Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 1.0

Go down 
+7
tchabee
Joe Cornelius Hallenbeck
Mr. White
Weide
Niwrok
Remo
R2-D2
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 51 ... 67  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Paranormal Activity: The Marked Ones   R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 EmptyHétf. Május 19, 2014 8:24 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 42HIyvp




Paranormal Activity: The Marked Ones




Az az elképesztő helyzet állt elő, hogy két héten belül kétszer láttam ezt a mozit. Ez azért elképesztő, mert általában csak a számomra igazán tetsző filmeket vagyok képes ily rövid idő alatt újrázni – ez meg korántsem volt az. Azonban az első gyanútlan és felemás tetszési indexű nézés után creeper barátunk informált a rendezői változat létéről, no meg a mozi kapcsolódási pontjairól a PA univerzumban: így másodjára már a 15 perccel hosszabb változatot néztem, s külön figyeltem, mire kell figyelnem…

Mindezek ellenére másodjára sem fogott meg igazán. Mindamellett, hogy a mellékelt spoilerben leírt kapcsolódási pontokat most már érteni vélem, úgy érzem, nem illik bele ez a film a PA világába. Messze nem annyira félelmetes és ijesztő, mint korábbi társai, a kézikamera pedig egyértelműen a PA mozik lényegi elemét veszi el: az összes korábbi moziban pontosan a rögzített felvevőeszközök nyújtották a félelemfaktort és a hitelesség látszatát  - ebben pedig megint az idióta szereplők a lehető legidiótább helyszínekre és szitukba viszik magukkal a kamerát. Hát persze… Pont ezért nem bírom a hasonló stílusú mozikat: nehéz azt komolyan elhinni, hogy bizonyos helyzetekben az ember filmez, ahelyett, hogy magát összefosva hanyatt-homlok menekül. Egyébként is: a The Marked Ones (továbbiakban TMO)-ban nem egyszer éreztem azt, hogy a szereplők, karakterek túl bátrak, túlságosan is semmibe vesznek minden szabályt, intő jelet – mintha egy percig sem lett volna kérdéses, hogy a felkeresett helyszínen semmi rémisztő nincs.

A film egy USA érettségi ünnepséggel kezdődik. A kézi kamerán át gyorsan megismerkedhetünk a szereplőkkel, Hectorral, Jessevel, Marisollal, Oscarral, majd egy teljesen lényegtelen ünnepi házibuliban a család többi tagjával is. A mozi első negyed órájában SEMMI nem történik, a fiúk idétlenkednek a felvevővel, kiderül, hogy van egy rejtélyes alsó szomszéd, Anna, akit boszorkánynak tartanak. Aranyos, de érdektelen és hosszú ez a felvezető, mígnem az első, igazán beszaratós jelenet után kezd érdekessé válni a történet. Fura azonban, hogy ez a jelenet egyáltalán nem kötődik a film klasszikus horror mivoltához, egy sima utcai esemény – mégis majd kiugrottam a fotelből. Még másodjára is. A fiúk hamarosan (természetesen kamerával a kezükben, mert mért ne) eljutnak egy halott lakásába, ahol egy jó kis sötétben bolyongás, néhány remek beállítás után egyikük összeszed valamit: innentől lesz igazán izgi a film. A számomra egyébként kérdőjelekkel terhes (mikor? hol?) démoni megszállás hatása meglepő módon hitelesre és érdekesre sikeredett – külön jó volt, hogy csak szép lassan kerekedik a gazdatest fölé, mint egy vírusos fertőzés. Innentől aztán tulajdonképp nyílegyenes út a végkifejletig, a karakter átalakulása, az azt övező események jók és izgalmasak,először poénosak, majd kifejezetten parásak (ld. pince és fólia), de nekem egészen az utolsó színhelyig hiányzott az igazi feszültség a moziból. Arturoval és dagi társával felerősödve az üres ház azonban sok mindenért kárpótolt: leszámítva a felettébb idegesítő kamerát – amit én már réges-rég kivágtam volna a p*csába – iszonyat hangulatos és sejtelmes lett a finálé. Ez egyébként valahol az autós jelenettel kezdődik és a záróképpel van vége… kár, hogy nem az egész mozi volt ilyen.

A TMO épp ezért – vagy ennek ellenére, nézőpont kérdése – nem nyerte el maradéktalanul tetszésemet. A már korábban említett kézi kamera számomra „franchise-idegen”, a fixre telepített eszközök hangulatosabbak voltak korábban. Mint ahogy a relative sok külsős, idegen helyszín sem illik az én elképzelésemben PA-ügyben, valahogy a házakba szerelt szemek helyhez kötötték és kilátástalanabbá, félelmetessé tették az egészet. Itt mindig van hova futni, a kitágult világ csökkenti a szorongást. Az összes PA mozi közül messze ez volt a legkevésbé félelmetes, talán nem is véletlen, hogy csak amolyan spin-off mozinak tekintik, és direkt kerülik a fősodort vele. Számomra a vérbeli PA fíling hiányzott belőle – még akkor is, hogyha creeper kapcsolódási pontjai kétségkívül a sorozathoz kötik ezt az epizódot is. Ugyanakkor valóban nem árt naprakésznek lenni ezen univerzumban, mert nekem első nézésre talán csak egyedül Katie feltűnése volt a kapocs.

S még valami: még másodjára is úgy éreztem, hogy elveszek a filmben. Egyszerűen totál zavaros volt az a sok hasonló helyszín (a bővítettben még plusz egy templom is), néha fogalmam sem volt, hogy hogyan és miért jutottak oda. A halott lakása még oké, de aztán egy pincerendszer a rituális dolgoknak, egy másik kijárat… és mindezt még tetézi a fináléban az a sok ajtó és helyiség. Persze, tudom hogy mondják, hogy vannak ajtók, amiken át nem szentelt helyekre juthatunk, de kissé ad-hoc jellegűnek tűnt nekem az egész. Mindazonáltal a helyszínek hangulatára nem lehet panaszom, mint ahogy a színészekre sem. Külön jó volt a nagyi – ahogy tequilázik, az király -, s jó volt a spanyol nyelv is autentikusság szempontjából. A színészekkel sem volt semmi bajom, ráadásul hajdanán volt egy Jessehez kiköpöttül hasonló ismerősöm, ha találkozok vele, megkérdem, látta-e a filmet.

Én most kétszer láttam, egyelőre elég volt. Nem volt rossz, de a stílusa miatt csupán csak egy tucat a hasonló mozik között – amiket meg egyébként amúgy sem szeretek…  




60%



A spoiler alatt creeper jótanácsait olvashatjátok, hogy illeszkedik ez az egészbe, valamint a mozis és a rendező változat összehasonlítására mutató linket.

Spoiler:


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Nov. 19, 2018 12:49 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Jack Ryan: Árnyékügynök   R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 EmptyKedd Május 20, 2014 1:13 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 ZwoShe0




Jack Ryan: Árnyékügynök




„- Drágám, a CIA-nek dolgozom.
 -Jaj, de jó, azt hittem viszonyod van valakivel!”

„- Próbálunk beszervezni egy őrt, de lassan haladunk.
  - Akkor próbálják intenzívebben!”


Talán ezzel a két idézettel a sok közül mindent elmondtam. Az őr meg kb. két óra múlva már be is volt szervezve… ehhh…

Nem sokat vártam ettől a mozitól, a posztere alapján ráadásul mindig az járt a fejemben, hogy Kirk a Földön civilben ügyet intéz, miközben az Enterprise orbitális pályán kering a bolygó körül. Ha ehhez még azt is hozzáveszem, amit a Vadászat a Vörös Októberre esetében írtam, miszerint Hollywood egyik legelbaltázottabb franchise-a Jack Ryan figurája, szinte törvényszerű volt a végeredmény: egy mai kornak tökéletesen megfelelő, buta akciófilm, ami meg sem közelíti a korábbi hasonló cím alatt futó alkotásokat. S ha már megint a butaságot hoztam fel: ugyanaz a bajom, mint máskor: a film a saját maga által felállított univerzum szabályait, lehetőségeit is teljesen semmibe veszi, események, jelenetek, párbeszédek rendszertelenül és logikátlanul egymás mellé rakása a szokásos bosszantóan túlzó akciójelenetek mellett nem is eredményezhetett mást.

Ebben a Jack Ryan rebootban (mert mi más is lehetne, mikor 2001-ben járunk) a zseni ügynökké válását láthatjuk. A nyitó képsorok a padon fekvő John Patrick Ryannel – hogy miért lett belőle Jack, azt nem tudjuk meg – egyébként nem kicsit Bourne hangulatot sugároztak. Rövid időre. Mert aztán egy londoni egyetemi parkban találjuk magunkat, 2001. 09.11-én, amikor is a TV-ben látottak hatására az ifjú titán belép a hadseregbe. Csak épphogy picit gondolkodtam el rajta, hogy minden bizonnyal esti tagozaton lehetett mindenki, mert a tornyok ledőlése kora délutánra esett – itt a suli meg tömve volt diákkal, no de végül is ez mindegy. Apró következetlenség… A következő kép Afganisztán, Jack/John egy helikopteren. Hogy mi szükség volt az egészre, a balesetre, a hónapokig tartó lábadozásra a film szempontjából, fogalmam sincs. Egyrészt a beszervezéshez semmi szükség nem volt a kórházra, másrészt meg a sérülésnek a későbbi akciójelenetkben az égvilágon semmi szerepe nem lesz. Totál erőltetett, unalmas az egész, semmi más célt nem szolgál, mint összehozni Jacket a későbbi párjával, az ekkor még csak gyógytornász Cathyvel. Ám de minderre közel 20 percet elpocsékolni…

Az igazi film fél óra múlva és tíz év ugrással indul igazán. Ryan a Wall Streeten elemző, kettős élete van, s egy hatalmas orosz fenyegetettségre bukkan a számlamozgások elemzése közben. Nulla tapasztalattal természetesen ő megy Moszkvába ügyet megoldani (mert miért is ne??), s az első ember megölése után hirtelen hivatalosan ügynök lesz az addigi elemzőből. Anyám… A mozi azonban ettől még lehetne jó, de a történéseknek itt még mindig nincs igazi súlya: a Ryan elleni támadás elhárítása pedig a semmiből emeli fel szuperkatonává a fiatal elemzőt – no, ez a tulajdonsága legalább film végéig megmarad. Csak azért fura, hogy el kell hinnünk, hogy valaki tíz évig irodában ül, a kiképzéséről szó sincs – persze, ettől még lehet -, de varázsütésre profi módon bunyózik, fut, mint a gazella, no meg Colin McRae-t meghazudtolva vezet autót. A moszkvai események azért nagyjából rendben vannak, leszámítva azt, hogy a fél városon átszáguldó autó egy rendőrnek sem tűnik fel, no meg hogy a CIA mozgólabort üzemeltet Moszkvában – szóval leszámítva néhány idiotizmust, rendben vannak. A vacsora, a betörés a székházba (a szuper gyorsan beszervezett őrrel) kimondottan izgalmasra sikeredett. Az, ott, olyan volt, amilyenek lennie kellett: a lebukik vagy nem valós veszélyként lóg a levegőben.

Kár, hogy utána ismét csak blődségeket látunk, ad-hoc kivégzéseket, a már említett eszement autós üldözést, stb… A hazaúton az elemzés viszont nagyon tetszett, az felvillantott abból valamit, hogy mi van, ha Ryan zsenijére mennek rá, nem az akciójára – ahogy, ott összerakta a képet, az nagyon tetszett. Talán annak a jelenetsornak volt a legjobb hangulata az egész filmben. Csak sajnos rövid ideig tartott, mert az elején elfecsérelt időt be kellett hozni, hogy legyen idő a finálé idiótaságaira… amiből ismét csak a motoros jelenet akasztott ki legjobban. Tessék már megérteni, hogy a bukósisak nem csak azért van a motorra, hogy ha elesünk, ne üssük meg a buksinkat, de száguldó motoron egy idő után nem kapsz levegőt és folyik a könnyed sisak nélkül. Ja, hogy sisakban nem lehet mobilozni??? B+, száguldó motoron sisak nélkül sem lehet!!!! A fullgázos száguldás egyéb összetevőiről meg ne is beszéljünk. Borzalmas a finálé – e tekintetben sikerült behozniuk a Bourne feelinget. Csak az a baj, hogy a Bourne4-ét. Annak is a végét…

Iszonyat bosszantott az egész. Chris Pine-ről sajnos egy pillanatig nem hittem el, hogy az, akinek mondják, Keira pedig a boci szemeivel inkább koloncnak tűnt. No meg persze, naná, hogy feltűnik az egyetlen helyen, ahol nem kéne lennie… Ami viszont tetszett: Kenneth Branagh, mint orosz ellenfél (az ő lelépése viszont nevetséges lett, súlytalanná téve a figurát), valamint Kevin Costner, mint CIA tiszt. A díszlet, helyszínek, látvány hibátlan, egy-két vágás kimondottan ötletes volt. Csupán egy jó forgatókönyv kellett volna, meg talán Kirk helyett valaki más. Mondjuk a kezdetektől következetesen egy színész. Mondjuk Alec Baldwin. Meg mondjuk nem ártott volna talán Tom Clancy írását használni Tom Clancy figurájához, ha már ez a film címe – akkor talán nem sütne a moziból az ostobaság. Csak ennyi bajom van.

Ha viszont ki tudod kapcsolni a film közbeni kérdéseket feltevő processzorodat és tudod egy agyatlan akció moziként nézni, talán be is jöhet.

„ - Tudod, mi történt három éve?
 - Igen, levetted a bermudádat. Mert azt mondtam addig nem leszek veled, míg abban vagy…”
 faceplam 




50%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Nov. 19, 2018 12:50 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 EmptyKedd Május 20, 2014 1:35 pm

R2-D2 írta:

Jack Ryan: Árnyékügynök


„- Drágám, a CIA-nek dolgozom.
 -Jaj, de jó, azt hittem viszonyod van valakivel!”

„- Próbálunk beszervezni egy őrt, de lassan haladunk.
  - Akkor próbálják intenzívebben!”


Talán ezzel a két idézettel a sok közül mindent elmondtam. Az őr meg kb. két óra múlva már be is volt szervezve… ehhh…


50%


Abszolút egy véleményen vagyok veled. Ezeknél a mondatoknál én is fogtam a fejemet.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 EmptyKedd Május 20, 2014 2:12 pm

R2-D2 írta:

Jack Ryan: Árnyékügynök

Ha viszont ki tudod kapcsolni a film közbeni kérdéseket feltevő processzorodat és tudod egy agyatlan akció moziként nézni, talán be is jöhet.

50%


Továbbra sem érzem problémának, hogy ez a film kimarad addig az életemből, amíg egy esős vasárnap délután véletlenül elcsípem majd a tévében Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Veszélyes kölykök   R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 EmptySzer. Május 21, 2014 3:53 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 KHUO52l




Veszélyes kölykök




Erre egyszerűen szükségem volt. A legutóbb látott két-három film primitív dialógusai, mindent elsöprő akciójelenetei után szükségem volt valami igazán ütős, értelmes, érzelmes drámára – a Dangerous minds, mint opció pedig a Ballagás óta motoszkált a fejemben. Kíváncsi vagyok, főleg a fiatalok közül mennyien ismerik innen ezt a mozit, mert közel 20 éves pályafutása alatt sok mindent lehet rá mondani, csak azt nem, hogy agyon lenne sztárolva. S mielőtt bárki az imdb-t bújná az értékelésért: az ott szereplő 6,3-as pontszám óriási hülyeség. Biztos valami bigott pedagóguskar adta…

Zseniális. Egyszerűen nem tudok rá mást mondani. A 80-as évek vége, 90-es évek eleje számomra amúgy is Hollywood fénykora: jobbnál-jobb mozik készültek akkoriban (gyanítom, ha öröklistát kéne írnom, a filmek döntő többsége e korból érkezne), a Veszélyes kölykök pedig tökéletesen beleillik a trendbe. Zseniális dráma, egy könnyeket előcsalogatni képes történet, ami nem mellékesen egy kegyetlen jó tükör a liberalizmusba oltott konzervativizmusnak az oktatásban, valamint egy elgondolkodtató társadalmi metszet az USA multikulti viszonyairól. Színessége, karaktereinek sokszínűsége – s ami számomra legfontosabb, szerethetősége – akkora élményt képes adni, hogy szájtátva bámulja az ember az eseményeket, gyakorlatilag nulla akcióval, nulla CGI-vel, csak és kizárólag az érzelmekkel fotelbe szögez másfél órára. Első találkozásunk óta imádom ezt a mozit, minden évben levetíteném a hazai középiskolákban – akkor is, ha egészen pontosan azért még nem lehet ráhúzni a magyar oktatási rendszerre az ebben látható közállapotokat. De közelítünk hozzá…

Louanne Johnson (Michelle Pfeiffer) leszerelt tengerészgyalogos, válófélben lévő fiatal nő, akinek függőben lévő tanári képzettségéhez szüksége lenne egy gyakornoki helyre. Így hát jelentkezik egy kaliforniai középiskolába, ahol azonban meglehetősen váratlanul osztályt kap egész évre. A kezdeti öröm azonban hamarosan rémálommá válik, az osztály ugyanis az úgynevezett „hátrányos helyzetű” gyerekek csoportja, akik hatalmas utálattal fogadják és óriási próbatétel elé állítják Lou-t. Ekkor még kb. csak a tízedik percben vagyunk, mikor is a tanárnő megalázva kimegy a teremből – hogy aztán másnap új fegyverekkel, ruházattal felvértezve visszatérjen a csatatérre, a kezelhetetlen diákok közé. A mozi annak a története, hogy kedveli meg Lou a kölyköket, s az osztály pedig hogyan fogadja el és be őt, hogy aztán egy könnyes fináléban egy emberként álljanak ki mellette. Tulajdonképp egy kegyetlen realista és megindító történet, néhány szempontból a Holt költők társaságához áll a legközelebb – de annak a nyugodt, kollégiumi elit légkörét itt a gettósodott, szinte életveszélyes környezetre cserélték.

Zseniális. Az összes karaktere az, a története az, de mindenekelőtt az érzelmi töltete az. Apropó érzelmi töltet: aki ismer, tudja, hogy ki nem állhatom a rap zenét, de mikor Coolio dala a főcímben felcsendül (majd később is) szinte összeszorult a torkom. Mert tudom, hogy mit jelent és mihez kötődik – talán az egyetlen dal ebben a stílusban, amit nemcsak hogy elviselek, de szeretek is. Szóval érzelmi töltet. Számomra kész kánaán a film… ennyi szerethető karakterrel szinte kötelező is volt, hogy bejöjjön. Mert bármilyen furcsa, az idő előrehaladtával az unszimpatikus osztály majd minden tagjáról kiderül, hogy egy jó fej, csupán küzd a saját körülményeivel és próbál kiemelkedni abból a kilátástalanságból, ami visszahúzza. Lou családi látogatásai csak rátesznek erre egy lapáttal, külön sokkoló volt, ahogy a két néger srác anyja/öreganyja beszélt az egész szituról. Természetesen az ember a mai fejjel rögtön asszociáll a hazai helyzetre, s elképzeli, milyen is lenne egy ilyen osztály itthon. Középiskolában, nem általánosban… ahol az érettségi maga lehet a cél, a megváltás, aminek elérése éppoly nehéz tanár és diák számára egyaránt. De aztán rájön hamar, hogy nem lehet összevonni a kettőt – az a sokszínűség, ami manapság USA-t, a világot és ezt a filmet jellemzi, az nincs meg nálunk. Itt az egy osztályban tanuló mexikói, néger, fehér és még ki tudja milyen srácok közössége, ellentétük, indulataik, másféle életfelfogásuk, családi hátterük olyan elképesztő hangulatot ad a filmnek, ami megismételhetetlen. Kicsit egyébként hasonlít a német A hullámra, abban volt ilyen színes osztály…

Millió rétege van ennek a filmnek. Egyszerre társadalmi-oktatási görbe tükör, kőkemény dráma és hangulatos diákfilm is egyben. A tanár-diák kapcsolat(ok), a konzervatív oktatási módszerek vs Lou módszerei, a liberális gondolkodásból eredő fegyelmezési tehetetlenség és a kopogás elmaradása miatti tragédia kettősége (a bosszantóan maradi iskolai vezetés), a kölykök háttere, az ezzel járó problémák és gondolatok, az egyik fiú drámája, a másik becsülete, a terhes lány kálváriája mind-mind feledhetetlen pillanatokat ad. Pfeiffer mellett a felnőtteknek nem sok szerep jut, viszont a „gyereknek” (LOL, a diákok színészei is majdnem 30 évesek) annál több. Viszonylagos tapasztalatlanságuk és ismeretlenségük ellenére egészen kiválóan hozzák a karaktereiket – aztán azt sem tartom kizártnak, hogy csupán önmagukat kellett hozniuk. Akárhogy is, Raulra (Renoly Santiago), Calliere (Bruklin Harris) de mindenekelőtt természetesen Emiliora (Wade Dominguez) örökké emlékezni fogok. A sors egészen elképesztő iróniája, hogy a srác három évvel később, 32 éves korában meghalt… De az egész osztály zseniális, iszonyat jó arcokat szedtek össze a castingosok, nagy részüknek ráadásul ez az egy szerepe volt. A suliudvar meg olyan, mint egy börtönudvar – a sok különböző fajú klikkekkel. S bár a Veszélyes kölykök egyáltalán nincs erre a gondolatra kihegyezve, de a nyugati példákat látva a multikulturális létforma előbb-utóbb törvényszerűen robbanáshoz fog vezetni. Már nincs sok hátra. Mint ahogy attól sem állunk távol, hogy a Veszélyes kölykök a hazai tantermeket is ellepjék...

Egyáltalán nem értem a „neves” kritikaoldalak hatalmas elutasítottságát a mozival szemben. A magam részéről az egyik legjobb filmnek tartom abból az időszakból, de egy all time listán is előkelő helye lenne nálam.



95%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Nov. 19, 2018 12:52 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 EmptyCsüt. Május 22, 2014 9:16 pm

R2-D2 írta:

Veszélyes kölykök

Egyáltalán nem értem a „neves” kritikaoldalak hatalmas elutasítottságát a mozival szemben. A magam részéről az egyik legjobb filmnek tartom abból az időszakból, de egy all time listán is előkelő helye lenne nálam.

95%


A Rottenre gondolsz?
Az ő reszortjuk az, hogy szakmai szempontból vesézgessenek egy filmet (és azért abban sem egységesek), nekünk (nézőnek) meg az, hogy érzelmileg és/vagy gondolatilag hogyan kötődünk egy filmhez, amellett, hogy nekünk is lehet véleményünk a technikai szempontokról.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 EmptyCsüt. Május 22, 2014 9:47 pm

Niwrok írta:

Veszélyes kölykök

A Rottenre gondolsz?
.

Is. De gyakorlatilag mindehol lehúzzák a filmet. Ehhh... nem értenek hozzá. Very Happy

Amúgy mit mondjak egy olyan "neves" kritikus oldalra, ahol a Dangerous minds 1,5 csillag, míg kedvenc új Godzillánk 3,5...

Egyébként Te ezt láttad? (gondolom, igen...) Mi a véleményed róla?


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Nov. 19, 2018 12:57 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Odaát S9   R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 EmptyPént. Május 30, 2014 8:38 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 4LYkIoH



Odaát S9




Mit lehet mondani egy olyan sorozatról, ahol Káin azért ölte meg Ábelt, hogy megmentse a kárhozattól, ugyanis testvére Lucifer befolyása alá került?? S hogy mentse őt, alkut kötött, így Ábel ment a Mennybe, ő meg a Pokolba…

Mit lehet mondani egy olyan sorozatról, ahol a Földre zuhant, szárnyak nélküli angyalok között polgárháború dúl, aminek tétje a Mennyekbe való visszajutás??? Ahol Isten Tollnoka minden létező szemétséggel irtja saját faját, hogy ő lehessen az új vezető???

Mit lehet mondani egy olyan sorozatról, ahol a Földön garázdálkodó démonok között (akik a Pokol kapujának egy korábbi évadbeli kinyitásának következtében elárasztották az emberek világát) szintén polgárháború dúl, melynek tétje a Pokol új trónja?? A két vezető pedig a korábbi, embervértől junkie-vá vált Király, illetve egy ősi, normális erővel elpusztíthatatlan Pokol katonája???

Mit lehet mondani egy olyan sorozatról, ami – korábbi évad hagyományait őrizve hemzseg a filmes és zenei utalásoktól, ahol a Walking Dead, a Gyűrűk ura, a Star Wars szinte mindennapos hivatkozási pont??? Sőt, a Supernatural című, saját magukról szóló könyv is az???

A maga nemében hát persze, hogy bacaság az egész. De én pont ezért szeretem. Imádom, ahogy keveredik benn a kifordított biblia, a komplett horror paletta a testvéri szeretettel. Imádom ezt a két őrült vadászt, Sam és Dean Winchestert, akiknek nincs lehetetlen, a náluk sokkal erősebb ellenfeleknek is simán nekimennek. Ha kell, elküldik az angyalokat a p*csába, ha kell, gond nélkül megidézik akár magát a Pokol Királyát, de mindenekelőtt nem félnek senkitől és semmitől. Sem vámpír, sem alakváltó, sem dzsinn, sem ghoul, sem vérfarkas, sem szellem nem állhat útjukba. Az mondjuk óriási szerencséjük, hogy istenigazából egyik „nagyhatalom” sem akarja őket megölni – bár azt egy csettintéssel megtehetné -, hanem inkább mindig a saját céljaikra használja a két fiút…

Nincs ez másképp a S9-ben sem. Ahogy írtam már korábban, ennyi idő után a sorozat már a rajongóknak szól, az újak vélhetően nem ezzel kezdik a SupNat világát, ezért már az elején rögtön a dolgok közepébe lehet vágni. Az évad fő szála egyértelműen az angyal-polgárháború, érezhetően erre van fölfűzve az egész, de a közben előtérbe kerülő démonháború, és az epizódokkénti kis nyomozások is kiválóak. Régóta most először éreztem egyébként úgy, hogy sokkal folymatosabb az egész sztori, a lendületet nem törik meg az vadászatok – amik vannak, azok kapcsolhatóak nagyjából a fő szálhoz, vagy a múlt valamely szereplőjéhez. Kivétel ez alól a sokat emlegetett 20-ik epizód, amire ugyebár a spin-off sorozattot tervezték, de még az is bőven elmegy. Az évad csúcspontja számomra egyértelműen Káin feltűnése volt, az az epizód szinte mindent vitt. Zseniális, mint ahogy a Deanre testált öröksége is. Az Első Kard pedig talán az eddigi legjobb fegyver a sorozatban – az angyalok tőrét is leelőzve. Már csak azért is, mert itt már boldog-boldogtalan öl azzal..

Úgy érzem, az utóbbi idők egyik legjobb SupNat évadát láttam. Maga a fő szál is tetszett, kivételesen most senki nem volt a Pokolban, sem a Purgatóriumban, Metatron pedig, mint fő ellenség bizony kemény dió. Az új karakterek, de különösen Gadréel szerintem iszonyat jó (ő volt az angyal, aki beengedte a Kígyót a Paradicsomba), Káin egyértelmű, de nekem Abaddon is bejött. Ha nem lenne démon, sok mindent lehetne vele csinálni… Tök jók voltak ismét az elejtett utalások, poénok, Castiel meg mint ember, aztán meg mint filmes témában felvilágosult angyal, no meg az emberi érzelmekkel viaskodó Crowley kiváló humorforrás lett. A zenék szokás szerint telitalálatok – engem már a második epizódtól beszívott az egész, és szokás szerint sajnáltam is, hogy a 23-ik rész végén megint kiszakadtam e világból. Most megint a már jól ismert üresség van bennem, talán csak az vigasztalt, hogy most kivételesen nem lett annyira idióta vége: pedig ha fél perccel rövidebbre csinálják, valamit biztosan hozzávágok a TV-hez…

Így szokás szerint nem zavartak a tipikus sorozathibák: a néhány epizódra felfüggesztett történetszálak, az eltűnő, majd előkerülő szereplők, a sértetlen főhősök. Óriási pozitív előítéletemmel szinte mindent megbocsájtok a világ két legkiválóbb vadászának: a Winchester fiúknak. Jöhet a tizedik évad!!!


90%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Nov. 19, 2018 12:57 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Open Grave   R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 EmptySzomb. Május 31, 2014 1:52 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 F3kArTv




Open Grave




Vajon milyen érzés lehet bűzlő hullákkal kirakott betonteknő alján ébredni??? Milyen lehet, hogy még a saját nevedet sem tudod, fogalmad sincs, miért kerültél oda, s egyáltalán hol is vagy?? Milyen lehet rádöbbenni, hogy a körülötted lévő világ kvázi megőrült, a fákon szögesdróttal körbetekert halottak vannak, némelyikük meg a faágakon lóg - borzalmas szagot árasztva?? S ha mindezek után találkoznál 5 másik emberrel, aki hasonlóan nem tud semmit magáról, mit csinálnál?? Bíznál bennük???

No, így indul a mozi. Koszos, szakállas ember (Sharlto Copley – az elyziumos szakállas főgonosza) ébred halottak között, majd miután egy rejtélyes néma nő kimenti onnan, egy házba téved, ahol hasonló embertársakat talál: senki nem emlékszik semmire, leszámítva talán egy néma kínai/japán lányt – akit viszont senki nem ért meg. Az alapötlet kísértetiesen hasonlít a pár éve látott Emlékezetkiesés című filmre, amiről jómagam egész jó véleménnyel voltam. Abban is kis csoport ember kereste a saját emlékeit, ahogy itt is, csupán a helyszín és a környezeti hatások voltak mások. Az ilyen típusú moziknál ebből kifolyólag kiváló alapot ad a bizonytalanság érzése, a tudatlanságból fakadó feszültségkeltés – de ezzel a lehetőséggel bizony tudni kell élni. Annyi előnyünk talán van, hogy jó eséllyel a főszereplő, akit a kamera legtöbbet követ, a jó oldalon fog állni (érdekes koncepció lenne ennek ellenkezője), úgyhogy azért van valaki, akiben bízhatunk – de a többiek totál zsákbamacska karakterek. Itt sincs ez másképp, John (a film első felében legalábbis John) érezhetően a pozitív figura – még akkor is, ha néha direkt ennek ellenkezőjét próbálják sugallni a flashbackek. A mozi tulajdonképp az ő útja, az ő emlékeinek visszatérése – elsősorban rajta keresztül tárul ki a halottakkal kirakott őrült világ.

Nekem nagyon tetszett az egész. Éjjel, mikor vége lett, arra gondoltam, hogy gyakorlatilag az első perctől kezdve megvolt a moziban a kegyetlen erős feszültség, én végig izgultam az egészet - s hiába éreztem rá a film közben a felkínált kirakós darabjaiból az egész összképre, mégis elégedett megdöbbenéssel néztem a finálé apokaliptikus képeit. A minimális költségvetésből, hazánkban készült mozi ékes példája annak, hogy nem kellenek dollármilliók és CGI-hegyek egy jó filmhez, elég, ha van egy ötletes és izgalmas forgatókönyv, no meg egy jó alkotógárda, aki ért a hangulatos beállításokhoz és kamerahasználathoz. Már az elején, pl. a szakadó esőben, erdőben bóklászó férfi felülről mutatott látványa iszonyat bejött – de később is volt még jó pár ötletes képsor. Főleg a flaschbackek POV felvételei… Kimondottan hangulatos képi világú mozit sikeredett Gonzalo úrnak létrehozni, ahol remekül használja az erdőt, az elhagyott erdei házikókat a horror díszletének, a statiszták megfelelően ijesztőek és veszélyesek, a színészek pedig tökéletesen hozzák karakterüket. Jó, nem kell egy óriási színészi kvalitás ehhez a mozihoz – de nekem tök jól átjöttek azok a karakter típusok, amiket a kis zárt közösség feltételez (legalábbis a filmeken). A szögesdrótos kerítéses jelenet meg egyszerűen mellbevágó volt – még ha nagyjából éreztem is, mi fog történni. A film fő erénye mindezek mellett és felett az első felében a bizonytalanság, míg a második felében a kirakós játék, az abból feltáruló összkép megdöbbentő hatása. E kettő izgalma simán kitartott több mint másfél órán át. A finálé meg, azzal a megoldással… az nagyon ütött.


Ebből kifolyólag ismét csak nem értem a neves oldalakon fellehető negatív értékeléseket. Lehetőségeihez képest egészen kiváló mozi az Open Grave, de még a tágabb viszonyításban is simán megállja a helyét. Egyébként most, hogy megnéztem, s mindezt az irományt összehoztam, kerestem róla magyar értékeléseket. Meglepő módon itthon messze nem kapott annyi hideget (nem hiszem, hogy ez a LADA NIVA hatása  Smile  ), s elolvasva pár értetlenkő írást, ami a logikátlanságokat kéri számon rajta, mosolyra derült a szám. Soha rosszabb mozit.



85%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Nov. 19, 2018 12:59 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 EmptySzomb. Május 31, 2014 5:57 pm

R2-D2 írta:

Open Grave

Spoiler:

Lehetőségeihez képest egészen kiváló mozi az Open Grave, de még a tágabb viszonyításban is simán megállja a helyét. Egyébként most, hogy megnéztem, s mindezt az irományt összehoztam, kerestem róla magyar értékeléseket, s elolvasva pár értetlenkedő írást, ami a logikátlanságokat kéri számon rajta, mosolyra derült a szám. Soha rosszabb mozit.

Ez esetben Weide kolléga óva intése felesleges volt...  Wink

85%


Pontosabban soha rosszabb "közös" mozizást Very Happy !
Már-már ijesztő, hogy ha egymás mellett ültünk volna, akkor sem biztos, hogy ennyire szinkronban van a véleményünk, főleg ahogy megidéztük az Emlékezetkiesést Smile

Amúgy milyen logikátlanságokról írtak? A favágókról Smile ?

Spoiler:

De akkor várjuk Weidét, hátha ő is leírná a meglátásait, és akkor végre először hárman írnánk ugyanarról egyszerre Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 EmptySzomb. Május 31, 2014 6:37 pm

Niwrok írta:
De akkor várjuk Weidét, hátha ő is leírná a meglátásait, és akkor végre először hárman írnánk ugyanarról egyszerre Smile

Ahhoz újra kéne néznem, mert már viszonylag régebben láttam. Talán hétfőn vagy holnap este lesz rá időm.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 EmptySzomb. Május 31, 2014 8:23 pm

Niwrok írta:

Open Grave

Pontosabban soha rosszabb "közös" mozizást Very Happy!
Már-már ijesztő, hogy ha egymás mellett ültünk volna, akkor sem biztos, hogy ennyire szinkronban van a véleményünk, főleg ahogy megidéztük az Emlékezetkiesést Smile

Igen, ez nekem is eszembe jutott, mikor ma délelőtt olvastalak. De hogy is mondtad egyszer? "Ami jó, az jó!"


Niwrok írta:

Amúgy milyen logikátlanságokról írtak? A favágókról Smile?

Spoiler:


Idézet :
"Volt szerencsém 1 hónapja megnézni, nagyon érdekelt mert azt olvastam róla, hogy Magyarországon forgatták, kis költségvetéssel bír és nem az a tipikus horror.
Sajnos így összességében nem tetszett, akármennyire is szerettem volna. Olyan logikátlanságok voltak a film közben és főleg a végén, amik kicsapták a biztosítékot nálam."
Sad

Spoiler:
Ezt találtam. nem tudom, nekem ez annyira nem volt nehéz... A favágók meg?? Háát, szerintem azon vezették le feszültségüket... Smile

Niwrok írta:

De akkor várjuk Weidét, hátha ő is leírná a meglátásait, és akkor végre először hárman írnánk ugyanarról egyszerre Smile.
.

Vagy természetesen bárki mást. Wink


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Nov. 19, 2018 8:24 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 EmptySzomb. Május 31, 2014 8:24 pm

R2-D2 írta:

Köpök a sírodra

Régi tervem vált valóra a megtekintésével, hisz a remekül sikerült előzetes egy feszes, brutális horrort ígért. Nos, ez csak részben jött be, ugyanis a feszességen is lehetett volna valamicskét húzni, meg a brutalitáson is. Kliséhegyekkel indul a mozi, s míg eljutunk a valódi történésekhez, majdnem egy óra telik el. Kissé hosszú, ámde feltétlenül hangulatos felvezetés után elérünk a következő hajmeresztően összecsapott forgatókönyvi bakihoz. A túléléshez. Aki látta, tudja, miről beszélek, aki még nem, érezni fogja.

70%

Mert nem csak te szoktál "böngészgetni" Smile...

A 70%-os értékelés csinált valamennyi kedvet annak idején, és mert "adja" a Youtube, megnéztem.

Arra a tétlen másfél órára jó volt, de túl sok érzelmet nem váltott ki belőlem. Egyszerűen azért, mert folyamatosan azt éreztem, hogy a stáb semmi mást nem akart bemutatni, mint nemi erőszakot és a trükkös-szadista, kivégzéseket, és alig volt ötletük arra, hogyan vigyék át a sztorit egyikből a másikba. Három dolog tetszett igazán: ahogy a fő rosszsrácban tényleg profi módon építették fel megalázottságból, cikizésből és bizonyítási kényszerből a dühöt és a megvetést, ami végül a tetteihez vezetett, és ahogy a bosszú igazából visszautalgatások sorozata (ahogy ezek egyike volt a "seggpárti" dolog is)...

Spoiler:

A többi viszont nagyon harmatos, amolyan redneck torture porn fantázia...

Spoiler:

A vége nálam olyan 5/10, és egy ajánlás, ha még nem láttad, mert szerintem a 2009-es "Az utolsó ház balra" sokkal-sokkal jobb bosszúfilm ennél... neked meg külön érdekes lehet Aaron Paul szereplése miatt Smile.
.


A hozzászólást R2-D2 összesen 5 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Nov. 19, 2018 12:59 pm-kor. (Reason for editing : R2-D2)
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 EmptySzomb. Május 31, 2014 8:32 pm

Niwrok írta:


A 70%-os értékelés csinált valamennyi kedvet annak idején, és mert "adja" a Youtube, megnéztem.

Arra a tétlen másfél órára jó volt, de túl sok érzelmet nem váltott ki belőlem. Egyszerűen azért, mert folyamatosan azt éreztem, hogy a stáb semmi mást nem akart bemutatni, mint nemi erőszakot és a trükkös-szadista, kivégzéseket, és alig volt ötletük arra, hogyan vigyék át a sztorit egyikből a másikba. Három dolog tetszett igazán: ahogy a fő rosszsrácban tényleg profi módon építették fel megalázottságból, cikizésből és bizonyítási kényszerből a dühöt és a megvetést, ami végül a tetteihez vezetett, és ahogy a bosszú igazából visszautalgatások sorozata (ahogy ezek egyike volt a "seggpárti" dolog is)...

A vége nálam olyan 5/10, és egy ajánlás, ha még nem láttad, mert szerintem a 2009-es "Az utolsó ház balra" sokkal-sokkal jobb bosszúfilm ennél... neked meg külön érdekes lehet Aaron Paul szereplése miatt Smile.
.

A második picit jobb. Smile

Egyébként így, utólag valóban soknak tűnik az első értékelés - akkor, azt úgy annyinak éreztem. De nekem a finálé segges poénja baromira bejött. Az előtte történtek baromságait nagyrészt feledtetni tudta.

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 EmptySzomb. Május 31, 2014 8:40 pm

R2-D2 írta:

De nekem a finálé segges poénja baromira bejött. Az előtte történtek baromságait nagyrészt feledtetni tudta.


Nekem meg a lovacskás...

Spoiler:

A második részt is "vetítik" ugyanott, úgyhogy talán sor kerül arra is.

A Házat meg tényleg dobd be a "listád" feneketlen kútjába, szerintem érdemes.
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 36 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 1.0
Vissza az elejére 
36 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 51 ... 67  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 1.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: