Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 1.0

Go down 
+7
tchabee
Joe Cornelius Hallenbeck
Mr. White
Weide
Niwrok
Remo
R2-D2
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 49 ... 67  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 EmptyVas. Ápr. 13, 2014 11:21 pm

Weide írta:
Niwrok írta:
Egy jó Jelenések könyvés filmet már én is szívesen látnék, főleg, ami egy kicsit jobban kidolgozza belőle a kedvenc szimbólumaimat, az Apokalipszis lovasait, mert az azonos című film tényleg megrekedt a "totál idiotizmus" szintjén.

Bár nem a jelenések könyvén alapul, de ha szereted a bibliai ihletésű misztikus/nyomozós thrillereket, ajánlom a The Reaping (A tíz csapás) című filmet. Nincs éppen agyonpontozva és magasztalva az IMDB-n, de engem anno nagyon megfogott a film hangulata meg alaptémája, ahányszor csak vetíti a tv, mindig leülök elé. Smile
És ha már a témában vagyunk, ajánlom a másik kedvencemet, a Horsemen-t (Az apokalipszis lovasai). Ez is egy nyomozós/misztikus krimi, durvább horror elemekkel és bár elvontabb formában, de megjelennek a címszereplők is. Szerintem ez is egy alulértékelt film, s bár régebben láttam, emlékeim alapján ezt is magabiztosan tudom ajánlani megtekintésre. Smile

Mondd, Te hogy olvasol???  Rolling Eyes 

Niwrok pont az Apokalipszis lovasait szidta... tongue 
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 EmptyVas. Ápr. 13, 2014 11:31 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Niwrok írta:
Egy jó Jelenések könyvés filmet már én is szívesen látnék, főleg, ami egy kicsit jobban kidolgozza belőle a kedvenc szimbólumaimat, az Apokalipszis lovasait, mert az azonos című film tényleg megrekedt a "totál idiotizmus" szintjén.

Bár nem a jelenések könyvén alapul, de ha szereted a bibliai ihletésű misztikus/nyomozós thrillereket, ajánlom a The Reaping (A tíz csapás) című filmet. Nincs éppen agyonpontozva és magasztalva az IMDB-n, de engem anno nagyon megfogott a film hangulata meg alaptémája, ahányszor csak vetíti a tv, mindig leülök elé. Smile
És ha már a témában vagyunk, ajánlom a másik kedvencemet, a Horsemen-t (Az apokalipszis lovasai). Ez is egy nyomozós/misztikus krimi, durvább horror elemekkel és bár elvontabb formában, de megjelennek a címszereplők is. Szerintem ez is egy alulértékelt film, s bár régebben láttam, emlékeim alapján ezt is magabiztosan tudom ajánlani megtekintésre. Smile

Mondd, Te hogy olvasol???  Rolling Eyes 

Niwrok pont az Apokalipszis lovasait szidta... tongue 

Valamint mintha a tíz csapást is említetted volna! De ha nem akkor én kérek elnézést!
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 EmptyVas. Ápr. 13, 2014 11:34 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Niwrok írta:
Egy jó Jelenések könyvés filmet már én is szívesen látnék, főleg, ami egy kicsit jobban kidolgozza belőle a kedvenc szimbólumaimat, az Apokalipszis lovasait, mert az azonos című film tényleg megrekedt a "totál idiotizmus" szintjén.

Bár nem a jelenések könyvén alapul, de ha szereted a bibliai ihletésű misztikus/nyomozós thrillereket, ajánlom a The Reaping (A tíz csapás) című filmet. Nincs éppen agyonpontozva és magasztalva az IMDB-n, de engem anno nagyon megfogott a film hangulata meg alaptémája, ahányszor csak vetíti a tv, mindig leülök elé. Smile
És ha már a témában vagyunk, ajánlom a másik kedvencemet, a Horsemen-t (Az apokalipszis lovasai). Ez is egy nyomozós/misztikus krimi, durvább horror elemekkel és bár elvontabb formában, de megjelennek a címszereplők is. Szerintem ez is egy alulértékelt film, s bár régebben láttam, emlékeim alapján ezt is magabiztosan tudom ajánlani megtekintésre. Smile

Mondd, Te hogy olvasol???  Rolling Eyes 

Niwrok pont az Apokalipszis lovasait szidta... tongue 

Nabazzmeg.
Niwrok írta:
ami egy kicsit jobban kidolgozza belőle a kedvenc szimbólumaimat, az Apokalipszis lovasait
Szerintem idáig dekódoltam rendesen a mondatot, és már rögtön pörgött az agyam, hogy mit is tudnék ajánlani, a mondat második -érdemi- fele meg elsikkadt a gondolataimban, amik már előttem jártak.  Embarassed 
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 EmptyVas. Ápr. 13, 2014 11:35 pm

Mr. White írta:
Valamint mintha a tíz csapást is említetted volna! De ha nem akkor én kérek elnézést!

Azt max. neked, személyesen. Már ha ez nem szarkazmus volt.  Razz 
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 EmptyVas. Ápr. 13, 2014 11:43 pm

Weide írta:

R2-D2 írta:

Mondd, Te hogy olvasol???  Rolling Eyes 
Niwrok pont az Apokalipszis lovasait szidta... tongue 


Nabazzmeg. Szerintem idáig dekódoltam rendesen a mondatot, és már rögtön pörgött az agyam, hogy mit is tudnék ajánlani, a mondat második -érdemi- fele meg elsikkadt a gondolataimban, amik már előttem jártak.  Embarassed 


Jó'vanna, nem történt tragédia Smile... Ahogy egyébként az Apokalipszis lovasai sem volt teljesen tragikus, csak emlékezetesen tele volt butaságokkal, amik nekem is tucatjával tűntek fel. Thrillerként-horrorként, de még krimiként sem adott sokat, talán még társadalomkritikaként a leginkább.

A Tíz csapást egyszer láttam, akkor tetszett.
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 EmptyVas. Ápr. 13, 2014 11:47 pm

Niwrok írta:
Ahogy egyébként az Apokalipszis lovasai sem volt teljesen tragikus, csak emlékezetesen tele volt butaságokkal, amik nekem is tucatjával tűntek fel... Smile

 Laughing Laughing Újra kell néznem a filmet, hogy az összes poén leessen.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 EmptyHétf. Ápr. 14, 2014 11:37 am

Nem hagyom annyiban, ha ugyan jó filmet nem is, de egy igazán ütős kis muzsikát tudok ajánlani, ami az Apokalipszis lovasaival foglalkozik. R2-D2-nak biztosan tetszeni fog!

Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 EmptyHétf. Ápr. 14, 2014 12:17 pm

Weide írta:
Nem hagyom annyiban, ha ugyan jó filmet nem is, de egy igazán ütős kis muzsikát tudok ajánlani, ami az Apokalipszis lovasaival foglalkozik. R2-D2-nak biztosan tetszeni fog!

Sűrűn bólogat! Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 EmptyHétf. Ápr. 14, 2014 1:54 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Nem hagyom annyiban, ha ugyan jó filmet nem is, de egy igazán ütős kis muzsikát tudok ajánlani, ami az Apokalipszis lovasaival foglalkozik. R2-D2-nak biztosan tetszeni fog!

Sűrűn bólogat! Smile

Sajnos csak egy albumuk van, viszont azon az összes szám kurva jó. Amúgy ex-Therion tagokról van szó, szóval a minőség úgymond garantált.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Thor - A sötét világ   R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 EmptyVas. Ápr. 20, 2014 2:25 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 DsWVkXz



Thor - A sötét világ




Kezdetben volt a Marvel és az ő képregényei. És az ő filmjei. Az először még talán kevéssé átgondolt rendszer után aztán jött a Marvel-moziverzum: először Vasember, majd Hulk, majd sorban a többiek: Amerika kapitány és Thor. Van, amelyik elsőre elvarázsolt, de olyan is van, amelyikkel a mai napig nem vagyok barátságban. Mindenestre az egész koronája, a csúcs számomra egyértelműen a 2012-es Bosszúállók lett, annak minden lazaságával, látványával a képregényfilmek non plus ultrájává vált…

Mára már látszik, milyen tudatos építkezés és tervezés zajlott a háttérben, milyen hatalmas munka és koncepció részei az egyes filmek (és az Agent of S.H.I.E.L.D. sorozat) - s hogy hova tart az egész – ugyanakkor önmagában a műfajhoz való hozzáállásom korántsem változott. Továbbra is meglehetősen ambivalens módon viszonyulok az egészhez, aminek idiotizmusa, röhejessége kombinálva a szórakoztató élével és a valósághoz fűződő fura kapcsolatával mindig épp az aktuális moziban méretődik meg újra és újra. Ebből az ecebóca világból pedig van kedvencem, kedvenc karakterem és filmem is: ez pedig nem más, mint maga Thor, az asgardi szőke herceg. Valahogy mindig is ez a világ fogott meg legjobban, az első Thor film kimondottan erős sci-fi beütése miatt hamar kedvencemmé vált. Tetszett Asgard, tetszettek az idegen világok, jól állt a mozinak a humor, s nem utolsósorban egy iszonyat jó – mégis szerethető - gonoszt kreáltak Loki személyében. Az első epizód és a Bosszúállók tükrében így meglehetősen magasak voltak elvárásaim, amit azonban a második film mégsem váltott be teljesen.

Ugyanis – bármennyire is nem így képzelik a készítők – a nézők nagy része nem képregény (és Marvel) guru, fogalma sincs a minden mindennel összefügg rendszerről, ki kicsoda ebben a nagy univerzumban. Viszont évente beül az adott filmre, kizárólag szórakozás céljából, s nem kíván azon elmélkedni, ki honnan jön, s nem kíván 5000 év mélységig visszamenni az időben…
Mert biza’ itt most ilyen messziről indítunk. Az elején csak néztem nagyokat, s próbáltam a körülményekhez képest dekódolni az új információkat a Sötét Tündékről (Galadriel vére Sötét Jedikbe oltva???), az éterről, az évezredekkel ezelőtti harcokról. A látvány miatt hirtelen nem is tudtam, hogy hol is vagyok, egy Gyűrűk Ura, vagy egy SW filmben – Odin narrációjában a háttér sztori pedig számomra meglehetősen zavaros volt. Különösen az éter mibenléte, szerepe a történetben – tekintve, hogy a mozi jó része ezen anyag természetfeletti hatalmára épít… Malekith pedig, mint az aktuális főgonosz kissé súlytalan lett így, hogy gyorsan a hibernáló kabinba feküdt. Azt éreztem ugyan, hogy kellett valami váz, valami háttér a Thort is megizzasztó ellenfél félelmetessé tételéhez, de ez nekem még második nézésre sem tűnt eléggé kidolgozottnak.

No mindegy. Thor otthona újra csodás, a Kilenc Birodalom békéjének helyreállítása, majd az ünneplés kissé laposabb, de mégis jó elmerülni e világban. Jó újra ott lenni ebben a fantasybe oltott sci-fi világban, Asgard csodás világában – aminek megtámadása, illetve Loki aktiválása egyértelműen magasabb fokozatba kapcsolja a mozit. Onnantól gyakorlatilag minden működik, eszméletlen jó kalandok, borzasztó jó látvány, csata, űrhajók, minden. A finálét is beleértve tulajdonképp két egészen zseniális dolog varázsolt el végleg, tette fel az i-re a pontot: az egyik egy újfajta bomba/gránát, a másik pedig a féreglyukak használta a bunyóban. Mindkettő annyira eredeti, annyira ötletes, hogy ha semmi másra nem fogok évek múlva emlékezni, e kettő biztos beugrik majd. Mint ahogy mindig is fogok emlékezni a Marvel Univerzum legcoolabb figurájára, Lokira is: egyre inkább úgy érzem, nincs Thor Loki nélkül, nincs Thor film Loki nélkül. Itt is érezhetően sokkal jobb lett a film, mikor is aktív részese lett a cselekményeknek, nem pedig a Bosszúállókban elkövetett tetteiért bűnhődik. Olyan karakter, akit minden gonoszsága ellenére imádni lehet, aki – ahogy ez bebizonyosodott – elengedhetetlen társa a kalapácsos fiúnak.

A jól megszokott szereplőgárda segít benne, hogy kényelmesebben kóvályogjunk a filmben, hisz mindenki itt van, akit megismerhettünk már: Thor földi szerelme, a dilis prof, az asgardi harcostársak, isten apu és varázsló anyu. A leszámolás londoni helyszíne üdvözítően új volt, s bár nem magyarázza meg, hogy már megint miért egyedül a címszereplő kínlódott a film végén, s hol voltak a földi szuperhősök, mégis talán nagy nehezen talán rá lehet fogni,hogy az európai helyszínre miért menjen Amerika kapitány vagy Vasember segíteni (a kapitány cameo viszont még így is zseniális lett). A film szórakoztató értéke kiváló, a humor, a látvány, az érzelmi vonal továbbra is a többi fölé emeli - sci-fi ként pedig jóval engedékenyebb vagyok vele. Mert ez tulajdonképp ez egy jó kis sci-fi. Na jó, sci-fi fantasy.

Ilyen az, mikor a Gyűrűk urát keverjük a Star Warssal a Marvel Univerzumában. Mikor is sötét tündék harcolnak emberekkel űrhajókon, lézerfegyverrel, csodás vagy különleges helyszíneken. A rengeteg idegen jármű, technika, a kibővített Asgard egyszerűen lenyűgöző, a kilenc világon átívelő finálé pedig a maga hihetetlen látványával és poénjaival megkoronázta az egészet. Az első negyede, a háttér felskiccelése miatt ugyanakkor nem érzem hibátlannak, a Bosszúállókhoz nem ér fel, de soha rosszabbat.


85%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 13, 2018 12:23 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 EmptyVas. Ápr. 20, 2014 8:40 pm

R2-D2 írta:

Thor - A sötét világ

Ilyen az, mikor a Gyűrűk urát keverjük a Star Warssal a Marvel Univerzumában. Mikor is sötét tündék harcolnak emberekkel űrhajókon, lézerfegyverrel, csodás vagy különleges helyszíneken. A rengeteg idegen jármű, technika, a kibővített Asgard egyszerűen lenyűgöző, a kilenc világon átívelő finálé pedig a maga hihetetlen látványával és poénjaival megkoronázta az egészet.

85%


Lokin kívül amíg nem mondtad, mire kéne emlékezni, egy vakfolt volt az emlékeim között ez a film. Az asgardi részeket mindkétszer szerettem, de a földi jelenetek többsége unalmas és érdektelen volt, és nem csak hogy nincs Thor Loki nélkül, de Thor a folytatásra annyira jellegtelen lett, hogy a film Loki nélkül teljesen értelmét vesztette volna.
Nekem olyan 7 körül ér.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 EmptyVas. Ápr. 20, 2014 9:47 pm

Niwrok írta:


Lokin kívül amíg nem mondtad, mire kéne emlékezni, egy vakfolt volt az emlékeim között ez a film. Az asgardi részeket mindkétszer szerettem, de a földi jelenetek többsége unalmas és érdektelen volt, és nem csak hogy nincs Thor Loki nélkül, de Thor a folytatásra annyira jellegtelen lett, hogy a film Loki nélkül teljesen értelmét vesztette volna.
Nekem olyan 7 körül ér.
.


A:

számomra az utóbbi idők legjobb, legeredetibb fegyvere, amit vászonra álmodtak. Imádom!

Igen, neked a Kapitány, nekem meg Thor (Loki) Smile

De nálam ez már elsőre is így volt, a Vasmanus csak utánuk jön. Kíváncsi lennék még egy Ruffalo-s Hulk filmre, mert a két korábbi - hogyismondjam- nem igazán varázsolt el.


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 13, 2018 12:25 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 EmptyHétf. Ápr. 21, 2014 2:01 pm

211-es cella

Már csak ilyenek miatt is megérte ez az egész Fórum, mert az ember egészen kiváló, eddig is eretlen mozikkal kerülhet kapcsolatba… Úgyhogy azoknak az olvasóknak, akik csak olvasni járnak ide, továbbra is bátran ajánlhatom a böngészést – mert bár a populárisabb alkotások nem hiányozhatnak ugyan -, de ösztönösen egyre több ritkaságról esik szó az írások között…


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 13, 2018 12:25 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: 211-es cella   R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 EmptyHétf. Ápr. 21, 2014 2:05 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 HK3dCCk]




211-es cella




Először is köszi fiúk, hogy képbe hoztátok ezt a filmet. Előbb-utóbb biztosan rátaláltam volna magam is (Luis Tosar miatt 100%), de az ajánlás megtette hatását. Egy újabb zseniális spanyol mozit láttam, ami egészen kiválóan ötvözi a börtönös, börtönlázadásos filmeket a beépülős-titkosrendőrös thrillerekkel. A Szigorúan piszkos ügyek rácsos változta, annak minden izgalmával és megdöbbenésével – a párhuzam pedig nincs hiába, az sem amerikai mozi.

Megmondom őszintén, edzettnek tartom magam, de az első képkockáktól a hideg rázott. Egy férfi épp az ereit vágja föl egy általa készített éles eszközzel. Hosszanti irányban, ahogy kell, premier plánban. Egészen megdöbbentő indítás, a valóság, elkeseredettség arcunkba tolása iszonyat hiteles módon – pedig tulajdonképp ezekből a képsorokból nem is igazán tudhatjuk még, hol is vagyunk… így tulajdonképp a helyszínt sem. Pedig a film egészének szempontjából fontos lesz majd, de erre nagyon okosan csak később derül fény: kissé olyan volt, mint egy prológus, az ezt követő eseményekhez szorosan nem kötődik, a mozinak mégis megadja az alaphangot. A történet szerint Juan (Alberto Amman), a kezdő börtönőr, munkába állása előtti nap bemegy körbenézni a leendő munkahelyére, azonban egy baleset és a véletlenek szerencsétlen összejátszása miatt egy börtönlázadás közepén találja magát. Mivel azonban mázlijára civilben van, így sikerül elhitetni a rabokkal, s mindenekelőtt azok vezetőjével Malamadreval (Luis Tosar), hogy közéjük tartozik. Így, akaratán kívül egy olyan szituba kerül, ami a lázadás, s annak leverésének szempontjából kulcsfontosságú: információt szolgáltathat a vezetőségnek belülről, hogy az egész balhé a lehető legegyszerűbben végződjön.

Nos, ennyi akár már elég is lehetne, de az írók beletettek a történetbe még egy terhes feleséget, no meg három bebörtönzött ETA-tagot is. Ők lesznek majd az események igazi katalizátorai, a miattuk és általuk elkövetett tettek pedig gyökeresen megváltoztatnak mindent, amit erről a filmről elsőre felépítettünk magunkban. Az egész értékrend, a karakterek tettei, a finálé borzasztóan tetszett, mert borzasztóan messze van a hollywoodi giccstől (legalábbis annak mainstream vonalától). A kialakuló események – egyfajta bajban ismeri meg a társát az ember módon – alaposan felborítják a szerepeket, Juanból Malamadre méltó (vetély)társa lesz, tettei pedig sokkolóan hitelesek és felülírnak mindent. Mindezek mellett pedig iszonyat erősen jelen van a „csak ne bukjon le” érzés is, a beépült zsaru szitujának érzése: ez, keveredve a borzasztó erős karakterdrámával, valamint a börtönlázadásos háttérrel, kiváló mozit eredményezett. Amiben kivételes módon eltalálták az arányokat, miből mennyi is kell, meddig marad hiteles az egész. Amiben egyre inkább nincs jó vagy rossz, a lázadást vezető rab talán emberségesebb és becsületesebb, mint a reá vigyázó őrök, a kényszerűségből beépült őr pedig a körülmények hatására egyre inkább olyanná válik, akikre vigyáznia kellene.

A film címe a végére fontos szereplője lesz az eseményeknek – akár egy harmadik katalizátor -, ekkorra áll össze a kép a prológussal. A mozit egyébiránt már csak a karakterek (a Juanon és Malamadren kívüli karakterek) miatt is érdemes megnézni. Egyszerűen mindenki zseniális, ilyen szuper mellékszereplős, statiszta castingot ritkán látni. Személyes kedvencem, az a rab, aki megtalálja Juant először a cellában: nos, az a figura akkora tapló bunkó paraszt, hogy már a kitalálásáért külön dicséret az íróknak (kis képen jobb szélén). A színésznek, aki játszotta, meg pláne. De mind a börtön lakói, mind az őrök szinte hibátlanok, s a film lényegi mondandója kiválóan jön át rajtuk keresztül: hogy emberek vagyunk, hibákkal, s a minket őrzők, felügyelők semmivel sem biztos, hogy jobbak nálunk. Börtönszinten és társadalmi szinten egyaránt. Az élet pedig kényszeríthet mindenkit olyan tettre, amivel könnyen – és jogosan – átkerülhetünk az egyik csoportból a másikba. Ahogy azt a finálé is bizonyította.

Niwrok írta, hogy készül belőle remake. Ahogy ismerem őket, totál kiherélik a sztorit – de a Celda 211 zsenialitását nem fogják tudni elvenni. Ez így szinte tökéletes, ahogy van: a legszőrösebb szívvel is talán egy icipicit a feszességen változtatnék, no meg talán Malamadre karakterébe mennék bele mélyebben. De ezek csupán icipici okoskodások. Mindenestre e mozi után ismét fellángolt bennem a lelkesedés, hogy újranézzem a német A kísérletet.



90%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 13, 2018 12:26 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 EmptyHétf. Ápr. 21, 2014 6:09 pm

R2-D2 írta:

211-es cella

90%


Nekem mondjuk a "lebukik/nembukikle" izgalma miatt volt érdekes, és találtam kisebb hibákat (magát a börtönépületet elég jellegtelennek tartottam, a börtöntiszteket meg irritálóan közönyösnek), de a prológus a maga rideg, precíz kegyetlenségével akkorát ütött, mint rég semmi. Önmagában azért is megérte, de a film is jó volt.
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 31 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 1.0
Vissza az elejére 
31 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 49 ... 67  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 1.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: