Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 1.0

Go down 
+7
tchabee
Joe Cornelius Hallenbeck
Mr. White
Weide
Niwrok
Remo
R2-D2
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 45 ... 67  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Mars - Az utolsó napok   R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 EmptyKedd Feb. 18, 2014 1:42 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 VSM9VQY



Mars - Az utolsó napok




Mikor vége lett, azt gondoltam elsőre: korrekt. Teljesen felesleges, semmi újat nem nyújt, de a maga nemében, műfajában korrekt.

Nem az első, meg gyanítom nem is az utolsó zombi sci-fi a filmtörténelemben – amúgy is reneszánszát éli a műfaj, köszönhetően a The Walking Deadnek -, így igazándiból nem volt nehéz dolga a filmnek: csupán hoznia kellett a jól ismert, csontig lerágott sablon elemeket. Amiben esetleg több lehetett volna, az újdonság, ami esetleg az átlagos zombifilmek fölé emelhette volna, az a környezet lehetett volna, no meg esetleg a mélyebb karakterábrázolás, netán valami igazi dráma. Sajnos a mozi igazándiból egyikkel sem rendelkezik, az elsővel azért nem, mert a showt ellopta előle az Apollo 18 évekkel ezelőtt, a másodikra meg egyszerűen nem gondoltak… De a fantasztikus filmek kedvelőinek még így is egy nézhető mozi lesz: nem mondom, hogy maradandó élmény volt, de összességében nem éreztem kényelmetlenül sem magam rajta.

Történetünk szerint a 8 fős kutatócsapat váltás előtti utolsó 19 óráját tölti a Marson, mikor is egyikük felfedezés iránti mohósága miatt beüt a krach. A tudós megfertőződik, zombi lesz (ami bírja az oxigénhiányt is) majd továbbadva a kórt szépen fogyatkozni kezd a kompánia. És itt meg is állhatunk egy pillanatra: rég láttam ennyire érdektelen figurákat, van, akinek a nevét sem sikerült megjegyeznem másfél óra alatt. Futkosnak az épületekben, veszekednek, de fogalmunk sincs, kik is ők, miért olyanok, amilyenek. E tekintetben a mozi nagyon ki van hegyezve Vincentre – az X-menes Liev Schreiberre -, az első pillanattól lehet tudni, ki is a főszereplő és mit is várhatunk tőle. Talán az ő figurája van egyedül megírva, bár nekem meg nem állt össze értelmes kép a sok flashbackből… A többiek csupán egy emlegetett család, vagy gyerek erejéig válnak érdekessé – leszámítva a Kim nevű doktornőt ( Olivia  Williams), aki talán érdekes lehetett volna még – már ha tovább életben hagyják. Az egyes szereplők elhalálozási sorrendje így tulajdonképp mindegy is, óriási ökörségeket nem mondanak, viselkedésük ugyanakkor teljesen sablonos és kiszámítható. A mozi ezen szakaszában erős The Thing és Alien érzést közvetít a TWD mellett, azonban mindenféle plusz hozzáadása nélkül. Aztán természetesen a végére mindenki elfogy, a finálé – minden belemagyarázható nyitottsága ellenére – ugyanakkor számomra megnyugtató volt. Az egyetlen logikus és életszerű dolog, ami ilyen esetben történhet.

A netes 5.5-ös értékelés nagyjából helytálló, magam is e köré teszem a filmet. De bármilyen meglepő, nem azért, amit elmesélnek – azzal semmi bajom nincs, tökéletesen megkaptam, amire számítottam -, hanem a hogyan miatt. A minimális költségvetés miatt ugyanis nagyrészt sötétben játszódó verekedéseket, idegesen rángatózó kamera beállításokat és néha tényleg kifogásolható CGI-t kapunk. Nem látunk igazán közelről egy fertőzött fejet sem, csak a fertőzött fej dühöngését – a rángatózás jótékonyan sok mindent eltakar. Rengeteg áramszünetes jelenet, sisak fejlámpás felvétel, sűrű köd, sötétített szkafander hivatott a költségvetés keretein belül tartani a látványt. Egy ideig ez buli, azonban másfél órán át idegesítő tud lenni. Mr. Schreiber meg azért nem egy mimika művész, ezt valljuk be, úgyhogy az ő gyötrődésén világosban elidőző kamera nem volt a legjobb ötlet.

Amúgy különösebb bajom nem volt a filmmel. Többé-kevésbé hiteles környezet, nagyjából életszerű világűrbeli események és épületek – ezzel nincs is gond. Inkább azzal, hogy megint csináltak egy zombis-fertőzős filmet az űrben, amiben már nem jutott pénz a forgatókönyvre, normális színészekre meg effektekre. Pedig akár jó is lehetett volna – így viszont teljesen felesleges lett.



60%


Ui: Most olvastam a port.hu-n a film szinapszisát. No, aki azt írta, nem látta a filmet, az tuti.!!! Smile



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Nov. 07, 2018 12:29 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 EmptyKedd Feb. 18, 2014 10:34 pm

R2-D2 írta:

Hiénák

A színészek nagyon jók, a beállítások, a sztori (amit a rendező írt) nagyszerű. Talán a feszességen lehetett volna húzni, de a 80 perc már így is vékony – ha kivágják az üresjáratot, talán túl rövid lett volna a film. Viszont ha csak másfél órád van és egy jó kis izgalmas mozit akarsz látni, bátran belevághatsz.

80%


Pont így voltam vele, bár nekem csak 70% körül jött be. Szerintem is 60-65 perc körül lett volna ez igazán jó, egy kamaradarabhoz kellenek is a jó színészek, és pár epizód (pl.: az ügynökduma) nagyon ütősre sikerült.

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 EmptyKedd Feb. 18, 2014 10:38 pm

Niwrok írta:

Pont így voltam vele, bár nekem csak 70% körül jött be. Szerintem is 60-65 perc körül lett volna ez igazán jó, egy kamaradarabhoz kellenek is a jó színészek, és pár epizód (pl.: az ügynökduma) nagyon ütősre sikerült.

Spoiler:
.

Nem is mondtad, hogy nézed... Smile De ezek szerint indexen/origón nézted darabolva?
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 EmptyKedd Feb. 18, 2014 10:46 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

Pont így voltam vele, bár nekem csak 70% körül jött be. Szerintem is 60-65 perc körül lett volna ez igazán jó, egy kamaradarabhoz kellenek is a jó színészek, és pár epizód (pl.: az ügynökduma) nagyon ütősre sikerült.

Spoiler:
.

Nem is mondtad, hogy nézed... :)De ezek szerint indexen/origón nézted darabolva?


Nem, youtube-ról szedtem le az instrukcióid alapján a szinkronos egybefilmet, de azért rá lehetett érezni, hol volt eredetileg feldarabolva Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Mielőtt meghaltam   R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 EmptySzer. Feb. 19, 2014 3:24 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 JDuSclb




Mielőtt meghaltam




Még  szerencse, hogy a magyar cím nem árul el semmit a végkifejletről… Ehhh….

Kicsit megint messzebbről kell indítanom gondolataimat, ha tényleg meg akarom értetni, igazándiból mit is jelentett nekem e film – pontosan e filmnek melyik aspektusába tudtam leginkább belekapaszkodni. 2003-ban jelent meg dr. Lenkei Gábor Cenzúrázott egészség című könyve - amivel jómagam két évvel később találkoztam -, majd egy évvel később annak folytatása, a Cenzúrázatlan egészség. Mindkettő kegyetlen őszinteséggel rántja le a leplet a gyógyszeripar mocskos trükkjeiről és érdekérvényesítő hatalmáról. A tudatos, vitamin alapú táplálkozást hirdetve a doki hamar az OGYI és az ÁNTSZ célkeresztjébe került, majdnem sikerült is üzletileg kinyírniuk: na, ő kb. hasonlókon mehetett át, mint a Dallas Buyers Club (továbbiakban DBC) Ron Woodrofja. Én pedig, aki személyesen is találkoztam a dokival, gyakorlatilag élesben láttam/éltem át azt a hecckampányt, amit az OGYI a gyógyszergyárak érdekében művelt Lenkei termékei ellen – ámde azt végül is mégsem tudták megakadályozni, hogy pl. a C-vitamin napi minimális mennyisége a nevetséges 60 mg-ról hivatalosan is 1000 mg legyen…

A DBC ebből kifolyólag számomra tökéletesen betöltötte azt az űrt, amit anno a Mellékhatások hagyott maga után. Végre egy mozi, amiben  (egy meglehetősen drámai történetbe öltöztetve) kicsit megpiszkálják a gyógyszerbizniszt, az egész profitorientált, emberi életeket semmibe vevő gigahatalmat. Woodroof kálváriája, az AZT erőszakolt bevezetése, annak körülményei, összeolvasva Lenkei könyvével dühvel kevert borzongást váltottak ki belőlem. Ha csupán ez lett volna a film, én már akkor sem szólnék egy szót sem, de ezen kívül ajándékként még legalább kettő, külön is értékelhető, igazán mély mondanivalóval bíró nézőpontot, szálat kapunk. Az egyik maga a halálraítélt ember története, akinek a kórházi ágyon, egy furcsa balesetből magához térve a szemébe mondják, hogy harminc napja van hátra…

Te mit csinálnál, kedves néző??? Mit csinálnál, ha harminc évvel ezelőtt (ez fontos, már csak az ingerszegényebb társadalom miatt is) a szemedbe mondják, hogy HIV pozitív vagy???  Iszonyat tetszett Ron reakciója, a kezdeti hitetlenkedés, az utánajárás, a döbbenet, majd az önpusztítás (ez mondjuk kevésbé) borzasztóan életszerű és hatásos volt, mentes minden hollywoodi hatásvadász, nyálas jelenettől. Csak a kétségbeesés, a düh és a pusztulás van: egy szenzációs alakítás keretében. Kérem szépen, Matthew McConaughey zseniális: Bale-i mértékű fogyása, az egész karakter megelevenítése parádés és teljesen jogosan Oscar gyanús. Szinte hihetetlen, ahogy a csont sovány AIDS-es halálraítéltet, majd az abból felépülő tökös – ámde tulajdonképpen önzetlen – üzletembert hozza. A történet súlyát egyébként igazándiból az adja, hogy ez nagyjából tényleg meg is történt, a mozi főbb motívumai valósak – no persze kissé kiszínezve, ahogy az az Álomgyárban már szokás.

Aztán itt van még a harmadik – akár egész mozit is eltartó - szál is, a homofóbból homokosokat gyógyító, azokkal együtt élő, texasi rodeos története. Icipicit hasonlít az egész az Amerikai históriához, de természetesen itt teljesen más a lényeg meg a hangulat. Jómagam e kérdésben a kezdetekben végsőkig azonosulni tudtam Ronnal, s a legnagyobb megdöbbenésemre ez a végéig is kitartott. A melegekkel való együttlét, Rayon barátsága egyáltalán nem zavart, s bizony a karakter drámája mélységesen megérintett. Mert Jared Leto legalább olyan szenzációs alakítást nyújt, mint McCounaghey, sőt, talán nehezebb is eljátszani a női ruhába bújt buzit, mint a homofób rodeóst. Hülyén hangzik, de valóban működik köztük a kémia: az állandó beszólásaik, az egész kifordított szituáció elképesztően sok – és jól megírt – poént eredményezett. Kicsit buddy movie-ként is működött ilyenkor a film, néha szabályosan felröhögtem az ugratáson.

De kellett is a kis vidámság, ugyanis ezen a filmen nagyon rosszul lehet magad érezni. Eleve már maga a betegség deprimáló, a csont sovány betegek, a haldoklók látványa minden, csak nem kellemes. Márpedig nem árt, ha egy film közben az ember nem szorongva feszeng az székben, vagy undorral ül az ágyon – szerintem az alkotók (Jean-Marc Vallée rendezőről életemben nem hallottam) remekül ráérzetek ebben a kilátástalanságban a humor szükségességére. Ugyanakkor, ami nekem az egész moziban – az összes ehhez hasonló moziban – ami a leginkább zavaró tényező volt, az az önpusztítás. Amit Ron és Rayon művel magával, pia, drog, stb., az számomra egyszerűen visszataszító. Életszerűségét és létjogosultságát nem tudom megkérdőjelezni, csak szimplán nem szeretem nézni. Nem szeretek nézni sem alkoholistás, sem drogos mozikat, így a DBC minden zsenialitása ellenére nem lehet nálam abszolút filmélmény – mert nehezen viselem a vásznon is, mikor valaki ennyire baromként bánik saját magával. S még valami: egy egészen picit úgy éreztem, mindhárom főbb aspektusba mélyebben is bele lehetett volna menni, a gyógyszeripar, a haldokló ember gondolatai illetve az utált társadalomba integrálódás is tartogatott még kiaknázatlan lehetőségeket. Értem, hogy a két órás játékidőbe ennyi fért bele – s ez sem kevés -, de talán ha már meghámozták azt a fránya gyümölcsöt, mélyebben is belevághattak volna a húsába…

A korrajz hibátlan (még jó emlékszem az AIDS-re, annak kitörésére), a két főszereplő mellett kiváló karakterek is árnyalják a mozit. Mindenek előtt kiemelném a mexikói dokit, de a Jennifer Gardner által életre keltett Eve is nagyszerű. A DBC egy kegyetlen jó drámai sztori, ami nem csöpög a nyáltól – pedig tartottam tőle -, hitelesen mesél el egy történetet egy halálraítélt emberről. Jogosan Oscar esélyes, kíváncsi vagyok mi sül ki belőle – bár ha a gyógyszerlobbi nem engedi, úgysem nyer semmit. Max. mellékszereplőt…



85%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Szept. 02, 2018 10:52 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 EmptySzer. Feb. 19, 2014 9:19 pm

R2-D2 írta:

Mielőtt meghaltam

Kérem szépen, Matthew McConaughey zseniális: Bale-i mértékű fogyása, az egész karakter megelevenítése parádés és teljesen jogosan Oscar gyanús.
Jared Leto legalább olyan szenzációs alakítást nyújt, mint McCounaghey, sőt, talán nehezebb is eljátszani a női ruhába bújt buzit, mint a homofób rodeóst.

85%

Nagyon szép írás, a bevezetőnek meg külön örültem. A film nekem is tetszett, de azért nem lesz kedvencem.
Amit a színészekről írtál azzal is egyetértek(főleg a két fontos szereplővel kapcsolatban)
Valamint az is tetszett a filmben, hogy előjött az előítélet amit az emberek egy része mondhatott(legalábbis a 80-as években tuti), hogy akinek HIV-je van az csak meleg lehet.
Kifejezetten örülök Matthew harmadik színész korának(lehet hogy ez csak az én elméletem de legalábbis én így neveztem el ugyanis   1: A kezdő színész amikor szinte bármit elvállalt, 2: az idő amikor rájött, hogy romantikus filmekkel és azzal, hogy leveszi a felsőjét pénzt tud keresni és az Igazság árával kezdődő 3. korszakot <amit remélem még sokáig élvezhetünk!>), jobbnál jobb filmekkel és alakításokkal jön elő az ürge.

Amúgy érdemes megnézni tőle a True Detective-et(ha jól értesültem róla akkor még kb 3-4 epizód van hátra az évadból), valamint a MUD-ot is ajánlom tőle!

A film nálam is olyan 80-85%!

Valamint az első sorodon meg nagyot nevettem!:
Még  szerencse, hogy a magyar cím nem árul el semmit a végkifejletről… Ehhh…

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 EmptySzer. Feb. 19, 2014 9:38 pm

Mr. White írta:


Nagyon szép írás, a bevezetőnek meg külön örültem. A film nekem is tetszett, de azért nem lesz kedvencem.

Köszi! Igen, nekem is nagyon tetszett, de ez tipikusan az a film, amit nem rohanok megvenni - viszont mégiscsak van annyira értékes, hogy majd a polcon a helye. Mert lehet, három-négy év múlva újranézem.

Egy kicsit átpofoztam a hozzászólásodat, ha nem baj.Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 EmptySzer. Feb. 19, 2014 9:44 pm

Mr. White írta:
Amúgy érdemes megnézni tőle a True Detective-et(ha jól értesültem róla akkor még kb 3-4 epizód van hátra az évadból), valamint a MUD-ot is ajánlom tőle!


Ejnye! Tessék kicsit körülnézni a Fórumon!!! Smile

Itt már jeleztem, hogy érdekel...
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 EmptyCsüt. Feb. 20, 2014 11:04 pm

R2-D2 írta:


Ejnye! Tessék kicsit körülnézni a Fórumon!!! Smile

Itt már jeleztem, hogy érdekel...


Én kérek elnézést, de nálam ez a sorozat akkorát arat, hogy csak na!!! Már olyan fél éve halottam róla először de csak elvétve volt róla hír. Azóta is mondogatom az ismerőseimnek akik adnak a minőségre, hogy legalább tegyenek próbát vele. Gondoltam HBO, Woody Harrelson, Matthew McConaughey nem lehet rossz triumvirátus és nem is az. Szerintem ez a sorozat epizódról- epizódra jobb! Csak azt sajnálnám, ha az értesülésem beigazolódna ami nem más, minthogy évadról-évadra más zsarukat és eseteket ismernénk meg ami azt jelentené, hogy minden évadban más zsaru(és ezzel együtt színész) páros lesz. Bár ha így lesz én akkor is kíváncsi vagyok rá!

Apropó MUD-dal hogy állsz?

Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 EmptyCsüt. Feb. 20, 2014 11:29 pm

Mr. White írta:

Apropó MUD-dal hogy állsz?


Sehogy, de most, hogy felhívtad rá a figyelmem, majd meglesem. Mint ahogy a sorozatot is - de azt meg majd csak egyben. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Meghalsz újra   R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 EmptySzomb. Feb. 22, 2014 1:50 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 MP2JE4l




Meghalsz újra



Megint egy mozi, amihez különösen tudok kötődni… Ezen film után vettem az akkori szerelmemnek bokaláncot ajándékba, meg ezen film után gondoltam először arra, hogy le kellene szokni a cigiről. Előbbi még mindig meg van (ahogy a lány is), utóbbi meg nagyjából már sikerült. Valahogy egyébként is úgy érzem, hogy a 90-es évek eleje tobzódott a jobbnál-jobb filmekben, rengeteg zseniális mozi rengeteg maradandó élményt tudott okozni…

Arra amúgy kíváncsi vagyok, hogy az ifjaknak mond-e valamit ez a cím, vagy ez is – kiválósága ellenére – a feledésbe merült. Nem lenne példa nélküli eset, amikor egy remek mozi tűnik el a süllyesztőben, mert esetleg a szereplői, a bevétele, vagy bármi (marketing) nem volt képes életben tartani az érdeklődést évtizedeken át. Valahogy így járhatott a  Dead Again is: pedig egészen kiváló thriller, misztikussá téve egy kicsit a reinkarnációval és a hipnózissal. A kétféle idősík, azok színben és hangulatban elkülönülése, a címszereplők dupla játéka, a meglepő fordulatok és a néhány maradandó képsor kiváló filmet eredményezett, amit a néha bizony teátrális színészi játék sem tud lerontani. Kenneth Branagh második rendezése ugyanis néha kissé színházias lett, a szereplők gesztikulálása, a beállítások egy színpadi darabra emlékeztetnek, de összességében Scott Frank forgatókönyve volt annyira erős, hogy mindezeken simán átsegít…

Történetünk 1949-ben, fekete-fehér kockákkal kezdődik: az ismert operaszerzőt, Roman Strausst (Kenneth Branagh) halálraítélték felesége meggyilkolásért: a halálsoron pedig egy rámenős újságíró, Gray Baker (Andy Garcia) látogatja meg – milyen fiatalok voltak, te jó ég!!! -, aki akkor még csak a folyamatos cigizése miatt marad emlékezetes. Aztán az újságíró felteszi a kérdést az elítéltnek, hogy "Maga ölte meg a feleségét? "– de a választ nem halljuk, a füléhez hajoló Roman suttogása megdöbbenést vált ki Garryből… A következő jelenet már a jelen, mikor is egy fiatal nő egy zárdában tér magához, amnéziában, fogalma sincs, kicsoda és honnan  jön. Kilétének kiderítésére Mike Church (Kenneth Branagh) magánynyomozót kérik fel, aki szépen ki is bogozza a szálakat – eljutva egy hipnotizőrhöz, aki visszaviszi Grace-t (Emma Thompsont) a múltjába – épp 1949-be. Innentől viszont nem írom tovább, mindenki fedezze fel magának a filmet: a lényeg az, hogy a jelen és a múlt összekapcsolódik, a meggyilkolt nő, Margaret (Emma Thompson) sorsa kísért a jelenben is…

Nagyon jól összerakott történet, ha figyelsz, akkor is képesek meglepni: ráadásul a fordulatnak itt egyáltalán nincs izzadtság szaga. A nyomozás, a múlt feltárása zseniális, a szerelmi szál szerencsére annak ellenére nincs előtérbe tolva, hogy alapjaiban ez egy romantikus sztori: az egyik jelkép, jelenet még így is nagy hatással volt rám. Amikor Roman bokaláncot ad Margaretnek ajándékba, s azzal a szerelem örök létét szimbolizálja, engem is rögtön hasonló ajándékozásra késztetett.  A Dead Again újszerűsége – a thriller és a love vonal mellett -, hogy olyan dolgokkal foglakozik, mint a reinkarnáció, a hipnózis: emlékszem, akkor ezek engem nagyon érdekeltek, játékfilmben e témák pedig nem nagyon voltak elterjedtek. A színészek és karaktereik egyszerűen kiválóak, a két(négy) főszereplő mellett mindenképp említést érdemel a dadogós kisfiú, a hipnotizőr faszi, no meg mindenek előtt az újságíró. Grayt fiatalkorában Andy Garcia nagyszerűen kelti életre a sármos rámenős zsurnaliszta képében, mégis, talán az egész mozi legsokkolóbb és legmegdöbbentőbb jelenete számomra Curch (LOL) az öreg Graynél tett látogatása. Dohányzó ember számára az valami brutális volt. Még ma is kirázott a hideg, amikor láttam – pedig már csak hobbicigis vagyok…

A hangulat – legyen az a múlt, vagy jelen – kiváló: a kétféle korszak színben és megjelenésben elkülönülése zseniális. A dupla szerep szintén zseniális a két színésztől, ráadásul nem kevés meglepetést tartogat. A némi humor remekül színezi az egész sztorit, ahol a legnagyobb akciójelenet – eltérően a mai trendtől – egy futásos üldözés, no meg a finálé kissé idióta verekedése. A fináléval kapcsolatban egyébként ugyanazt éreztem – ahogy említettem is -, mint korábban, néhány mozdulat, beállítás túlságosan színházias lett: mintha Branagh nem teljesen tudta volna kizárni a másik énjét. Mármint a való világban. Mert a filmben talán sikerül becsukni az ajtót, és a múlt nem tér vissza többet…


Nem tudom,rajtam kívül ki ismeri és szereti ezt a mozit, de remélem, ha valakinél kimaradt, felkeltettem az érdeklődését. Vegyétek (külföldről), nézzétek!!



85%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Nov. 07, 2018 12:50 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 EmptyKedd Feb. 25, 2014 7:35 pm

R2-D2 írta:

You're next

Egyszerűen ez a mozi sokkal jobban össze van rakva minden szempontból: bár ez csak egy vérbeli mészárlás, ami azonban szerencsére nem megy el a feleslegesen hatásvadász vérözönbe és nevetséges hentelésbe, a karakterek közti kapcsolatok pedig életszerűek és működnek. Az ugyan való igaz, hogy mindegyikük tulajdonképp csak mozgó célpont/áldozat, de ez meg már a film történetéből adódik.
Nekem az egész összejövetel tetszett, jók voltak a testvéri és szülői kapcsolatok felvillantásai, a veszekedés az asztalnál meg kimondottan életszerűvé sikeredett.
Kíváncsi voltam ugyan, hogy milyen apropóból irtanak ki egy 10 fős családot, de tulajdonképp sikerült meglepniük a csavarral. Mindkettővel. Mert már majdnem el is felejtettem, ki mikor miért került ki a körforgásból, így váratlan – és hihető volt a telefonáló. Persze, sokan fogják azt mondani, hogy kiszámítható volt a dolog, de én csak abban voltam biztos, hogy valamit fognak még kezdeni vele...  

Spoiler:
75%


Hozzátok képest kicsit megkésve láttam (tudom, ment volna előbb a posta Smile ...), de legalább nekem is tetszett. Sima mészárlós film, de legalább a sablonos eszközöket úgy használja, ahogy kell, nincsenek túl kirívó butaságok (talán csak a bejárati ajtó zárjával lehetett valami gond Smile ), a családi dolgokból és a maszkosokból is kihozták, ami lehet.

Spoiler:

Nekem 7/10 volt.
.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 EmptyKedd Feb. 25, 2014 7:51 pm

R2-D2 írta:

Meghalsz újra

85%

Imádom a jól összerakott krimiket, így nekem is régi kedvencem ez a film. A zenéje is nagyon el lett találva. Külön megvettem cd-n, és azt hiszem többször hallgattam meg, mint ahányszor a filmet láttam.  Laughing


.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 EmptyKedd Feb. 25, 2014 8:35 pm

Niwrok írta:

... kicsit megkésve láttam (tudom, ment volna előbb a posta Smile...), de legalább nekem is tetszett. Nekem 7/10 volt.
.

Ennek kimondottan örülök.  cheers 

Te nem érezted úgy, hogy ez az egész mozi jobban illene a The Purge-ba? Smile

Remo írta:

Imádom a jól összerakott krimiket, így nekem is régi kedvencem ez a film.



Ezen valahogy nem is lepődöm meg, sőt bíztam is benne, hogy Neked is kedvenced. A mai futószalag filmek között jó elmerülni néhány 20 éves klasszikusban... Te ezt gyakrabban meg is teszed, de én is próbálok néha újrázni. A tegnapi 12 év rabszolgaság után kedvem is támadt Amistadot nézni...

A zene meg tényleg király, olyan oldschool. Smile Ez a részlet Hitchcock filmbe is elmenne.


.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 EmptyKedd Feb. 25, 2014 9:27 pm

Idézet :



Ezen valahogy nem is lepődöm meg, sőt bíztam is benne, hogy Neked is kedvenced. A mai futószalag filmek között jó elmerülni néhány 20 éves klasszikusban... Te ezt gyakrabban meg is teszed, de én is próbálok néha újrázni. A tegnapi 12 év rabszolgaság után kedvem is támadt Amistadot nézni...


Én is szeretem a régebbi filmeket főleg a 80-as, 90-es évekbeli filmeket.
Neked tetszett a 12 év?
Nekem személy szerint olyan film volt amit direkt az Oscarra csinálnak.
Persze tudom, hogy megtörtént eset és könyv alapján készült, de Hollywood-tól nem áll messze, hogy egy kicsit rosszabbítson a helyzeten lásd a legtöbb 2. világháborús filmben a németeket brutális, nem annyira ember szeretőnek mutatták be és így ment több évtizeden keresztül.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 25 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 1.0
Vissza az elejére 
24 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 45 ... 67  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 1.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: