Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 1.0

Go down 
+7
tchabee
Joe Cornelius Hallenbeck
Mr. White
Weide
Niwrok
Remo
R2-D2
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 53 ... 67  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Az időutazás nagy kérdései   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptyKedd Jún. 24, 2014 3:04 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 5YlNHAs



Az időutazás nagy kérdései




Újabb rég tervezett hiánypótlásra került sor a felszabaduló éjféli meccsek időpontjában – a film 83 perces hossza, no meg a késői időpont ideális volt egy laza, lefekvés előtti kis szórakoztató mozira. Bár Niwrok ajánlója alapján egy picit inkább vígjátékra számítottam, a mozi közben azon vettem észre magam, hogy inkább gondolkodok rajta, mint nevetek. Sőt… az egész tekintetében egy kifejezetten agyalós időutazásos mozit kaptam, aminek különlegességét, fűszerezését a filmes kiszólások (ld. még Odaát) és a három idióta főszereplő adja.

Nagyon tetszett. Az eleje, a vidámparkos szerencsétlenkedés még nem jött be annyira, de aztán ahogy Ray (Chris O’Dowd), Toby (Marc Wootton) és Pete (Dean Lennox Kelly) leül a tipikus brit kocsmában elfogyasztani a tipikus brit fekete sörüket, onnantól kezdve szinte hiba nélküli. Az a duma a sci-firől, a Star Warsról, Star Trekről, azok a mozis kiszólások zseniálisak. Mindig is imádtam, mikor is egy filmben/sorozatban savazzák vagy dicsérik a többi filmet – ez itt is nagyon bejött. Már itt széles vigyorra görbült a szám, aztán mikor Pete kimegy pisálni és egy alternatív jövőben tér vissza a WC-ből, a vigyor szinte ráfagyott az arcomra. Egy WC, mint időgép!!!! Zseniális…no persze nem egészen az minden, aminek látszik, a nemzeti vizelde sem, de a film ezen szakaszában ez még nem derül ki. A teljesen törvényszerű hitetlenkedés után a csoportos vizelés mókás produkciója következik, majd elszabadul a pokol: ahány WC ajtónyitás, annyi időugrás a jövőbe. És ahány időugrás, annyi bonyodalom: a srácok saját jövőjükkel, saját magukkal való találkozása (a „megsemmisül a világegyetem” tudatában) az egészen kiváló helyzetkomikumok mellett bizony komoly agyalásra is adhat okot.

Mert előjönnek az ilyenkor örök gondolatok, amik az időutazáshoz kötődnek. A GY.I.K, ahogy a cím is sugallja. Ha itt vannak, akkor az most mit jelent? A festmény a falon az mikori? Akkor most átadta a cetlit egy másik idősíkban? S ha most nem, akkor eltűnik az a jövő??? Mint a doki sírköve a fényképről a BttF-ben?? Akkor nem lesz az utópisztikus világ? Vagy az mindenképp lesz? Egyébként is, Pete hogy jött vissza tiszta szarosan a múltból? Milyen időkaput használt ott? Ott nem volt WC… Aztán a két csaj a jövőből… Az időrés-kereső még oké, de a másikra tulajdonképp mi szükség is van? Mert így – tekintve, hogy a jövőből jött -, bármikor beavatkoztat főhőseink életébe, nem???  A finálé meg… önmagában is zseniális. Na, húzzunk innen… hehe…

Az időutazás nagy kérdései kimondottan szórakoztatóan bánik a témával, ahol tulajdonképp a vicces szituk és a vicces karakterek mellett végig átgondoltság és komolyság érezhető. A három srác kimondottan jól hozta a „gyökér” figurát, valahogy hitelesen és hihetően reagáltak az eseményekre – egyébként is, a mozi úgy egészében is próbál a Földön járni. Mindemellett pedig a Pillangó-hatás, a Vissza a jövőbe, és a többi időutazásos mozik legjobb pillanatait idézi meg, 80 percbe és egy kocsmába, annak WC-jébe sűrítve azokat. Ez utóbbira vélhetően a minimál költségvetés miatt is szükség volt - nem találtam róla adatot, de nem lehetett túl nagy a büdzsé…

S ha már mindenképp valami negatívumot kell keressek a filmmel kapcsolatban, akkor az pont a költségvetésből ered: elnézve a CGI-jövőt, meg azt a hangyás jelenetet, ez ( mármint a pénzhiány) a mozi leggyengébb pontja. Ráadásul az az egész poszt apokaliptikus jövő számomra nem is illett a képbe, különösen nem azzal a jelenettel: maximum poénként tudom felfogni. De még annak is gyenge volt…

Más nincs. Remekül éreztem magam, nem egy világmegváltó alkotás, de kifejezetten szórakoztató mozi. Nekem meg, aki eszméletlenül bírom az időutazásos filmeket, pláne.  Soha rosszabbat!


80%




.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Nov. 22, 2018 1:19 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptyKedd Jún. 24, 2014 5:17 pm

R2-D2 írta:

Az időutazás nagy kérdései

Niwrok ajánlója alapján egy picit inkább vígjátékra számítottam, a mozi közben azon vettem észre magam, hogy inkább gondolkodok rajta, mint nevetek. Sőt… az egész tekintetében egy kifejezetten agyalós időutazásos mozit kaptam, aminek különlegességét, fűszerezését a filmes kiszólások (ld. még Odaát) és a három idióta főszereplő adja.
Remekül éreztem magam, nem egy világmegváltó alkotás, de kifejezetten szórakoztató mozi. Nekem meg, aki eszméletlenül bírom az időutazásos filmeket, pláne.  Soha rosszabbat!

80%


Nekem majdnem bármilyen film vígjátékká válik attól, hogy Anna Faris szerepel benne Smile . Engem ez a film kevésbé ösztönzött az agyalásra, inkább csak élveztem a sörös-időutazós hullámvasutat Smile .
Örülök, hogy tetszett. A részletekbe már nem tudnék belemenni, mert már majdnem azt is elfelejtettem, hogy láttam.

Ha már időutazós vígjátékok is előkerülnek a listádról, ez azt is jelenti, hogy a jakuzzis is felkerült rá?
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptyKedd Jún. 24, 2014 5:21 pm

Niwrok írta:


Ha már időutazós vígjátékok is előkerülnek a listádról, ez azt is jelenti, hogy a jakuzzis is felkerült rá?
.

Az melyik is? Valami rémlik, de most nem tudnám megmondani, melik az...  Wink 
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptyKedd Jún. 24, 2014 5:28 pm

R2-D2 írta:

Az melyik is? Valami rémlik, de most nem tudnám megmondani, melik az...  Wink 


Vissza a jelenbe
.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptyKedd Jún. 24, 2014 6:40 pm

R2-D2 írta:


Az időutazás nagy kérdései

Az a duma a sci-firől, a Star Warsról, Star Trekről, azok a mozis kiszólások zseniálisak. Mindig is imádtam, mikor is egy filmben/sorozatban savazzák vagy dicsérik a többi filmet – ez itt is nagyon bejött.

Más nincs. Remekül éreztem magam, nem egy világmegváltó alkotás, de kifejezetten szórakoztató mozi. Nekem meg, aki eszméletlenül bírom az időutazásos filmeket, pláne.  Soha rosszabbat!

80%


Örülök, hogy tetszett, nekem is. Én is imádom a filmes utalásokat egy filmben. Az időutazós filmeket én is imádom ezért is néztem meg én is anno és nem bántam meg csak azt, hogy vígjátékként adják el miközben alig nevettem rajta. A wc-s jelenet haláli amikor be mennek hárman.
Spoiler:
A hot tube time machine-nál nem lesz olyan gondod, hogy agyalni fogsz rajta! Retroactive-ot látta valaki? Az egy 1997-ben készült film ami egy kicsit olyan mint a Forráskód prototipusa.   Nekem is hasonló értékelésem van mint neked 80-85%.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptyKedd Jún. 24, 2014 8:15 pm

Niwrok írta:


Vissza a jelenbe

... a lehányt mókus után most már tényleg kénytelen vagyok új hollywoodi fétisre gyanakodni...
.

Most már emlékszem, köszi. A lehányt mókus az oka... Hányásfóbiám van. Smile


Mr. White írta:


Retroactive-ot látta valaki? Az egy 1997-ben készült film ami egy kicsit olyan mint a Forráskód prototipusa.

Még nem, de a Forráskód jó ajánlólevél... Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptySzer. Jún. 25, 2014 12:15 am

R2-D2 írta:

... a lehányt mókus után most már tényleg kénytelen vagyok új hollywoodi fétisre gyanakodni...
Most már emlékszem, köszi. A lehányt mókus az oka... Hányásfóbiám van. Smile


Lassan már nekem is, azért is tettem szóvá Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptySzer. Jún. 25, 2014 7:01 pm

Mr. White írta:
Retroactive-ot látta valaki? Az egy 1997-ben készült film ami egy kicsit olyan mint a Forráskód prototipusa.

R2-D2 írta:
Még nem, de a Forráskód jó ajánlólevél... Smile


Előre szolók ez tényleg prototipus és csak akkor ajánlom ha érdekelnek az időutazós filmek(Ha jól emlékszem te is velünk vagy ezen a téren is!) és van fölösleges kb 100 perced!  mert nálam max egy 7-es, de lehet hogy inkább 6,5.


Az időcsavar
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptySzer. Jún. 25, 2014 9:17 pm

Mr. White írta:

Előre szolók ez tényleg prototipus és csak akkor ajánlom ha érdekelnek az időutazós filmek(Ha jól emlékszem te is velünk vagy ezen a téren is!) és van fölösleges kb 100 perced!  mert nálam max egy 7-es, de lehet hogy inkább 6,5.



Az időcsavar


Köszi, jegyzem, majd nézem. A hagnsúly a majd-on van...  Wink


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Nov. 22, 2018 1:26 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Paranormal Activity: The Marked Ones   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptyPént. Jún. 27, 2014 10:23 am

R2-D2 írta:

Paranormal Activity: The Marked Ones

Én most kétszer láttam, egyelőre elég volt. Nem volt rossz, de a stílusa miatt csupán csak egy tucat a hasonló mozik között – amiket meg egyébként amúgy sem szeretek…  

60%


Viszonylag rövid idő alatt néztem végig az összes eddigi részt, úgyhogy nekem azért több volt a kapcsolódási pont (már eleve az tetszett, hogy visszamentek abba a házba, ami a harmadik végén volt), de valahogy még mindig nem kapott el a sorozat hangulata. Ezt a fajta "újabb filmekkel kitöltjük az üres, korábban nem vagy máshogy látott részeket, és ettől baromi okosnak tűnünk majd, pedig csak a rétestésztát dagasztjuk"-stílust a Fűrész már éppen eléggé kimaxolta nálam, így jók a kapcsolódási pontok, de nincs akkora hatása, mint ami az ingerküszöböm átlépéséhez kellene; ez így a végtelenségig folytatható, mindig úgy morzsákat elszórva egy végtelen kenyérből.

Gondolom azért nincs sorszám, mert ez inkább csak egy spin-off, amiben elmagyaráznak/bemutatnak olyan dolgokat, amikre a tényleges sorozat részeiben már nem akarnak túl sok időt szánni. Talán ezért ezt éreztem a legkevésbé PA-s PA-nak: túl tág univerzum, túl sok szereplő, túl sok a mozgó kamera (túlságosan a háttéreseményeket akarja már magyarázni, és azzal, hogy egyre több dolgot megmagyaráznak, az első rész rejtélyessége is kezd elveszni belőle. Túl sok a mozgó kamera is; az első részben is így indult, de ott legalább csak egy volt, szűk térben, és bár még mindig tartom, hogy irritáló, ahogy a srác a leépülő/megzakkanó barátnője arcába tolja folyamatosan a kamerát, ahelyett, hogy segíteni próbálna, utána viszont a rögzített kamerákkal (ezért talán még a 2. rész szerintem a legjobb a sorozatból, mert nem zökkenek ki belőle a gyagyaságai miatt) megoldották a problémát, csak "sajnos" azt meg nem lehet a végtelenségig csinálni, mert még inkább egy kaptafára épülőek lesznek a filmek, mint most. Talán ezért kellettek a latino szereplők, egy kis vérfrissítésnek, akik -főleg a nagymama- szerintem is jók, de ettől még ugyanúgy (ki)fáradtnak érzem az egész koncepciót.

Két dolog miatt mégis ezen szórakoztam a legjobban, a PA-filmektől függetlenül:
- a Shake Weight, amiről még mindig nem hiszem el, hogy bárki is komolyan gondolta (mert egyszerűen nem lehet, ld. South Park);
- az Ouija-táblát "helyettesítő" Simon, leginkább a nosztalgia miatt (nekem ugyan nem volt, de gyerekként szerettem volna egyet, úgyhogy gyér Pascal-tudásomat bevetve még középsuliban írtam egy Simon-szimulátort számítógépre Smile ).

6,5/10

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptyPént. Jún. 27, 2014 2:00 pm

Niwrok írta:
Paranormal Activity: The Marked Ones

... az első rész rejtélyessége is kezd elveszni belőle. Túl sok a mozgó kamera is; az első részben is így indult, de ott legalább csak egy volt, szűk térben, és bár még mindig tartom, hogy irritáló, ahogy a srác a leépülő/megzakkanó barátnője arcába tolja folyamatosan a kamerát, ahelyett, hogy segíteni próbálna, utána viszont a rögzített kamerákkal (ezért talán még a 2. rész szerintem a legjobb a sorozatból, mert nem zökkenek ki belőle a gyagyaságai miatt) megoldották a problémát, ...

6,5/10


Pontosan így látom én is. Ahogy a REC-ben, itt is bizonyos kamerahasználati elemek elengedhetetlen részei a franchise stílusának, ebben a PA-ban pedig túlságosan kitágították a világot ( s ahogy a REC 3 is éppúgy kilóg a sorból)


Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptyPént. Jún. 27, 2014 3:53 pm

R2-D2 írta:

Spoiler:


Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Monsters   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptyPént. Jún. 27, 2014 8:49 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 O10phqR




Monsters




Meglehetősen régóta szemeztem ezzel a mozival – nagyjából az óta, mióta Ausztriában láttam egy MM-ban a polcon, DVD-n -, de egészen az idei Godzilláig nem éreztem rá késztetést, hogy meg is nézzem. Aztán mikor annak rendezője, Gareth Edwards neve felbukkant a Star Wars Univerzumban, mint az egyik spin-off film rendezője, rögtön látni akartam a Monsters, kíváncsi voltam rá, ki ez a faszi, honnan jött és mit csinált a megtisztelő cím eléréséért…

Itt kell megjegyezzem, a film promója, a képek, amiket kivágtak belőle, amikkel a posztereken találkozunk, amivel eladják a mozit, zseniális. Épp emiatt előbb-utóbb vélhetően külső rásegítés nélkül is megnéztem volna, a Legenda vagyok poszt apokaliptikus víziója, a gázálarcban a pusztulásban álló szereplők látványa minimum ígéretesnek tűnt. Érdekes azonban, hogy az egész történet tükrében mennyire is nem ezek a képek dominálnak majd, mennyire is eltolódik a hangsúly – számomra picit csalódást keltő módon. A felütés szenzációs: a katonai konvoj harca egy sétáló óriáspolippal, az éjjellátó kamerák felvételei által közvetítve borzongatóan hitelesek és hatásosak. Az már más kérdés, hogy kinek az agyából pattant ki a sétáló óriáspolipok látványa, valamint az egész Lezárt Zóna ötlete – ugyanis ezek miatt az elején icipici hendikeppet kapott nálam a mozi. Mert elgondolkodtam azon, hogy milyen invázió az, ami nem elpusztítható, de kordában tarható, milyen lény az, ami a Jurassic-parkhoz hasonló módon vígan eléldegél a több méteres magas kerítés mögött – életterével kiszakítva egy hatalmas darabot Mexikóból és USA-ból – és milyen civilizáció, ami ezt hagyja.

Az indulás gépfegyvertüze után aztán hamar nyilvánvalóvá vált, hogy ez egy szörny mozi lesz szörnyek nélkül… ahogy haladtunk előre, úgy lett az egész egy kétszemélyes road-mozi, egy kétszereplős karakterdráma a lepusztult tájkép előtt. Főhősünk, a férfi főszereplő feladata a főnök lányának biztonságban hazajuttatása, ami egyszerű feladat néhány idióta esemény miatt egy kalandtúrává válik a vadonon át. S hogy miért is fura az egész? Mert nekem annyira életszerűtlen volt, hogy több ezer dollárral a zsebükben futkosnak a mexikói kisvárosban, megveszik a méregdrága hajójegyet, majd egy átmulatott éjszaka felelőtlensége miatt ott ragadnak a parton. Egyszerűen a kialakult helyzet, amit a két – addig nagyjából logikusan viselkedő - karakter magának előidézett, minimum peches volt (de inkább bacaság). Hát persze, hogy a történet szerint be kell menniük a lezárt területre (különben nem lenne film), hát persze, hogy ott mindenféle zsoldoscsapatok működnek, s hát persze, hogy a lények egy eseményt leszámítva illemtudóan elkerülik őket… ehhh... A forgatókönyv sajnos hemzseg a lyukaktól, a Jurassic Park ismét csak megidéződik egy jelenetben, azt meg csak tátott szájjal tudtam bámulni, mit keres egy teljesen kivilágított, áruval csurig töltött benzinkút személyzet nélkül a Tiltott Zónában.

Mindezektől eltekintve két dolog, ami inkább a pozitív tartományba billenti a mérleget az értékeléskor: az egyik az az elképesztően megcsinált környezet, ahol Andrew (Scoot McNairy) és Samantha (Whitney Able) útja zajlik. Egyik ámulatból a másikba estem, legyen az egy azték piramis, egy kihalt kisváros, egy kettészakadt közút: mind-mind kivétel nélkül irtó hangulatos és borzasztó jól megcsinált körítés lett. A film ezen szakaszában nekem nem is hiányzott a sétáló polip, alapból bírom a tájkép csata után jellegű mozikat, így lubickoltam a részletekben. A másik, amit ki kell emelnem – s ami vélhetően elsőszámú célja volt az alkotóknak – a két ember kapcsolatának alakulása. Az hihetetlenül emberire sikeredett. El tudom képzelni, hogy az adott szituban a két ember egymásrautaltságában, kiszolgáltatottságában az addigi fagyos viszony feloldódik, abból barátság lesz, majd a barátságból vonzalom. Ehhez a képhez pedig a mindkét szereplő magánéletét árnyékoló problémák számomra kiváló kiegészítők voltak, s nem katalizátorok. Nagyon jó és életszagú lett így az egész.

Mégis, a Monstersre elsősorban posztapokaliptikus szörnyfilmként fogok emlékezni. Legalábbis azt hiszem, úgy kellene: ugyanakkor nem  vagyok biztos benne, hogy egyértelműen annak szánták, hogy már önmagában a cím megfelelő választás volt – mindenesetre a benzinkút eseményei talán kicsit erősítik a dolgot. Nekem a moziból elsősorban (sőt majdnem kizárólag) azok a képek maradtak meg, amik a pár útját szegélyezik: e szempontból érthető is a promo, a film vizualitása a kiemelt képekkel el is érte hatását. Az út feszültsége egy ideig nagyszerű, a fenyegetettség egy ideig nagyszerű, a háttér meg végig nagyszerű.  A Monsters a kis memóriámban így "a gázálarcos jó szőke csaj áll egy növényekkel benőtt kihalt város előtt" képpel marad meg. Sétáló óriáspolip nélkül.


70%


Ui: Még annyit: olvasva Niwrok írását, minden bizonnyal javítana az értékelésemen, ha én is láttam volna a werkfilmet - úgy jobban átérzi az ember a mozi készültének szándékát, értékeli annak körülményeit. Nem tartom kizártnak, hogy valamikor beszerzem lemezen és sort kerítek erre is.


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Nov. 25, 2018 7:21 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptyPént. Jún. 27, 2014 11:12 pm

R2-D2 írta:

Monsters

S hogy miért is fura az egész? Mert nekem annyira életszerűtlen volt, hogy több ezer dollárral a zsebükben futkosnak a mexikói kisvárosban, megveszik a méregdrága hajójegyet, majd egy átmulatott éjszaka felelőtlensége miatt ott ragadnak a parton. Egyszerűen a kialakult helyzet, amit a két – addig nagyjából logikusan viselkedő - karakter magának előidézett, minimum peches volt (de inkább bacaság).


Azt hiszem a kifejezés, amit keresel, az "izzadtságszagú". De mind a ketten tudjuk, hogy tényleg csak azért kellett, mert nem volt jobb ötlet beküldeni őket a zónába... és azért nézzük el, mert ha az ilyeneken is fennakadnánk, akkor utálnánk a filmek 90%-át.

R2-D2 írta:

Ui: Még annyit: olvasva Niwrok írását, minden bizonnyal javítana az értékelésemen, ha én is láttam volna a werkfilmet - úgy jobban átérzi az ember a mozi készültének szándékát, értékeli annak körülményeit. Nem tartom kizártnak, hogy valamikor beszerzem lemezen és sort kerítek erre is.


Nagyrészt kialakítottam a véleményem, amire láttam a werket, de egyébként tényleg magával ragadó Edwards lelkesedése, főleg ami a szörnyek kinézetét illeti. A forgatás közti szünetekben (amiből pont a partizán-forgatás miatt majd 100 órányi volt) folyamatosan rajzolt, így amire elkészült a nyers film, többszáz vázlatból kellett kiválasztania végül azt, ami a legjobban illik a filmbe.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptySzomb. Jún. 28, 2014 12:28 am

Niwrok írta:

Monsters


Azt hiszem a kifejezés, amit keresel, az "izzadtságszagú". De mind a ketten tudjuk, hogy tényleg csak azért kellett, mert nem volt jobb ötlet beküldeni őket a zónába... és azért nézzük el, mert ha az ilyeneken is fennakadnánk, akkor utálnánk a filmek 90%-át.


Igen, igazad van, izzadtságszagú - bár azért el kell ismernem, bőven a tűréshatáron belül. Egy dolog viszont azért sem hagy nyugodni. A benzinkút.... arra, ott, úgy mi szükség volt???


Más: már csak három címem van ám hátra... Te hogy állsz? Smile Mindenekelőtt az Oklahomára lennék kíváncsi...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 1.0
Vissza az elejére 
40 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 53 ... 67  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» R2-D2 írásai 3.0
» Niwrok írásai 1.0
» Remo írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: