Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 1.0

Go down 
+7
tchabee
Joe Cornelius Hallenbeck
Mr. White
Weide
Niwrok
Remo
R2-D2
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 44 ... 67  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: You're next   R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 EmptyHétf. Feb. 03, 2014 12:28 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 MY38gpA



You're next




Ha Weide nem ír róla ajánlót, a büdös életben nem kerülök kapcsolatba ezzel a mozival: szóval ezúton is köszi, mert ugyan nem egy világmegváltó filmet láttam – nem is ígérte senki, hogy az lesz -, de másfél órára kellemes szórakozást nyújtott.

Már a film közben sem, meg azóta sem megy ki a fejemből, hogy milyen jó lett volna(milyen jó lenne), ha a You're next lenne a Bűn éjszakájának betétje: nevezetesen ha azok helyett az idióta családi jelenetek helyett ezen film eseményei zajlottak volna a lezárt házban. Sőt, még a motiváció is stimmelhetne, hisz az Irtás éjszakáján kvázi büntetlenül véghez lehetne vinni azt, ami itt történik – no meg persze a többszörös gyilkos túlélő „jó” is feloldozást nyerhetne… Egyszerűen ez a mozi sokkal jobban össze van rakva minden szempontból: bár ez csak egy vérbeli mészárlás, ami azonban szerencsére nem megy el a feleslegesen hatásvadász vérözönbe és nevetséges hentelésbe, a karakterek közti kapcsolatok pedig életszerűek és működnek. Az ugyan való igaz, hogy mindegyikük tulajdonképp csak mozgó célpont/áldozat, de ez meg már a film történetéből adódik.

Mert bizony meglepő módon van történet is. Bár a felütésnél, a faszi meg lány esetében még inkább csak a meglepetés ereje működik, sztoriból semmi nem látható előre – tetszett a maszk a machetés jóemberen -, de aztán a családi összejövetel utáni események már jól felépített logika szerint működnek. Nekem az egész összejövetel tetszett, jók voltak a testvéri és szülői kapcsolatok felvillantásai, a veszekedés az asztalnál meg kimondottan életszerűvé sikeredett. Ahogy a filmes srác feláll az asztaltól, annak a jelenetnek a sejtelmessége kimondottan tetszett – mint ahogy lezárása is. Kimondottan ütős, meglepő és hihető események: végre rendesen be van szarva mindenki – ahogy kell -, végre kb. mindenki úgy viselkedik, ahogy egy ilyen szituban elvárható lenne. Még a női hiszti és visítgatás sem tűnt túlzónak, talán csak a megsebzett srác emberfeletti ereje volt picit sok.

Ez idő tájt egyébként volt egy olyan érzésem, hogy a klasszikus 10 kicsi néger történetét látjuk újraértelmezve. Érezhetően volt valami rejtély, volt valami titok a karakterek körül, de aztán ahogy bontakozott ki a cselekmény, ahogy hullottak az emberek, ahogy nevesítve lettek a gyilkosok, ahogy arca lett a gonosznak, úgy aludt el gyanakvásom. Kíváncsi voltam ugyan, hogy milyen apropóból irtanak ki egy 10 fős családot, de tulajdonképp sikerült meglepniük a csavarral. Mindkettővel. Mert már majdnem el is felejttettem, ki mikor miért került ki a körforgásból, így váratlan – és hihető volt a telefonáló. Persze, sokan fogják azt mondani, hogy kiszámítható volt a dolog, de én csak abban voltam biztos, hogy valamit fognak még kezdeni vele...  A zárójelenet meg – ami egyébként a legszebb Home Alone jeleneteket idézi – szó szerint ütős. De így kellett lennie. Talán egyedül Erin figurája a kétséges, mármint az, amit kezdtek vele, én lehet, szomorúbbra és megdöbbentőbbre csináltam volna a finálét.

Spoiler:


Apropó Erin és a többiek. A számomra jóformán teljesen ismeretlen színészgárda becsületesen hozza a karakterét, amíg az életben van. Sajnos tényleg nem nagyon van idő megismernünk őket, pedig egy-kettő közülük érdekes jellemrajzott villantott meg: mondjuk kíváncsi lettem volna a lányra, aki a „Dugj meg a halott anyád mellett!” mondatot mondta, de a filmes srácról is szívesebben megtudtam volna többet. Az, hogy ez nem így történt, a mozi jellegéből adódott: azt a célt, amire szánták, maximálisan teljesíti. Néhány dologba valóban bele lehet kötni, többek között, hogy miért voltak ilyen lightosak a halálesetek, a lány hogyan lehetett ennyire jó Rambo, a maszkosokból miért kellett ennyire béna gyilkosokat csinálni – de mindezek ellenére a You’re next számomra teljesen élvezetes mozi volt. Nem is igazán horror, inkább egy átlagnál véresebb thriller, ami a maga módján a maga feladatát tökéletesen betöltötte nálam. Soha rosszabbat!


75%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 06, 2018 8:09 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 EmptyHétf. Feb. 03, 2014 2:58 pm

R2-D2 írta:

You're next

75%

Örülök, hogy tetszett, és hogy te is egyetértesz mindazzal, amiket én is a film gyengébb pontjainak tartok (maszkos gyilkosok karaktereinek elrontása, kevés családi konfliktus, kicsit egysíkú szereplők, stb...).

Akkor, jöhet az Akira és a Big Bad Wolves, előbbiről mindenképpen számítok tőled egy kiadós kritikára!
Amúgy jó látni, hogy kezded utolérni magad a filmekkel!  Very Happy
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 EmptyHétf. Feb. 03, 2014 3:08 pm

Weide írta:


Akkor, jöhet az Akira és a Big Bad Wolves, előbbiről mindenképpen számítok tőled egy kiadós kritikára!
Amúgy jó látni, hogy kezded utolérni magad a filmekkel!  Very Happy 

Utolérni???? Soha... Smile

Akira most biztosan nem, másik lehet. De jelenleg vannak annál is fontosabb terveim.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 EmptyHétf. Feb. 03, 2014 3:14 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:


Akkor, jöhet az Akira és a Big Bad Wolves, előbbiről mindenképpen számítok tőled egy kiadós kritikára!
Amúgy jó látni, hogy kezded utolérni magad a filmekkel!  Very Happy 

Utolérni???? Soha... Smile

Akira most biztosan nem, másik lehet. De jelenleg vannak annál is fontosabb terveim.

Például? Te hogy csinálod? Van egy filmes listád a megtekintendő alkotásokról, amik rangsorolva vannak, hogy melyeket akarod minél előbb megnézni? Vagy csak ömlesztve felirkálod a címeket, aztán éppen amihez kedved van - és ha van rá időd - azt megnézed?
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 EmptyHétf. Feb. 03, 2014 4:39 pm

Weide írta:

Például? Te hogy csinálod? Van egy filmes listád a megtekintendő alkotásokról, amik rangsorolva vannak, hogy melyeket akarod minél előbb megnézni? Vagy csak ömlesztve felirkálod a címeket, aztán éppen amihez kedved van - és ha van rá időd - azt megnézed?

A kettő vegyesen. Vagy egy kis cetli is, amikre felírkálom a címeket, azon belül természtesen van egyfajta fontossági sorrend. De általában igyekszem azt nézni, amihez kedvem van, vagy amit épp megvettem, stb...

Tulajdonképp ezzel a hülye torrenttel borult fel az életem fél éve, addig tök jól elvoltam a havi megjelenésekkel a tékából meg xpressről. Most meg hirtelen annyi pótolnivalóm lett. Smile

Például?

AHS S1-3, Touch S1-2, SoA S1-7, Hannibal S1, Dracula S1, Sleepy Hollow S1, Taken S1, Rubicon S1, egy csomó film majd letöltve + amik még a polcon állnak, de még nem is láttam őket (mindjuk olyan nincs sok).
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 EmptyHétf. Feb. 03, 2014 7:29 pm

A Sleepy Hollow szerdán indul a hazai FOX-on, a Da Vinci Démonaival egyetemben, én ezeket tuti a TV-ben fogom nézni!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: V/H/S   R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 EmptyKedd Feb. 04, 2014 6:09 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 PAT318M




V/H/S




Hááát… Ez iszonyat gáz volt…

Amióta csak megláttam első előzetesét pár éve, azóta meg akartam nézni ezt a mozit. Úgyhogy jó pár éves „álmom” vált valóra ezzel a hiánypótlással – s bár nagyjából tudtam, mit várhatok, mégis az egyik legnagyobb csalódásom lett az idén. Igaz, még csak február van…

No. A helyzet az, hogy alapban nem szeretem ezeket a kézikamerás filmeket. Nagyon kevésnek sikerült hitelesen és hihetően bevonni a kamerát a történetbe, inkább volt mindig is olyan érzésem, hogy a kamera(man) valami idióta és felesleges módon keresi a veszélyt – e tekintetben a V/H/S egyébként még meglepően jól is teljesített: két epizódban ugyanis a szereplőn volt a rögzítő, tehát a karakter balfasz viselkedése legalizálta az esetleges bacaságot, amit láthatunk. De a folyamatos rángatózással továbbra sem tudok kibékülni – magam is rengeteget filmezem, mégsem ilyenek a felvételek -, az az idegbeteg kapkodás, amit meg egy futó figura mozgása vált ki, az meg szabályosan felidegesít. Már pedig jó néhány hasonló ilyen van a moziban. S még valami: míg nem láttam a filmet, talán még el is hittem a marketing szöveget, miszerint a mozibemutatón ketten is rosszul lettek, olyan erős horrorfilm lett a V/H/S. Anyám… Ki lehetett az? Két óvodás tán?

Minden nekem nem tetsző stíluselem mellett ráadásul ez a mozi egyszerűen unalmas. Unalmas és érdektelen. Az égvilágon SEMMI félelmetes nincs benn, pontosabban, ami lehetne, azt a stílus rendesen hazavágja. Az őrült rohangálás felvétel közben ugyanis nem adja meg a filmnek azokat a jól kiaknázható hatásvadász elemeket, amitől működhetne a horror szekció. Gondolok itt többek között a zenére, de pl. egy jól időzített hangeffekt egy szellem felbukkanásánál vagy egy váratlan vágóképnél kimondottan hatásossá tud tenni egy szcénát. Máshol. Mert itt erre nincs lehetőség… a történet szerint egyébként a V/H/S a film a filmben elvet követi, mikor is felbérelt betörők kazettákat néznek a házban, ahova egy titokzatos megbízó küldi őket. Természetesen éjszaka, természetesen zseblámpával járják be a házat(jaj, már megint): ez egész addig életszerű, míg meg nem találják az aszott hullát a fotelben – emberek, onnantól lámpa föl! S nem a halottal a hátam mögött kezdek el videót nézni, hanem fogom a szajrét, bepakolom egy kib*szott hátizsákba és tűzök onnan … áááá… baromság. Az egész mozinak ez a legidegesítőbb, leghiteltelenebb, legélvezhetetlenebb része: a keret történet. Ráadásul a (fő)kazettán bosszantóan sok össze-vissza törölt baromság van, ami egyáltalán nem illenek bele a filmbe, jelentősen rontják a horrorfilm élvezhetőségét: az első tíz percben csak néztem, ez mi a f*sz is akar lenni. A karakterek megismeréséhez semmit nem tett hozzá (amúgy sincs az egész moziban senki, akit meg lehetne kedvelni – egyik hülyébb, mint a másik), olybá tűnt, mint egy sötétben vagdalkozás, mint egy szándékos időhúzás…

Az egyes történetek (szám szerint öt darab) valamivel jobbak és egy ideig talán életszerűbbek is, mint a fő szál. Viszont addig, amíg bármi is történik bennük, addig lehet egyet bóbiskálni. Az első epizódban a csaj valódi énjének feltárulkozásáig három hülyegyereket kell lesni, ahogy buliznak, majd dugni akarnak, majd a leharapott farok után (aka Piranha) egy Evil Dead2 finálét. Fájt. A nászutasban nulla parafaktor volt, ökörség az egész, inkább egy nyakon szúrós thriller, mint horror: abszolút kilóg a sorból. A következő epizód, az erdőben bóklászó négy fiatal már önmagában ötlettelenségével picit kiakasztott – viszont a preadator szerű vérengző valami érdekes kísérletnek bizonyult. A paranormal activityre hajazó laptopos-szellemes epizód nagyjából rendben volt – leszámítva, hogy abszolút nem tudtam értelmezni. De biztos én vagyok hülye. A finálé volt a legjobb, az elvarázsolt kastélyra emlékeztető ház, a démonok tevékenysége kimondottan tetszett: ide kellett volna egy igazán ütős zene, nem pedig a lihegés. Ugyan mindegyik epizódban volt valami értékelhető jelenet/ötlet, de míg odáig eljutunk, nagyrészt idétlenkedést kell néznünk, valóságnak beállított jeleneteket – amatőrnek látszani próbáló színészekkel, ahol sem az amatőrség nem jön át, sem a színészség.

Azt olvastam valahol a neten: „Ha legurulok a dombról, fejemen egy kamerával, az is van annyira izgalmas, mint ez a mozi.” Akárki is írta, azt hiszem, az írónak igaza van. Sajna.

Ma jön a V/H/S 2, lényegesen kisebb elvárásokkal. Meglátjuk, mi sül ki abból.



50%




.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 06, 2018 8:14 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 EmptyKedd Feb. 04, 2014 8:24 pm

R2-D2 írta:

V/H/S

Jó kis ajánló volt, még ha nem is nagyon értek vele egyet. A kerettörténet amúgy baromság, csak azért kellett, hogy valahogyan összefogja a különálló, kisebb sztorikat, ez a második részben sem lesz másként, erre készülj fel! Viszont a második felvonás sokkal-sokkal jobb történetekkel operál, tele kreatív ötletekkel, parádés horror-alapanyagokkal (klisékkel?). Ott 4 felvonás lesz, abból nekem csak az utolsó nem jött igazán, olyan semmilyen volt, átlagos unalmas, jól ismert... Viszont a Safe Haven nevezetű, harmadik felvonás az valami zseniális. Önmagában megállná a helyét, tényleg kemény horror, ráadásul a végére tartogat egy akkora poént, amin hangosan felnevettem! Sőt, még a kézikamerás megoldásokat is ötletesen oldották meg, de erről nem spoilerezek, majd meglátod.

Az első rész engem igazából az újdonságával és a nyers mivoltával vett meg magának, szerintem igenis voltak durva para-faktorok benne, meg húzós részek. De az tény, a második rész sokkalta ötletesebb és parádésabb, kreatívabb (leszámítva a kerettörténetet), és ami a legfontosabb: sokkal inkább horror, mint az első rész. Lehet, újra is nézem este, legalább friss lesz az élmény, hogy aztán könnyebben el tudjunk dumálni róla!  Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 EmptyKedd Feb. 04, 2014 8:29 pm

Weide írta:
Lehet, újra is nézem este, legalább friss lesz az élmény, hogy aztán könnyebben el tudjunk dumálni róla!  Smile 

Csak aztán tartsd a szavad! .)

A Prometheus duma is elmaradt, ráadásul azt mondtad, nagy harc lesz a Mocsoknál, aztán nem lett semmi... Hogy klasszikust idézzek:

"Mi van McFly, nyuszi vagy?"

Amúgy holnap 5-6 körül mit csinálsz? Lesz egy mini xpress flashmob Pesten. Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 EmptyKedd Feb. 04, 2014 8:33 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Lehet, újra is nézem este, legalább friss lesz az élmény, hogy aztán könnyebben el tudjunk dumálni róla!  Smile 

Csak aztán tartsd a szavad! .)

A Prometheus duma is elmaradt, ráadásul azt mondtad, nagy harc lesz a Mocsoknál, aztán nem lett semmi... Hogy klasszikust idézzek:

"Mi van McFly, nyuszi vagy?"

Amúgy holnap 5-6 körül mit csinálsz? Lesz egy mini xpress flashmob Pesten. Smile

Ami késik, nem múlik...  Cool 

Holnap 2-3 körül dolgom van Budán, nem tudom, ott meddig fog tartani a dzsembori, de ha írsz valami konkrétumot, és nem fogok nagyon kifutni az időből, akkor szívesen tiszteletemet teszem az eseményen.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 EmptyKedd Feb. 04, 2014 8:39 pm

Weide írta:
Holnap 2-3 körül dolgom van Budán, nem tudom, ott meddig fog tartani a dzsembori, de ha írsz valami konkrétumot, és nem fogok nagyon kifutni az időből, akkor szívesen tiszteletemet teszem az eseményen.  

Megy üzi privátban.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 EmptyKedd Feb. 04, 2014 9:48 pm

Le van töltve a VHS 2, csak hogy lásd, nem a semmibe ígérgetek, szóval részemről készen állok a boncolgatásra (hehe), akár már ma este/hajnalban...  Twisted Evil 
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: V/H/S 2   R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 EmptySzer. Feb. 05, 2014 1:16 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 VZV1xpT



V/H/S 2



Baromság. Bizonyos tekintetben nagyobb, mint elődje – de a csökkentett elvárások ezúttal kevésbé fájdalmas szórakoztatást nyújtottak, mint a V/H/S 1 esetében…

Ez a második rész gyakorlatilag ugyanaz, mint az első. Ugyanolyan szerkezete van (csak itt 4 mini videóval), ugyanúgy építkezik: a minőségi különbséget az egyes belső epizódok színvonalának érezhető emelkedése adja. Erre a mozira már nem merem azt mondani, hogy semmi félelmetes nincs benne, mert bizony van. Jó, nálam ez gyakorlatilag az első kisfilmre korlátozódik, onnantól inkább röhejes az egész, de még így is hatékonyabb, mint korábban volt. A kerettörténet ismét csak a leghiteltelenebb, legidegesítőbb az egész filmben. Nem hiszem el, ha mondjuk fél órával tovább gondolkodtak volna az írók, nem tudtak volna valami normálisabb eseményláncot összefűzni. Már az is sok(k) volt, hogy a férfi elmegy bóklászni elemlámpával az üres házban (már megint), szegény csaj meg elkezd videózni egyedül (mert miért is ne, mi?), no de amikor a negyedik film előtt kiabál, hogy „Segítség!!”, akkor felröhögtem. Basszus, ő maga tudja legjobban, hogy nincs ott senki. Ha lenne, nem törtek volna be. Aztán mit csinál??? Nem válaszol senki, és leül filmet nézni. Bazmeg. Ez a szál, a fő szál legalább ugyanolyan böszmeség, mint a V/H/S 1 fő szála volt.

Szerencsére – ahogy írtam -, a kisfilmek jobbak. Sokkal jobbak. Személyes kedvencem az első, a terminátoros. Ott, már az alapötletet zseniálisnak tartottam, nevezetesen a szem helyére beépített kamerát: tök jól működött az egész – még akkor is, ha néha életszerűtlenre sikeredett is a látvány. Ugyanis pont úgy viselkedett a felvétel, mintha mindig, minden esetben néznénk is, amit csinálunk – a valóság nem így van. Ugyanakkor a szellemvilág iszonyat jóra sikeredett, qrvára bejöttek az ijesztgetések, a hirtelen feltűnő szellemek, és volt végre hangeffekt is hozzájuk. Egyébként szerény személyemet a horrorok közül csak és kizárólag a szellemes mozik tudják izgalomba hozni – így az első epizód kimondottan tetszett. Kicsit Szem-es, kicsit T1-es lett, de jó. A második tisztára Eleven testek. Egyetlen percét sem tudtam komolyan venni, sem félni, sem izgulni, sem borzadni nem tudtam rajta. Nem vitatom, érdekes nézőpont egy zombi fején a sisakkamera, de a közvetített kép, események röhejesek voltak. Mint ahogy a többek által dicsért harmadik fejezetben, az Alienesben is. Ritkán látott ökörség az egész, igazándiból nem is egészen értettem, mire föl is volt az a nagy öngyilok-hullám, de nem tetszett: no persze tudom, hogy a trancsír önmagában is már egy horror-elem, de ebben a szcénában is visszájára fordult és inkább nevetséges lett. Egyszerűen már nem tudok megijedni, megdöbbenni vagy elborzadni egy szanaszét robbanó faszin. Csak nevetni tudok rajta. S nevettem a negyedik filmen is, a gonosz idegeneken is. Tisztára Világok harca, izgalmasnak izgalmas volt ugyan, de a recskázó fiú, a sok ökörködés a fiatalok között valahogy komikussá tette az egészet. Amin nem segítettek a gonosz Paulok sem…

A V/H/S 2 mégis csak jobb lett, mint elődje. Az egyes fejezetek jobbak, ötletesebbek, a műfaji elvárásokat lényegesen jobban teljesítik. Az már más kérdés, ebből engem mi, mennyire érint meg, mennyire tud rám hatni egy belezés, vagy egy szétnyílt fejű sétáló hulla – ahogy elnéztem, semennyire. Az első kis videó viszont nagyon bejött, az simán pozitív irányba billentette az egészet. Színészekről és túl komoly játékról e filmben sem beszélhetünk – hisz húsz percen belül mindenkinek meg kell halnia -, a díszlet, a háttér, a környezet kimondottan jó és életszerű. A maszkok a zombis részekben jók, külön tetszett, hogy végig világos van benne. Gondolom, nem véletlen a fenti írásban elrejtett rengeteg filmes hangulat, megidézés sem: az egyes mozikra való emlékezés nincs erőltetve, mégis tetten érhető. Tetszett. Technikailag, látványilag, ötletileg nincs is kimondott kifogásom az egésszel, kár, hogy nem hatott úgy, ahogy kellett volna.

No meg továbbra sem kedvelem a kézikamerás áldokumentumfilmeket, s ezen nézőpontomon a V/H/S 2 sem változtatott.




65%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 06, 2018 8:18 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Csak isten bocsáthat meg   R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 EmptySzomb. Feb. 08, 2014 2:06 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 4yvVtSd



Csak Isten bocsáthat meg




Nem szívesen kezdeném azzal, amivel gyakorlatilag minden netes írásban találkozok, nevezetesen a cím kifordításából eredő szójátékkal – ami egyébként találó és jogos – így inkább másfelől indulok neki. Onnan, hogy nem különösebben szeretem Nicolas Winding  Refnet, mint rendezőt, s különösen nem szeretem Ryan Goslingot, mint színészt. Kettejük előző munkája a hatalmas felhajtás ellenére is csupán egy átlagosan jó mozi lett nálam. Ha akkor azt mondtam, hogy tökéletes lehetett volna, ha nem a dán rendező rendezte volna, akkor ez a Csak isten bocsáthat meg esetében hatványozottan igaz – kiegészülve  Fapofa Gosling feleslegességével …

A mozi talán legnagyobb erénye, hogy végig bírtam nézni. Mikor már-már majdnem bealudtam rajta, mindig jött valami véres esemény (szerencsére): hol egy kézlevágás, hol egy szemkiszúrás, hol egy nyakátszúrás. Ezek voltak talán a film legjobb és leghatásosabb jelenetei, ugyanakkor – bárki bármit is állít – messze nem volt annyira brutális, mint ahogy ez beharangozva vagyon.  Ezek nélkül kellemes bóbiskolást biztosítana a film, egy vörös ködben eltöltött másfél órát, egy végtelenül lassú, unalmas és ingerszegény környezetben való tanácstalan bolyongást. A beállítások, a kameramozgás, a lassított felvétel-szerűen mozgó karakterek a legrosszabb művészfilmeket majmolják: bizony, beugrott Béla bá, sőt Jancsó is. Refn gyakorlatilag egy színes Tarr Béla lett, ugyanolyan feleslegesen művészieskedő, agyament képi világot teremtő egoista f*sz , akinek műveit trendi ugyan szeretni, de megérteni mondandóját rajta kívül senki nem fogja.

Mert mit is látunk ebben a filmben? Két amerikai Bangkogban boxklubot üzemeltet, ami tulajdonképp csak fedőtevékenység a drogbizniszhez (kicsit fura, de hagyjuk). Egyikük, az idősebb fivér egy pedofil vadbarom, aki egy gyerekkurvát megöl – majd megölik őt is. Aki megölte őt, azt is megölik, aki megölte azt, azt meg meg akarják ölni, de nem sikerül. Igaz, hogy hozzátartozóit megölik, de a film nagy részében ő öl meg mindenkit. Na most. Ő a törvény oldalán áll. A másik oldalon meg előkerül egy anyuka, akit szívem szerint az első öt perc után pofánb*sztam volna, no meg azon az oldalon áll a főhős. Pontosabban fogalmazva: ebbe a gárdába bámul bele Ryan Gosling, Julian szerepében. Hihetetlen, miért istenítik annyira ezt a színészt: több órai képi anyag megtekintése után, talán egyetlen egyszer láttam elmosolyodni. Már-már kezdtem azt hinni, nincsenek is arcizmai: talán valami pókeres filmben is szerepelni fog, s akkor zseniális lesz a játéka.
Nagyjából erről szól a film. Komolyan. És még ez az élvezhetőbb része a dolgoknak. A sok gyilkolászás, a sok??? vér, a bosszú motívum biztosít annyi motivációt, hogy az ember végigülje a másfél órát. Az, hogy gyakorlatilag egyik karakter sem szerethető, valójában senki nem áll a „jó oldalon” (egyfajta thai társadalomkritikaként) egyáltalán nem zavaró, tulajdonképp alig várjuk már az egyes figurák halálát. Röhej, de itt az okoz katarzist, ha valakit kinyírnak, annyira megérdemli mindenki azt – e szempontból sajnálatos módon óriási hiányérzet maradt bennem a mozi végén. Az az éneklős jelenet… ehhh…s ha már itt tartunk: a film talán legjobb figurája, színésze Chang szerepében Vitaya Pansringarm – még ha énekel, akkor is.

A Csak Isten bocsáthat meg legtöbbet emlegetett és dicsért tulajdonsága a képi világa. Ez számomra minimum kétes dicsőség: feleslegesen hosszú, szürreális látványvilág, a percekig nem beszélő és némán bámuló karakterek egy piros szobában nekem nagyon nem jöttek be. Annyira izzadtságszagúan művészi volt, hogy fájt – túl erős lett a vizualitás, túlságosan szabadjára engedték a dán rendezőt. Az egész mozi leginkább a Walhalla Risingra emlékeztetett engem, annak is a középső részére: ott, a hajón már feltűnt a vörös köd – ami itt majdnem az egész mozit beborítja. Vélhetően teljesen rátelepedett Refn agyára is, aki így hamarosan egy szobát kaphat dán kollegájával, Trierrel egy barátságos, jól őrzött kastélyban egy szigeten, amit úszkáló cápák vesznek körül. Ott majd festhetik a szobákat olyanra, amilyenre akarják: s elképzelem, hogy néha meg elmegy hozzájuk Gosling és bebámul a cella rácsán…

Na. Bármennyire is úgy tűnik, ez egy nézhetetlen film lenne, ez nem igaz. Először is, mert Goslingot szarrá verik. Aztán meg a nevezett erőszakosabb jelenetek simán átlendítenek a monotonitáson, a karakterek pedig  annyira utálatosak, hogy már miattuk is érdemes néni a filmet. Számomra azt az iszonyat kényelmetlen, erőszakos, kemény mozit ugyanakkor messze nem hozta el, mint amilyennek be van állítva, csupán egy művészieskedő rendező nehezen befogadható agymenésének jött le. És míg a Walhallát képes voltam kétszer is megnézni, ezt nem fogom: Refn meg kapott egy cetlit, amivel bekerült, Trier, Tarr, Arronofsky, Bekmanbetov mellé. A rendezők közé, akiknek kerülöm filmjeit.

Persze lehet, hogy időről-időre megadom nekik majd az esélyt, hogy kijöjjenek a körből – legközelebb a Noé lesz alkalmas erre -, mert én is képes vagyok megbocsátani. Pontosabban ÉN képes vagyok. Smile




50%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 06, 2018 8:21 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 EmptySzomb. Feb. 08, 2014 2:29 pm

R2-D2 írta:

Csak Isten bocsáthat meg

Már az Xpress fórumán kiveséztem ezt a filmet, de akkor most leírom ide is. Bocsi, ha összefüggéstelen lesz kicsit, mert több hozzászólásból ollózom össze, de a film lényege és a szimbólumok kifejtése az benne van. A film egy színtiszta megváltás történet, lényegében minden jelkép erre a koncepcióra épül.

"...Julian kezei pedig az erőszakot és a megbánást szimbolizálják. Az összes kirobbanó jelenet előtt mereven bámul az ökölbe szorított kezeire, vagy gondolj csak arra, mikor mossa a kezét a csapban, majd rátekint, és minden csupa vér.
Julian azzal, hogy felvágja az anyja méhét, és visszahelyezi bele a kezét, kvázi áttestálja a saját bűneit az anyjára, aki mondta is előtte, mielőtt megölték, hogy Julian a pusztai kezeivel ölte meg az apját. Persze ez lehet annak is a szimbóluma, hogy Julian végre kiszakadt az anyjából, már nem kötődik hozzá, végleg elhagyta a méhét. Amúgy ezt is felvetette neki az anyja, hogy el akarta őt vetetni. Én így értelmeztem, de persze mindenki azt lát bele, amit akar."

"Chang pedig magát Istent jelképezi. Refn is a forgatás során folyamatosan azt suttogta a fülébe a jelenetek előtt: "You are God"... Ezért is kvázi megérinthetetlen. Gondolj csak arra, amikor Julian-nel bunyózott. Julian egy szimpla ütést sem tudott rámérni. Na meg a semmiből előhúzott kard, amivel isteni igazságot szolgáltat. A végső jelenet pedig maga a megváltás, mikor Julian elfogadja a sorsát és bocsánatot nyer, megszabadul az erőszakot és gyilkosságot jelképező kezeitől."

"Az éneklős, karaokés jelenetek pusztán a thai spiritualizmust szimbolizálják. Refn úgy nyilatkozott, ennek a szokásnak olyan erős szellemi ereje, szimbolikája van, amit nem akart mellőzni a filmből. Ez lehet egyfajta összemosás is isten karakterével, elvégre így egyesül a földi és túlvilági spiritualizmus."
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 22 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 1.0
Vissza az elejére 
21 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 44 ... 67  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 1.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: