Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 1.0

Go down 
+7
tchabee
Joe Cornelius Hallenbeck
Mr. White
Weide
Niwrok
Remo
R2-D2
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 52 ... 67  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Műkincsvadászok   R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 EmptyHétf. Jún. 02, 2014 8:34 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 Aelx5Ug




Műkincsvadászok




Na, erről aztán bőven lehet olvasni a neten… Sokáig azon is gondolkodtam írjak-e róla egyáltalán, ugyanis ritka módon csak ismételni tudom a nagy többség véleményét: rég láttam ennyire unalmas, érdektelen, lélek nélküli mozit, rég láttam ekkora kihagyott ziccert.

Pedig az alapötlet még rendben is van: a megtörtént események alapján íródott könyv (és forgatókönyv) szerint egy maroknyi, művészethez közelálló emberekből verbuválódott csoport a háború vége felé hajszát indít a gaz nácik által főleg magángyűjteményekből elrabolt műkincsek után. Az, hogy ezen műkincsek nagy része természetesen zsidó magángyűjteményekből származik, szerencsére egyáltalán nincs túllihegve, mint ahogy önmagában az egész háború embertelen gonoszsága sem. A németek ugyan a megszokott sztrereotípiákkal rendelkeznek, mégis üdítő színfolt volt ellensúlyozásukra a szovjet „műgyűjtő” osztag feltűnése, no meg az a mondat, mikor is az egyik műkincsvadász megjegyzi, hogy „Úgy látszik, a németek jobban vigyáztak rá, mint némely eredeti tulajdonos”.  Szóval a felütés kimondottan ígéretes, a kis csapat összeszedése egész jól sikerült: bizony, e képsorokban Clooney megidézte az Ocean’s eleven toborzását.

Ekkor még bizakodva vártam egy jófajta, humorral megpakolt kalandfilmet, netán egy izgalmas heist-mozit, de aztán ahogy haladtunk előre a történetben és Európában, úgy vált köddé az egész. Az ígéretes karakterek teljesen beleszürkültek a filmbe, sokszor azt sem tudtam, ki kicsoda, mit és miért csinál. Még a nevüket sem tudja megjegyezni a néző, a remek színészek által megjelenített figuráknak semmi karizmájuk nincs. Tulajdonképp senkihez nem tudunk kötődni, egyetlen egy emlékezetes esemény, dráma, poén nincs az egész moziban, ami alapján utána bármikor is lehetne hivatkozni rá: így az ad-hoc módon feltűnő két dráma is totál súlytalanná válik. Nem is tudom, a forgatókönyv alapján mit akartak a történettel: vígjátéknak is, drámának is, kalandfilmnek is iszonyat gyenge, egyedül korrajznak áll meg a saját lábán. Sokszor túlságosan elmélkedős, moralizálós, merengős az egész, talán két feszült pillanat van az egész filmben: az egyik a kereszttűz, a másik meg az akna.

Néha olyan volt az egész, mint mikor az úttörőtáborban sztorizgatnak a pajtások valami megfoghatatlan történeteket, láthatatlan hősökkel és szájbarágósan komoly tanulságokkal. Mert a műkincsek elpusztítása = a múlt elpusztítása, mint központi mondanivaló nem is egyszer hangzik el a filmben, egy nagy, homályos védőhálót borítva a mozira. Csak közben a jelenetek között semmi kohézió nincs, ugrálunk össze-vissza, cél nélkül a kis csapat egyes párjai között, teljesen amatőr módon egymás mellé vágott szcénák sokaságán át. Azt a mai napig nem tudom, James ( Damon) karaktere mi a francot keresett a francia parasztházban, meg a traktoron, no de azt sem értem, mi szükség volt arra a jelentere, mikor Frank (Clooney) megáll a dzsippel, megkérdezni, hol van a német kisváros. Ez például egy snitt, aminek ott, dramaturgiailag az égvilágon semmi szerepe nem volt… s hány ilyen van még benne… A figurák csak ugrálnak a helyszíneken és az időben, iszonyat káosz az egész: ugyanakkor nem bántóan az. Nem állítom, hogy nézhetetlen, nem idegesített föl, nem volt benne hajmeresztő ökörség – szimplán dögunalom lett a mozi. Álmosítóan az lett.

Azt hittem, a fináléra egy picit összekapják magukat, de miután kiderült, hol keressék a sok festményt és szobrot, s el is jutnak odáig, már minden izgalom elszállt. A katarzis teljesen elmaradt, s elégedetten nyugtáztam, hogy az amerikai (mert miért is ne) csodacsapat igazságot szolgáltatott az európai kulturális örökségnek. Egyedül a két hordónyi pici arany golyócskák látványa és azok eredete birizgálták meg az ingerküszöbömet – de mivel erre semmi időt nem fordítottak, gyorsan el is felejtettem. Mert itt üt vissza az, hogy még megdöbbenni (de nevetni) sem tudtam abban a mérhetetlen apátiában, amit a műkincsvadászat okozott. Valahol egyébként ebben a színészek is ludasak: az, hogy Clooney-n és Damonon nem igazán tudok röhögni, az rendben van, no de Murray és Goodman személyében azért volt két potenciális humorforrás is a castingban. Ennek ellenére a legtöbbet az apró termetű Bob Balabanon lehetett mosolyogni. Cate Blanchett meg, mint francia kollaboráns… a fene sem tudja. Igazából a motivációiból nem sok jött át, túl hideg és kimért volt ahhoz, hogy színt vigyen a moziba.

Nem állítom, hogy megbántam, hogy megnéztem (másfélszer, mert első nap bealudtam rajta), de ez elé még véletlenül sem ülök le még egyszer.


50%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 20, 2018 8:32 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 EmptyHétf. Jún. 02, 2014 8:57 pm

R2-D2 írta:

Műkincsvadászok

50%

Szinte csak semleges/negatív kritikákat olvastam róla mindenhol a neten, nem bánom már, hogy moziban kihagytam (mert szemeztem vele). Max. a színészgárda miatt filóztam el rajta, de maga a téma hihetetlen módon nem vonz, úgyhogy szerintem ez nálam marad a not interested kategóriában.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 EmptyHétf. Jún. 02, 2014 9:00 pm

Weide írta:


Szinte csak semleges/negatív kritikákat olvastam róla mindenhol a neten, nem bánom már, hogy moziban kihagytam (mert szemeztem vele). Max. a színészgárda miatt filóztam el rajta, de maga a téma hihetetlen módon nem vonz, úgyhogy szerintem ez nálam marad a not interested kategóriában.

Minden igaz, amit írnak róla. Pedig nekem általában különvéleményem van, de ezúttal maxi egyetértek.  Crying or Very sad 
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 EmptyHétf. Jún. 02, 2014 11:46 pm

R2-D2 írta:

Műkincsvadászok

Nem állítom, hogy megbántam, hogy megnéztem (másfélszer, mert első nap bealudtam rajta), de ez elé még véletlenül sem ülök le még egyszer.
50%


Moziban kihagytam, és ha nem írsz róla, eszembe sem jut, hogy létezik ilyen film... pedig az előzetese még tetszett, de kb. minden fontosat el is mondott a filmről.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 EmptyHétf. Jún. 02, 2014 11:55 pm

Niwrok írta:
... pedig az előzetese még tetszett, de kb. minden fontosat el is mondott a filmről.
.


Elég azt megnézni, tényleg... Sad

Egy dolog amin kicsit megborzongtam:

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 EmptyCsüt. Jún. 05, 2014 11:50 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 H8Y1H7m



Halálos ítélet




Tényleg ez a címe… pedig a film elején mást mondanak…

Nem nagy titok, hogy ez a mozi is Niwrok kolléga ajánlója után került látókörömbe. Talán Kevin Bacon személye miatt valamikor sort kerítettem volna rá, de eleve kicsi volt az esélye, mert abszolút nem hallottam a filmről. Olyat meg azért nem csinálok (még), hogy egy kedvelt színész komplett életrajzát végigkövessem (rendezővel sokkal inkább előfordul ez) – aztán lehet, hogy egyszer erre is sor kerül majd. Mindazonáltal semmiképp nem akarom a felelősséget az ajánlóra tolni, de messze nem hatott rám úgy a mozi, ahogy azt esetleg előzetesen vártam. Kivételesen sokkal inkább az imdb 6.9-es átlaga tükrözi az értékelésemet – hogy ez jó vagy rossz, mindenki döntse el maga.

A Halálos ítélet egy bosszúfilm. Elsősorban az. Az első harmada alapján pedig egészen kiváló bosszúfilm lehetne: a családi videók, amivel kezdődik, remek érzelmi kötődést adnak a Hume család egyes tagjaihoz, hogy aztán a szükségszerűen bekövetkező tragédia megfelelő erejű gyomrost vigyen be a kedves nézőnek. Kivételesen egy életszerű, hiteles eseménysort láttam, simán elhittem, hogy a rosszkor rossz helyen szituban előfordulhat ez. Aztán ezt a hitelességet csak tovább fokozták az apa, Nick (Bacon) reakciói, viselkedése: az események ismeretében kb. én is hasonlóan reagálnék. Tök jók voltak a gyász fázisai, nem volt túllihegve az egész, Nickkel való együttérzésünk így teljesen megalapozott - olyannyira, hogy miután közölnék velem, milyen büntetésre számíthat a gyilkos, el is gondolkodtam rajta, hogy én is hasonlót tennék: a bíróságon is és utána is. Ez a rész nekem iszonyat tetszett, az apai énemre gyakorolt hatása miatt a mozi csúcsra járatta magát nálam…

Hogy aztán innen mélyrepülésbe kezdjen: innentől számomra totál kifordult az egész az önmaga által felállított hitelességből, úgy, hogy néha szinte rossz volt nézni. Záporoztak a kérdések a fejemben, ami elsősorban a forgatókönyv nagyvonalúsága miatt keletkeztek: az addig rendben van, hogy a kb. negyed órás futkozós-üldözős jelenet iszonyat pörgős, de már előtte felvetődött bennem, hogy hol a francban van a rendőrség. Miért hagyják – holott a néger csaj sejti -, hogy Nick a saját útját járja?? Ez egyébként a továbbiakban csak erősödik, a kórházas jelenettel még nincs vége, a korona az egészen meg a finálé rövid dialógusa… komolyan, az a legfontosabb egy meglőtt nyakú embernél, többszörös gyilkosnál, hogy mi a helyzet a kórházban??? No meg még korábban annyi jó tanáccsal ellátni, hogy csak az éjszakát élje túl??? Anyám… ennyire töketlen rendőrséget én rég láttam… Mindenki vígan önbíráskodhat, a banda kvázi a yard tudtával randalírozik, mert úgy néz ki, hogy félnek tőlük. Lehet, hogy van ilyen a valóságban, nem kétlem, de náluk egy Nick féle átlagembernek nem sok babér terem…

S elérkeztem a másik nagyon fájó ponthoz: Nickhez. Ahogy az elején az átlagembert megtestesítve átlagos reakciókat produkálva totál hitelessé teszi a filmet a karaktere, a parkolóházas bunyó után egyre hiteltelenebbé válik személyisége. Már az a verekedés sem volt semmi, ennyi fejbeverés, törött orr és egyéb sérülés után a valóságban nincs ekkora küzdelem – úgy, hogy közben a többiek meg szanaszét bóklásznak az épületben. Itt még csak csóváltam a fejem, de kezdett felrémleni bizonyos Szállító és Halálos iramban stílus – Nickről pedig, aki eddig egy szolid igazgató volt, kiderült, hogy tökös legény. Túl tökös. De ez még csak a kezdet. A fegyverbeszerzése a kereskedőtől komikus (maga a szitu az), hogy aztán használati útmutatóból kiképezve magát Ramboként teljesítsen. Ehhh… Arról meg csak halkan beszélek, nem is elsősorban Nickhez kötődik, de milyen idióta volt a lakásos „kivégzés”… hát b+, a végső golyó a fejbe hol marad????   Ha nem hitette volna el már az elején velem azt, hogy ez egy hiteles bosszúfilm lesz, biztosan nem fanyalgok ennyit. Az apa-fiú kapcsolat, a balszerencse, az önbíráskodás édes íze bódító mámorba ringatott – aminek vége egy ostoba jelenetek miatt megrázó ébredés lett…


Ami viszont mindenképp hatalmas pozitívum, ami szinte egy szinttel feljebb tolta a mozit a létrán, az a zseniális kamerahasználat és a Wan-ra jellemző hangulatos (félig horroros) helyszínválasztás. A legelső snittek egyikében konkrétan már leesett az állam, sőt vissza is pörgettem: ahogy a VHS felvétel 4:3-as arányáról a karakter mozgását követve kitágul a kép 16:9-re az egyszerűen zseniális. A parkolóházas jelenet kamera beállítás szempontjából szintén az, de talán a lépcsőházas-verekedős kamerahasználat tetszett legjobban. Jó volt a diliház, mint főhadiszállás és a leszámolás helyszíne, s jók voltak a rosszfiúk színészei és karakterei is. Kicsit neonácis klisét ugyan hordoztak, de összességében elhittem róluk, hogy ilyen állatok. John Goodman figurája pedig egyszerre volt ijesztő és komikus egyben, Nickhez való viszonyán először értetlenkedtem, aztán megvilágosodtam aztán meglepődtem a dörrenésen. Ugyanakkor azt a tekintélyt nem éreztem benne, amit egy keresztapa-figurának kellett volna hoznia…

Összességében az egész egyáltalán nem volt azért kellemetlen élmény, Bacont továbbra is bírom (ezek után egyre biztosabb, hogy újranézem a Flatlinerst), s ez nem változott ez után sem. Wan-nal sincs különösebb bajom, a mozijaival sem, de a Halálos ítélet ezúttal nem talált be. Majd másik, máskor.



70%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 20, 2018 8:34 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 EmptyPént. Jún. 06, 2014 1:39 am

R2-D2 írta:

Halálos ítélet

Arról meg csak halkan beszélek, nem is elsősorban Nickhez kötődik, de milyen idióta volt a lakásos „kivégzés”… hát b+, a végső golyó a fejbe hol marad????


Nem nézted meg rendesen a fényképet... Én inkább az furcsálltam, hogy le akarják lőni.

A többire meg nem nagyon van mit írni; ha így láttad, ez van. Igen, talán inkább viselkedtek a zsaruk kellékként, a nyomozónő meg morális szócsőként, mint rendfenntartóként, és talán adja magát, hogy egy puhány igazgató teljesen esélytelen legyen egy ilyen banda ellen. De...

Spoiler:

Inkább arról beszéljünk, hogy mit szóltál a jelenethez a padon Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 EmptyPént. Jún. 06, 2014 3:12 pm

Niwrok írta:

Halálos ítélet



Ajaj, ebből két dolog is van, amit elsőre nem értek...  Question 

"Nem nézted meg rendesen a fényképet... Én inkább az furcsálltam, hogy le akarják lőni."

"Inkább arról beszéljünk, hogy mit szóltál a jelenethez a padon Smile"


Milyen fényképet és milyen padon?  Smile

Amúgy meg értem érveidet, a gondolatmeneted Nick szerencséjére építed. Én ez esetben kritikusabb vagyok, ami nálad még belefér a mázliba, nálam már hiteltelen. De ez legyen legnagyobb bajunk.  Wink


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 20, 2018 8:34 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 EmptyPént. Jún. 06, 2014 3:32 pm

R2-D2 írta:

Halálos ítélet
Ajaj, ebből két dolog is van, amit elsőre nem értek...  Question Milyen fényképet és milyen padon?  Smile


Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 EmptyPént. Jún. 06, 2014 3:37 pm

Niwrok írta:

Halálos ítélet


Spoiler:



Aha!!! A fénykép nem rémlett, a padra viszont jól tippeltem...

Spoiler:


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Nov. 21, 2018 1:43 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 EmptyPént. Jún. 06, 2014 4:06 pm

R2-D2 írta:

Halálos ítélet

Spoiler:


Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 EmptyPént. Jún. 06, 2014 6:13 pm

Niwrok írta:

Halálos ítélet

Spoiler:
.

Oké, megadom magam.  peace 

S mivel csak ismételni tudnám magam, maradjunk annyiban: köszi az ajánlást, nem volt rossz, de most nem ütött akkorát az egész, mint nálad. Még van pár cím, talán majd azok.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Nov. 21, 2018 1:46 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Hannibal S2   R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 EmptyHétf. Jún. 09, 2014 9:43 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 0UMRJtp




Hannibal S2




Lehet, az Erő vezette gondolataimat, hogy az első évad nálam viszonylag mérsékelt sikere után esélyt adtam a folytatásnak, de milyen jó, hogy ezt tettem. Óriási minőségbeli javuláson ment át a Hannibal sorozat a második szezonjára, majdnem minden engem korábban zavaró tényezőt kiiktatva. Ha meg esetleg elhagyták volna azt az idióta szarvast, meg a David Lynches képi világot és látásmódot, akár hibátlan is lehetne…

A nagyobb baj az, hogy picit gondban vagyok az ajánlóval. Az első évad után kicsit húztam a számat, az az írás inkább volt le-, mint rábeszélő: ebből kifolyólag most meg kellene győznöm mindenkit, akit már egyszer elriasztottam a sorozattól, hogy mégiscsak vágjon bele, mert qrvára megéri – s mindezt spoilermentesen.  Fel van adva a lecke… A második évad kezdő képsorai egyébként felérnek egy áramütéssel. Oké, a trailerben ezt már ellőtték (innen picit gyanús is lehet az egész), de a verekedés képei, majd utána a 12 héttel korában felirat engem rendesen meglepett. S még valami: ugyebár ezek után a szegény néző meg van róla győződve, hogy látta a finálé cliffhangerét is… ahogy haladunk előre a történetben, egyre inkább meg van róla győződve… Lószart, mama. Annál okosabb és zseniálisabb a sztori, hogy ennyire triviális legyen a finálé…

Az első évadnak meglehetősen nyugtalanítóan lett vége: Hannibal kegyetlenül gyilkos játéka után ugyebár  Will kerül szorult helyzetbe. Az évad első fele, harmada e helyzet feloldása. Will „kigyógyulása” Hannibal manipulációiból. Mindezt úgy, hogy gyakorlatilag az égvilágon senki nem hisz neki, miszerint Hannibal lenne a Chesapeake-i Hasfelmetsző. Will zavarodottságának eltűnésével az általam annyira értelmezhetetlen szarvasos, majd egyre inkább agancsos emberes látomások háttérbe szorulnak, a tiszta Willnek egyre kevesebb szüksége van rájuk: diszkréten persze fel-feltűnnek néha, érzékeltetve, hogy kedvenc FBI-ügynöksegédünk azért nem teljesen százas, de innentől egyre elviselhetőbb a szint. Will küzdelme árnyaival és a világgal elképesztően jó és hangulatos – mindezt pedig sikerült néhány eszement bűnesettel ismét csak fokozni. Edzettnek tartom magam, de mikor a „Festő” művéből a középső emberke gyakorlatilag kiszakítja magát, elszakítja bőrét a hozzávarrt hulláktól, nos, ott felszisszentem. Az nagyon brutál… A belülről kiüresített, majd méhkaptárnak használt hulla és amelyikből kvázi kinőtt egy fa – az már meg sem kottyant. S itt utalnék vissza a múltkori írásom első mondatára, amit akkor még cinikusan mondtam: hát persze, hogy Baltimore környékén ennyi elmebeteg gyilkos van… Hannibal minden páciensében fel tudja ébreszteni a beteges gyilkolási vágyat…

Ahogy erről szól az évad második fele is: nevezetesen ezt Will Grahamben is feléleszteni. Nem tudok mást mondani erre az 5-6 epizódra, mint hogy fenomenális. Már a félévnél volt egy csúcspont, mikor is a Hannibal nyakán szoruló hurok aztán máson kötött ki (már mikor meglátom a dokit abban a vérhatlan kezeslábasban, elmosolyodok), de aztán ami ezek után jön, az maga pszichékánaán. Azok a dialógusok a két főszereplő között, Will teljesen nyílt szándéka, Hannibal tulajdonképp értelmezhetetlen ragaszkodása Willhez, a folyamatos átverés érzése – eszméletlen jó. Végig a kétség, hogy most akkor Will Hannibal eszköze, ellenfele, vagy esetleg társa??? Mikor azon tűnődsz, hogy most akkor a jófiú tényleg egy hidegvérű gyilkos lett??? Természetesen a szívünk Willhez húz, különösen a kolléganő – hogy is mondjam, többrétegű feltűnése után -  de az alkotók kiváló érzékkel hagynak bennünket a bizonytalanságban A fel-feltűnő agancsos ember víziója ugyanis lehetne akár  Graham sötét énje is, így egyáltalán nem lehetünk biztosak abban, hogy a két zseni közül ki irányít. Ki irányítja a másikat. Kell és lehet-e Willnek Hanniballá válnia, hogy elkaphassa Hannibalt?? Mivel jár ez? Elég egy embert feldarabolni és beilleszteni a múzeum őslénytanos részében az óriás medve csontvázába??? Vagy több kell?? Tényleg meg kell ölnie Jack Crawfordot???

Nos, ezen kérdések – no meg néhány meglepő csavar után – jutunk el a fináléhoz. Ami után megint azt mondtam: Anyátok!
Spoiler:

S még két dolog, ami iszonyat tetszett az évadban. Az egyik, ami az elsőben is kiemelt szerepet kapott: a gasztronómia. Kérem szépen, amit dr Lecter a konyhában művel (s most mindegy, hogy emberi alapanyagból vagy nem), az zseniális. Szakmai szemel nézve az elkészítést, a díszítést, az egész gasztronómiát – kegyetlen jó. Én simán megenném, amit a doki elém tesz…
A másik, ami iszonyat tetszett, hogy elérünk az idővonalban egy ikonikus személyhez, eseményhez, jelenethez, aki a Hannibal című mozifilm fontos kulcsfugurája volt – nos, az ő előéletét, tetteit és annak következményeit láthatjuk. Egyébként mit érdemel az, aki  saját lánytestvérét kipakoltatja, nehogy véletlenül az öröksége a lánytestvér gyerekéé legyen?? Nos, mit érdemel??? Úgy, hogy még tiszteletlen is dr. Lecterrel??? Hát azt, amit kap. Zseniális.

Kegyetlen jó lett ez az évad, valóban. Ezúttal én is beállok a hype mögé. Mads Mikkelsen lubickol Hannibal szerepében, tudom, hogy szentségtörés, de nekem már egyenértékű Hopkinssal. Ráadásul úgy érzem, igyekszik is játékával az öregre hasonlítani. Hugh Dancy a zavarodottságot elhagyva egyre jobban tetszik Will Grahamként, Fishbourne pedig – ahogy ezt korábban is írtam – végre egy kiváló, testhezálló szerepben FBI-ügynökként. De az összes mellékszereplő, aki érintőlegesen fontossá válik a sztoriban, mind nagyszerű (élükön a Lost Daniel Faradayével, Peter Bernardonelal)…

Tulajdonképp nem igazán tudok belekötni másba, mint a tejesen tipikus sorozat jellegből eredő idiótaságokra. Pontosabban: sokszor a két főszereplő sakkjátszmájára fókuszálva a szokásos módon szereplők tűnnek el és kerülnek elő epizódok után, néhány csavar talán erőltetett (különösen az utolsó epizódban: előhoznak valakit, hogy aztán el is tüntessék), no meg elgondolkodtam, hogy lehet egy fát, ami egy emberből nőtt ki, egy hatalmas parkolóba állítani észrevétlenül elhelyezni, de mindegy. Itt többnyire a hatóság csak helyszínel, s nem vesz észre semmit: de a súlypontok eltolása miatt kezdem megérteni, hogy ez nem is számít. A lényeg itt Hannibal és Will gigászi sakkjátszmája, ami viszont szenzációs lett. Ezek után kíváncsi vagyok, mikor és hogyan érnek el a Vörös sárkány eseményeihez: hacsak nem lépjük át az egészet, a filmet meg letudva az égő tolókocsi jelenetével.



90%


R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 GEKGsR6

.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Nov. 21, 2018 1:53 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 EmptyHétf. Jún. 09, 2014 10:31 pm

R2-D2 írta:

Hannibal S2

90%


Az első évad az ígéretes kezdés után halálra idegesített, úgyhogy be se fejeztem. Most úgy vagyok vele, ha majd lefut teljesen a sorozat és hallom, hogy nem cseszték el a végét, akkor megint nekikezdek.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 EmptyHétf. Jún. 09, 2014 10:35 pm

Remo írta:

Az első évad az ígéretes kezdés után halálra idegesített, úgyhogy be se fejeztem. Most úgy vagyok vele, ha majd lefut teljesen a sorozat és hallom, hogy nem cseszték el a végét, akkor megint nekikezdek.

Megértem, én is kínlódtam az első évad jó részével. De ez az új, ez csodás volt. Smile
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 37 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 1.0
Vissza az elejére 
37 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 52 ... 67  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 1.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: