy egy jóval nagyobb ügybe csöppentünk, mint egy elmebeteg mesterlövész gyilkolászása. Bejön a képbe egy csini ügyvédnő, Helen (Rosamund Pike, alias Gone Girl), az ő apja, valamint egy Zec nevű, fura akcentussal beszélő nagyhatalmúnak tűnő idegen. Külön zseniális, hogy őt a híres rendező, Werner Hercog alakítja, ezzel is emelve a mozi színvonalát, mint ahogy teszi azt majd a későbbi fegyvermániás Robert Duvall is. Ahogy a történet tágul, ahogy elkezd nyomozni Reacher, egyre inkább úgy lehet érezni, mintha egy időgépbe kerülnénk és visszaugranánk 20 évet: a mozi a 90-es évek legjobb filmjeit, azoknak hangulatát idézi meg. Mint az az extrákból kiderült, mindez teljesen tudatos és szándékos filmkészítés eredménye, nekem pedig mérhetetlenül imponál az egész.

A kétségkívül feszült és ötletes történetről olyan filmek ugranak be, mint az A Pelikán ügyirat, vagy az Összeesküvés-elmélet. A főhős képességei, azok használata mindenféle kütyük nélkül a Bourne-mozikat idézik, az autós üldözés pedig talán az egyik leghitelesebb, amit manapság vásznon látni. Basszus, itt az autó törik, lefullad, csúszkál – nem megy hátrafelé gyorsabban, mint előre, nem ugrik át autópálya sávokat, nincs benn idióta motoros üldözés (THX) meg felesleges lövöldözés sincs közben, két-három képben pedig, mikor a kamera ráfókuszál Reacher arcára, olyan volt, mintha Mad Maxra közelítene. Végre egy (akció)mozi, ahol nagyjából próbáltak a realitás talaján mozogni, még a finálé törvényszerű lövöldözése is jócskán tűréshatáron belül maradt és bizonyos aspektusaiban kegyetlenül szellemesnek bizonyult. A bunyókban nem rángatják a színészeket dróton, ha valakit megütnek, az végre el is esik, neagyjisten vérzik is!!, sőt, még arra is figyeltek, hogy a verekedések koreográfia is életszerűbb legyen: itt bizony nem várja ki a sorát a következő támadó. Ahogy vélhetően az életben sem tenné azt.

Mindezek mellé pedig sziporkázó humor társul. Egyszerűen az autós üldözés feloldása mindent visz, de e mellett is rengeteg, jó ütemben elhelyezett poén van a filmben. Másodszori nézésre – az extrák abszolválása után – tök máshogy látom a fürdőszobai szerencsétlenkedést is: egyik oldalról valóban két világ hülyéje próbálja Reachert hidegre tenni, másrészt pedig valóban átjön az, hogy igazából Jack milyen kiszolgáltatott volt: ha nem ez a két balfék támad rá, akár el is intézhették volna. Ezektől, az egy profi, de sebezhető ügynöktől, katonától, a visszafogott látványtól és a csavaros történettől egészen különleges élmény a Jack Reacher. Számomra legalábbis mindenképp az, Tom Cruise-t és filmjeit már a kezdetektől bírom, a két öreg bónusz, az meg hogy Pike kisasszonyt pont most láttam Csodálatos Amyként a Holtodiglanban, az egész tegnapelőtti JR mozinak egy érdekes, pikáns ízt adott. Az egész film stílusa, hangulata ráadásul elvitt egy olyan korszakba, amit filmkészíté sszempontjából nagyon fontosnak és sikeresnek tartok, ez a retro-feeling pedig képes az esetleges felületességeket, hibákat is megszépíteni. Abból meg itt tényleg kevés van.

Elgondolkodtam, mennyivel is jobban fogom várni ezen sorozat következő epizódját, mint mondjuk a Marvell/DC őrület újabb képregényhősét. No de annak is megvan a piaca – én és néhány társam pedig remélem, elegen leszünk Jack Reacher életben tartására. Tommal, amíg lehet.



90%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jan. 14, 2019 10:47 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 EmptySzomb. Okt. 18, 2014 7:41 pm

R2-D2 írta:

Jack Reacher

A kétségkívül feszült és ötletes történetről olyan filmek ugranak be, mint az A Pelikán ügyirat, vagy az Összeesküvés-elmélet. A főhős képességei, azok használata mindenféle kütyük nélkül a Bourne-mozikat idézik, az autós üldözés pedig talán az egyik leghitelesebb, amit manapság vásznon látni. Mindezek mellé pedig sziporkázó humor társul. Elgondolkodtam, mennyivel is jobban fogom várni ezen sorozat következő epizódját, mint mondjuk a Marvell/DC őrület újabb képregényhősét. No de annak is megvan a piaca – én és néhány társam pedig remélem, elegen leszünk Jack Reacher életben tartására. Tommal, amíg lehet.

90%


Nálam tavaly alapból is TOP10-es volt, úgyhogy csak helyeselni tudok Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 EmptySzomb. Okt. 18, 2014 11:03 pm

Jack Reacher

Niwrok írta:
R2-D2 írta:


No de annak is megvan a piaca – én és néhány társam pedig remélem, elegen leszünk Jack Reacher életben tartására. Tommal, amíg lehet.


Nálam tavaly alapból is TOP10-es volt, úgyhogy csak helyeselni tudok Smile .
.

Tudom, emlékszem. Removal együtt már hárman is vagyunk. cheers
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 EmptySzomb. Okt. 18, 2014 11:16 pm

R2-D2 írta:


Elgondolkodtam, mennyivel is jobban fogom várni ezen sorozat következő epizódját, mint mondjuk a Marvell/DC őrület újabb képregényhősét. No de annak is megvan a piaca – én és néhány társam pedig remélem, elegen leszünk Jack Reacher életben tartására. Tommal, amíg lehet.

90%

.

Én is azok között vagyok akik imádják ezt a filmet! Az írásra meg már megint nem jár más mint egy: taps !
Weidének már mondom egy ideje, hogy nézze meg ezt a filmet sajna ilyen szépen nem tudtam kifejezni magamat, de remélem ettől az írástól megjön a kedve a filmhez! Az életben tartáshoz meg annyit, hogy én benne vagyok, ha újra ilyen filmet tesznek le az asztalra!

Én momentán ennek jobban örülök mint a marvel/dc filmeknek mert azok nem igazán érdekelnek de ezen kivül én örülök, hogy Tom-ot láthattam egy k*rva jó filmben már nem is tudom,hogy mikor is láttam olyanban utoljára! Most hirtelen nem is tudom,hogy ez volt vagy az M:I 4, de mindkét film csodás!

Niwrok írta:


Nálam tavaly alapból is TOP10-es volt, úgyhogy csak helyeselni tudok Smile .
.

Teljesen egyetértek! Azért vicces volt az a jelenet amiben az író benne volt! Mikor felsorolja Jack, hogy mik a rendőr ismertető jelei!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 EmptyVas. Okt. 19, 2014 12:14 am

Mr. White írta:


Én is azok között vagyok akik imádják ezt a filmet!

... hogy Tom-ot láthattam egy k*rva jó filmben már nem is tudom,hogy mikor is láttam olyanban utoljára! Most hirtelen nem is tudom,hogy ez volt vagy az M:I 4, de mindkét film csodás!


Akkor +1 fő. egyetért

Esetleg az A holnap határa??? Wink
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Repo! – A genetikus opera   R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 EmptyVas. Okt. 19, 2014 1:14 am

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 ZyMqbGU




Repo! – A genetikus opera




Talán még sosem voltam ilyen nehéz helyzetben, mert azért általában eddig mindig volt valami támpontom, mi alapján közelítsek meg egy filmet… nos ez esetben nem kicsit is gondban vagyok. A Repo! egy meghatározhatatlan, megfoghatatlan filmélmény, amiben a hangsúly az ÉLMÉNYen van, s kevésbé a filmen. Tényleg olyan, mint egy kibaszott alternatív opera… Első körben talán kicsit illene is a becses publikumot felkészíteni arra, ami vár rá ebben a másfél órában, ugyanis ebbe ismeretlenül fejest ugrani kétségkívül dőreség… s nagy koppanás lehet a vége.

Ha akarom, akkor ez nem más, mint egy gigantikus metal opera, olyan, mintha mondjuk a Tobias Sammet féle Avantasia megelevenedne a vásznon (elvégre annak is alapban az az alcíme, hogy metál opera). Stílusában, szürrealitásában talán leginkább a Rocky Horror Picture Show-hoz tudnám hasonlítani, hisz a latex bizonyos formában itt ugyanolyan főszereplő, mint abban. Szerkezetileg ugyanakkor mégsem olyan, mert ebben gyakorlatilag normális dialógus egy darab sincs, itt mindenki mindent dallamosan mond el. E szempontból tehát leginkább a legutóbbi Nyomorultakhoz tudom hasonlítani, azonban a Repo! jóval rövidebb játékideje és a valóságtól teljesen nyilvánvaló elrugaszkodása sokkal inkább befogadhatóvá teszi az egészet. Néhány értékelésben még a Swenney Todd is beúszik a képbe – talán a kisé gótikus hatás miatt, de szerintem ahhoz semmi köze nincs az egésznek, mint ahogy a Hairtől is borzasztó messze van. Zeneileg egyébként elektronikus hangszerekkel jócskán megtámogatott hard rock/heavy metal, a gyakori női ének miatt nem kicsi Nightwish, Within Tempation utóízzel, ennek hallgatása közben néha még a megboldogult Transvision Vamp is beugrott, ugyanakkor a gépi (néha techno) zene és a kimondottan áriás betétek rendesen árnyalják a metal hangzást. Talán még a Rock of Ages is lehetne példa, de az meg sokkal egyértelműbb stílusban készült ...

Ha akarom, és zene nélkül szimplán a zsánerét próbálom meghatározni, akkor leginkább valóban a horror felé billen a mérleg. Meglehetősen sok véres, trancsírozós jelenet tarkítja a filmet, bár ezek élét a „dalban mondom el” kifejezés jócskán tompítja. Az egész filmet körbelengi egyfajta gótikus, de ugyanakkor szürreális hangulat is: a temetői jelenetek, a főszereplő csaj, Shilo lakókörnyezete előbbit, míg a Behajtók, a Largo gyerekek utóbbit erősítik. Sőt, ha úgy vesszük, a képregényes vonal, amiből át- és visszatűnik a film, szintén ezen szürrealizmusnak egyik kifejezési módja, ugyanakkor a disztopikus világkép magával az egész alap szituációval a sci-fi világába visz el mindent. Összegezve: meghatározhatatlan stílusú és látványvilágú képi orgia, amit az arra fogékonyak számára a zene emel ki az átlag filmek közül.

Ha akarom, s próbálom kicsit is komolyan venni, valóban a görög drámák vonásait is felfedezni vélem benn (ahogy ezt Niwrok tavaly év elején jól megfogalmazta). A történetről dióhéjban annyit, hogy a jövőben a szervcsere mindennapos dolog, azonban a túlélésért felhasznált alkatrészeknek komoly ára van. Az emberekbe ültetett szervek ki nem fizetése pedig azok véres visszavételét vonja maga után: pont, mint manapság aki nem fizetett autók esetében. Nathan (Anthony Head), aki maga is Behajtó - Repo man – súlyos teherrel a múltjában egyedül neveli kamasz lányát, Shilot (Alexa PanaVega). Gyakorlatilag a világtól elzárva tartja, miután saját magát okolja felesége haláláért és a lányát ért fertőzésért. Korán kiderül azonban, hogy mindezekért fiatalkori riválisa, a jelenkor leghatalmasabb embere Rotti Largo (Paul Sorvino) a felelős – akinek három degenerált gyereke is van. A mozi végére a szálak összegabalyodnak, hogy egy opera keretében véres családi drámába torkolljanak. Van itt minden, családi rivalizálás, testvérharc, álnokság, no meg egy vak énekesnő (Sarah Brightamn), akinek hologramvetítő van szeme helyett. A fináléra mindenki a súlyának megfelelő szerepet kap és esetleg vérzik el, igazi dráma zajlik a nagyközönség előtt: Bál az Operában. A Genetikus Operában.

Talán mindebből kiderül, nekem kimondottan bejött a Repo. Nem állítom, hogy könnyű film lenne, bizonyos vetületében rettentően elvont, néhány jelenete idegesítő és hatásvadász. Talán nem kellett volna ennyit énekelni sem benne – mindazonáltal a színészek (jó néhány profi énekes közülük) kiválóan oldják meg a dalokat. Engem elsősorban a zenéje miatt fogott meg, ugyan nem mindegyik elhangzó dal tetszett belőle, de erősen gondolkodom a soundtrack beszerzésén. Mint ahogy a meglehetősen kétes minőségű hazai DVD külföldi BD-re cserélésén is. E mellé pedig láttam egy jó kis véres sci-fi horrort, amiben Paris Hiltonnak leesik az arca, a korábbi kedvenc maffiózónk, Paul Sorvino pedig bebizonyítja, hogy kiválóan énekel. Jó volt, na. Míg ezt írtam, háttérzenének ez ment a lejátszóban…



80%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jan. 14, 2019 10:49 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Óvakodj a törpétől!   R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 EmptyHétf. Okt. 20, 2014 3:11 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 8vrTmbE





Óvakodj a törpétől!





Nem mind arany, ami fénylik, jelen esetben pedig nem minden arany, azaz nem minden film jó, amire akként emlékezünk. Eddig nagyjából bejött, hogy egy-egy emlékeimben elraktározott kép egy kiváló gyerekkori élményt, egy újranézve is remek filmet takart, de ezek szerint minden sorozatnak vége szakad. Az 1978-as Óvakodj a törpétől! (egy újabb idióta magyarítás) ugyanis minden jóindulatom ellenére egy teljesen középszerű akció-vígjáték, teljesen középszerű színészekkel, történettel és poénokkal. És nem, itt nem szimplán arról van szó, hogy mai elvárással nézek valamit – hisz más moziknál is nagyszerűen működik az időutazás – hanem szimplán arról, hogy a közel két órás játékidő alatt nagyon kevés olyan jelenet volt, ami akár picit is megbirizgálta volna a bennem szunnyadó a film iránt érzett nosztalgiafaktort …

Egy papi rezidencián kezdünk, ahol az atya épp hazaér, majd a szobájában valaki ismeretlen meggyilkolja. Bármennyire figyel az ember, elsőre mindenkinek értelmezhetetlen a kinyíló szekrény tükrében látott kép, az majd csak később kap jelentőséget - mert ide még természetesen visszajutunk. Másik kép. Gloria (Goldie Hawn) egy frissen elvált csinos nő, aki hazaúton egy füstölgő autó mellett álló stoppos faszit vesz fel kocsijába. Nem tűnik fel neki a hirtelen kialakuló románc, csak akkor döbben rá, hogy valami gubanc van körülötte, mikor a moziban a friss ismerős holtan borul az ölébe – majd mikor felkapcsoltatja a villanyt, a hullának hűlt helyét találja. Ez a szégyen aztán majd még egyszer megismétlődik vele: ebben a moziban a halottaknak rendszeresen lába kél, mintha csak Gloriat hülyítenék. Szegény kislánynak természetesen senki nem hisz, leszámítva egy Tomy nevű sármos nyomozót (Chevy Chase  - tisztára, mint Adriano Clentano), aki a szigorú rendőri munka mellett jól kiszámítható magánérdekekből is Gloria mellé áll. Így jön be a szerelmi szál a történetbe, ami aztán néhány hulla előkerülése, Gloria elrablása és szökése után fordulatot vesz, hogy egy nagy összeesküvés és merényletkísérletbe, valamint egy több elemében komikus fináléba torkolljon…

Több bajom van a filmmel. Arra azért emlékszem, hogy abban az időben kimondottan divat volt ebben a vegyes stílusban forgatni, vagyis a thriller (bár akkoriban ezt inkább kriminek hívták) szál mellé kényszeredetten hozzácsaptak egy vígjátéki stílust, no meg egy love storyt. Ez a mix nagyon sok moziban feltűnt, de kevésben működött igazán: úgy gondolom, itt is jobb lett volna, ha csak szimplán az egyik zsánerre fekszenek rá. Maga az alaptörténet a titokzatos bérgyilkossal, a célponttal, az albino karakterrel nem lenne rossz. De mikor  Stanley karaktere (Dudley Moore, ld. még Bombanő) bejön a képbe, az egész film minden komolyságát elveszíti: nem rosszak azok a jelenetek, röhögni is lehet rajtuk, csak onnantól nem tudni, milyen moziban is vagyunk. Onnantól egyszerűen nem lehet komolyan venni a valós fenyegetettséget sem, különösen a bibliaárus törpe jelenete után… egyébként most már arról sem vagyok meggyőződve, hogy ezt a képet kerestem a fejemben. Amit én emlékként őrzök, az inkább izgalmas, mint komikus volt… S ha már törpe. Mekkora átbaszás már, hogy a film címe egy olyan karakterre utal, aki kvázi nem is az, s nem is úgy, ahogy azt sejtetik, mint ahogy mennyire idegesítő tud lenni egy Marlboro-s doboz, amit még egy kígyó is kerülget, a legfontosabb bizonyítékot rejti, de az egész film alatt gyakorlatilag egy cserepes virág alatt bujkál…

Én magam részéről sokkal inkább néztem volna egy jó kis izgalmas filmet, mint ezt a bohóckodást. Ahogy olvasgatom, Colin Higgins rendező kimondottan Hitchcock előtt próbált tisztelegni néhány jelenettel, beállítással – ennek fényében még inkább értetlenül néztem az ökörködést. Mondjuk, nem is tudom, mire számítottam, eleve a színészgárda inkább vígjátéki irányt sejtetett, mint valódi krimit, a színészek a középszerűség tipikus megtestesítői, még a „húzónév”, az ekkor még szemtelenül fiatal Goldie Hawn sem tudott maradandót alkotni később sem. Aki látta a Palimadárt, az nagyjából látta az Óvakodj a törpétől!-t is, a két mozi talán csak a volumenében tér el egymástól: meglehetősen idióta mindkettő. S ha már Goldie. Egy ideig, míg komolynak próbált tűnni a mozi – azért mégiscsak egy gyilkossággal kezdünk – ő volt a „tökös” főhősnő, csakhogy ezt egyáltalán nem lehetett elhinni róla. Nem csak arról van szó, hogy a forgatókönyv szerinti csodás menekülése, az esernyővel, majd ceruzával elkövetett önvédelme mennyire hiteltelen, sokkal inkább arról, hogy egész lényéből sugárzik a szerencsétlenség, a tipikus szőkeség. Ez által végig fura volt, amit eljátszatni próbáltak vele, a vígjátéki dolog sokkal inkább passzul személyiségéhez, mint a thriller zsánere.

Technikailag amúgy nincs gond, az akció jelenetek tisztességesek, a film végi őrült autózás is rendben van. Friscoban mindig király lehet forgatni, a fináléban szinte már vártam Michael Douglas és Karl Malden feltűnését a TV sorozatból. Amikor feszültséget akartak kelteni, sikerült, ehhez kimondottan hangulatos zene is társult, amikor nevettetni akartak, az is sikerült (pláne a japán öreg párral). Kár, hogy mindent akartak egyszerre, mert bár külön-külön ízletesek az összetevők, de egybefőzve a végtermék számomra most nem volt élvezetes.



60%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jan. 14, 2019 10:49 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 EmptyHétf. Okt. 20, 2014 7:40 pm

R2-D2 írta:

Óvakodj a törpétől!

60%

Annyira nem értek egyet, hogy inkább bele se akarok menni...

Amúgy melyik szinkronnal nézted?
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 EmptyHétf. Okt. 20, 2014 7:56 pm

Remo írta:


Annyira nem értek egyet, hogy inkább bele se akarok menni...

Amúgy melyik szinkronnal nézted?

Miért ne mehetnél bele? Azért van ez a fórum... Wink

Egyébként fogalmam sincs. Azt sem tudom, mennyi van neki. Azt hiszem, a hozzászólásban azt írták, harmadik. Ez fontos?
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 EmptyHétf. Okt. 20, 2014 10:12 pm

R2-D2 írta:
Remo írta:


Annyira nem értek egyet, hogy inkább bele se akarok menni...

Amúgy melyik szinkronnal nézted?

Miért ne mehetnél bele? Azért van ez a fórum... Wink

Egyébként fogalmam sincs. Azt sem tudom, mennyi van neki. Azt hiszem, a hozzászólásban azt írták, harmadik. Ez fontos?

Csak annyira, hogy a harmadik szabályosan gyilkolja a filmet. Mondjuk annak az epikus összecsapásnak Burgess Meredith és Rachel Roberts között így is ütnie kellett volna.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 EmptyHétf. Okt. 20, 2014 11:42 pm

Remo írta:

Csak annyira, hogy a harmadik szabályosan gyilkolja a filmet. Mondjuk annak az epikus összecsapásnak Burgess Meredith és Rachel Roberts között így is ütnie kellett volna.

Ütött, de pont ez a legnagyobb bajom: végigröhögtem az egészet. Ez a kettősség, ami zavart: adva van egy jó kis felütés, lehetne egy jó kis izgalamas thriller, erre elbohóckodják. Sad

Amúgy tényleg szívesen vennék egy értékelést Tőled. Akár egy pro/kontra stílusút is
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 EmptyKedd Okt. 21, 2014 8:24 am

R2-D2 írta:
Remo írta:

Csak annyira, hogy a harmadik szabályosan gyilkolja a filmet. Mondjuk annak az epikus összecsapásnak Burgess Meredith és Rachel Roberts között így is ütnie kellett volna.

Ütött, de pont ez a legnagyobb bajom: végigröhögtem az egészet. Ez a kettősség, ami zavart: adva van egy jó kis felütés, lehetne egy jó kis izgalamas thriller, erre elbohóckodják. Sad

Amúgy tényleg szívesen vennék egy értékelést Tőled. Akár egy pro/kontra stílusút is

Szerintem rossz szemmel nézted. Ez egy vígjáték krimi elemekkel, nem egy thriller, amiben random marháskodnak. Kritikát majd lehet, hogy írok róla. Már jó ideje meg akarom újra nézni. Több nettékából próbáltam megszerezni, de mindegyiken az új szinkron volt. Kénytelen leszek előszedni a régi VHS-t, amire még a tévéből vettem fel.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 EmptyKedd Okt. 21, 2014 11:21 am

Remo írta:
Szerintem rossz szemmel nézted. Ez egy vígjáték krimi elemekkel, nem egy thriller, amiben random marháskodnak.

Ez kétségkívül így van. Emlékeimben egy thriller élt, úgy is álltam neki, sajnos valóban rosszul tettem.

DE. Pozitívum: ha majd 30 év múlva újranézem, tudni fogom, hogy ez egy vígjáték. Wink
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 54 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 1.0
Vissza az elejére 
54 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55 ... 60 ... 67  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 1.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: